search
حلقه سفید

برترین کتاب های طراحی وب سایت که باید بخوانید

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/02/12
برترین کتاب های طراحی وب سایت که باید بخوانید

تعداد زیادی کتاب طراحی وب سایت وجود دارد - اما نگران نباشید. ما 10 کتاب برتر را داریم که نمی توانید آنها را از دست بدهید!

طراحی وب سایت می تواند یک زمینه شگفت آور بزرگ باشد. این کتاب به موضوعات مختلف، از روانشناسی انسان گرفته تا هنر و پالت رنگ می پردازد. با هجوم بیشتر مردم به این صنعت، تقاضا برای کتاب های مفید هرگز بالاتر نبوده است.

و بنابراین، ما تصمیم گرفتیم لیستی از کتاب های طراحی وب سایت عالی را که به جنبه های مختلف طراحی وب سایت نزدیک می شوند، جمع آوری کنیم. مهم نیست که شما یک دانشجوی طراحی کنجکاو هستید یا یک طراح باتجربه طراحی وب سایت که به دنبال الهام گرفتن است - مطمئناً چیزی برای ذهن خود در اینجا پیدا خواهید کرد. ابزار طراحی UI طراحی وب سایت مورد علاقه خود را در دسترس داشته باشید!

کتاب های طراحی وب سایت که باید بخوانید

1. Thinking with Type

Thinking with Type به عنوان یک فروشگاه یک مرحله ای برای هر چیزی که به ارتباط با حروف تایپ مربوط می شود. این یک پرفروش است و خوانندگان بی ‌شماری را تحسین می‌ کنند. این نگاهی دقیق به موارد حیاتی مانند هم ترازی، شکل و نظم دارد.

این کتاب طراحی وب سایت واقعاً می تواند به ما کمک کند تا بفهمیم چرا برخی از فونت ها معمولاً استفاده می شوند و چه چیزی آنها را بسیار جذاب می کند. تمام قوانین کلاسیک استفاده از تایپوگرافی برای طراحی وب سایت را توضیح می دهد - و حتی به ما نشان می دهد که چگونه آنها را به درستی بشکنیم. تئوری های زیادی با مثال های بصری فراوان در کتاب آورده شده است.

طرح اصلی کتاب طراحی وب سایت آن را برای همه کسانی که با کلمات و تصاویر کار می کنند، از ویراستاران، نویسندگان گرفته تا طراحان طراحی وب سایت ، مشخص می کند. می توان گفت که طراحان طراحی وب سایت واقعا می توانند از خواندن این کتاب برای غواصی در دنیای تایپوگرافی و همچنین نگه داشتن آن برای ارجاع گاه به گاه بهره ببرند.

2. Interaction of Color

تئوری رنگ و رنگ نقش مهمی در طراحی وب سایت دارد. علیرغم اینکه بسیاری از طراحان طراحی وب سایت در انتخاب پالت رنگ غریزه طبیعی دارند، این تئوری همچنان می تواند کمی چالش برانگیز باشد. مهارت لازم برای ایجاد محصولات دیجیتالی است و این کتاب می تواند در این زمینه به شما کمک کند. تعامل رنگ در ابتدا برای هنرمندان و معلمان هنر در نظر گرفته شده بود - اما ارزش آن تقریباً برای هر کسی مفید است.

این کتاب طراحی وب سایت همه چیز مربوط به رنگ را پوشش می دهد، از نسبیت رنگ، شدت و دما گرفته تا مرزهای ارتعاشی. و توهم شفافیت محتوای اصلی آن در دهه 1970 منتشر شد و از آن زمان تاکنون بارها مورد بازبینی و گسترش قرار گرفته است. تعامل رنگ ها کتاب فوق العاده ای است که باید در دست داشته باشید، حتی اگر یک طراح طراحی وب سایت با تجربه باشید.

3. Powered by Design: An Introduction to Solving Problem with Graphic Design

فلسفه پشت Powered by Design ساده است اما پیامدهای بزرگی دارد. می‌گوید طراحان طراحی وب سایت دیگر فقط افرادی نیستند که جلوه‌ های بصری می‌ سازند یا چیزها را خوب جلوه می‌ دهند، آن زمان‌ها گذشته است. امروزه با دنیای طراحی دیجیتال، طراحان طراحی وب سایت باید مشکل گشا باشند.

این کتاب طراحی وب سایت در ابتدا به عنوان مقدمه ای برای طراحی گرافیک طراحی وب سایت بود اما از آن زمان تاکنون ذهن طراحان طراحی وب سایت بی شماری را تسخیر کرده است. تمام اصول و قواعد حیاتی طراحی وب سایت را رعایت می کند و برداشتی به روز و قابل اعتماد از اصول اولیه طراحی وب سایت خوب ارائه می دهد. گذشته از آن، نویسنده همچنین در مورد مسائل کاربردی تری که طراحان طراحی وب سایت با آن سروکار دارند، مانند دسترسی، اخلاق و حتی تاریخ، خرد ارائه می دهد.

4. Visual Grammar: A Design Handbook

این کتاب طراحی وب سایت کمی متفاوت از سایر کتاب های موجود در این لیست است. به جای اینکه به طراحی وب سایت به عنوان حل مسئله نگاه کند، طراحی وب سایت را وسیله ارتباطی می داند. امروزه، مردم بدون توجه به هر کجا که نگاه می کنند با داستان های بصری بمباران می شوند و تبلیغات مثال خوبی است. Visual Grammar هم فرهنگ لغت زبان بصری است و هم راهی برای درک بهتر داستان های بصری.

این کتاب طراحی وب سایت همه چیزهایی را که طراحان طراحی وب سایت برای ایجاد یک محصول دیجیتالی نیاز دارند که به معنای واقعی کلمه می تواند با کاربرانش صحبت کند، در نظر می گیرد. از بعد، قالب، فرم، اندازه، رنگ و اشباع تا فعالیت هایی مانند تکرار، آینه کاری، حرکت. این کتاب فوق‌العاده‌ ای است زیرا نحوه درک ما از تصاویر اطراف را تغییر می ‌دهد و در عین حال به ما کمک می ‌کند تا بهتر ارتباط برقرار کنیم.

5. Logo Modernism

هیچ لیست طراحی وب سایت کتاب وب بدون حداقل یک کتاب در زمینه طراحی لوگو طراحی وب سایت کامل نخواهد بود. لوگو مدرنیسم نگاهی می‌اندازد به این که مردم چگونه در گذشته لوگوها را ایجاد کرده ‌اند و چگونه این عمل در طول زمان تکامل یافته است. با مقایسه لوگوهای مدرن با معماری مدرنیستی، این کتاب طراحی وب سایت همه چیز در مورد ایجاد یک هویت شرکتی با یک لوگوی فروتن است.

این کتاب دارای سه بخش اصلی است که هر بخش به انواع مختلف لوگوها نگاه می کند: هندسی، افکت و تایپوگرافی. سپس این بخش ها بر اساس سبک ها و اشکال مختلف تقسیم بندی می شوند. در مجموع، این کتاب می تواند نگاه ما به لوگوها را تغییر دهد و به طراحان طراحی وب سایت درک خوبی از این بخش مهم طراحی وب سایت مدرن بدهد.

ما دوست داریم که این کتاب همچنین شامل بسیاری از مطالعات موردی در دنیای واقعی، و همچنین مروری کوتاه بر زندگی طراحان طراحی وب سایتی است که بازی را با یک لوگوی هوشمندانه تغییر دادند.

6. Visual Design Solutions: Principles and Creative Inspiration for Learning Professionals

این کتاب طراحی وب سایت همه چیز در مورد جنبه بصری محصولات دیجیتال است. به طرح‌های دیجیتالی بر این مبنا می‌ پردازد که اگر جلوه‌های بصری یکنواخت شوند، تجربه کاربر نیز به همان اندازه خواهد بود. کتاب راه حل های طراحی بصری طراحی وب سایت که توسط یک مربی هنر نوشته شده است برای هر کسی است که سعی دارد بازی طراحی گرافیکی طراحی وب سایت خود را تقویت کند.

یکی از جالب ترین چیزهای این کتاب این است که بر ایجاد طرح هایی با ماهیت آموزشی، مانند دوره های آموزش از راه دور یا ارائه های اطلاعاتی تمرکز دارد. خود کتاب مملو از استراتژی هایی است که تفاوت بین طراحی وب سایت خوب و جلوه های بصری را به نمایش می گذارد.

7. Design is StorytellingD

esign is Storytelling رویکردی مشابه با برخی دیگر از کتاب‌های طراحی وب سایت در این فهرست دارد، اما با تغییر. به طراحی وب سایت به عنوان راهی برای ارتباط نگاه می کند و به دنبال گفتن داستان هایی است که می تواند تقریباً هر طراحی وب سایت یا تجربه ای را بهبود بخشد. نام بازی در اینجا تجربیات پویا است، جایی که طراحان طراحی وب سایت طرح هایی ایجاد می کنند که می توانند احساسات را باز کنند و محتوا را جذاب نگه دارند.

ما مفهوم استفاده از طراحی وب سایت را برای ایجاد یک روایت دوست داریم - این چیزهای قدرتمندی است. این کتاب می ‌تواند به طراحان طراحی وب سایت ، به ‌ویژه آنهایی که تازه شروع کرده ‌اند، کمک کند تا محصولاتی بسازند که واقعاً متقاعد کننده باشند. این در مورد ایجاد قوس روایت، تشویق اقدامات درست و استفاده از فضا به نفع خود است.

8. Visual Communication Design: An Introduction to Design Concepts

این کتاب همچنین به طراحی وب سایت به عنوان یک وسیله ارتباطی نگاه می کند اما رویکرد متفاوتی دارد. طراحی وب سایت ارتباط بصری همه چیز در مورد شناخت پایه های شما، پرورش مجموعه ای از دانش عملی است که می تواند به شما در تصمیم گیری های طراحی وب سایت خوب کمک کند. کمی از همه چیز دارد، از مطالعات علمی شناختی گرفته تا ویژگی های فرهنگی که می تواند تأثیر بگذارد

این کتاب بدون شک برای هر کسی که در زمینه طراحی وب سایت کار می کند مفید است. همه چیز دارد تا طراحان طراحی وب سایت را به افراد حرف ه‌ای با مهارت در رفتار انسانی تبدیل کند. محتوا هم جنبه نظری و هم جنبه عملی را پوشش می ‌دهد و نمونه ‌های عینی از تمام مفاهیم طراحی وب سایت مرتبط را ارائه می‌ کند.

به عنوان یک کتاب طراحی وب سایت، می تواند به شما دیدگاه بدهد و افق های شما را گسترش دهد. پس از مطالعه، ممکن است متوجه شوید که تجربیات بصری خود را در زندگی روزمره شکسته اید و شروع به مشاهده پیشرفت هایی در رویکرد خود برای طراحی موانع کنید.

9. What They Didn't Teach You In Design School

این کتاب طراحی وب سایت فوق العاده مفید است. برخلاف سایر کتاب‌های معروف طراحی وب سایت ، این کتاب تئوری رنگ را پوشش نمی ‌دهد یا رفتار انسان را تحلیل نمی‌ کند.

همانطور که از نامش پیداست، آنچه در مدرسه طراحی وب سایت به شما یاد ندادند درباره اتفاقاتی است که پس از فارغ التحصیلی رخ می دهد. تمرکز آن بر جهش از دانشجو به حرفه ای تمام عیار است و ورود حیاتی به بازار کار را پوشش می دهد. شما می توانید انتظار داشته باشید که انواع اطلاعات عملی مانند تحت تاثیر قرار دادن در اولین مصاحبه شغلی یا برخورد با مشتریان را پیدا کنید.

افرادی که بیشترین بهره را از این کتاب طراحی وب سایت می برند، طبیعتاً کسانی هستند که به تازگی از دانشکده طراحی وب سایت فارغ التحصیل شده اند. طراحان طراحی وب سایت با تجربه تر نیازی به اکثر مشاوره نخواهند داشت، زیرا تمرکز آن بر تبدیل شدن به یک طراح است که برای هنر خود پول می گیرد. ما دوست داریم که این کتاب شامل مطالعات موردی، مصاحبه‌ها و نقل قول‌ هایی از افراد بسیار موفق در صنعت باشد، که باعث می ‌شود خواندنی چشم‌ نواز باشد.

10. How to Use Graphic Design

بله، عنوان این کتاب طراحی وب سایت کمی لقمه ‌ای است: چگونه از طراحی گرافیکی طراحی وب سایت برای فروش چیزها استفاده کنیم، چیزها را توضیح دهیم، چیزها را بهتر جلوه دهیم، مردم را بخندانیم، مردم را بگریانیم و (هر چند وقت یکبار) تغییر کنیم. جهان. با این حال، نحوه استفاده از طراحی گرافیکی طراحی وب سایت در واقع برای هر کسی در صنعت طراحی وب سایت خواندنی فوق العاده است. توصیه های عملی زیادی را ارائه می دهد و در عین حال سفر شخصی نویسنده، مایکل بیروت را نیز به اشتراک می گذارد.

خوانندگان به سرعت این کتاب را به عنوان یک مرجع و منبع الهام تحسین می کنند. محتوا به گونه ای ساخته شده است که قدرت طراحی خوب و اینکه چگونه طراحان می توانند از آن برای انجام هر کاری استفاده کنند را نشان می دهد. ما دوست داریم که نویسنده بسیاری از پروژه های شخصی خود را به اشتراک بگذارد که هر کدام از آنها فلسفه و رویکرد طراحی خود را به تصویر می کشد.

خلاصه کتاب های طراحی وب

برداشتن یک کتاب خوب همیشه یک تجربه فوق العاده است. هم می تواند حمل و نقل کند، هم نورپردازی کند و هم در مورد صنعت به شما آموزش دهد. این کتاب‌های طراحی وب به‌طور خاص به این دلیل انتخاب شده‌اند که از خوانندگان تمجید می‌کنند، چه به این دلیل که الهام گرفته‌اند یا به این دلیل که چیز مفیدی برای تمرین خود یاد گرفته‌اند. هر طور که باشد، مطمئناً کتابی را در اینجا پیدا خواهید کرد که نه تنها می تواند اثری از خود به جای بگذارد، بلکه دیدگاه جدیدی را در مورد بازی طراحی به شما ارائه دهد.