search
حلقه سفید

بازاریابی سئو چیست؟

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/01/16
بازاریابی سئو چیست؟

طراحی سایت اولین گام برای ایجاد پایگاه برای دیجیتال مارکتینگ کسب و کار شما است. استراتژی های مختلفی برای بازاریابی محصولات و خدمات وجود دارد. اگر قصد توسعه کسب و کار خود از طریق دیجیتال مارکتینگ را دارید، یکی از مهم ترین گام ها، بازاریابی سئو است. منظور از بازاریابی سئو، رساندن وب سایت شما به جایگاه های بالای موتورهای جستجو، بخصوص گوگل است. برای این کار شما نیاز به طراحی چندین گام دارید

طراحی پلن دیجیتال مارکتینگ

برای دیجیتال مارکتینگ شما نیازمند برنامه ریزی کامل و جامع هستید. دیجیتال مارکتینگ شامل امور مختلفی است که قابل اجرا هستند و باید بر اساس پلن جامع شما اجرایی شوند. یکی از فیلد های دیجیتال مارکتینگ سئو است. سئو بعد از طراحی سایت دومین گام مهم در دیجیتال مارکتینگ است. سئو به علت بازدهی بالا در دیجیتال مارکتینگ جزو مهم ترین بخش های دیجیتال مارکتینگ است و راندمان بسیار بالایی نسبت به سایر فیلد های دیجیتال مارکتینگ دارد.

یافتن کلید واژه ها

یکی از مهم ترین گام ها برای سئو، یافتن کلید واژه های مناسب است. کلید واژه های مورد نظر شما باید دارای تعداد سرچ مناسبی باشد. گوگل دارای ابزار رایگانی به نام گوگل ترندز است که با استفاده از آن می توانید کلید واژه های مختلف را برای سئو سایت خود پیدا کنید. این ابزار امکان مقایسه کلید واژه، بصورت همزمان را برای مقایسه می دهد و میزان جستجوی آنها را در یک سال گذشته، می توان بررسی کرد. علاوه بر یافتن کلید واژه های مناسب با این ابزار، می توانید فصل مناسب برای تمرکز بیشتر برای تبلیغات کسب و کار خود را نیز پیدا کنید.

برنامه ریزی زمان

طراحی برنامه زمانی مناسب برای رسیدن وب سایت بعد از طراحی سایت، به رتبه بالای موتور جست و جو بسیار مهم است. اگر می خواهید در زمان کوتاهی به رتبه بالای موتور جستجو برسید، ابتدا سئوی داخلی وب سایت را افزایش دهید و سپس شروع به تولید محتوا کنید. محتوای شما باید استاتدارد و کاملا تالیفی باشد و از وب سایت های دیگر کپی، نشده باشد.توسعه بک لینک نیز می تواند، تاثیر زیادی در سئو سایت شما داشته باشد.این روند باید برای مدت طولانی حفظ شود تا شما به رتبه بالای موتور جستجو دست پیدا کنید. برای دسترسی سریع به رتبه بالای موتور های جستجو، می توانید از تبلیغات پولی گوگل (گوگل ادورز) استفاده کنید. در این روش شما می توانید با پرداخت هزینه، وب سایت خود را در صفحه نخست گوگل نمایش دهید. اگر قصد استفاده از این ابزار برای معرفی وب سایت خود دارید، به این نکته توجه داشته باشید که رتبه و کیفیت وب سایت شما برای هزینه ای که انجام می دهید بسیار تاثیر گذار است.

منبع :