search
حلقه سفید

بلوک های رنگی در طراحی وب سایت

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/10/25
بلوک های رنگی در طراحی وب سایت

استفاده از بلوک های رنگی کاری بسیار سخت در طراحی وب سایت می باشد. اما با این حال باید حتما در انتخاب رنگ دقت فراوان داشت زیرا مخاطبان شما انسان هستند و دارای حس و احساسات هستند، نه یک موجود رباتی بدون احساسات. بهتر است قبل از طراحی وب سایت، ابتدا فرهنگ، جنسیت، و سن مخاطب خود مطمئن شوید زیرا این، یک امر واکنشی است. چند نکته را به یاد داشته باشید:

1- اول اینکه 90ثانیه اول تاثیر بسیاری بر روحیه فرد مخاطب دارد پس طراحی سایت باید دارای رنگ مناسب باشد

2- هر رنگ پیام خاص برای مخاطب دارد

3- هر فرهنگ سلیقه خاصی در انتخاب رنگ های متفاوت دارد. پس اطلاع داشتن از فرهنگ مخاطبان امری ضروری است. به همین دلایل است که گاهی با ورود به یک وب سایت حس مثبت و گاهی حس منفی به افراد دست می دهد.

روانشناسان تلاش های زیادی کرده اند تا دریابند که بهترین ترکیب رنگی برای یک وب سایت چیست اما در آخر به این نتیجه رسیده اند که این یک انتخاب سلیقه ای است و به ترجیح افراد و دیدگاه افراد از آن رنگ بستگی دارد. به عنوان مثال وقتی رنگ قرمز در طراحی وب سایت استفاده می شود، افراد به دو دسته تقسیم می شوند، یا احساس استرس و اضطراب پیدا می کنند یا احساس عشق و محبت پیدا می کنند. پس برداشت هر فرد متفاوت است. پس بجای تمرکز بر اینکه چه رنگی نماد چه چیزی است، بهتر است بر روی انتخاب رنگ مناسب با موضوع وب سایت تمرکز کنند، این گونه موفق تر خواهند بود.

چندین نکته را در بلوک های رنگی در طراحی وب سایت به یاد داشته باشید:

1- سعی کنید از فضاهای سفید در میان بلوک های رنگی در طراحی وب سایت خود استفاده کنید، این کار باعث می شود کاربر، مدت زمان بیشتری را در سایت بماند.

2- بهتر است وب سایت خود را رنگین کمان نکنید. یعنی تعداد رنگ های زیادی را در وب سایت خود بکار نگیرید. هرچه سایتتان سادده تر و ترکیب رنگ آن مناسب تر باشد، جلوه بیشتری خواهد داشت.

3- هرگز از رنگ هایی که ضد همدیگر هستند استفاده نکنید. آیا خودتان تمایل دارید که وارد وب سایتی شوید که زمینه قرمز داشته باشد با نوشته های بنفش و یک دکمه پایین صفحه به رنگ آبی داشته باشد؟ بهترین گزینه داشتن زمینه سفید با دکمه قرمز است که جلوه بیشتری دارد.

منبع :
roya azmi
مطلب بسیار فوق العاده ای در اختیارمون گذاشتین...خیلی ممنونم از شما...انتخاب رنگ دقیقا در طراحی سایت بسیار مهم و اساسی است
1399/10/25