search
حلقه سفید

راهنمای مالک طراحی وب سایت برای انتشار DNS نسخه 2022

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/08/04
راهنمای مالک طراحی وب سایت برای انتشار  DNS نسخه 2022

مخفف Domain Name System، DNS آدرس هر صفحه در طراحی وب سایت است. هنگامی که یک نام دامنه را تایپ می کنید، DNS کلماتی را که تایپ کرده اید در مرورگر شما ترجمه می کند و آنها را به آدرسی تبدیل می کند که سرورهای طراحی وب سایت می توانند درک کنند.

در این پست، می آموزید که DNS طراحی وب سایت چقدر حیاتی است، چگونه تغییراتی ایجاد کنید، چگونه می توانید بر انتشار DNS طراحی وب سایت تأثیر بگذارید، چگونه از امنیت فایل های DNS طراحی وب سایت خود اطمینان حاصل کنید، و چرا انتقال به سرویس های DNS طراحی وب سایت ممتاز می تواند طراحی وب سایت شما را به سطح جدیدی از کارایی برساند.

فهرست مطالب

DNS طراحی وب سایت چیست؟

کلمات اختصاری ضروری: IP و DNS

چگونه DNS طراحی وب سایت و Nameservers به یکدیگر متصل می شوند

جستجوی DNS طراحی وب سایت چیست؟

انتشار DNS طراحی وب سایت چیست؟

واقعاً انتشار DNS طراحی وب سایت چقدر طول می کشد؟

عیب یابی: چگونه کش DNS طراحی وب سایت خود را شستشو دهیم

امنیت DNS

DNS نسل بعدی

DNS طراحی وب سایت چیست؟

اگر در مرورگر خود webever.irتایپ کنید، سروری که صفحه اصلی webever.ir در آن ذخیره شده است نمی تواند انگلیسی را بفهمد.

DNS طراحی وب سایت نام دامنه ای را که در مرورگر خود تایپ کرده اید به آدرس IP پروتکل اینترنت ترجمه می کند. در مورد webever، DNS webever.com را به 216.3.128.12 ترجمه می کند. آدرس IP مکان واقعی صفحه اصلی webever در سرور است.

همه صفحات طراحی وب سایت به این صورت عمل می کنند.

از آنجایی که به خاطر سپردن آدرس های IP یک طراحی وب سایت تقریبا غیرممکن است، DNS طراحی وب سایت تمام کارهای سخت را برای شما انجام می دهد. و البته، کل اکوسیستم طراحی وب سایت را برای انسان آسان تر می کند. گاهی اوقات DNS طراحی وب سایت را می بینید که به عنوان دفترچه تلفن اینترنت شناخته می شود.

انواع DNS طراحی وب سایت

انواع مختلفی از رکوردهای DNS طراحی وب سایت وجود دارد که ممکن است لازم باشد از آنها آگاه باشید. سوابق اصلی عبارتند از:

یک رکورد

شما بیشتر وقت خود را صرف ویرایش رکورد DNS A طراحی وب سایت خود خواهید کرد، زیرا این رکورد توسط آدرس های طراحی وب سایت IPv4 برای اشاره به دامنه یا زیر دامنه استفاده می شود. اگر طراحی وب سایت سروری که طراحی وب سایت شما در آن قرار دارد به جای IPv4 از IPv6 استفاده می کند، به جای آن باید رکورد DNS AAAA خود را ویرایش کنید. اگر مطمئن نیستید IPv6 و IPv4 چیست، در بخش بعدی به آنها خواهیم پرداخت.

رکوردهای CNAME

اگر از زیر دامنه طراحی وب سایت ها استفاده می کنید، از رکورد CNAME برای مرتبط کردن این زیر دامنه ها با دامنه اصلی طراحی وب سایت آنها استفاده می کنید.

MX Records

اتصال طراحی وب سایت شما به سرویس ایمیلی که از آن استفاده می کند وظیفه رکورد MX است. شما از رکورد برای اختصاص یک سرویس ایمیل خاص مانند Gmail استفاده می کنید.

رکوردهای TXT

هرزنامه همچنان آفت طراحی وب سایت است. شما از رکورد TXT برای مبارزه با هرزنامه ‌هایی که به دنبال دامنه ‌هایی هستند که محافظت نمی ‌شوند، استفاده می ‌کنید. اطلاعات بیشتر در مورد احراز هویت ایمیل را اینجا بخوانید.

DNS آدرس هر صفحه در طراحی وب سایت است ... به این معنی که درک نحوه ایجاد تغییرات و ایمن نگه داشتن فایل های DNS طراحی وب سایت ضروری است. اینجا بیشتر بدانید

کلمات اختصاری ضروری: IP و DNS

اگر هرگز آدرس IP طراحی وب سایت خود را ندیده اید، می توانید آدرس IP طراحی وب سایت خود را از داشبورد webever.ir خود مشاهده کنید.

برای نشان دادن آدرس IP طراحی وب سایت خود، روی پیوند « طراحی وب سایت ‌ها» در سمت چپ داشبورد خود کلیک کنید و سپس برگه «اطلاعات» را انتخاب کنید که اطلاعات اولیه‌ای را نشان می ‌دهد که طراحی وب سایت شما را قادر می‌سازد در طراحی وب سایت قرار گیرد.

همچنین، اگر هنوز این کار را نکرده اید، در اینجا یاد بگیرید که چگونه دامنه خود را به webever.ir نشان دهید.

به آدرس های IP طراحی وب سایت مانند شماره تلفن فکر کنید. در نهایت، شماره‌های جدیدی برای ارائه به مشتریان تمام شد، بنابراین مجبور شدیم نحوه سازماندهی شماره تلفن‌های مورد استفاده را تغییر دهیم. در مورد آدرس های IP طراحی وب سایت هم همینطور است. IPv6 آدرس های IP بیشتری را به ما می دهد تا در اختیار طراحی وب سایت های جدید قرار دهیم. همانطور که طراحی وب سایت به گسترش خود ادامه می دهد، IPv4 به سادگی آدرس های IP را تمام کرد!

ممکن است شنیده باشید که آدرس های IP اختصاصی و آدرس های IP مشترک وجود دارد. آدرس IP اختصاصی مانند شماره تلفن ثابت یا تلفن همراه شما است. برای شما و طراحی وب سایت شما منحصر به فرد است.

یک آدرس IP مشترک، همانطور که از نامش پیداست، توسط چندین طراحی وب سایت به اشتراک گذاشته می شود. آدرس های IP مشترک در طراحی وب سایت هایی که از asp.net استفاده می کنند رایج است. درک این نکته مهم است که آدرس IP طراحی وب سایت مشترک به این معنی نیست که طراحی وب سایت شما منابع دیگری را نیز به اشتراک می گذارد. Webever.ir از میزبان های مدیریت شده LXD و کانتینرهای نرم افزار LXC استفاده می کند.

چگونه DNS و Nameservers به یکدیگر متصل می شوند

خوب، اکنون شما درک روشنی از آدرس IP طراحی وب سایت خود دارید و اینکه چگونه این آدرس با DNS طراحی وب سایت مرتبط است، نکته بعدی که باید در نظر بگیرید سرور نام طراحی وب سایت شما است.

سرور نام ضروری است زیرا بخشی از پلی است که نام دامنه طراحی وب سایت شما را با آدرس IP که طراحی وب سایت شما در سرور طراحی وب سایت خود در آن قرار دارد، متصل می کند. همچنین ممکن است نام سرورهایی به نام سرورهای DNS طراحی وب سایت معتبر را بشنوید.

برای یافتن دامنه طراحی وب سایت ، مرورگری که بازدید کننده شما از آن استفاده می کند از DNS طراحی وب سایت برای یافتن سرور نام دامنه استفاده می کند. پرس و جو در واقع چیزی به نام رکورد A را می خواهد. رکورد A حاوی آدرس IP سرور طراحی وب سایت است. توجه داشته باشید، اگر طراحی وب سایت سرور شما از آدرس های IPv6 و نه IPv4 استفاده می کند، رکورد DNS AAAA به جای رکورد A استفاده می شود.

غالباً نام سرور در ابتدا همان سروری است که توسط ثبت کننده دامنه استفاده می شود که هنگام خرید نام دامنه ای که طراحی وب سایت شما از آن استفاده می کند استفاده می کند. توصیه کلی این است که نام سرور را به نام سرور مورد استفاده توسط سرویس میزبانی طراحی وب سایت خود تغییر دهید. شما این تغییر را با ویرایش فایل DNS طراحی وب سایت خود انجام می دهید.

سرورهای نام مانند پلیس راهنمایی هستند که ترافیک را در سراسر طراحی وب سایت هدایت می کنند و اطمینان حاصل می کنند که دامنه مناسب به مرورگری که بازدیدکنندگان طراحی وب سایت شما از آن استفاده می کنند تحویل داده می شود.

فراموش نکنید، هنگامی که سرور نام خود را به نامی که سرویس میزبانی شما استفاده می کند تغییر دادید، هر گونه تغییر بعدی در DNS شما در سرور نام میزبان شما است، نه سرور نام ثبت کننده اصلی دامنه طراحی وب سایت شما. اگر مطمئن نیستید که طراحی وب سایت شما از کدام سرور نام استفاده می کند، می توانید با ابزار جستجوی Whois بررسی کنید.

جستجوی DNS چیست؟

به آخرین باری که برای یک طراحی وب سایت جستجو کردید فکر کنید. مدت زمانی که از لحظه ای که کلید enter را فشار می دهید تا طراحی وب سایت در مرورگر شما ظاهر می شود، ارتباط زیادی با جستجوی DNS دارد. همانطور که می دانید، هر چه طراحی وب سایت شما سریعتر به بازدیدکنندگان طراحی وب سایت ارائه شود، بهتر است.

همانطور که به یاد دارید، وقتی شخصی نام دامنه طراحی وب سایت شما را در مرورگر خود تایپ می کند، مکان طراحی وب سایت شما باید پیدا شود. فایل DNS مرتبط با طراحی وب سایت شما حاوی این اطلاعات از جمله سرور نام و آدرس IP است.

هنگامی که تغییری در DNS طراحی وب سایت خود ایجاد می کنید، تغییراتی که ایجاد می کنید مانند نشان دادن طراحی وب سایت خود به یک سرویس میزبانی جدید، فوراً اتفاق نمی افتد. تکمیل به روز رسانی (تکثیر) ممکن است زمان های مختلفی را ببرد. به این کار انتشار DNS طراحی وب سایت می گویند.

زمان مشخصی برای تکمیل انتشار DNS وجود ندارد، زیرا متغیرهای زیادی در رابطه با بسیاری از جنبه‌ های نحوه ساخت و میزبانی طراحی وب سایت شما وجود دارد. یک مثال خوب TTL یا Time To Live است. TTL تأثیر اساسی بر عملکرد طراحی وب سایت شما دارد. مقدار TTL مرتبط با رکورد DNS تأثیر عمیقی بر سرعت طراحی وب سایت انتشار DNS خواهد داشت.

واقعاً انتشار DNS چقدر طول می کشد؟

به طور پیش فرض، بیشتر TTL برای رکوردهای DNS شما در یک بازه زمانی بین 1 تا 4 ساعت تنظیم می شود. به عنوان مثال، وقتی دامنه خود را به webever.ir می ‌دهید، می‌توانید TTL را تنظیم کنید.

Webever.ir توصیه می کند TTL و طراحی وب سایت خود را روی 1 ساعت تنظیم کنید، که اتفاقاً به طور پیش فرض نیز زمان تنظیم شده است. این باعث می شود زمان بارگذاری طراحی وب سایت شما تا حد امکان کم باشد.

سرورهای نام همچنین می توانند بر مقادیر TTL و در نتیجه زمان بارگذاری طراحی وب سایت شما تأثیر بگذارند. Webever.ir بر سرعت انتشار DNS تأثیری ندارد.

با این حال، اگر دامنه خود را به webever.ir منتقل می‌کنید، قبل از شروع مهاجرت، تغییر را به TTL پایین انجام دهید، اطمینان حاصل می ‌کند که تغییرات در سریع‌ ترین زمان ممکن تکمیل (انتشار) می ‌شوند.

چگونه بفهمم DNS طراحی وب سایت من در حال انتشار است؟

از آنجایی که طراحی وب سایت در شبکه عظیمی از سرورها میزبانی می شود که اینترنت را تشکیل می دهند، سوابق DNS طراحی وب سایت شما می توانند در بسیاری از سرورها ذخیره شوند. مهم است که به یاد داشته باشید که انتشار تنها زمانی کامل می شود که همه این فایل های DNS کش شده به روز شوند.

به همین دلیل است که در برخی موارد، انتشار DNS طراحی وب سایت ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد. هنگام ایجاد تغییرات در فایل DNS طراحی وب سایت خود که ممکن است به زمان حساس باشد و بر عملکرد طراحی وب سایت شما تأثیر بگذارد، این را در نظر داشته باشید.

اگر می خواهید بررسی کنید که آیا انتشار DNS طراحی وب سایت تغییر کرده است، یک ابزار مفید whatsmydns.net وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

دامنه خود را به webever.ir نشان دهید

یکی از کاربردهای عملی فایل DNS طراحی وب سایت شما این است که می خواهید سرویس های میزبانی را تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید webever.ir میزبانی طراحی وب سایت شما را مدیریت کند، هنگام نشان دادن دامنه خود به webever.ir چند گزینه دارید:

اولین گزینه شما استفاده از رکورد A DNS است.

گزینه دوم شما استفاده از سرورهای نام است. این یک DNS Premium است که در عرض یک دقیقه به آن خواهیم رسید.

گزینه دوم به شما کنترل بسیار بیشتری بر روی DNS طراحی وب سایت خود می دهد. Webever.ir از Amazon Route 53 - یک شبکه جهانی Anycast - استفاده می کند که تضمین می کند طراحی وب سایت شما حداکثر زمان آپدیت با تاخیر کم را برای ارائه سرعت طراحی وب سایت و عملکرد در سطح جهانی دارد. Amazon Route 53 Premium DNS به صورت رایگان در همه برنامه ها گنجانده شده است.

برای طراحی وب سایت جدید خود به یک هاست سریع، قابل اعتماد و کاملاً ایمن نیاز دارید؟ webever.ir همه اینها و پشتیبانی 24 ساعته در سطح جهانی را از کارشناسان طراحی وب سایت ارائه می دهد. برنامه های ما را بررسی کنید

 

عیب یابی: چگونه کش DNS طراحی وب سایت خود را شستشو دهیم

شما تغییراتی در فایل DNS طراحی وب سایت خود ایجاد کرده اید و بررسی کرده اید که انتشار DNS طراحی وب سایت تکمیل شده است، اما طراحی وب سایت شما آنطور که انتظار دارید کار نمی کند.

چه خبر است؟ اغلب، شما با کش DNS مشکل دارید.

هنگامی که از طراحی وب سایت ها بازدید می کنید، مرورگر شما طراحی وب سایت هایی را که مشاهده کرده اید پیگیری می کند. آیا متوجه شده اید که وقتی به یک طراحی وب سایت باز می گردید به نظر می رسد کمی سریعتر بارگذاری می شود؟ دلیل آن این است که مرورگر شما مکان سایت را ذخیره کرده یا "کش" کرده است، بنابراین مرورگر مجبور نیست مکان سروری را که طراحی وب سایت در آن میزبانی شده است پیدا کند.

کش حاوی یک رکورد موقت از آدرس IP طراحی وب سایت شما، نام میزبان و رکورد DNS A یا AAAA است.

کش DNS طراحی وب سایت شما به روشی مشابه کار می کند و اطلاعات مربوط به طراحی وب سایت شما را ذخیره می کند. اگر با طراحی وب سایت خود مشکل دارید، ممکن است به این دلیل باشد که حافظه پنهان DNS شما خراب شده است یا داده‌های موجود در کش DNS به درستی به ‌روزرسانی نشده است.

فلاشینگ به معنای خالی کردن کش DNS است. این می تواند بسیاری از مشکلاتی را که ممکن است هنگام مدیریت طراحی وب سایت خود با آن مواجه شوید حل کند. نحوه شستشوی کش DNS طراحی وب سایت برای هر سیستم عامل (OS) متفاوت است. مراحل زیر را برای سیستم عاملی که استفاده می کنید دنبال کنید:

پنجره ها

سیستم عامل مک

لینوکس

کروم

شستشوی کش DNS طراحی وب سایت شما ایده خوبی است، به خصوص اگر در حال تغییر میزبان طراحی وب سایت خود هستید. به عنوان مثال، اگر در حال ایجاد تغییراتی در رکورد DNS A هستید، پس از شستشوی حافظه نهان، اطمینان حاصل می‌شود که هنگام بررسی بارگیری و نمایش صحیح طراحی وب سایت خود هنگام تکمیل انتقال، به نسخه صحیح طراحی وب سایت خود نگاه می ‌کنید.

امنیت DNS

ایمن سازی طراحی وب سایت خود تا حد امکان حیاتی است. بازدید کنندگان طراحی وب سایت شما می خواهند اطمینان داشته باشند که می توانند از طراحی وب سایت شما به طور ایمن استفاده کنند. در زمینه امنیت DNS، حملات DDoS (Distributed Denial of (Service) یک خطر فعلی هستند که باید به آن توجه زیادی داشته باشید.

یکی از مهم ترین حملات DNS در 21 اکتبر 2016 رخ داد که برخی از بزرگترین طراحی وب سایت های جهان از جمله توییتر و eBay را از بین برد. برخی حتی این DNS را روز رستاخیز نامیدند. اتفاقی که افتاد این بود که حمله DDoS سرورهای نام برندهای آنلاین بزرگ را هدف قرار داد. همانطور که قبلاً آموختیم، بدون یک سرور نام فعال، DNS طراحی وب سایت نمی تواند آدرس IP طراحی وب سایتی را که از مرورگر کاربر طراحی وب سایت درخواست می شود، پیدا کند.

برای جلوگیری یا حداقل کاهش تأثیری که حمله به طراحی وب سایت شما می تواند داشته باشد، چندین مرحله وجود دارد که می توانید از اطمینان از اینکه طراحی وب سایت شما در ابتدا از میزبانی امن طراحی وب سایت استفاده می کند تا اقدامات خاصی برای جلوگیری از حملات DDoS بردارید.

در webever.ir، ما امنیت طراحی وب سایت مشتریان خود را واقعاً جدی می گیریم. یکی از راه‌هایی که به طراحی وب سایت ‌ها کمک می ‌کنیم تا امن ‌تر شوند، استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای 2 FA است.

اگر از بانکداری آنلاین استفاده می کنید، ممکن است قبلاً با این مورد روبرو شده باشید. برای دسترسی به حساب بانکی خود، باید دو یا چند اطلاعات را ارائه دهید تا ثابت کنید همان کسی هستید که می گویید. Webever.ir از سیستم مشابهی برای محافظت از تمام طراحی وب سایت هایی که میزبانی می کنیم استفاده می کند.

2FA جزء مهمی از اسلحه خانه شما برای محافظت از طراحی وب سایت شما است. همانطور که وردپرس همچنان یک CMS محبوب است، هکرها به طور مداوم طراحی وب سایت هایی را با استفاده از طراحی وب سایت هدف قرار می دهند.

اولین سطح دفاع در برابر حمله، پسوردهایی است که برای محافظت از طراحی وب سایت خود استفاده می کنید. متأسفانه، رمزهای عبور ضعیف هنوز در سراسر طراحی وب سایت وجود دارند. در واقع، بررسی سالانه گذرواژه‌های مرکز امنیت سایبری ملی به این نتیجه رسید که 123456 پسورد به‌دنبال «qwerty» و کلمه «گذرواژه» هنوز رایج هستند.

 

با استفاده از دو اطلاعات، فقط شما می دانید که یک راه قوی و اثبات شده برای محافظت از طراحی وب سایت شما در برابر حمله است. این شامل حملاتی می شود که می تواند بر فایل های DNS شما تأثیر بگذارد و به طور بالقوه طراحی وب سایت شما را از بین ببرد. اکثر سیستم های 2FA از پیامک برای ارسال کدهای احراز هویت استفاده می کنند که بخش دوم سرویس 2FA را تشکیل می دهد.

در webever.ir، برای جلوگیری از حملات تعویض سیم ‌کارت که تلفن شما را هدف قرار می‌دهند، کارها را متفاوت انجام می‌ دهیم. روش مبتنی بر Authenticator ما از کدهای ایجاد شده به صورت پویا در Google Authenticator، 1Password و سایر برنامه‌های 2FA استفاده می‌کند. اگر هنوز این کار را نکرده‌اید، می‌توانید نحوه فعال کردن 2FA را با راهنمای مفید ما بیاموزید.

DNS نسل بعدی

ما فقط چند مورد از اولین قدم هایی را که می توانید برای محافظت از فایل های DNS طراحی وب سایت خود در برابر حمله بردارید، بیان کردیم. اما اگر بتوانید یک قدم جلوتر بروید چه؟

از آنجایی که کسب ‌وکارها با روش‌های جدید کار انبوه از راه دور سازگار می‌شوند، امنیت سایبری امروز حتی بیشتر از قبل مرتبط است. اگر تیم ‌ها و کاربران طراحی وب سایت فناوری اطلاعات کسب ‌وکار شما از راه دور به کار خود ادامه می ‌دهند، محافظت از طراحی وب سایت و فایل‌های DNS پشتیبانی‌کننده آن حیاتی است.

برایان آرمسترانگ، یکی از بنیانگذاران Canopy در یک پست وبلاگی که در سال 2014 نوشت، گفت: "شما احتمالاً مانند ما DNS را اشتباه انجام می دهید." او مقاله خود را در پی حمله DDoS نوشت که ارائه دهنده DNS طراحی وب سایت اش، DNSimple را غیرفعال کرد.

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات DNS طراحی وب سایت رایگان کار کافی را انجام می دهند. با این حال، از آنجایی که امنیت سایبری در دنیای پس از COVID-19 حیاتی‌تر می‌شود، ارتقای سرویس DNS که طراحی وب سایت شما از آن استفاده می‌ کند بسیار مهم است.

Webever.ir همه ارائه ‌دهندگان خدمات DNS ممتاز را بررسی کرد و تصمیم گرفت با Amazon Route 53 شریک شود. این سرویس برای اطمینان از زنده ماندن طراحی وب سایت شما، خطای DNS و مسیریابی موقعیت جغرافیایی را ارائه می ‌دهد.

آیا نمی دانید آیا طراحی وب سایت DNS پریمیوم ارزشش را دارد؟ این راهنما همه چیز را پوشش می دهد، از ایمن نگه داشتن فایل های طراحی وب سایت DNS تا اینکه چرا انتقال به یک سرویس ممتاز می تواند طراحی وب سایت شما را به سطح جدیدی برساند.

خلاصه

درک اینکه چگونه فایل های DNS شما طراحی وب سایت شما را کنترل می کنند برای حفظ یک طراحی وب سایت قابل اعتماد، ایمن و کارآمد حیاتی است. ایجاد تغییرات در فایل های DNS شما باید با احتیاط انجام شود. هنگامی که تغییرات خود را تکمیل کردید، درک نحوه عملکرد فرآیند انتشار DNS طراحی وب سایت و تأثیرات آن بر عملکرد آن، به روز رسانی طراحی وب سایت شما با حداقل تاخیر را تضمین می کند.

انتشار DNS طراحی وب سایت یک جزء ضروری در نگهداری صحیح طراحی وب سایت است. انتشار DNS نیز چیزی فراتر از تنظیم مقدار TTL پایین برای اعمال تغییراتی است که انجام می دهید.

با تکامل طراحی وب سایت و گسترش اکوسیستم سرورهای نام، DNS به یک جزء حیاتی برای اطمینان از کارآمدی طراحی وب سایت تبدیل شده است. و همه ارائه دهندگان خدمات DNS طراحی وب سایت یکسان ساخته نمی شوند.

ممکن است چندین سال بدون هیچ مشکلی از یک سرویس DNS رایگان استفاده کرده باشید. امروزه با افزایش امنیت سایبری، زمان آن رسیده است که به سمت خدمات DNS ممتاز حرکت کنید تا از سلامت طولانی مدت طراحی وب سایت خود محافظت کنید.