search
حلقه سفید

تفاوت بین طراحی وب سایت و توسعه طراحی وب سایت چیست

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/06/13
تفاوت بین طراحی وب سایت و توسعه طراحی وب سایت چیست

برخی افراد خود را طراح طراحی وب سایت می نامند و برخی دیگر خود را توسعه دهنده طراحی وب سایت می نامند. یک تفاوت بسیار مهم وجود دارد، اما برای اکثر افراد غیرمستقیم آنها عملاً یکسان هستند.

مشکل زمانی به وجود می آید که شما یک طراحی وب سایت را راه اندازی می کنید و طراحی وب سایتی را اشتباه انتخاب کرده اید.

پس تفاوت چیست و چگونه انتخاب می کنید؟

طراحی وب سایت

بیایید با طراحی وب سایت شروع کنیم. این رایج ترین عبارت برای صنعت ما است.

یک طراح طراحی وب سایت فقط بر روی طراحی وب سایت متمرکز است. تعداد زیادی از «طراحان طراحی وب سایت چاپ» وجود دارند که با استفاده از رایانه راحت هستند، بنابراین شروع به ارائه خدمات طراحی وب سایت می کنند.

با این حال، طراحی وب سایت با طراحی وب سایت چاپی یکسان نیست. آنها آشکارا شبیه هم هستند، اما دو مجموعه مهارت بسیار متفاوت هستند.

در گذشته، زمانی که مشتری طراحی وب سایت می ‌خواست از طراح خود برای طراحی وب سایت جدید خود استفاده کند و فقط از ما برای تبدیل طرح به یک طراحی وب سایت کارآمد استفاده کند، مشکلات بزرگی را تجربه کرده‌ ایم. ما در نهایت زمان بیشتری را صرف آموزش طراحان طراحی وب سایت آنها می کنیم که چگونه طراحی وب سایت را انجام دهند تا زمانی که فقط تمام کارهای طراحی وب سایت را خودمان انجام می دادیم. طرح هایی که ما دریافت می کنیم همیشه بسیار زیبا هستند، اما به عنوان یک طراحی وب سایت یا غیر قابل اجرا هستند، یا از استانداردهای مهم قابلیت استفاده منحرف می شوند یا از اصول طراحی وب سایت استفاده می کنند که به این معنی است که مشتری نمی تواند بدون آموزش طراح حرفه ای طراحی وب سایت خود را به روز کند یا به آن اضافه کند.

اطمینان از انتخاب یک طراح طراحی وب سایت واقعی، و نه صرفاً یک طراح چاپ که " طراحی وب سایت ها را نیز انجام می دهد" می تواند از بسیاری از مشکلات غیر ضروری جلوگیری کند.

توسعه طراحی وب سایت

به طور خلاصه، توسعه دهندگان طراحی وب سایت ، برنامه نویسان کامپیوتر هستند. آنها قادر به توسعه عملکردهای سفارشی جدید طراحی وب سایت هستند و می توانند عملکردهای موجود را مطابق با نیازهای مشتری تغییر دهند و تطبیق دهند.

اینها فناوران واقعی هستند.

آنها افرادی هستند که با همه کدهای پیچیده کامپیوتری، "حلقه های for"، "اظهارهای if-else" و همه اصطلاحات دیگر که برای افراد عادی هیچ معنایی ندارند، سروکار دارند.

اینها همان افرادی هستند که نرم افزاری را ایجاد کردند که امروزه اکثر طراحی وب سایت ها را اجرا می کند (مانند asp.net، مجنتو یا جوملا). و اینها افرادی هستند که پلاگین ها و برنامه های افزودنی را برای آن بسته های نرم افزاری ایجاد می کنند تا طراحی وب سایت شما بتواند "کاری انجام دهد" نه اینکه فقط به عنوان یک بروشور آنلاین عمل کند.

توسعه‌ دهندگان طراحی وب سایت خوب می ‌توانند به شما بگویند که کدام بسته‌ های نرم ‌افزاری در شرایط خاص بهتر از سایرین هستند، و می ‌توانند مناسب ‌ترین بسته طراحی وب سایت را برای نیازهای خاص شما انتخاب کنند، در حالی که نیاز به برآوردن نیازهای احتمالی آینده را در نظر داشته باشند.

پس چگونه شما انتخاب می کنید؟

اگر یک طراح طراحی وب سایت بدون مهارت توسعه طراحی وب سایت را انتخاب کنید، می توانید با یک طراحی وب سایت زیبا روبرو شوید که کار نمی کند یا فقط مشکلات فنی را یکی پس از دیگری ایجاد می کند. و اگر یک توسعه ‌دهنده طراحی وب سایت را انتخاب کنید که مهارت ‌های طراحی وب سایت نداشته باشد، در نهایت با یک طراحی وب سایت با عملکرد خوب مواجه خواهید شد که افتضاح به نظر می ‌رسد.

بسیار نادر است که فردی در طراحی وب سایت و توسعه طراحی وب سایت بسیار خوب باشد. این همان چیزی است که چپ مغز در مقابل راست مغز وجود دارد، شما یا در یکی خوب هستید یا در دیگری. بنابراین یک شرکت خوب به هر دو مورد نیاز خواهد داشت.

اگر شما یک شرکت بسیار طراحی وب سایت بصری هستید که تمرکز زیادی روی طراحی وب سایت و برندینگ دارید، قطعاً باید با یک طراح طراحی وب سایت کار کنید.

اگر شما نیاز به عملکرد سفارشی دارید، قطعا باید با یک توسعه دهنده طراحی وب سایت کار کنید.

با این حال، اگر در مورد طراحی وب سایت خیلی سختگیر نیستید، و شاید یک الگوی آماده برای شما خوب باشد، شاید بتوانید بدون طراح طراحی وب سایت زندگی کنید.

و به همین ترتیب، اگر طراحی وب سایت شما به معنای واقعی کلمه فقط یک بروشور بدون نیازهای کاربردی در حال حاضر یا در آینده قابل پیش‌بینی (!) است، احتمالاً می‌توانید بدون توسعه ‌دهنده طراحی وب سایت به خوبی مدیریت کنید.

طراحی وب سایت تجارت الکترونیک

برای یک طراحی وب سایت تجارت الکترونیک، ما همیشه استفاده از یک توسعه دهنده طراحی وب سایت را توصیه می کنیم. انتخاب بسته نرم افزاری مناسب تجارت الکترونیک مستلزم درک عمیق مزایا و معایب مختلف هر یک و تأثیری که این امر می تواند بر نیازهای آینده مشتری داشته باشد، دارد.

حتی اگر فکر می ‌کنید فقط به راه ‌اندازی یک فروشگاه آنلاین ساده نیاز دارید، تغییرات بسیار زیادی وجود دارد و انتخاب بسته اشتباه در ابتدا می ‌تواند توانایی شما را برای بازاریابی مؤثر طراحی وب سایت به شدت محدود کند. اگر طراحی وب سایت موفقیت آمیز باشد، باید در آینده تغییراتی ایجاد کنید تا فرآیندهای خود را ساده کنید و این معمولاً به مهارت های توسعه طراحی وب سایت نیاز دارد.

ما فروشگاه‌های آنلاین زیادی را دیده‌ایم که مشکلات زیادی را تجربه می‌کنند، زیرا با استفاده از نرم ‌افزار مورد علاقه طراح طراحی وب سایت ساخته شده‌اند، نه نرم‌ افزار مناسب برای مشتری.

هنگامی که یک شرکت را برای ایجاد طراحی وب سایت خود سفارش می دهید، مهم است که مشخص کنید آیا آنها توسعه دهنده طراحی وب سایت هستند یا طراح طراحی وب سایت یا هر دو. مانند ما، اکثر شرکت ها فقط خود را به عنوان "طراحان طراحی وب سایت " تبلیغ می کنند، فقط به این دلیل که اکثر مردم آن را جستجو می کنند، حتی اگر واقعاً به یک توسعه دهنده طراحی وب سایت نیاز داشته باشند. بنابراین نمی توان فرضیاتی را صرفاً به این دلیل که آنها خود را با یک عبارت توصیف کرده اند و با عبارت دیگر توصیف نکرده اند، ایمن نیست.

در طراحی وب سایت تجارت الکترونیک OpenGlobal، ما هم تخصص طراحی طراحی وب سایت و هم توسعه طراحی وب سایت را ارائه می دهیم. امروز با ما با شماره 09191440252 تماس بگیرید تا دریابید که چگونه می توانیم به شما کمک کنیم تا در شروع پروژه طراحی وب سایت خود تصمیمات درستی بگیرید.