search
حلقه سفید دامین چیست؟
اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/11/20
دامین چیست؟

طراحی سایت ابتدا با یک دامین آغاز می شود. دامین نامی است که شما برای سایت خود انتخاب می کنید تا با استفاده از آن کاربران شما بتوانند به وب سایت شما دسترسی داشته باشند. این نام در بسیاری از موارد بسیار مهم است. اینکه شما می خواهید یک کسب و کار آنلاین داشته باشید یا یک وب سایت معرفی کسب و کار ،میزان حساسیت به نام دامنه، تفاوت زیادی خواهد داشت. نام دامنه در کسب و کارهای آنلاین که مسائل برندینگ در آن بسیار مهم است ، نقش کلیدی و حیاتی ایفا می کند.

کاراکترهای نام دامنه :

کاراکتر ها در نام دامنه بسیار مهم است و باید به این موارد دقت کرد که نوشتن نام فارسی با استفاده از کاراکترهای انگلیسی (فینگلیش) در برخی از حروف که معادل آنها در انگلیسی وجود ندارد، در بسیاری از مواقع باعث ایجاد مشکلات زیادی می گردد. حروفی مانند ق، گ،چ و...را در زبان انگلیسی به چندین شکل می توان نوشت و این خود در بسیاری از موارد،کاربر را دچار مشکل می کند. اینکه هجای دامنه شما به گونه ای باشد که کاربران با شنیدن آن بتوانند آن را صحیح تایپ کنند، باعث می گردد تا حس کنند با گروهی مواجه اند که به صورت فکر شده و حساب شده کسب و کار خود را مدیریت می کنند و تمامی تلاش خود را برای راحتی کاربران خود انجام می دهند. اگر شما کسب و کار آنلاین دارید و برند سازی برای شما بسیار مهم است، حتما دامنه شما باید با برند یکسان باشد تا افرادی که تازه با برند شما آشنا شده اند بتوانند وب سایت شما را سریع یافته و به خدمات شما دسترسی داشته باشند

نوع دامنه :

امروزه دامنه های مختلفی برای طراحی سایت استفاده می شوند. معروف ترین آنها com، ir، net، org است. سوالی که برای بسیاری مطرح است این است که چه پسوندی را برای دامنه خود انتخاب کنند؟ برای پاسخ به این سوال باید موضوعات مختلفی را در نظر گرفت. ولی برای کسب و کارهای داخل ایران بهتر است دامنه ای انتخاب شود که com و ir آن هردو در دسترس باشد و کاربران با هردو دامنه بتوانند به شما دسترسی داشته باشند. البته دامنه ای که com آن متعلق به شرکت خارجی است را می توان فقط از ir استفاده کرد به شرطی که مطمئن باشید در آینده کسب و کار شما به خارج از کشور توسعه پیدا نخواهد کرد و نیاز به تبلیغات در گوگل پیدا نخواهید کرد.

instagram whatsapp call