search
حلقه سفید

ارائه طراحی وب سایت خود به موتورهای جستجو چه زمانی و چگونه باید این کار را انجام دهید

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/08/19
ارائه طراحی وب سایت خود به موتورهای جستجو چه زمانی و چگونه باید این کار را انجام دهید

ایندکس شدن طراحی وب سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو یکی از موثرترین راه ها برای دریافت ترافیک رایگان به طراحی وب سایت شما است. اما ممکن است تعجب کنید:

چگونه طراحی وب سایت خود را به موتورهای جستجو ارسال کنم؟

پاسخ کوتاه این است: بستگی به موتور جستجو دارد. پاسخ طولانی تر این است که برای هر کدام مراحل خاصی وجود دارد. در اینجا چیزی است که در این مقاله خواهید آموخت:

فهرست مطالب

آیا باید طراحی وب سایت خود را به موتورهای جستجو ارسال کنم؟

ارسال طراحی وب سایت به موتورهای جستجو: شروع به کار

چگونه طراحی وب سایت خود را به گوگل ارسال کنم؟

چگونه می توانم طراحی وب سایت خود را به یاهو ارسال کنم؟

چگونه می توانم طراحی وب سایت خود را به بینگ ارسال کنم؟

چگونه می توانم طراحی وب سایت خود را به DuckDuckGo ارسال کنم؟

از ارائه خدمات خودداری کنید

اما اول:

آیا باید طراحی وب سایت خود را به موتورهای جستجو ارسال کنم؟

بله و خیر.

موتورهای جستجو به گونه ای طراحی نشده اند که بر ارسال های دستی تکیه کنند. فقط کارآمد نیست به همین دلیل است که ربات‌ های آنها در طراحی وب سایت می ‌خزند تا و طراحی وب سایت ‌هایی را برای فهرست‌ بندی پیدا کنند.

اگر قبلاً این اصطلاح را نشنیده اید: خزیدن زمانی است که موتورهای جستجو طراحی وب سایت به دنبال پیوندهای جدید در طراحی وب سایت ها می گردند و سپس این پیوندها را دنبال می کنند. اگر پیوندی به چیزی مفید منتهی شود (مثلاً یک طراحی وب سایت مفید)، آن صفحه ایندکس طراحی وب سایت می شود.

این بدان معناست که موتورهای جستجو طراحی وب سایت در یافتن طراحی وب سایت های جدید به تنهایی بسیار خوب هستند، به شرطی که از جایی در طراحی وب سایت به آنها پیوند داده شده باشند.

اما با این گفته…

چرا باید طراحی وب سایت خود را به موتورهای جستجو ارسال کنید؟

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا باید طراحی وب سایت خود را به صورت دستی به موتورهای جستجو ارسال کنید:

- آسودگی خاطر – وقتی صحبت از سئو طراحی وب سایت به میان می آید، بهتر است که ایمن باشید تا متاسف باشید. از آنجایی که ارسال دستی سایت شما چقدر سریع است، ارزش انجام آن را دارد.

- به موتورهای جستجو مستقیماً درباره طراحی وب سایت خود بگویید – ارسال طراحی وب سایت خود از طریق روش های زیر به شما امکان می دهد اطلاعات مهم طراحی وب سایت خود را به گوگل (و سایرین) بگویید، بیشتر در مورد به روز رسانی محتوا و تغییرات مهم طراحی وب سایت.

- این یک فرصت بهبود طراحی وب سایت آسان است - با ارسال طراحی وب سایت خود به ابزارهای مختلفی دسترسی پیدا می کنید که می توانند به بهبود طراحی وب سایت شما کمک کنند. علاوه بر این، می توانید به آنها اطلاع دهید که محتوا طراحی وب سایت اکنون به روز شده است و باید دوباره خزیده شود.

ارسال طراحی وب سایت به موتورهای جستجو: شروع به کار

قبل از اینکه شروع به ارسال طراحی وب سایت خود به موتورهای جستجو کنید، در اینجا به چند چیز نیاز دارید. ابتدا باید بتوانید به طراحی وب سایت خود دسترسی داشته باشید و آن را ویرایش کنید.

دسترسی به Backend برای ارسال یک طراحی وب سایت به موتورهای جستجو ضروری نیست، اما اگر بخواهید بعداً مواردی را اضافه کنید، ممکن است مفید باشد.

مثلا:

 • اگر طراحی وب سایت نقشه طراحی وب سایت ندارد.
 • اگر طراحی وب سایت به فایل robot.txt نیاز دارد.
 • اگر هیچ کنسول جستجوی گوگل یا ابزار طراحی وب سایت مستر بینگ اجرا نشده باشد.
 • با دسترسی به یک طراحی وب سایت ، امکان افزودن آنها به طراحی وب سایت بسیار آسان تر می شود.

اینها الزامات کلیدی برای ایندکس شدن یک طراحی وب سایت هستند. در واقع، داشتن نقشه طراحی وب سایت راه ‌اندازی صحیح یکی از مهم ‌ترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید تا به طراحی وب سایت خود کمک کنید تا توسط موتورهای جستجو طراحی وب سایت انتخاب شود.

فراموش نکنید که دسترسی به دو مجموعه ابزار اصلی موتورهای جستجو طراحی وب سایت نیز مورد نیاز است:

کنسول جستجوی گوگل طراحی وب سایت

قبل از ارسال طراحی وب سایت خود به Google، باید کنسول جستجو را راه اندازی کنید و مالکیت طراحی وب سایت را تأیید کنید.

برای تأیید طراحی وب سایت خود، رکورد DNS TXT را کپی کنید و آن را به ارائه دهنده نام دامنه خود اضافه کنید تا مالکیت دامنه را تأیید کنید.

تأیید طراحی وب سایت خود با رکورد DNS روش توصیه شده است زیرا می توانید رکورد DNS را برای همیشه رها کنید و کد اضافی به طراحی وب سایت شما اضافه نمی کند.

اگر نمی خواهید (یا نمی توانید) دامنه خود را از این طریق تأیید کنید، نگران نباشید، راه های دیگری برای تأیید حساب طراحی وب سایت شما وجود دارد.

ابزارهای طراحی وب سایت مستر بینگ

Bing راه اندازی Webmaster Tools را بسیار آسان می کند. اگر از قبل تنظیمات کنسول جستجو را دارید، در واقع می توانید طراحی وب سایت های خود را وارد کنید.

پس از ثبت نام، فقط دکمه واردات را فشار دهید:

این یک راه آسان برای وارد کردن طراحی وب سایت شما به ابزار طراحی وب سایت مستر بینگ است.

بنابراین اکنون همه چیزهایی را که نیاز به راه اندازی دارید دارید، زمان آن رسیده است که طراحی وب سایت خود را به تمام موتورهای جستجوی اصلی ارسال کنید.

چگونه طراحی وب سایت خود را به گوگل ارسال کنم؟

ارسال طراحی وب سایت به گوگل بسیار آسان است.

در واقع، تنها راه برای ارسال طراحی وب سایت ت، افزودن نقشه طراحی وب سایت به کنسول جستجوی گوگل است.

در اینجا چگونه است:

1. نقشه طراحی وب سایت XML خود را پیدا کنید

نقشه طراحی وب سایت یک فایل XML است که تمام صفحات یک طراحی وب سایت را فهرست می کند.

معمولاً می توان آن را با رفتن به:

YOURWEBSITE.com/sitemap.xml

اگر از طراحی وب سایت برای تقویت طراحی وب سایت خود استفاده می کنید و از افزونه Yoast SEO استفاده می کنید، نقشه طراحی وب سایت شما به شکل زیر خواهد بود:

هنگامی که نقشه طراحی وب سایت خود را پیدا کردید، می توانید به مرحله بعدی بروید:

2. نقشه طراحی وب سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید

کنسول جستجوی گوگل را باز کنید و در قسمت Index، نقشه طراحی وب سایت را انتخاب کنید.

اکنون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که URL نقشه طراحی وب سایت خود را بچسبانید و ارسال را بزنید:

اگر چندین نقشه طراحی وب سایت دارید، کافی است این روند را تکرار کنید تا تمام نقشه های طراحی وب سایت شما در قسمت ارسال شده فهرست شوند.

برای انجام این کار باید طراحی وب سایت خود را به GSC اضافه و تأیید کرده باشید.

اگر به مراحل عمیق ‌تری نیاز دارید، ما یک راهنمای کنسول جستجو داریم که همه چیزهایی را که باید بدانید به شما راهنمایی می ‌کند. به همین ترتیب، اگر می ‌خواهید طراحی وب سایت شما در آنجا نمایش داده شود، این راهنمای نحوه ارسال طراحی وب سایت به Google News را نیز داریم.

یادداشت سریع درباره ارسال طراحی وب سایت خود به Google News

3. URL صفحه طراحی وب سایت را به گوگل ارسال کنید

اگر فقط بخواهید یک صفحه شخصی طراحی وب سایت را به گوگل ارسال کنید چه؟ این نیز بسیار ساده است.

در کنسول جستجو، به بازرسی URL طراحی وب سایت بروید و URL صفحه طراحی وب سایت خود را که می خواهید ایندکس کنید قرار دهید.

اگر صفحه ایندکس نشده باشد، خواهید دید که GSC می گوید "URL در Google نیست". برای خزیدن آن، فقط روی درخواست نمایه سازی کلیک کنید:

اگر صفحه طراحی وب سایت ایندکس شده باشد، «URL در Google است» را خواهید دید:

اگر اخیراً محتوا طراحی وب سایت را به ‌روزرسانی کرده‌اید و می ‌خواهید Google صفحه طراحی وب سایت را دوباره بخزد، می‌توانید روی «درخواست نمایه ‌سازی» کلیک کنید تا تغییرات صفحه طراحی وب سایت را فهرست کنید.

چگونه بررسی کنیم که صفحه طراحی وب سایت شما در گوگل است؟

برای اینکه ببینید آیا طراحی وب سایت شما با موفقیت ارسال و ایندکس شده است، کافی است آدرس طراحی وب سایت خود را در گوگل جستجو کنید. اگر گوگل طراحی وب سایت شما را خزیده و ایندکس کرده باشد، در نتایج جستجو نمایش داده می شود.

می توانید سعی کنید یک یا دو پاراگراف متن را از طراحی وب سایت خود کپی کنید و آن را در «نقشه نقل قول» جستجو کنید. اگر صفحه طراحی وب سایت شما در گوگل است، باید بالا بیاید.

راه دیگری که می توانید از آن استفاده کنید فرمان اپراتور جستجو "site :" در گوگل است. فقط تایپ کنید:

سایت: www.YOURWEBSITE.com

Google فقط نتایج را از دامنه ای که شما وارد کرده اید نشان می دهد. می توانید از اپراتور جستجوی طراحی وب سایت در صفحه اصلی یا صفحات داخلی طراحی وب سایت خود استفاده کنید.

از پشتیبانی هاست طراحی وب سایت زیر سطح 1 بدون پاسخ خسته شده اید؟ تیم پشتیبانی در سطح جهانی ما را امتحان کنید! برنامه های ما را بررسی کنید

چگونه می توانم طراحی وب سایت خود را به یاهو ارسال کنم؟

خوب پس این ساده ترین است. برای اینکه طراحی وب سایت خود را در یاهو نشان دهید ... طراحی وب سایت خود را به Bing ارسال می کنید.

این اشتباه تایپی نبود ارسال طراحی وب سایت خود به بینگ به طور خودکار آن را به یاهو نیز ارسال می کند.

بنابراین می ‌توانید به بخش بعدی بروید تا طراحی وب سایت خود را در Bing فهرست کنید:

چگونه می توانم طراحی وب سایت خود را به بینگ ارسال کنم؟

ابتدا باید به Bing Webmaster Tools بروید. شما باید مطمئن شوید که آن را برای طراحی وب سایت خود تنظیم کرده اید. اگر به کمک نیاز دارید، در اینجا راهنمای مفید Bing WMT ما است.

درست مانند کنسول جستجو، ارسال نقشه طراحی وب سایت در Bing ساده است. فقط "نقشه طراحی وب سایت " را از منو انتخاب کنید، URL نقشه طراحی وب سایت خود را جایگذاری کنید و گزینه Submit را بزنید.

این کار نه تنها طراحی وب سایت شما را به بینگ، بلکه به یاهو نیز ارسال می کند (زیرا هر دو توسط Bings Index ارائه می شوند).

افزونه ارسال URL Bing

اگر طراحی وب سایت شما از asp.net پشتیبانی می ‌کند، راه آسان ‌تری برای ارسال محتوای طراحی وب سایت خود به Bing با استفاده از افزونه Bing URL Submissions وجود دارد.

استفاده رایگان و آسان برای فعال کردن، این افزونه پس از افزودن کلید API خود، به طور خودکار محتوای جدید طراحی وب سایت یا به روز شده شما را مستقیماً به فهرست جستجوی Bing ارسال می کند:

چند ویژگی وجود دارد که می توانید با آنها بازی کنید، مانند:

 • ویژگی ارسال خودکار که می توانید بر اساس نیاز خود روشن و خاموش کنید.
 • ارسال URL دستی طراحی وب سایت
 • URL های طراحی وب سایت اخیر ارسال شده از طریق افزونه را مشاهده کنید، که می تواند به عنوان یک لیست مفید برای پیگیری آنها نیز دانلود شود.
 • امکان ارسال مجدد URL طراحی وب سایت های اخیر.

چگونه می توانم طراحی وب سایت خود را به DuckDuckGo ارسال کنم؟

پاسخ کوتاه در اینجا این است: شما نمی کنید.

DuckDuckGo به طور خودکار طراحی وب سایت را ایندکس می کند، بنابراین نیازی به ارسال دستی طراحی وب سایت خود به آنها ندارید.

در واقع، از بیش از 400 منبع و نتایج جستجوی بینگ استفاده می‌کند، بنابراین اگر مراحل قبلی را برای ارسال به بینگ (و یاهو) دنبال کرده ‌اید، تمام کاری را که لازم بود برای سرعت بخشیدن به فهرست ‌بندی طراحی وب سایت خود در DuckDuckGo انجام داده ‌اید.

از ارائه خدمات خودداری کنید

قرار دادن طراحی وب سایت خود در لیست گوگل، بینگ یا یاهو رایگان است، بنابراین نباید برای ارائه لیست خود به خدمات ارسال هزینه پرداخت کنید.

ثبت نام برای خدمات ارسال موتور جستجو طراحی وب سایت بی معنی است. و اگر بدشانس باشید، با ایمیل‌ های اسپم بمباران می ‌شوید که سعی می ‌کنند خدمات سئوی طراحی وب سایت بی‌ کیفیت خود را بفروشند.

موتورهای جستجوی طراحی وب سایت مهم منابع مفیدی برای کمک و همچنین روش‌های مستند برای ارسال و فهرست ‌بندی موفقیت ‌آمیز یک طراحی وب سایت در گوگل، یاهو و بینگ ارائه می‌کنند. برای انجام این کار نیازی به خدمات ندارید.

منابع اضافی ارسال موتور جستجو

اکثر موتورهای جستجو طراحی وب سایت راه های خاصی برای ارسال صفحات طراحی وب سایت به فهرست خود دارند. در اینجا پیوندهایی به صفحات رسمی برای ارسال طراحی وب سایت شما به موتورهای جستجو وجود دارد:

 • Google Webmaster Tools را ارسال کنید
 • طراحی وب سایت را به Bing Webmaster Tools ارسال کنید
 • به Google News ارسال کنید
 • طراحی وب سایت من را به Yandex ارسال کنید
 • طراحی وب سایت من را به Baidu ارسال کنید

در سال 2020، به نظر نمی رسد که به صورت دستی یک طراحی وب سایت را به موتورهای جستجو طراحی وب سایت ارسال کنید. خوب، 100٪ درست نیست: موتورهای جستجو طراحی وب سایت گاهی اوقات می توانند از کمک استفاده کنند! نحوه ارسال طراحی وب سایت خود را بررسی کنید تا سریعتر خزیده شود!

خلاصه

گوگل و سایر موتورهای جستجو در نهایت می توانند طراحی وب سایت شما را پیدا کنند، حتی اگر آن را به صورت دستی برای آنها ارسال نکنید.

با این وجود، ارسال طراحی وب سایت خود با استفاده از نقشه طراحی وب سایت بسیار پیشنهاد می شود و اگر به درستی راه اندازی نشده اید، ارزش انجام آن را دارد. چرا؟ این اطلاعات اضافی در مورد طراحی وب سایت شما به موتورهای جستجو می دهد و در ازای آن، داده های نمایه سازی اضافی در مورد طراحی وب سایت خود دریافت می کنید (شاید حتی لینک های طراحی وب سایت).

ارسال یک طراحی وب سایت به موتورهای جستجو ارزش زیادی برای سیگنال دادن به موتورهای جستجو طراحی وب سایت در مورد به روز رسانی و تغییرات محتوا دارد. اجبار کردن یک خزیدن جدید به شما امکان می ‌دهد به جای کلمات کلیدی قدیمی که دیگر مرتبط نیستند، روند را برای رتبه‌ بندی طراحی وب سایت کلمات کلیدی تازه اضافه شده خود سرعت دهید.

از آنجایی که سئو طراحی وب سایت یک زمینه همیشه در حال تغییر است، ایندکس شدن طراحی وب سایت و صفحات شما حداقل است. اگر می خواهید ترافیک خود را افزایش دهید، کارهای بیشتری باید انجام شود (در اینجا یک چک لیست SEO برای شروع وجود دارد) اما اکنون در مسیر درستی قرار دارید.