search
حلقه سفید

تفاوت بین مدیریت طراحی وب سایت و صرفا میزبانی طراحی وب سایت چیست

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/07/10
تفاوت بین مدیریت طراحی وب سایت و صرفا میزبانی طراحی وب سایت چیست

اکثر شرکت های طراحی وب سایت پس از تکمیل طراحی وب سایت شما، خدمات میزبانی ارزان را ارائه می دهند. اما تعداد کمی از آنها خدمات مدیریت و پشتیبانی طراحی وب سایت را ارائه می دهند.

پس چه فرقی دارد؟ و کدام را باید انتخاب کنید؟

پشتیبان گیری طراحی وب سایت

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید، پشتیبان گیری طراحی وب سایت است.

مهم نیست سرور طراحی وب سایت چقدر خوب است، سخت افزار خراب می شود.

و وقتی این کار انجام شد، می ‌خواهید مطمئن شوید که شرکت میزبان طراحی وب سایت یک نسخه پشتیبان دارد که می ‌تواند آن را روی یک سرور جدید طراحی وب سایت بازیابی کند و همه چیز را در سریع‌ ترین زمان ممکن دوباره راه‌ اندازی کند.

تقریباً هر سرویس میزبانی طراحی وب سایت باید این را ارائه دهد.

اما باز هم بررسی مهم است.

در شرکت دیگری که اداره می ‌کرد، یک شرکت میزبانی طراحی وب سایت سابق از پشتیبان‌ گیری روزانه استفاده می‌ کرد. اما چیزی که ما نمی دانستیم این بود که نسخه های پشتیبان در همان سرور طراحی وب سایت ذخیره می شدند. بنابراین وقتی سرور از کار افتاد، پشتیبان‌ گیری‌ ها را نیز از دست دادند. تنها چیزی که آنها داشتند یک نسخه پشتیبان 3 ماهه بود که برای ذخیره سازی طولانی مدت به سرور طراحی وب سایت دیگری منتقل شده بود.

اگر پشتیبان‌ طراحی وب سایت های خود را نیز حفظ نمی ‌کردیم، 3 ماه کار را از دست می‌دادیم و شرکت را در معرض خطر قرار می ‌دادیم.

نیازی به گفتن نیست که خیلی زود پس از آن به یک ارائه دهنده میزبانی طراحی وب سایت جایگزین نقل مکان کردیم.

همچنین مهم است که بررسی کنید چه نوع پشتیبان ‌گیری طراحی وب سایت توسط شرکت میزبان طراحی وب سایت نگهداری می ‌شود. برخی از شرکت های میزبانی طراحی وب سایت فقط یک "پشتیبان گیری طراحی وب سایت سرور" نگه می دارند. این یک نسخه پشتیبان کامل از کل سرور است که در صورت نیاز می تواند به عنوان یک بلوک واحد بر روی یک سرور جدید بازیابی شود.

اما دسترسی به طراحی وب سایت ها یا صفحات جداگانه را نمی دهد. این برای اهداف اضطراری شرکت میزبان طراحی وب سایت است، نه شما. بنابراین اگر طراحی وب سایت شما هک شده، یا خراب شده است، یا اگر به طور تصادفی برخی از فایل ها را حذف کرده اید، خودتان هستید. فقط هیچ دسترسی به بخش های جداگانه پشتیبان وجود ندارد، فقط کل پشتیبان گیری سرور طراحی وب سایت به عنوان یک واحد واحد.

در این صورت، شما همچنین باید از نسخه های پشتیبان طراحی وب سایت خود نگهداری کنید.

یک سرویس مدیریت طراحی وب سایت این کار را برای شما انجام می دهد. یک سرویس مدیریت طراحی وب سایت باید حداقل یک نسخه پشتیبان روزانه از طراحی وب سایت شما داشته باشد که در صورت درخواست قابل بازیابی باشد.

امنیت

تمامی شرکت های هاستینگ طراحی وب سایت تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت و یکپارچگی سرورهای خود انجام خواهند داد.

اما آنها برای حفظ امنیت طراحی وب سایت به شما کمکی نمی کنند. اگر طراحی وب سایت شما هک شده باشد یا حتی به نظر می رسد که هک شده است، اکثر شرکت های میزبانی طراحی وب سایت شما را به طور کامل خاموش می کنند تا از سرور خود و سایر مشتریان خود محافظت کنند.

این به شما بستگی دارد که طراحی وب سایت خود را تعمیر کنید.

یک سرویس مدیریت طراحی وب سایت از جنبه های امنیتی طراحی وب سایت شما نیز مراقبت می کند.

یک سرویس مدیریت طراحی وب سایت نه تنها در وهله اول رویه های امنیتی خوبی را حفظ می کند، بلکه به شما کمک می کند تا طراحی وب سایت خود را در صورت بدترین اتفاق بازیابی کنید.

ارتقاء و وصله امنیتی

هنگامی که طراحی وب سایت شما ایجاد می شود، از نسخه های مختلف بسته های نرم افزاری مختلف استفاده می کند (امیدواریم آخرین نسخه ها!). هنگامی که طراحی وب سایت شما فعال می شود، یک سرویس میزبانی این نرم افزار را ارتقا نمی دهد.

پس چی؟ چرا نیاز به ارتقا دارد؟

ارتقاء فقط در مورد دریافت جدیدترین و جدیدترین ویژگی ها نیست (که در صورت عدم نیاز به آنها بی ربط است). تنها دلیل مهم برای ارتقا، جلوگیری از هک شدن طراحی وب سایت شماست.

مهم نیست از چه نرم افزاری برای طراحی وب سایت خود استفاده می کنید، نمی توان تضمین کرد که 100٪ بدون اشکال باشد. حفره های امنیتی همیشه پیدا می شوند. نرم افزار خوب با تعداد کم حفره های امنیتی تعریف می شود، اما با سرعت رفع آنها!

شما باید مطمئن شوید که تمام ارتقاء و وصله های امنیتی در اسرع وقت بر روی نرم افزار طراحی وب سایت شما اعمال می شود. نصب وصله یا ارتقاء معمولاً فقط 5 دقیقه کار است. اما بازیابی یک طراحی وب سایت هک شده ممکن است روزها طول بکشد و صدها یا هزاران پوند برای تعمیر هزینه دارد. و این قبل از اینکه به ضرر مالی که خود هک ممکن است وارد کرده باشد، فکر کنید.

یک سرویس مدیریت طراحی وب سایت این کار را برای شما انجام می دهد.

پشتیبانی فنی

اگر طراحی وب سایت خود را به روز می کنید، در برخی مواقع به پشتیبانی فنی نیاز خواهید داشت.

ما می شنویم که بسیاری از طراحان طراحی وب سایت می گویند: " نرم افزاری که ما استفاده می کنیم آنقدر ساده است که نیازی به پشتیبانی ندارید".

این فقط درست نیست.

آنچه آنها واقعاً می گویند این است که "ما هیچ علاقه ای به پاسخگویی به تماس های تلفنی و ایمیل های شما در صورت نیاز به کمک نداریم. کار ما در اینجا به پایان رسیده است".

همه نرم‌افزارها به ‌طور غیرمنتظره‌ ای چیزها را بالا می‌برند. مردم همیشه ایده هایی برای انجام کاری متفاوت در طراحی وب سایت خود دارند و باید بدانند که چگونه.

یک سرویس مدیریت طراحی وب سایت خوب، پشتیبانی فنی را در اختیار شما قرار می دهد تا به شما کمک کند تا کارهایی را که باید با طراحی وب سایت خود انجام دهید، انجام دهید.

پس کدام را باید انتخاب کنید؟

خوب، اگر از حفظ و بازیابی نسخه پشتیبان طراحی وب سایت خود مطمئن هستید. و اگر تخصص فنی لازم برای ارتقاء مداوم نرم افزار طراحی وب سایت خود و نصب دستی وصله های امنیتی را دارید. و اگر ایده خوبی از شیوه های اساسی امنیت فناوری اطلاعات دارید؛ و شما در استفاده از نرم افزار طراحی وب سایت با تجربه و مطمئن هستید و می توانید پاسخ خود را برای هر سوالی که ممکن است داشته باشید بیابید. سپس یک سرویس میزبانی ساده کافی خواهد بود.

با این حال، اگر دلیل استخدام یک طراح طراحی وب سایت در وهله اول این باشد که نمی دانید چگونه باید انجام دهید یا نمی خواهید هیچ یک از این کارها را انجام دهید، پس به یک سرویس مدیریت طراحی وب سایت مناسب نیاز دارید.

OpenGlobal یک سرویس فقط میزبانی ارائه نمی دهد زیرا فقط ابهام ایجاد می کند و منجر به مشکلات و مشتریان ناراضی می شود. اگر می خواهید آرامشی را که یک خدمات مدیریت طراحی وب سایت حرفه ای می تواند به ارمغان بیاورد، همین امروز با شماره 09191440252 با ما تماس بگیرید.