search
حلقه سفید طراحی وب سایت برای صادرات
اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/04/28
طراحی وب سایت برای صادرات

امروزه ارتباطات بین المللی جایگاه خاصی در بین مردم جوامع مختلف پیدا کرده است. در جهانی که ارتباطات بر مبنای IT شکل گرفته است، استفاده از این فناوری برای معرفی محصولات و خدمات در سطح جهانی امری واضح و بدیهی است. بسیاری از شرکت ها و ساختار معرفی و فروش خود را بر پایه همین فناوری ایجاد کرده اند و از این طریق توانسته اند کسب و کار موفقی را پایه ریزی نمایند.

در دنیای دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت اولین گام برای ورود این حوزه است. طراحی وب سایت برای صادرات محصولات و خدمات باید به گونه ای باشد که ساختار ها و ملزومات بین المللی بصورت کامل رعایت گردد تا بتوان از مزایای این بازار بهره برد. اولین و مهم ترین ویژگی، استفاده از چند زبان در وب سایت است. برای ورود به بازارهای جهانی در حوزه دیجیتال مارکتینگ استفاده از یک سایت چند زبانه اولین و بارزترین ویژگی است. با توجه به محدوده فعالیت و بازار سنجی، استفاده از زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی، چین و اسپانیایی باید در نظر گرفته شود. حال اگر بازار هدف، اروپا و آمریکای شمالی باشد، انگلیسی و فرانسه دارای اولویت بالا بوده و در صورتی که آمریکای جنوبی بازار هدف در نظر گرفته شود، اسپانیایی را می توان یک اولویت در نظر گرفت.

بعد از زبان موضوع دیگر معرفی محصولات با ساختار بین المللی است. در هنگام معرفی محصولات و خدمات ارائه اطلاعات جامع و کامل بسیار مهم است. ارائه کامل شرحی از کاربرد محصول یا خدمات، ارائه جدول اطلاعات فنی، ارائه تصاویر با کیفیت و گویا از محصول، ارائه گواهینامه ها و مجوز های بین المللی و... همه و همه در ایجاد جلب اعتماد مشتری بسیار تاثیر گذار است. ارائه اطلاعات باید به گونه ای باشد که گویی مشتری اکنون محصول و یا خدمات شما را بصورت حضوری لمس می کند. ارائه ویدئو در طراحی سایت می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار بین المللی را دارید و برای محصول و یا برند خود باید یک نام انتخاب کنید، در انتخاب آن دقت و وسواس خاص داشته باشید. نام محصول و یا برند شما نباید در زبان های مختلف معنی بدی داشته باشد. کسب و کار های مختلفی در اثر انتخاب بد نام محصول از بین رفته اند. برخی کلمات در زبان های خاص دارای معنی خوبی نیستند و این می تواند در شکست برند شما نقش کلیدی ایفا کند. نام گذاری برند که احتمالا نام وب سایت شما نیز خواهد بود و قبل از اقدام به طراحی سایت باید نام مناسبی برای آن انتخاب گردد.

instagram whatsapp call