search
حلقه سفید

خرابی طراحی وب سایت نکات کاربردی در مورد نحوه جلوگیری از آن

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/10/05
خرابی طراحی وب سایت نکات کاربردی در مورد نحوه جلوگیری از آن

طراحی وب سایت شما چهره کسب و کار شما است و کاربران اینترنت طراحی وب سایت می خواهند که با کلیک روی آن تقریباً فوراً نمایان شود. در واقع، اکثر کاربران طراحی وب سایت انتظار دارند که طراحی وب سایت ها در کمتر از دو ثانیه بارگذاری شوند و تنها یک ثانیه تاخیر می تواند منجر به کاهش شدید فروش شود.

آیا می توانید حتی تصور کنید؟ اگر یک یا دو ثانیه بتواند چنین تفاوت بزرگی را در نتیجه شما ایجاد کند، در مجموع غیرقابل دسترس بودن طراحی وب سایت شما چه کاری انجام می دهد؟ اگر طراحی وب سایت شما از کار افتاده است (یا زمان زیادی برای بارگذاری طراحی وب سایت طول می ‌کشد)، می‌ توانید شانس خود را برای دستیابی به هر گونه فروش یا پیشروی خداحافظی کنید. ناگفته نماند که برای برند شما وحشتناک است.

چرا زمان توقف برای طراحی وب سایت شما بد است؟

مهمترین دلایل از کار افتادن طراحی وب سایت

چگونه با خرابی طراحی وب سایت مقابله کنیم؟

چرا زمان توقف برای طراحی وب سایت شما بد است؟

برخی ممکن است فکر کنند یک یا دو ساعت از کار افتادن در یک ماه آنقدرها هم بد نیست. اما اجازه دهید مدتی را صرف صحبت در مورد اینکه اگر طراحی وب سایت شما به طور غیرمنتظره ای از کار بیفتد چه اتفاقی می افتد بگذریم.

نام تجاری شما اعتبار خود را از دست می دهد

یک طراحی وب سایت تجاری که دائماً خراب می شود، اعتبار خود را از دست می دهد. طراحی وب سایت شما مکانی است که می‌ توانید تأثیر اولیه مثبتی را ایجاد کنید. مشتریان طراحی وب سایت به سختی می توانند به کسب و کاری اعتماد کنند که حتی نمی تواند طراحی وب سایت خود را حفظ کند. به ما اعتماد کنید، ما این را بهتر از هر کسی می دانیم.

در این صورت، ترمیم آسیب بسیار مهم است، زیرا کسانی از ما که از این سرویس استفاده می کنیم، فرصت های مشتریان طراحی وب سایت را از دست می دهیم

نرخ خزیدن و رتبه بندی جستجوی طراحی وب سایت شما آسیب می بیند

اگر سرور شما کند است و واکشی یک URL طراحی وب سایت واحد بیش از دو ثانیه طول می کشد، ممکن است Google تعداد URL هایی را که از طراحی وب سایت شما می خزند محدود کند. به زبان ساده، گوگل دوست دارد طراحی وب سایت ‌های سریع و آن ‌هایی را که خطا ندارند، بخزد. همچنین، فراموش نکنید که خرابی یا پاسخ آهسته سرور منجر به نرخ پرش بالاتر می شود. تجربه کاربری یکی از فاکتورهای رتبه ‌بندی طراحی وب سایت بسیاری است که گوگل از آن استفاده می‌ کند و نرخ پرش بالا نشان ‌دهنده تجربه ضعیف کاربر طراحی وب سایت است.

وقتی صحبت از سئو طراحی وب سایت به میان می آید، همه چیز به نوعی بر یکدیگر تأثیر می گذارد. اگر دوره‌های طولانی از کار افتادگی دارید، که در هاست اشتراکی ارائه‌ دهندگانی مانند Hostinger یا SiteGround غیرمعمول نیست، ممکن است رتبه ‌بندی موتورهای جستجوی طراحی وب سایت شما آسیب ببیند و برای بازیابی باید به لطف Google بازگردید. این ممکن است زمان ببرد.

سود شما ضربه خواهد خورد

امروزه قطعاً تجارت الکترونیک طراحی وب سایت چیزی است که همه به آن عادت کرده اند، اما مشتریان هنوز هم می توانند در خرید آنلاین کمی محتاط باشند. بنابراین، اگر طراحی وب سایت شما در ساعات اوج مصرف کند یا کند است، به بازدیدکنندگان طراحی وب سایت بهانه ای می دهید تا از اواسط خرید خارج شوند. بدتر از آن، اگر طراحی وب سایت شما زمانی که بازدیدکننده به فکر خرید چیزی است، از بین می‌رود، تقریباً می ‌توانید تضمین کنید که زمان از کار افتادن، سود شما را با حاشیه ‌های قابل ‌توجهی کاهش می‌ دهد.

با توجه به Carbonite، میانگین هزینه های توقف در هر دقیقه برای مشاغل کوچک از 137 تا 427 دلار در دقیقه متغیر است. اگر نگاهی به مطالعه شرکت های بزرگتر توسط گارتنر بیندازیم، میانگین هزینه خرابی 5600 دلار در دقیقه است. و برای آمازون، فقط یک ثانیه از کار افتادگی بیش از 220000 دلار هزینه دارد. بدیهی است که همه اینها بر اساس کسب و کار شما متفاوت خواهد بود، اما شما تصویر را دریافت می کنید، خوب نیست.

هر ثانیه که طراحی وب سایت شما از کار می افتد 🔻 ثانیه ای است که احتمالاً در حال از دست دادن پول هستید.

مهمترین دلایل از کار افتادن طراحی وب سایت

یک طراحی وب سایت ممکن است به دلایل مختلف از کار بیفتد یا از کار بیفتد. در زیر به برخی از رایج ترین مواردی که می بینیم بحث خواهیم کرد.

هاست با کیفیت پایین طراحی وب سایت

یک میزبان طراحی وب سایت با کیفیت پایین یکی از رایج ترین دلایل خرابی طراحی وب سایت است. اگر هاست طراحی وب سایت شما اینطور نیست سرمایه گذاری روی طراحی وب سایت، UX یا سرعت طراحی وب سایت شما فایده ای ندارد – اگر از کد نویسی صرف نظر کنید.

رایج ترین آنها هاست اشتراکی است. هاست های اشتراکی شامل برخی از بزرگترین ها در صنعت، مانند شرکت های EIG مانند Bluehost و HostGator و همچنین ارائه دهندگانی مانند Siteground، GoDaddy، Media Temple، OVH، GreenGeeks و InMotion Hosting می باشد. این ارائه دهندگان معمولاً از cPanel استفاده می کنند و بین 3 تا 20 دلار در ماه هزینه می کنند.

دلیل بد بودن هاست «اشتراک ‌گذاری شده» در خود نام آن است. این ارائه دهندگان تمایل دارند سرورها را بیش از حد شلوغ کنند و حتی اگر شما آن را نمی دانید، طراحی وب سایت شما منابع را با بیش از 200 نفر دیگر به اشتراک می گذارد. هر مشکلی که در طراحی وب سایت های دیگر ظاهر می شود می تواند به طراحی وب سایت شما نفوذ کند. این به نوبه خود بر عملکرد و زمان آپدیت طراحی وب سایت شما تأثیر می گذارد.

هاست های اشتراکی برای کسب سود به فروش ها و افزونه ها متکی هستند نه کیفیت میزبانی که ارائه می دهند. اگر کنجکاو هستید که در مورد این موضوع بیشتر بدانید، این مقاله عمیق را از CFO ما در مورد حقایق تکان دهنده در مورد چگونگی ارزان بودن هاست طراحی وب سایت بررسی کنید.

اضافه بار ترافیک طراحی وب سایت

می خواهید ویروسی شوید؟ همه ما انجام می دهیم. اما همیشه آنطور که شما می خواهید پیش نمی رود. آن سلفی معروف اسکار را به خاطر دارید؟ این عکس در کمتر از 24 ساعت بیش از 3 میلیون بار بازتوییت شد و طراحی وب سایت توییتر را از کار انداخت و در مسیر تبدیل شدن به پربازدیدترین عکس تاریخ قرار گرفت.

هجوم غیرعادی زیاد بازدیدکنندگان طراحی وب سایت یا فعالیت می تواند منجر به 500 خطا در طراحی وب سایت شما یا بدتر از آن، خرابی کامل طراحی وب سایت شود. ببینید چگونه webever.ir به DARTDrones کمک کرد تا برای آنچه ما اثر مخزن کوسه می نامیم آماده شوند. زیرساخت های ما به راحتی می تواند هزاران بازدید کننده همزمان را اداره کند.

بسیاری از هاست های اشتراکی طراحی وب سایت شما را با فرآیندهای سرور، تعداد اتصالات، استفاده از CPU، حافظه، درخواست های پایگاه داده و غیره محدود می کنند. از بین بردن این محدودیت ها در صورت افزایش ترافیک می تواند منجر به آفلاین شدن طراحی وب سایت شما توسط ارائه دهنده شود یا به طور موقت شما را به حالت تعلیق درآورد. آنها باید این کار را انجام دهند تا از همه افراد دیگر در سرور محافظت کنند. این نقص هاست اشتراکی طراحی وب سایت است. این باعث از دست رفتن درآمد برای هر لحظه از کار افتادن طراحی وب سایت شما می شود.

در webever.ir ما هرگز نمی خواهیم کسب و کار شما را آفلاین کنیم. برای بسیاری از شما، طراحی وب سایت شما منبع اصلی درآمد شماست. به همین دلیل است که اگر متوجه مشکلی شدیم، در عوض پیش از انجام هر کاری به طور فعال با شما تماس می گیریم. شما نباید به دلیل موفقیت آمیز بودن جریمه شوید، و به همین دلیل است که ما در درجه اول طراحی وب سایت شما را فقط توسط کارگران PHP محدود می کنیم (رویکردی بسیار منطقی تر).

کارکنان PHP تعیین می کنند که طراحی وب سایت شما در یک زمان معین چند درخواست همزمان را می تواند انجام دهد. به بیان ساده، هر درخواست ذخیره نشده برای طراحی وب سایت شما توسط یک PHP Worker رسیدگی می شود.

اگر یک وبلاگ یا طراحی وب سایت ثابت تر را اجرا می کنید که عمدتاً از حافظه پنهان ارائه می شود، معمولاً چیزی برای نگرانی ندارید. اگر یک طراحی وب سایت تجارت الکترونیک، عضویت یا انجمن را اجرا می کنید؛ اینها معمولاً منابع سنگین تری دارند و محتوای ذخیره‌ نشده زیادی دارند. اینجاست که تعداد کارگران PHP بسیار مهم می شود. بایدها و نبایدها را برای میزبانی طراحی وب سایت های عضویت طراحی وب سایت بررسی کنید.

تلاش برای هک یا بدافزار

همه فعالیت ها فعالیت «خوب» نیستند. افزایش شدید بازدیدکنندگان طراحی وب سایت همیشه به این معنی نیست که طراحی وب سایت شما به طور ناگهانی تبدیل به بحث و گفتگو شده است. ربات‌های بد و ترافیک پراکسی شناخته شده‌اند که یک طراحی وب سایت را به خزیدن می‌آورند.

حمله Distributed Denial of Service (DDoS) همچنین می تواند منجر به فعالیت زیاد شود و منجر به خرابی طراحی وب سایت شود. به طور مشابه، تلاش های هک می تواند طراحی وب سایت شما را خراب کند و منجر به در دسترس نبودن آن شود.

مهم است که اقدامات احتیاطی اولیه مانند استفاده از آخرین نسخه طراحی وب سایت و به روز رسانی افزونه ها و آخرین نسخه PHP را به محض انتشار نسخه های جدید انجام دهید. همچنین باید از یک رمز عبور قوی استفاده کنید و هر چند وقت یکبار آن را تغییر دهید. مطمئن شوید که راهنمای نهایی ما در مورد امنیت طراحی وب سایت را بررسی کرده اید.

در webever.ir ما ویژگی‌های امنیتی زیادی برای جلوگیری از اتفاقات بد برای طراحی وب سایت شما در اختیار داریم. مواردی مانند مسدود کردن موقعیت جغرافیایی IP، ممنوع کردن خودکار IP هایی که بیش از 6 بار تلاش برای ورود ناموفق دارند، همراه با فایروال های سخت افزاری، عبور از هکرها را سخت می کند. اما در صورتی که طراحی وب سایت شما به خطر بیفتد، ما آن را به صورت رایگان تعمیر می کنیم!

ما همچنین استفاده از فایروال برنامه کاربردی طراحی وب سایت WAF حرفه ای مانند Sucuri و Cloudflare را برای محافظت از طراحی وب سایت خود توصیه می کنیم. یک WAF بین طراحی وب سایت شما و سرورهای webever.ir ما قرار می گیرد و از رسیدن ترافیک بد به شما جلوگیری می کند. این کمک می کند تا مطمئن شوید که طراحی وب سایت شما همیشه فعال می ماند. این نیز یک راه بسیار مقرون به صرفه برای شمارش معکوس بازدید شما در برنامه میزبانی طراحی وب سایت شما است.

مشکلات مربوط به پلاگین یا موضوع

دسترسی آسان به هزاران قالب و افزونه یکی از نقاط قوت طراحی وب سایت است، اما گاهی اوقات به نقطه ضعف تبدیل می شود.

یک تم یا افزونه باید با نسخه طراحی وب سایت شما و فناوری مورد استفاده در میزبان طراحی وب سایت شما سازگار باشد. ما توصیه می کنیم با لیست دستچین شده بهترین افزونه های طراحی وب سایت شروع کنید.

متأسفانه، مهم نیست که این افزونه چقدر خوب باشد، یک به روز رسانی بد می تواند طراحی وب سایت شما را خراب کند. مشکلات رایج عبارتند از صفحه سفید مرگ و 500 خطا. همیشه طراحی وب سایت خود را بلافاصله پس از ایجاد تغییر بررسی کنید. بیشتر اوقات، ارتقاء یا نصب جدید به آرامی انجام می شود، اما اشکالات همچنان ممکن است رخ دهد و شما نمی خواهید که این اشکالات توسط بازدیدکنندگان طراحی وب سایت قبل از شما کشف شود.

بهتر از آن، دقیقاً به همین دلیل است که ما پشتیبان‌گیری خودکار روزانه، پشتیبان ‌گیری دستی و محیط‌ های مرحله ‌بندی را در webever.ir داریم. به روز رسانی افزونه دریافت کردید؟ با کلیک یک دکمه، طراحی وب سایت تولید خود را برای مرحله بندی کلون کنید، همه به روز رسانی های خود را اجرا کنید و سپس طراحی وب سایت را آزمایش کنید. اگر قصد رفتن دارید، می توانید تغییرات را به تولید برگردانید.

یا از گزینه پشتیبان دستی ما استفاده کنید. قبل از اجرای به‌ روزرسانی‌ ها، از طراحی وب سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و اگر به مشکلی برخوردید، به سادگی آن را به نسخه قبلی برگردانید.

همچنین ممکن است بخواهید به این فکر کنید که منتظر بمانید تا افزونه ‌ها و تم‌های خود تا زمانی که نسخه‌ های جدید برای مدت کوتاهی منتشر شوند، به ‌روزرسانی شوند. توصیه می‌ کنیم لاگ ‌های تغییرات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ چیز مرتبط با امنیت وجود ندارد. به روز رسانی های امنیتی همیشه باید فورا اعمال شوند.

علاوه بر نسخه ‌های جدید و به ‌روزرسانی‌هایی که مشکلاتی را ایجاد می‌کنند، ممکن است مشکلات مربوط به عملکرد افزونه ‌ها و تم‌ ها نیز داشته باشید. ما این اتفاق را زیاد می بینیم! یک مثال می تواند افزونه ای باشد که یک سرویس خارجی را درخواست می کند که زمان آن تمام می شود. یا دیگر این که افزونه برای سرعت به درستی کدگذاری نشده است. پست ما را در مورد تجزیه و تحلیل عملکرد شخص ثالث در طراحی وب سایت خود بررسی کنید.

چگونه با خرابی طراحی وب سایت مقابله کنیم؟

ما قبلاً نکات قابل‌اجرای زیادی را در بالا به اشتراک گذاشته ‌ایم، اما اجازه دهید به چند روش دیگر برای مقابله با خرابی طراحی وب سایت بپردازیم تا از بالاترین میزان دسترسی ممکن برای طراحی وب سایت شما اطمینان حاصل کنیم.

مانیتورینگ را تنظیم کنید

مانیتورهای آپتایم زیادی وجود دارد، هم رایگان و هم پریمیوم. شما می توانید از آنها برای نظارت بر طراحی وب سایت خود استفاده کنید و زمانی که طراحی وب سایت شما از کار افتاده است هشدار ارسال کنید. سپس می توانید قبل از اینکه خیلی دیر شود اقدام اصلاحی انجام دهید. در اینجا چند مورد را توصیه می کنیم بررسی کنید:

updown.io) نظارت در زمان آپدیت)

downnotifier.com)نظارت به موقع)

Uptime) پایش زمان و عملکرد)

Pingdom) پایش زمان و عملکرد)

ربات آپتایم (نظارت به موقع)

Freshping) نظارت به موقع)

StatusCake) پایش زمان و عملکرد)

ManageWP) پایش زمان و عملکرد)

اگر مشتری webever.ir هستید، ما تمام طراحی وب سایت های شما را برای شما نظارت می کنیم. ما هر 2 دقیقه وضعیت هر طراحی وب سایت را بررسی می کنیم. این به معنی 720 چک برای هر یک از طراحی وب سایت های شما در هر روز است. می‌ توانید مطمئن باشید که اگر به دلایلی طراحی وب سایت شما از کار بیفتد، تیم پشتیبانی ما احتمالاً از قبل در حال بررسی است!

ما همچنین یک صفحه وضعیت داریم (به طور عمدی توسط شخص ثالث میزبانی می شود) که به مشتریان طراحی وب سایت امکان می دهد مشترک شوند و به طور خودکار از اختلالات سیستمی که بر طراحی وب سایت ما، داشبورد webever.ir یا پلت فرم میزبانی ما تأثیر می گذارد مطلع شوند.

یک صفحه Downtime تنظیم کنید

اگر برای خرابی برنامه ریزی کرده اید یا هنوز به طراحی وب سایت خود دسترسی دارید، باید یک صفحه خرابی راه اندازی کنید. این به بازدیدکنندگان شما کمک می کند که به زودی برمی گردید و آنها به سادگی یک صفحه خالی را نمی بینند.

صفحه "تعمیر و نگهداری طراحی وب سایت " یا "سرویس در دسترس نیست" با یک پیام کوتاه نشان می دهد که شما کنترل وضعیت را در دست دارید و به بازیابی اعتبار کمک می کند. در زیر چند نمونه خوب آورده شده است.

آیا با مشکلات خرابی و طراحی وب سایت دست و پنجه نرم می کنید؟ webever.ir راه حل میزبانی است که برای صرفه جویی در وقت شما طراحی شده است! ویژگی های ما را بررسی کنید

صفحه خرابی Ahrefs

صفحه خرابی Mailchimp

صفحه خرابی توییتر

یا می توانید از یک سرویس شخص ثالث مانند Statuspage.io استفاده کنید. همچنین می‌توانید راه‌های عالی دیگری را برای گسترش حالت نگهداری در طراحی وب سایت خود بررسی کنید.

رسانه های اجتماعی را با سبک مدیریت کنید

هر زمان که مشکلی پیش بیاید، به خصوص زمانی که خرابی آن اتفاق بیفتد، رسانه های اجتماعی اولین جایی است که مشتریان به آن مراجعه می کنند. پیدا کردن راه‌های جدید برای آرام کردن مردم تقریباً به یک هنر جدید برای مدیران رسانه ‌های اجتماعی تبدیل شده است. گاهی اوقات روشن شدن روحیه می تواند کمک کننده باشد. در اینجا یک مثال عالی در زیر از نحوه مدیریت ScandiKitchen در زمان خرابی خود آورده شده است.

هر کاری که انجام می دهید، همیشه در مورد خرابی طراحی وب سایت خود باز و شفاف باشید. کاربران طراحی وب سایت شبکه ‌های اجتماعی می ‌توانند یک مایل دورتر بوی یک پوشش را حس کنند!

یک میزبان طراحی وب سایت قابل اعتماد انتخاب کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردم، استفاده از یک سرویس میزبانی طراحی وب سایت با کیفیت پایین اغلب بزرگترین مقصر برای خرابی طراحی وب سایت است.

البته ما همیشه توصیه می کنیم با میزبانی برنامه، میزبانی پایگاه داده و میزبانی مدیریت شده طراحی وب سایت بروید. به خصوص اگر دانش فنی یا یک وب مستر تمام وقت برای رسیدگی به مسائل فنی ندارید.

وقت شما چقدربا ارزش است؟ هاست های خوب نه تنها با مشکلات سمت سرور مقابله می کنند، بلکه پشتیبانی فنی آنها می تواند مشکل را با سرعت بیشتری شناسایی کند و راه حل هایی را در محل ارائه دهد.

سرعت و زمان بارگذاری طراحی وب سایت را بهبود بخشید

وقتی نوبت به تجربه کاربری و بهینه سازی تبدیل می رسد، هر ثانیه اهمیت دارد. در حالی که در حال کار برای اطمینان از 100٪ آپ تایم برای طراحی وب سایت خود هستید، باید روی بهبود سرعت طراحی وب سایت خود نیز کار کنید.

اگر طراحی وب سایت شما بیش از 10 ثانیه طول می کشد تا بارگذاری شود، تقریباً به اندازه پایین آمدن است، زیرا اکثر بازدیدکنندگان طراحی وب سایت مدت ها قبل از بارگیری کامل آن کلیک می کنند.

اگر فکر ایجاد تغییرات برای بهبود سرعت طراحی وب سایت به تنهایی شما را عصبی می کند، راهنمای اختصاصی ما را در مورد این موضوع بررسی کنید تا به شما کمک کند تا ترس خود را کاهش دهید: چگونه طراحی وب سایت خود را افزایش دهید (راهنمای نهایی)

و برای کسانی از شما که کمی بیشتر با تکنولوژی آشنا هستند، ما همچنین راهنماهای پیشرفته تری داریم:

نحوه یافتن گلوگاه های عملکرد طراحی وب سایت با New Relic

اشکال زدایی مشکلات عملکرد طراحی وب سایت

نحوه پاکسازی جدول wp_options و داده‌های بارگذاری شده خودکار

بک آپ گیری منظم

شما می توانید هر کاری که در توان دارید برای آماده سازی انجام دهید، اما احتمالاً هنوز هم در مقطعی با خرابی طراحی وب سایت مواجه خواهید شد. گاهی اوقات، این فقط شانس قرعه کشی است. موارد پیش ‌بینی نشده ممکن است در هر زمانی اتفاق بیفتد، بنابراین مهم است که همیشه نسخه‌های پشتیبان آماده داشته باشید!

خوشبختانه، تهیه نسخه پشتیبان به طور منظم با طراحی وب سایت بسیار آسان است. اکثر سرویس‌های میزبانی این گزینه را ارائه می‌دهند و تعداد زیادی افزونه پشتیبان طراحی وب سایت برای خودکارسازی فرآیند نیز وجود دارد.

داشتن یک نسخه پشتیبان تضمین می کند که طراحی وب سایت شما در کمترین زمان ممکن راه اندازی و اجرا می شود.

خلاصه

گاهی اوقات خرابی طراحی وب سایت اجتناب ناپذیر است. به همین دلیل مهم است که آماده باشید و ابزارها و خدمات مناسب را در اختیار داشته باشید تا مطمئن شوید که در سریع ترین زمان ممکن راه اندازی می شوید.

این نه تنها شما را از از دست دادن درآمد باز می دارد، بلکه تاثیر کلی شما را از بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه طراحی وب سایت بهبود می بخشد.

آیا چیز مهمی را از دست دادیم؟ برای کاهش زمان خرابی طراحی وب سایت خود چه کرده اید؟