search
حلقه سفید

اصول طراحی سایت – چگونه آن را با وب سایت کاربر پسند انجام دهیم؟

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/10/13
اصول طراحی سایت – چگونه آن را با وب سایت کاربر پسند انجام دهیم؟

اینترنت دنیایی از فرصت ها را برای کسب و کارهای آینده نگر باز می کند. بازاریابی آنلاین راه آینده است – و اولین قدم برای ایجاد جایگاه آنلاین، داشتن یک وب سایت خوب است.

امروزه، هیچ کمبودی برای راه های ایجاد یک وب سایت وجود ندارد. یک کسب‌وکار می‌تواند یک تیم فناوری اطلاعات کامل را برای مراقبت از این کار وارد کند. در نقطه مقابل طیف، شما فقط می توانید از یک سازنده وب سایت استفاده کنید و در کمترین زمان خود را به یک وب سایت قابل سرویس تبدیل کنید. با این حال، تا حد زیادی موثرترین و مقرون به صرفه ترین راه برای انجام آن، استخدام توسعه دهندگان حرفه ای ASP.NET برای انجام کار است.

صرف نظر از اینکه یک کسب و کار کدام مسیر را انتخاب می کند، اصول اولیه طراحی وب سایت همچنان یکسان است. برای موفقیت، یک وب سایت باید کاملاً فکر شده، کاملاً طراحی شده و مهمتر از همه کاربرپسند باشد.

این آخرین نکته مهمتر از آن چیزی است که بسیاری از کسب و کارها متوجه می شوند. امروزه ایجاد یک وب سایت تا حد امکان کاربرپسند امری ضروری است زیرا اینترنت یک اقتصاد توجه است. مطالعات نشان می‌دهد که دامنه توجه کاربر کوتاه‌تر و کوتاه‌تر می‌شود. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا مولفه های اصلی وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کنید تا بیشترین بهره را از وب سایت خود ببرید.

برای اینکه حضور آنلاین خود را احساس کنید، وب سایت شما باید همیشه راه اندازی و فعال باشد. مهم نیست که وب سایت شما چقدر خوب به نظر می رسد و چقدر کاربر پسند است اگر کاربران نتوانند آن را ببینند زیرا همیشه از کار افتاده است. این به این معنی است که برای دستیابی به کمترین زمان خرابی ممکن باید به خوبی توسعه و بهینه شود.

توسعه وب سایت حتی برای متخصصان باتجربه طراحی سایت کار ساده ای نیست. این یک فرآیند تکراری است که به زمان، تلاش و فداکاری زیادی نیاز دارد که می تواند به نتایج شگفت انگیزی دست یابد. اولین قدم در این مسیر این است که پارامترهای دقیق کار طراحی سایت را مشخص کنید.

اهداف و اهداف پروژه در طراحی سایت چیست؟ در واقع چه چیزی را می توان انجام داد و در چه چارچوب زمانی؟ اگر برنامه ها در اواسط توسعه طراحی سایت تغییر کنند چه اتفاقی می افتد؟ اگر می خواهید یک وب سایت کارآمد داشته باشید، باید به همه این سؤالات پاسخ داده شود. عدم انجام این کار در همان ابتدا منجر به بی ثباتی در روند توسعه می شود. این به ناچار عوارضی را ایجاد می کند که به نوبه خود منجر به خرابی وب سایت می شود - که می خواهید از آن اجتناب کنید.

راه مقابله با مسائل احتمالی ساده است. توسعه دهندگان وب سایت خوب را انتخاب کنید و قبل از شروع طراحی سایت، جزئیات پروژه را با دقت با آنها بررسی کنید. همانطور که پروژه طراحی سایت ادامه دارد با آنها صادق و صریح باشید و با جدیتی که سزاوار آن است، با آنها رفتار کنید

یک عامل مهم برای پایداری وب سایت نحوه میزبانی وب سایت است. امروزه، خدمات میزبانی رایگان زیادی وجود دارد که اگر قصد دارید تا حد امکان ارزان باشید، می توانید از آنها استفاده کنید. با این حال، اگر می خواهید از مشکلات سرور جلوگیری کنید، بهتر است مقداری پول را برای یک سرویس میزبانی هزینه کنید.

تمرکز بر قابلیت دسترسی طراحی سایت

یکی دیگر از جنبه های حیاتی که باید در هنگام طراحی سایت در اولویت قرار گیرد، دسترسی است. این به این معنی است که مطمئن شوید که وب سایت شما در همه پلتفرم ها و در همه مرورگرها به خوبی کار می کند.

channable-inpage برای بسیاری از شرکت‌ها، داشتن وب‌ سایتی که در دستگاه‌های دسکتاپ واقعاً زیبا باشد، حرف اول را می‌زند. هدف از دستیابی به آن در تلفن همراه یا از طریق مرورگرهای کمتر محبوب، اغلب چیزی شبیه به یک فکر بعدی است. این روش انجام کارها به چند دلیل در محیط آنلاین امروزی تا حد زیادی نتیجه معکوس دارد.

اولاً، حجم سرسام آور جستجو و در نتیجه – ترافیک – در واقع از دستگاه های تلفن همراه می آید. کاربرانی که با دستگاه های تلفن همراه خود به وب سایت شما برخورد می کنند، به جای استثنا، عادی هستند. شما باید وب سایت خود را تا حد امکان برای آنها جذاب کنید.

علاوه بر این، از اواسط سال 2021، گوگل سازگاری با موبایل را به یک عامل رتبه بندی برای جستجوها تبدیل کرده است. این بدان معناست که اطمینان از بهینه ‌سازی وب‌ سایت برای کاربران تلفن همراه نه تنها برای تجربه کاربر، بلکه برای SEO نیز ضروری است.

به همین دلیل است که شرکت‌هایی که می‌خواهند در فضای آنلاین خوب عمل کنند، باید از همان روز اول روی دسترسی به وب ‌سایت‌ های خود تا حد امکان تمرکز کنند.

طراحی سایت برای قابلیت ناوبری

هنگام برنامه ریزی، اطمینان از پایداری طراحی سایت شما و در دسترس بودن طراحی سایت باید اولویت اول شما باشد. توجه به اینکه وب سایت به گونه ای طراحی شده است که به آسانی قابل پیمایش باشد باید دومین کار شما باشد.

درست است، جنبه‌های زیادی در طراحی ‌سایت وجود دارد که نیاز به توجه دارند، و در پایان، شما باید همه پایه‌ها را در طراحی سایت پوشش دهید. با این حال، به عنوان سنگ بنای یک رابط کاربری خوب، ناوبری احتمالا مهم ترین است. خوشبختانه، دستیابی به آن چندان دشوار نیست، اگر ذهن خود را به آن بسپارید و به آنچه کار می کند پایبند باشید.

از پالت رنگ در وب سایت خود برای تأکید بر عناصر خاصی در هر صفحه وب سایت استفاده کنید. هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد که از چه رنگ هایی باید در وب سایت استفاده کنید و آنها را کجا قرار دهید. استفاده از رنگ های تند و کنتراست روی عناصر خاصی از طراحی سایت شما سلسله مراتب بصری واضحی ایجاد می کند. طراحی سایت چشمگیر را برای تأکید بر عناصری که برای کاربر مفیدتر است، ترکیب کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه چیز در وب سایت شما به وضوح برچسب گذاری شده است. هر جزئیات در هر صفحه وب سایت باید مشخص شود و بلافاصله در یک نگاه قابل تشخیص باشد. دستیابی به این اثر بدون اینکه طرح شما بیش از حد مزاحم یا تهاجمی باشد ممکن است کمی چالش برانگیز باشد، اما به هیچ وجه غیرممکن نیست.

مطمئن شوید که یک تابع جستجوی کارآمد را در طراحی سایت خود گنجانده اید. لزوماً نباید همیشه در کانون توجه کاربر باشد، اما یافتن آن باید به اندازه کافی آسان باشد. این تنها یکی از چندین روش آزمایش شده و واقعی برای بهبود چشمگیر UX در طراحی سایت شما است.

ساختار ناوبری اولیه خود را با در نظر گرفتن سادگی طراحی کنید. آن را نزدیک بالای صفحه وب سایت خود قرار دهید و استفاده از آن را در وب سایت ساده کنید. همه گزینه‌های پیمایش را در آن قرار ندهید، زیرا این کار باعث می‌شود که آن را ناهموار کند، نه اینکه نامشخص باشد. به یاد داشته باشید، اگرچه می‌خواهید یک سلسله مراتب بصری واضح ایجاد کنید، نمی‌خواهید وب ‌سایت شما خیلی «سنگین» باشد.

یک سیستم ناوبری ثانویه را در پاورقی وب سایت خود یا در بخش دیگری قرار دهید. هر بخش دیگری از وب سایتی که کاربر ممکن است بخواهد از آن بازدید کند، هرگز نباید بیش از دو تا سه کلیک با نمای فعلی او فاصله داشته باشد.

در نهایت، استفاده از استراتژی های تولید سرنخ را در وب سایت خود محدود کنید. صفحات فرود یا landing page، پاپ آپ ها و چت زنده می توانند برای تبدیل کلیک ها به فروش معجزه کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر در این کار زیاده روی کنید، این استراتژی نتیجه معکوس خواهد داشت. پاپ آپ های تهاجمی، به ویژه، برای بسیاری از کاربران خاموشی فوری است. به همین دلیل است که باید تعادلی را پیدا کنید و هنگام طراحی سایت خود، مقدار مناسبی از آنها را وارد کنید.

منبع :