search
حلقه سفید

روندهای طراحی UI و UX برای سال 2020 توسط آژانس های طراحی وب سایت پیش بینی شده است

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/11/14
روندهای طراحی UI و UX برای سال 2020 توسط آژانس های طراحی وب سایت پیش بینی شده است

یک دهه جدید به معنای روندهای جدید برای صنعت طراحی وب سایت است. با افزایش رقابت تقریباً در هر جایگاه در اینترنت، طراحان طراحی وب سایت موفق رابط کاربری و تجربه کاربری در حال تبدیل شدن به پرسنل ضروری برای شرکت ها هستند. از آنجا که آنها می توانند عادات کاربران را تغییر دهند، می توانند بر نحوه مصرف فناوری توسط کاربران طراحی وب سایت تأثیر بگذارند.

تغییرات مورد انتظار برای UI/UX Design World طراحی وب سایت در سال 2020

بنابراین در دنیای طراحان طراحی وب سایت UX و UI چه اتفاقی می‌افتد و چه تغییراتی در سال 2020 به جریان اصلی تبدیل می‌شوند؟ ما این سوال را از آژانس های طراحی وب سایت برنده جایزه در سراسر جهان پرسیدیم. بیایید به سراغ پاسخ ها برویم و ببینیم امسال چه چیزی را پیش بینی کرده اند.

بستن خط بین طراحان و توسعه دهندگان وب سایت

پیوندهای نزدیک‌ تر بین UX، UI و کدهای فرانت‌ اند. ما شروع به دیدن ابزارها و سیستم‌های طراحی وب سایت بیشتر و بیشتری خواهیم کرد که طراحان طراحی وب سایت را قادر می‌سازد تا با ایده‌های خود در تلفن‌ها و دستگاه‌ها بدون نیاز به زحمت تیم توسعه طراحی وب سایت تعامل کنند. بسیاری از این سیستم ها در حال حاضر وجود دارند، اما من انتظار دارم امسال تقویت شوند.

طرح های سه بعدی

به نظر می رسد طرح ها و انیمیشن های سه بعدی در طراحی وب سایت واقع گرایانه در حال افزایش هستند. با نرم ‌افزار مدل ‌سازی سه ‌بعدی که بسیار آسان‌تر و قدرتمندتر از همیشه در دسترس است، جلوه‌های تیز و فوق واقعی شروع به رایج شدن در طراحی وب سایت خواهند کرد.

فناوری آنلاین مانند WebGL می تواند طرح ها و انیمیشن های سه بعدی تعاملی ایجاد کند که کاربر را درگیر و شگفت زده کند و با معرفی شبکه های 5G، این جلوه ها به زودی در حین حرکت قابل مشاهده خواهند بود.

همکاری در بین رشته ها

همکاری بیشتر در بین رشته ها به عنوان یک طراح طراحی وب سایت – با ظهور ابزارهایی مانند Figma که طراحان و توسعه دهندگان طراحی وب سایت را در یک گردش کار طراحی کارآمدتر و بدون فایل گرد هم می آورد، اکنون اشتراک گذاری کار بسیار آسان تر شده است. جمع آوری بازخورد در زمان واقعی از ذینفعان کسب و کار، توسعه دهندگان طراحی وب سایت و کاربران به این معنی است که می توانیم کارهای بهتر و عمدی تری را سریعتر ایجاد کنیم.

سادگی برای UI/UX در طراحی وب سایت

هم در UI و هم در UX، طراحی‌ها باید شروع به کمتر به هم ریختگی کنند تا نویز بصری را کاهش دهند. کاربران (مخصوصاً جوانترها) قبل از اینکه علاقه خود را از دست بدهند یا به جایگزینی بروند که بتواند آنچه را که نیاز دارند به آنها بدهد، باید اطلاعات را جذب کنند و به سرعت به آنچه نیاز دارند دسترسی پیدا کنند. ساده کردن سفرها و چیدمان ها کلیدی است.

تم های تاریک

پس از اینکه شرکت‌های نرم ‌افزاری در سال 2019 شروع به ایجاد حالت‌های رابط کاربری تاریک به جای روشن کردند، ما مطمئن هستیم که این روند در سال 2020 شاهد حرکت بیشتر طراحی رابط به این سمت خواهد بود.

در کنار این، به نظر میرسد استایل نئومورفیسم (که به دلیل تکنیک‌های سایه ‌زنی، مولفه‌ها به نظر می‌رسند که خودشان را از طریق نمایشگر شما «فشار می‌دهند») جذابیت خاصی پیدا می‌کند. این سبک جدید ظاهری ملایم و مینیمال ایجاد می کند که به این معنی است که در سال 2020 ممکن است همه از نوع رابط هایی استفاده کنیم که خود بتمن به آن افتخار می کند!

تغییر به سمت تجربه های طراحی وب سایت اول برای موبایل

بدیهی است که این چیز جدیدی نیست، اما هنوز، در اکثر شرکت ها، طراحان طراحی وب سایت ابتدا تجربه کاربری را از نسخه دسکتاپ توضیح می دهند. اولین دلیل عادت هاست. به سرعت تغییر نمی کند، به خصوص برای شرکت های بزرگ. دلیل دوم، شما می توانید CTA های بیشتری را روی دسکتاپ قرار دهید. لازم نیست دقیقاً در مورد قیف فروش مطمئن باشید، و می توانید در جاده تصمیم بگیرید.

در دسکتاپ، فضاهای بیشتری برای نشان دادن چیزی به کاربر وجود دارد. با این حال، ما باید برای اکثر صنایع اذعان کنیم. تجربه‌های طراحی وب سایت دسکتاپ هر روز ارزش کمتری پیدا می‌کنند و طراحی وب سایت یک تجربه عالی برای موبایل نیاز به اطمینان بیشتری در مورد کارهایی که باید انجام دهید دارد.

خداحافظی با فایل های طراحی غول پیکر

این موضوع در چند سال گذشته مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، اما بالاخره زمان آن فرا رسیده که به طور رسمی با فایل های طراحی غول پیکر خداحافظی کنیم. با برنامه های بسیار زیادی که به طور خاص برای همکاری طراحی وب سایت ایجاد شده اند، فکر می کنم سال 2020 سال بزرگی برای تیم های طراحی وب سایت آژانس/برند خواهد بود. امیدواریم که این همکاری منجر به راه‌حل‌ها و کارایی‌های نوآورانه ‌تر در این راه شود.

طراحان UX طراحی وب سایت با مهارت های بیشتر

در سال 2020، ما مطمئناً شاهد خواهیم بود که طراحان UX طراحی وب سایت در سایر رشته‌ها مانند؛ انیمیشن، توسعه، و غیره. انتظار می رود طراحان UX ایده خوبی از این چیزها داشته باشند تا بتوانند برای آنها مستند طراحی وب سایت و بنویسند، اما من فکر می کنم طراحان طراحی وب سایت بیشتری وجود خواهند داشت که این رشته ها را یاد می گیرند تا حتی بیشتر به برقراری ارتباط بیشتر با ایده هایشان کمک کنند.

ما همچنین شاهد تغییر به سمت طراحی وب سایت برای دوران پسا حقیقت همراه با ظهور اجتناب ناپذیر جوامع خرد آنلاین خواهیم بود.

چرا تطبیق گرایش های طراحی UI/UX در طراحی وب سایت برای شرکت ها ضروری است؟

تجربه کاربری و رابط کاربری مستقیماً بر نحوه استفاده افراد از طراحی وب سایت شما تأثیر می گذارد. آنها از قبل می دانند که برای ثبت نام کجا کلیک کنند، حتی زمانی که اولین بار است که با طراحی وب سایت شما روبرو می شوند.

این یک مثال واضح است تا به شما نشان دهد که چرا بسیار مهم است. وقتی کاربران به تدریج با دیدن تبلیغات کمتر در طراحی وب سایت سازگار می شوند، اگر می خواهید باقی بمانند، نمی توانید آنها را با تبلیغات بمباران کنید. به جای این کار، باید راهی پیدا کنید تا کاری را که انجام می دهید هوشمندانه تر با بهبود UX طراحی وب سایت خود انجام دهید. بنابراین، یک طراح UI/UX طراحی وب سایت باید روندها را با دقت دنبال کند اما در صورت نیاز آنها را تغییر دهد.

چشم انداز آینده طراحی UI/UX خلاصه

رویکرد اول موبایل به سادگی بیشتری نیاز دارد. شاید این فرآیند سریعتر به نظر برسد اما به تجربه بیشتری نیاز دارد. ما می‌دانیم که آژانس‌های طراحی وب سایت روی افزایش استفاده از ابزارهای همکاری مانند Figma و Adobe XD توافق کردند.

این بدان معناست که خطوط بین توسعه دهندگان طراحی وب سایت جلویی و طراحان UX محو خواهد شد. یکی دیگر از تأثیرات این وضعیت، طراحی UI/UX طراحی وب سایت کار چند رشته ای تر خواهد بود.

بنابراین دستیابی به طراحی وب سایت های با تبدیل بالا برای شرکت ها فقط با یک طراح UX امکان پذیر نخواهد بود. نیاز به کار گروهی دارد. همچنین وقتی نوبت به گرایش‌های طراحی UI/UX طراحی وب سایت می‌شود، تم‌های تیره و انیمیشن‌های سه ‌بعدی در سال 2020 به جریان اصلی طراحی وب سایت تبدیل خواهند شد.