search
حلقه سفید طراحی سایت و سئو خارجی
اشتراک گذاری در :
انتشار : 1398/12/25
طراحی سایت و سئو خارجی

طراحی وب سایت بدون در نظر گرفتن ویژگی های سئو کاربری چندانی ندارد.سئو دارای بخش بندی های زیادی است.یکی از بخش های مهم آن سئو خارجی است.سئو خارجی شامل موارد و کارهایی است که مربوط به طراحی داخلی وب سایت نیست و شما باید کارهایی را در خارج از سایت خودتان انجام دهید تا نتایج آن در جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو موثر باشد.

ابزار وب مستر تولز

گوگل دارای ابزار وب مستر تولز است که با استفاده از آن می توانید گزارشات کاملی از وب سایت شما در موتور جستجوی گوگل را مشاهده کنید. برای معرفی وب سایت خود به این ابزار سودمند نیاز به ثبت کد اختصاصی وب سایت شما در تنظیمات دامنه است. برای این کار می توانید از متخصصین هاستینگ خود کمک بگیرید. بعد از ثبت می توانید نقشه سایت خود را به گوگل معرفی کنید تا گزارش وضعیت ایندکس و یا خطای صفحات را مشاهده کنید. در این ابزار یک گزارش مفید و کاربردی مشاهده خواهید کرد که در آن تعداد قرار گرفتن سایت شما نتیجه موتور جستجوی گوگل و تعداد کلیک کاربران وجود دارد.

توسعه بک لینک

بک لینک، لینک هایی هستند که از وب سایت های دیگر به سایت شما منتقل می شوند. این لینک ها به دو صورت follow و nofollow در وب سایت ها ثبت می شوند. ثبت لینک در وب سایت ها بصورت پیش فرض بصورت followاست. یعنی اگر ویژگی rel در لینک ثبت نشود و به صورت پیش فرض follow در نظر می گیرد. لینک follow به عنوان یک بک لینک برای سایت شما در نظر گرفته می شود. برخی از فروم ها و بلاگ ها اجازه ثبت بک لینک بصورت follow را نمی دهند و این سایت ها هنگام ثبت لینک به صورت خودکار عبارت rel=”nofollow” را به لینک ها اضافه می کنند. بهتر است برای توسعه بک لینک از فروم ها و وبلاگ هایی استفاده کنید، بک لینک ها بصورت nofollow ثبت نمی کنند.

حضور در شبکه های اشتراک ویدئو

شبکه های اشتراک ویدئو روز به روز محبوبیت زیادی پیدا می کنند و بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب می کنند.تولید و انتشار ویدئو در جذب مخاطب و استفاده از بک لینک های آن توسعه خوبی در سئو سایت شما ایجاد می کند و ابزار مفیدی برای سئو وب سایت شماست.

instagram whatsapp call