search
حلقه سفید

اسکرول بی نهایت برای طراحی وب سایت شما خوب است یا بد

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/05/29
اسکرول بی نهایت برای طراحی وب سایت شما خوب است یا بد

مانند هر روند طراحی وب سایت دیگر، اسکرول بی نهایت به طور فزاینده ای محبوب می شود و شما اغلب با طراحی وب سایت های یک صفحه طراحی وب سایت ای روبرو می شوید که در آنها تا آنجا که می توانید به پایین اسکرول می کنید اما هرگز به پایین نمی رسید. بنابراین آیا این روند خوبی برای دنبال کردن طراحی وب سایت شما است یا ترجیح می دهید از آن اجتناب کنید؟

خب، پاسخ ساده است. بستگی به نوع و اهداف طراحی وب سایت شما دارد.

همانطور که نیلسن نورمن به درستی اشاره می کند "پیمایش بی نهایت برای هر طراحی وب سایتی نیست". نقاط قوت و ضعف خود را دارد، اما قبل از تصمیم به پیاده سازی اسکرول بی نهایت در طراحی وب سایت خود، باید مطمئن شوید که مزایای آن بسیار ارزشمندتر از معایب آن است.

اسکرول بی نهایت اساساً نوعی طراحی تعامل طراحی وب سایت است که به کاربران طراحی وب سایت اجازه می دهد به جای کلیک بر روی پیوندهای صفحه، محتوا طراحی وب سایت را از طریق پیمایش مرور کنند. به این ترتیب محتوای جدید طراحی وب سایت قبل از رسیدن کاربران طراحی وب سایت به آن نقطه به طور خودکار بارگیری و آماده می شود، در حالی که در صورت صفحه بندی، محتوای هر صفحه طراحی وب سایت پس از کلیک روی پیوند صفحه شروع به بارگذاری می کند.

این تکنیک طراحی وب سایت با موفقیت توسط غول های شبکه های اجتماعی مانند توییتر، پینترست، حتی فیس بوک استفاده می شود و جای تعجب نیست که بسیاری از طراحی وب سایت ها از آنها پیروی می کنند و شکست می خورند. دلیل اینکه پیمایش بی‌نهایت در توییتر و پینترست بسیار خوب کار می ‌کند این نیست که آنها شرکت‌ های مستقر و چند میلیاردی هستند. به این دلیل است که این طراحی وب سایت ها دارای جریان عظیمی از محتوای تولید شده توسط کاربر طراحی وب سایت هستند که به طور مداوم به روز می شوند. در این مورد پیمایش بی نهایت بهترین راه حل برای ارائه تجربه کاربری طراحی وب سایت با کیفیت است.

جوانب مثبت طراحی وب سایت

بنابراین مزایای پیمایش ب ی‌نهایت که امروزه بسیاری از طراحی وب سایت ‌ها آن را انتخاب می‌کنند چیست؟

طراحی وب سایت ایده آل برای لمس

در دنیای چند دستگاهی امروزی، داشتن UX طراحی وب سایت به همان اندازه در دستگاه های دسکتاپ و موبایل از اهمیت بالایی برخوردار است. و از آنجایی که اکثر تبلت ها و تلفن های همراه با فناوری لمسی ساخته می شوند، ترجیح می دهید روی بهینه سازی لمسی تمرکز کنید. اینجا جایی است که اسکرول بی نهایت رقبا را شکست می دهد. اندازه صفحه نمایش طراحی وب سایت کوچک یک دستگاه تلفن همراه نیازمند یک فناوری آینده نگر برای نمایش محتوا طراحی وب سایت به شیوه ای است که برای کاربر طراحی وب سایت راحت تر باشد. وادار کردن کاربران طراحی وب سایت به ضربه زدن به پیوندهای صفحه کوچک برای رسیدن به دسته ای جدید از محتوا طراحی وب سایت ، چندان قابل استفاده نیست.

طراحی وب سایت بصری گرا

چه کسی تصاویر زیبا با کیفیت بالا را دوست ندارد؟ این احتمالاً یکی دیگر از روندهای نوظهور در طراحی وب سایت است که بر اساس اصل "یک تصویر هزار کلمه ارزش دارد" است. و به نظر می رسد بهترین راه برای ارائه محتوای سنگین طراحی وب سایت تصویر، پیمایش بی نهایت باشد. به این ترتیب کاربران طراحی وب سایت از تجربه لذت بخش خود به دلیل نیاز به یافتن و کلیک کردن روی پیوند بعدی منحرف نمی شوند. پینترست و فلیکر نمونه های خوبی از این هستند که چگونه طراحی وب سایت های بصری گرا از اسکرول بی نهایت بهره می برند.

قرار گرفتن در معرض بهتر محتوا طراحی وب سایت

صرف نظر از نوع محتوایی که طراحی وب سایت شما ارائه می دهد، دوست دارید تا جایی که ممکن است از آن برداشت کنید. در مورد صفحه بندی محتوا، کاربران طراحی وب سایت تا زمانی که روی صفحه بعدی کلیک نکنند، آنچه را که در صفحه بعدی است نمی بینند، در حالی که پیمایش بی نهایت تمام محتوای طراحی وب سایت شما را در یک صفحه بی پایان طراحی وب سایت طولانی قرار می دهد. همه چیز در دسترس "طومار" است.

مرور سریع و آسان طراحی وب سایت

صفحات طراحی وب سایت بی نهایت معمولا سریعتر از صفحات طراحی وب سایت معمولی هستند. دلیل آن این است که وقتی کاربر طراحی وب سایت صفحه را به سمت پایین حرکت می‌کند، محتوای طراحی وب سایت بیشتری به طور خودکار در همان صفحه بارگیری می‌شود و نیازی به کلیک بر روی پیوندهای صفحه و بارگیری مجدد صفحات طراحی وب سایت در هر بار از بین می‌ رود. این باعث صرفه جویی در زمان می شود که نه تنها از نظر کاربر بلکه از دیدگاه SEO طراحی وب سایت نیز خوب است.

فضای بیشتری برای خلاقیت طراحی وب سایت

پیمایش بی‌نهایت خود یک روش کاملاً نوآورانه برای نمایش اطلاعات است، با این حال پتانسیل زیادی برای طغیان‌ های خلاقانه دارد. در دستان متخصص طراحی وب سایت، پیمایش بی نهایت می تواند نه تنها به چیزی جالب و قابل استفاده بلکه سرگرم کننده تبدیل شود. نمونه بسیار خوبی از چنین رویکرد خلاقانه ای را می توان در lostworldsfair.com و andrevv.com یافت.

یک توسعه خلاقانه بسیار محبوب اسکرول بی نهایت طراحی وب سایت ، فناوری پیمایش اختلاف منظر است که داستان های بصری طراحی وب سایت زیبایی را از طریق پیمایش ایجاد می کند. برای بهترین شیوه ها، makeyourmoneymatter.org و cyclemon.com را بررسی کنید.

منفی ها

همانطور که در بالا گفته شد، اسکرول طراحی وب سایت بی نهایت باعث می شود کاربران طراحی وب سایت بتوانند اطلاعات بیشتری را با اقدامات کمتری در کنار خود مصرف کنند. کاملاً جذاب به نظر می رسد، اینطور نیست؟ اما بیایید اکنون لیستی از اشکالات اسکرول بی نهایت طراحی وب سایت را مرور کنیم که باید هنگام تصمیم گیری نهایی در نظر داشته باشید.

مشکل پاورقی طراحی وب سایت

این یک مسئله بسیار بزرگ به خصوص برای طراحی وب سایت های تجارت الکترونیک است. اگر حداقل یک بار خرید آنلاین انجام داده اید، دقیقاً می دانید که همه پیوندهای مهم در کجا قرار دارند: در فوتر. حالا تصور کنید می خواهید از صفحه طراحی وب سایت «اطلاعات حمل و نقل» در یک صفحه طراحی وب سایت پیمایش بی نهایت بازدید کنید. بگیرآنرا اگر می توانی! خیلی آزاردهنده است وقتی فقط چند ثانیه فرصت دارید آن پیوند را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید تا زمانی که "پیمایش شود".

سرگردانی

هر چیزی که در طراحی وب سایت وجود دارد اساساً از دنیای واقعی بازسازی شده است، درست است؟ از این منظر هر چیزی که نامتناهی است پیشاپیش غیرطبیعی و متناقض است. اگر نظمی وجود نداشته باشد، نمی‌توانیم حجم عظیمی از اطلاعاتی را که هر روز به زندگی ما سرازیر می‌شود، مدیریت کنیم. و در مورد اسکرول بی نهایت طراحی وب سایت با همین مسئله مواجه می شویم. فاقد جهت ‌گیری است و کاربران طراحی وب سایت در یافتن چیزی که قبلاً در صفحه طراحی وب سایت دیده‌ اند مشکل دارند. آنها نمی توانند به صورت ذهنی آن مورد را پیدا کنند و پس از آن به راحتی به آن بازگردند. در مورد محتوای طراحی وب سایت صفحه ‌بندی شده حداقل می‌توانید با کمک شماره‌های صفحه اطلاعات را نسبتاً ترسیم کنید.

علاوه بر این، نوار اسکرول در سمت چپ اطلاعات نادرستی در مورد میزان محتوایی طراحی وب سایت که برای بارگذاری باقی مانده است می دهد و کاربران طراحی وب سایت وقتی متوجه می شوند که هنوز چیزهای بیشتری در راه است احساس فریب خوردگی و آزار می کنند.

مسائل ناوبری

یکی از اصول بسیار اساسی UX طراحی وب سایت بیان می کند که کاربران طراحی وب سایت باید همیشه بدانند که در سلسله مراتب یک طراحی وب سایت کجا هستند. این برای قابلیت استفاده طراحی وب سایت ضروری است. در صورت اسکرول بی نهایت، اگر نگوییم غیرممکن است، درک اینکه در یک نقطه معین کجا هستید، بسیار دشوار است. علاوه بر این، زمانی که روی یک آیتم کلیک می ‌کنید و می ‌خواهید به جایی که ترک کرده‌اید برگردید، اتفاق «pogostiking» رخ می‌دهد و شما به بالای فید برمی ‌گردید. تصور کنید چقدر آزار دهنده است.

بدون پرش

یکی از بزرگترین مزیت های محتوای صفحه بندی طراحی وب سایت شده این است که در صورت نیاز می توانید از 100 صفحه طراحی وب سایت اول رد شوید و مستقیماً به 101 بروید، که با اسکرول بی نهایت غیرممکن است. کاربران طراحی وب سایت حتی نمی توانند میزان محتوای طراحی وب سایت موجود را تصور کنند، چه رسد به اینکه بخشی از آن را نادیده بگیرند.

خرابی مرورگر

هیچ فناوری جدیدی روی همه مرورگرها بدون نقص کار نمی کند و اسکرول بی نهایت نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنگامی که حجم زیادی از محتوا طراحی وب سایت بارگذاری می شود، حافظه رایانه، به خصوص رایانه قدیمی تر، به راحتی می تواند خراب شود. شما چنین UX طراحی وب سایت نمی خواهید، نه؟

محتوای طاقت فرسا طراحی وب سایت

بالاخره اسکرول بی نهایت خوب است یا بد؟

هر پیشرفتی در فناوری اگر به درستی استفاده شود چیز خوبی است. در مورد پیمایش بی ‌نهایت، برای برخی طراحی وب سایت ‌ها ثابت می ‌شود که سودمند و جذاب است، در حالی که برای برخی دیگر می‌ تواند نتیجه معکوس داشته باشد و کل UX طراحی وب سایت را خراب کند. همه چیز به هدف طراحی وب سایت شما و انتظارات کاربر طراحی وب سایت بستگی دارد. اگر یک طراحی وب سایت هدف گرا دارید، که در آن کاربران طراحی وب سایت وظایف خاصی را انجام می دهند و انتظار دارند نتایج خاصی را بیابند، پیمایش بی نهایت ممکن است به دلیل معایب ذکر شده در بالا به قابلیت استفاده طراحی وب سایت آسیب برساند.

اما اگر محتوای زیادی در طراحی وب سایت شما وجود دارد و هر قسمت از آن تقریباً ارزش و سطح اهمیت یکسانی برای کاربر طراحی وب سایت دارد، پیمایش بی‌نهایت می‌تواند راهی واقعاً مؤثر برای ارائه آن محتوا طراحی وب سایت باشد. برای مثال lookbook.nu را در نظر بگیرید. هر پست دارای محتوای بصری طراحی وب سایت با شانس یکسان برای جالب بودن برای کاربر طراحی وب سایت است.

بر اساس بسیاری از نظرات کارشناسان و تجربیات عملی، به نظر نمی‌رسد پیمایش بی ‌نهایت برای طراحی وب سایت ‌های تجارت الکترونیک خوب عمل کند و مورد محبوب طراحی وب سایت خرید آنلاین Etsy بار دیگر این را ثابت می ‌کند.

با این حال، اگر اسکرول بی نهایت را به عنوان بهترین گزینه برای طراحی وب سایت خود انتخاب می کنید، سعی کنید از برخی از بهترین تکنیک ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که طراحی وب سایت شما انتظارات کاربران طراحی وب سایت را برآورده می کند. اول از همه نوار ناوبری را به بالای صفحه طراحی وب سایت بچسبانید و آن را دائماً قابل مشاهده کنید. سعی کنید صفحه‌ بندی سنتی و پیمایش بی ‌نهایت را با افزودن دکمه «بارگیری بیشتر» در انتهای صفحه ترکیب کنید، و به کاربران طراحی وب سایت اجازه می‌دهد تصمیم بگیرند که آیا به محتوای بیشتری نیاز دارند یا کافی است. به این ترتیب شما یک فوتر معمولی نیز خواهید داشت. و در نهایت مطمئن شوید که کاربران طراحی وب سایت می توانند در صورت کلیک بر روی یک مورد در فید، به جایی که رفته اند بازگردند.