search
حلقه سفید

ارزیابی آموزش طراحی وب سایت بهترین راه برای یادگیری چیست

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/05/20
ارزیابی آموزش طراحی وب سایت بهترین راه برای یادگیری چیست

جهان به سرعت در حال تغییر است. درست زمانی که ما به دیدن طراحی وب ‌سایت‌ ها عادت کرده بودیم، تلفن‌های همراه آمدند، اکنون صفحه ‌نمایش طراحی وب ‌سایت ‌ها وارد عینک‌ های ما شده‌ اند. با توجه به اینکه دنیای طراحی وب ‌سایت تقریباً هر روز در حال تغییر است، فکر کردن به نحوه یادگیری طراحی وب ‌سایت تقریباً دلهره آور است.

البته، وقتی صحبت از یادگیری به میان می‌آید، راه‌ های زیادی برای انتخاب وجود دارد، و گاهی اوقات موضوع در دسترس بودن طراحی وب ‌سایت چنین راه‌ هایی (یا فقدان آن‌ها) نیست، بلکه میل فرد به یادگیری است.

اما بهترین راه برای یادگیری طراحی وب سایت چیست؟

در این مقاله، روش‌ های محبوب‌ تری را در مورد چگونگی یادگیری هنر طراحی وب ‌سایت بررسی می ‌کنیم. ما سعی خواهیم کرد مزایا و معایب هر روش یادگیری را یادداشت کنیم و امیدواریم به نتیجه نهایی برسیم.

دانشگاه ها برای طراحی وب ‌سایت

مزایا طراحی وب ‌سایت

اگرچه برخلاف تصور رایج، دانشگاه ها مزایایی را برای طراحان طراحی وب ‌سایت ارائه می دهند. اگر دانشجویی بخواهد وارد دانشگاه شود، باید اصول طراحی وب ‌سایت را مطالعه کند. او اصول رنگ، نوع، ترکیب و شاید چند زبان برنامه نویسی را از معلمان خواهد آموخت.

با این کار و با کمک پروژه طراحی وب ‌سایت ها و ضرب الاجل های فشرده، دانش آموزان مشروط می شوند که تحت فشار کار کنند بدون اینکه کیفیت کار را به خطر بیندازند. این به نوعی پیش ‌نمایشی است از آنچه که کلمه واقعی به نظر می ‌رسد، و وقتی زمانی فرا می ‌رسد که با مشتریان طراحی وب ‌سایت برخورد می ‌شود و حجم کار سنگین می ‌شود، به یک ضربه تلخ اما پربار تبدیل می ‌شود.

علاوه بر این، دانشگاه‌ ها مملو از اساتیدی هستند که می ‌توانند کار شما را راهنمایی، نقد یا قدردانی کنند. این به یک مزیت تبدیل می شود زیرا شما مجاز به انجام اشتباهات بزرگتر با هزینه کمتر هستید زیرا می توانید سبک و روش طراحی وب ‌سایت خود را بدون قربانی کردن مشتریان بالقوه طراحی وب ‌سایت تغییر دهید. از زمان رونق اینترنت، فناوری اطلاعات و مشاغل مرتبط با رایانه مانند طراحی وب ‌سایت بیشتر و بیشتر شده است. و با افزایش چنین تقاضای نیروی انسانی، دانشجویان زیادی را فرا می خواند. به همین دلیل است که دانشگاه های بیشتری برای انتشار برنامه های مرتبط با طراحی وب ‌سایت بودجه پرداخت کرده اند.

معایب طراحی وب ‌سایت

در حالی که امنیت که دانشجویان خود را در چهار دیوار یک کلاس درس قرار می دهد، نقطه فروش اصلی دانشگاه هایی است که دوره های طراحی وب ‌سایت ارائه می دهند، همچنین به بزرگترین نقطه ضعف آن تبدیل می شود.

با گسترش دوره‌های آنلاین، و با تبدیل شدن اینترنت به عنصر اصلی فرهنگ و زندگی بشر، آموزشگاه‌ های طراحی وب ‌سایت به آرامی در حال محو شدن هستند.

این روزها مقالات و مدارک ارائه شده توسط دانشگاه ها در حال تبدیل شدن به یک موضوع (حداقل با طراحی وب ‌سایت) هستند. امروز، دیپلم، تخم طلایی جهان نیست. مقاله ای که ثابت می‌ کند شما ساعت ‌های کافی مطالعه کرده ‌اید تا در کاری متخصص شوید، دیگر استخدام فوری نیستند. به گفته Adecco، یک آژانس کاریابی طراحی وب ‌سایت ، تقریباً شش نفر از 10 فارغ التحصیل دانشگاهی از ایالات متحده بیکار هستند، به این معنی که آنها صاحب موقعیت تمام وقت در حرفه خود نیستند.

امروزه، به خصوص در طراحی وب ‌سایت ، تصمیمات استخدامی معمولاً بر اساس مصاحبه و کارهای قبلی است و مدرک تحصیلی حتی یک عامل نیست.

گذشته از این، دنیای طراحی وب ‌سایت چیزی نیست که دیگر نتوانید آن را در دیوارها محصور کنید. این به سرعت در حال تغییر است که دانشگاه‌ها دیگر به عقب نمی ‌رسند.

دوره های آنلاین طراحی وب ‌سایت

مزایای طراحی وب ‌سایت

من چند ماه پس از فارغ التحصیلی از کالج شروع به یادگیری طراحی وب ‌سایت کردم. از ترس اینکه نتوانم هزینه شهریه بالا را بپردازم، به فکر راه حل های جایگزین برای افزایش دانش خود افتادم. و به دنبال کمک از دوره های آنلاین، تقریباً به آنچه می خواهم رسیدم.

من اولین کسی نیستم که از آموزش آنلاین چنین روشنگری پیدا می کنم. قبل از من هزاران ذهن کنجکاو به دنبال همین موضوع بودند. آموزش آنلاین هر فرصت یادگیری را برای هر کسی در دسترس قرار داد.

این همان چیزی است که یادگیری طراحی وب ‌سایت از اینترنت را خارق العاده می کند.

دسترسی و در دسترس بودن مواد به سرعت غیرقابل تصوری گسترش می یابد. اکنون، همه می توانند در مورد HTML و CSS طراحی وب ‌سایت حتی بدون ترک صندلی خود بیاموزند. و این به افرادی که می خواهند یاد بگیرند و نامی برای خود دست و پا کنند فرصت هایی می دهد.

همچنین، یادگیری طراحی وب ‌سایت از طریق اینترنت کاربردی تر می شود. در مقایسه با دانشگاه هایی که برای وام، هزینه های زندگی، مسکن و گاهی کتاب هزینه می کنند، آموزش آنلاین آسان تر و روان تر می شود. حالا، به من بگویید، آیا وقتی هزینه ‌های ارزان ‌تری دارید و هنوز هم به همان اندازه مفید هستند، برای هزینه‌ های بسیار زیاد هزینه می ‌کنید؟

معایب طراحی وب ‌سایت

مانند بسیاری از چیزهای دیگر در جهان، یادگیری طراحی وب ‌سایت به صورت آنلاین نیز بد است. در بسیاری از موارد، یادگیری طراحی وب ‌سایت از طریق اینترنت به یک سیستم یک طرفه تبدیل می شود. اگرچه جوامع ثروتمندتری وجود دارند که کمک ارائه می دهند، اغلب، آنچه را که به دنبال آن هستید به دست نمی آورید زیرا فاقد عنصر انسانی است.

اغلب، افرادی که به طراحی وب ‌سایت روی آورده‌اند، آن را گیج ‌کننده می ‌بینند، زیرا منابع زیادی در دسترس است و راه‌های زیادی برای قیف کردن آنها وجود دارد. و تفاوت‌ های سبک، رویکرد و عقاید معمولاً ناشی از دیدگاه‌های متفاوت کارشناسان مختلف است که اغلب منجر به سردرگمی و در درازمدت ناامیدی می‌شود.

بر خلاف دانشگاه ها، جستجوی کمک و نظر آسان است زیرا معلمان شما به راحتی می توانند آن را ارائه دهند. شما می توانید یک مربی داشته باشید که می تواند تمام ترفندها را بدون سردرگمی به شما آموزش دهد، و اگر چیزهایی وجود دارد که می خواهید با دیدگاه های خود تغییر دهید، می توانید به راحتی این کار را انجام دهید زیرا قبلاً اصول اولیه طراحی وب ‌سایت را رعایت کرده اید.

علاوه بر این، به دلیل آزادی در سرعت ارائه دوره های آنلاین طراحی وب ‌سایت ، یافتن این سرعت دشوار می شود. گاهی اوقات، فرد ذهن خود را با اطلاعات بیش از حد پر می کند و به این ترتیب او را تحت فشار قرار می دهد، و در برخی مواقع سرعت آن بیش از حد از خود راضی است و در نتیجه منجر به تعویق می شود.

چیزی که این کار را بسیار دشوارتر می کند این است که یافتن یک سرعت خوب طراحی وب ‌سایت دشوار است. اگرچه دانشگاه‌ ها، به ‌ویژه اساتید، گاهی سرعت خود را به دانشجویان تحمیل می ‌کنند، اما این به یک مزیت تبدیل می ‌شود، زیرا آنچه تدریس می‌ کنند نسبتاً روش ‌های متوسط و جهانی ‌تر است.

انتخاب: کدام بهتر است؟

با توجه به دو روش اصلی یادگیری طراحی وب ‌سایت ، من شخصاً فکر می کنم که دوره های آنلاین طراحی وب ‌سایت از نظر طراحی وب ‌سایت آموزش بهتر از دانشگاه ها هستند.

با توجه به این واقعیت که طراحی وب سایت، شاخه ای از دانش و هنر است که به سرعت در حال تکامل است، محصور کردن خود در چهار دیواری کلاس برای مدت زمان طولانی نتیجه معکوس می یابد. هر روز سبک های جدید و جدیدتر توسعه می یابند و به طور مداوم در حال ظهور هستند. به همین دلیل است که برای یک طراحی وب ‌سایت ، به روز رسانی آنچه می دانید مهم است.

اگر دانشگاه ‌های طراحی وب ‌سایت فقط می‌توانستند تغییر سریع سبک و نظرات در طراحی وب ‌سایت را جبران کنند، ممکن است انتخاب دشوارتری باشد. با این حال، به دلیل سرعت ساختار یافته یادگیری متعارف، تقریباً غیرممکن می شود.

یکی دیگر از مزیت های بزرگ یادگیری آنلاین نسبت به روش معمولی این است که نسبتاً ارزان و سریع تر به پایان می رسد. مدارس اغلب شما را به بدهی می اندازند، اما ثبت نام در دوره های طراحی وب ‌سایت به صورت آنلاین چند صد دلار یا بیشتر به شما تحمیل می کند، اما می توانید هر زمان که بخواهید مطالعه کنید.

این برای افرادی که قصد دارند شغل خود را تغییر دهند، اما هنوز آماده یافتن مرتع سبزتر نیستند، خوب است. آنها به راحتی می توانند در هر زمانی از روز درس بخوانند، جایی که بر خلاف دانشگاه ها، شما برنامه یک استاد را دنبال می کنید تا بتوانید یاد بگیرید.

به این فکر کنید، اگر دانش یک سرمایه گذاری باشد و سود یا سود شما یکسان باشد، آیا انتخاب می کنید که ساعت های بیشتر، پول بیشتر و تلاش بیشتری صرف کنید؟ یا مسیر ساده تری را انتخاب می کنید؟