search
حلقه سفید

ادورز گوگل چیست؟

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/01/05
ادورز گوگل چیست؟

گوگل محبوب ترین موتور جستجوی دنیاست و اکثر افراد موضوعات مورد نیاز خود را در گوگل جستجو پیدا می کنند.این امر باعث شده است تا تمامی مدیران وب سایت علاقه دارند، بعد از طراحی سایت در صفحات نخست نتایج جستجوی گوگل حضور داشته باشند و کاربران بیشتری را به وب سایت خود جذب کنند.این کار معمولا و در بیشتر کلید واژه ها کار ساده ای نیست و نیازمند سئو مناسب برای وب سایت و گذر زمان است. گوگل برای شرکت های تجاری راهکار دیگری نیز دارد و آن ادورز است.ادورز یکی از راه های درآمد گوگل است که به ازای دریافت مبلغی از شما، کسب و کار شما را در سرویس های خود تبلیغ می کند. یکی از این روش ها تبلیغ در موتور جستجوی گوگل است . شاید شما وب سایت هایی را در نتایج جستجوی گوگل دیده باشید که در کنار آنها عبارت (Ad) یا آگهی نوشته شده است.اینها وب سایت هایی هستند با پرداخت هزینه در صفحه نخست نتایج گوگل نمایش داده می شوند.به این تبلیغات گوگل ادورز گفته می شود.

گوگل تبلیغاتش را در سرویس های مختلفی نمایش می دهد:

1-نتایج جستجوی گوگل

این نوع تبلیغات برای وب مستر ها بسیار مطلوب و مفید است.نمایش وب سایت شما در صفحه نخست نتایج جستجوی گوگل ، دومین گام دیجیتال مارکتینگ بعد از طراحی سایت است. گوگل جایگاه های تبلیغاتی خود را در نتایج جستجو به مزایده می گذارد و هرکس که هزینه بیشتری پرداخت کند ، می تواند آن جایگاه را در دست داشته باشد. شما با هر هزینه و توان ارائه خدماتی می توانید در گوگل تبلیغ کنید. گوگل ابزاری در اختیار شما قرار می دهد که می توانید زمان ارائه تبلیغ ، بودجه روزانه و سایر موارد را مدیریت کنید.

2-تبلیغات ویدیوئی

گوگل این نوع تبلیغات را در اول و میان ویدئوهای سرویس ارائه ویدئو خود با عنوان یوتوب نمایش می دهد. مشاهده ویدئو ، امروزه دارای محبوبیت فراوانی است و افراد زیادی وقت خود را در فضای مجازی به مشاهده ویدئو می پردازند. این امر باعث گردیده تا این سرویس تبلیغاتی، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

3-تبلیغات بنری

گوگل یک سرویس تبلیغات بنری دارد که به وسیله آن بنر تبلیغاتی شما را در وب سایت های پربازدید نمایش می دهد.این تبلیغات در بسیاری از سایت های پر بازدید وجود دارند.گوگل هزینه این تبلیغات را از تبلیغ دهندگان دریافت کرده و بخشی از آن را به مالکان وب سایت هایی که تبلیغات در آنها نمایش داده می شود پرداخت می نماید.

4-تبلیغات در بازی ها

گوگل یک سرویس نمایش تبلیغات اپلیکیشن های اندروید را در سرویس بازی های گوگل دارد. گوگل جهت نمایش تبلیغات در اپلیکیشن ها به مالکان آن ها پول پرداخت می کند و این راهکاری است که بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار جهت درآمد از آن استفاده می کنند.

منبع :