search
حلقه سفید طراحی سایت و سئو داخلی (عوامل وب سایت)
اشتراک گذاری در :
انتشار : 1398/12/21
طراحی سایت و سئو داخلی (عوامل وب سایت)

طراحی سایت به منظور حضور مخاطبان و مشاهده وب سایت توسط کاربران انجام می پذیرد.در مقاله قبلی در مورد سئو داخلی سایت و عوامل موثر در صفحه صحبت کردیم و در این مقاله می خواهیم موضوعات سئویی و مطالبی که خارج از یک صفحه وب است را بررسی کنیم.این موضوعات مواردی هستند که برای کل یک وب سایت باید اجرا گردند.

نقشه سایت

نقشه سایت یکی از کلیدی ترین موضوعات در سئو سایت است که باید ایجاد گردد. در واقع نقشه سایت یک فایل متنی با فرمت xml است که صفحات سایت را برای موتورهای جستجو معرفی می کند. این فایل با نام sitemap.xml در مسیر اصلی سایت باید در دسترس باشد.اگر وب سایت شما نقشه سایت ندارد به راحتی می توانید با استفاده از ابزارهای آنلاین آن را برای وب سایت خود ایجاد کنید.یکی از این ابزارهای سایت www.xml-sitemap.com است که می توانید با وارد کردن آدرس سایت خود، نقشه سایت را دریافت کنید.این ابزار تا 500 صفحه رایگان است.

فایل ربات

فایل ربات فایلی است که به وسیله ی آن مشخص می کنیم که چه صفحه ای توسط موتورهای جستجو ایندکس شود و چه صفحه ای ایندکس نشود.اگر می خواهید تمامی صفحات شما در موتورهای جستجو ایندکس شود ، فایلی با نام robots.txt در پوشه root وب سایت خود بسازید و متن زیر را در آن قرار دهید.

User-agent:*

تطبیق گوشی های هوشمند

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که شکل ظاهری آن با گوشی های هوشمند و تبلت ها منطبق باشد.به این گونه طراحی سایت،سایت واکنش گرا یا سایت رسپانسیو گفته می شود.در این ساختارها سایت به گونه ای طراحی می شود که در گوشی هوشمند و موبایل ، سایت شکل و قالب مخصوص به آن دستگاه را گرفته و نیاز به زوم و یا اسکرول عرضی برای خواندن مطالب را نداشته باشد.این ساختار باعث می گردد که موتور جستجو امتیاز بالاتری برای سایت شما در هنگام جستجو از طریق گوشی های هوشمند را بدهد.امروزه حدود 70% جستجو ها از طریق گوشی های هوشمند انجام می گیرد و حضور در نتایج گوشی ها بسیار حائز اهمیت است.

گراف

گراف ابزاری است که لینک سایت شما را در جوامع مجازی به صورت زیبایی نشان می دهد.هرچند این ابزار برای سایت شما در موتورهای جستجو ایجاد امتیاز نمی کند، ولی در معرفی صفحات شما در جوامع مجازی بسیار موثر است و می تواند باعث افزایش کلیک کاربران در جوامع مجازی شود.

instagram whatsapp call