search
حلقه سفید طراحی سایت چیست ؟
اشتراک گذاری در :
انتشار : 1398/11/12
طراحی سایت چیست ؟

وب سایت به مجموعه ای از صفحات متصل به هم که متعلق به یک مکان خاص است، اطلاق می شود. وب سایت به منظورهای مختلفی طراحی و اجرا می شوند مانند : معرفی محصولات و خدمات، فروشگاه های اینترنتی، وب سایت های خبری و پورتال های سازمانی و غیره. وب سایت ها برای راه اندازی نیازمند طراحی و پیاده سازی هستند و این طراحی ها بر اساس تغییرات تکنولوژی و فناوری ها، روز بروز پیچیده تر و دارای امکانات جدیدتر می شوند. به عنوان مثال تا چند سال قبل طراحی وب سایت برای انطباق با گوشی های هوشمند کار بی معنی ای بود، ولی امروزه طراحی طراحی سایت غیر رسپانسیو ( بدون سازگاری با گوش های هوشمند ) عملا قابل پذیرش نیست.

طراحی زیبا و توجه به اصول طراحی و رنگ بندی و توجه به تجربه کاربری ( UI/UX )که باعث افزایش رضایتمندی کاربران و حضور بیشتر در وب سایت ها می شود به اندازه ای گسترش یافته است که خود تبدیل به تخصص و مهارت مستقل شده است و روزانه مقالات متعددی در این خصوص تولید و منتشر می شود، و افراد مختلفی بصورت حرفه ای این مهارت را به عنوان شغل خود انتخاب می کنند.

طراحی سایت علاوه بر توجه به تکنولوژی های طراحی و توجه به تجربه کاربری، نیازمند توجه به موضوعات دیگری نیز هست که در میان موارد متعدد به سئو (SEO) می توان به گزینه مهم توجه کرد. سئو به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد و شامل اقداماتی است که باعث می شود وب سایت در نتایج جستجو برای موتورهای جستجو دارای رتبه بالایی باشد و در صدر وب سایت های دیگر دیده شود. برای کسب رتبه بالاتر باید عوامل مختلفی در طراحی سایت مد نظر قرار گیرد.

instagram whatsapp call