search
حلقه سفید

استراتژی وب سایت و نرم افزار

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/10/14
استراتژی وب سایت و نرم افزار

طراحی وب سایت برای کاربرد های مختلف نیازمند استراتژی های متفاوتی است. اگر شما نیازمند وب سایتی برای معرفی خود و یا خدمات و محصولاتتان هستید، قطعا استراتژی متفاوتی نسبت به افرادی که قصد شروع یک کسب و کار کاملا آنلاین را دارند پیش رو خواهید داشت. داشتن استراتژی درست و مناسب قبل از آغاز کار، قطعا می تواند موفقیت های زیادی را برای شما رقم بزند. یکی از مهم ترین استراتژی ها، انتخاب پلتفرم مناسب برای انتشار اطلاعات است. در فضای دیجیتال مارکتینگ پلتفرم های مختلفی برای انتشار و یا جمع آوری داده ها وجود دارد و این پلتفرم ها بر اساس نوع کاربرد با یکدیگر متفاوت هستند.

دسکتاپ

نرم افزار های دسکتاپ یک تکنولوژی مفید و موثر برای نرم افزار های پردازش و سیستمی می باشند. در این پلتفرم، نرم افزار با استفاده از یک ویزارد در سیستم نصب و اجرا می شود. این نرم افزار ها در حوزه مدیریت داده ها و اطلاعات دارای مشکلات مختلفی بوده اند. از جمله مشکل بروزرسانی (آپدیت ها باید در تمامی سیستم ها نصب شوند). مشکل مقیاس پذیری (نمی توان در شبکه های بزرگی مثل اینترنت توسعه داد و در صورت توسعه، حتی کاربری زیادی ندارد). مشکل دیوایس ( امکان استفاده در هر نوع دستگاهی را ندارند) و....

وب

وب، پلتفرم محبوب برای توسعه دهندگان و کاربران است. این پلتفرم با وجود توسعه سریع و افزوده شدن امکانات فراوان در سایر پلتفرم ها، همچنان به عنوان پلتفرم محبوب جایگاه خود را حذف کرده است و این را مدیون دنیای مدرن دیجیتال است. در تمامی دستگاه های هوشمند دست کم یک مرورگر وب دارند و می توانند یک وب سایت یا نرم افزار تحت وب را باز کنند و از طریق آن تعامل داشته باشند. وب سایت ها به دو شکل وب سایت های اطلاع رسانی و پورتال های کاربردی ارائه می شوند. وب سایت ها معمولا بصورت یکسری صفحات ارائه مطلب و محتوا هستند که کاربران با کسب و کار و نحوه دریافت محصولات و خدمات آشنا می کنند ولی پورتال ها امکان ارائه خدمات آنلاین، جمع آوری اطلاعات و پردازش آنها و سایر خدمات را به عهده دارند.

اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن های موبایل پدیده ای نو ظهور است. این نرم افزار ها در گوشی های موبایل نصب شده و کاربردهای فراوانی را ایجاد می کنند. این اپلیکیشن ها شامل کاتالوگ های آنلاین، نرم افزار های فروشگاهی، نرم افزار های بانکی و نرم افزار های کاربردی روزانه می باشند. نکته مهم در طراحی این نرم افزار ها این است که قبل از طراحی باید استراتژی برای پخش و نصب نرم افزار داشته باشید زیرا بر خلاف وب سایت، موتور های جستجو امکان دسترسی به آنها را ندارند.

منبع :