search
حلقه سفید

روند طراحی وب سایت 2021 گزارش

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/03/02
روند طراحی وب سایت 2021 گزارش

روند طراحی وب سایت 2021: گزارش خلاصه سریع ↬ 2020 چیزی جز عادی بود. زندگی مصرف کنندگان متزلزل شد و بسیاری از کسب و کارها به لطف رویدادهای جدید سال، چالش ها و همچنین فرصت های جدیدی را تجربه کردند

خلاصه سریع ↬ 2020 چیزی جز عادی بود. زندگی مصرف کنندگان متزلزل شد و بسیاری از کسب و کارها به لطف رویدادهای جدید سال، چالش ها و همچنین فرصت های جدیدی را تجربه کردند

در نتیجه همه این تحولات و تغییراتی که در سال 2020 اتفاق افتاد، چشم انداز در حال تغییر است. Editor X ، یک پلتفرم ایجاد طراحی وب سایت برای طراحان طراحی وب سایت ، اخیراً یک مینی طراحی وب سایت را راه اندازی کرده است که روند طراحی وب سایت در سال 2021 را پوشش می دهد - و به نظر می رسد که طراحی وب سایت بسیار متفاوت از سال های اخیر به نظر میرسد.

طراحی وب سایت در سال 2021، گزارشی تعاملی و نمایشی از تغییراتی که امسال به صفحه دیجیتال می آید.

گزارش تعاملی که در Shaping Design منتشر شده است، ده‌ ها نمونه از طراحی وب سایت ‌ها را مرور می ‌کند که سعی در ارائه راه ‌حل‌ های اصلی و غیرمنتظره دارند. اگرچه همه چیز فقط مربوط به مثال ها نیست. این ویترین نحوه زندگی طراحان طراحی وب سایت از پیامدهای سال گذشته را پوشش می دهد و بینش خود را در مورد آینده طراحی وب سایت صفحه نمایش به اشتراک می گذارد.

کل تجربه به خودی خود دارای برخی از جواهرات پنهان است و بر روی پلتفرم Editor X ساخته شده است. همراه با تعاملات و نمونه هایی است که این روندهای آینده را به نمایش می گذارد. بیایید با کمی جزئیات بیشتر به برخی از آنها نگاه کنیم.

رابط کاربری طراحی وب سایت شما، توسط شما

مصرف کنندگان اغلب مایلند جزئیاتی در مورد ترجیحات خود برای انواع مناسب تجربیات شخصی ارائه دهند. با این حال، این امر مستلزم برندها و طراحان طراحی وب سایتی است که برای این برندها کار می کنند تا تصمیم بگیرند که این شخصی سازی ها چه خواهند بود. به طور معمول، به شکل توصیه‌ ها یا پیام ‌های شخصی ‌شده بر اساس سابقه بازدیدکنندگان طراحی وب سایت یا مشتریان با طراحی وب سایت است.

 

طراحی وب سایت که بر اساس نیازها و ترجیحات مشتری سفارشی شده است. این برای دسترسی و اتصال، بلکه برای ظاهر و احساس صدق می کند. (منبع تصویر: Shaping Design Trends Report)

با این حال، ممکن است به زودی انتظار یک لایه کمی متفاوت از تجربه کاربری طراحی وب سایت را داشته باشیم - رابط‌ هایی که بر اساس ترجیحات کاربر طراحی وب سایت به میزان قابل توجهی تنظیم می ‌شوند. این نه تنها برای تنظیم حالت تاریک/روشن، تم های رنگی، اندازه و فاصله متن، کاهش حرکت و به طور کلی دسترسی است.

رابط ‌ها براساس اتصال موجود (آیا واقعاً باید فونت ‌های طراحی وب سایت و اختلاف منظر را روی یک اتصال آهسته 3G بارگذاری کنیم؟)، حافظه دستگاه، اما همچنین علایق شخصی و ترجیحات محصول تغییر می ‌کنند. و در نتیجه، ما به رابط‌ هایی نگاه می ‌کنیم که برای هر مشتری منحصر به فرد می ‌شوند و سلیقه، سبک و هویت آن‌ ها را منعکس می ‌کنند. به عنوان طراح طراحی وب سایت ، ما از طراحی سیستم‌ های طراحی وب سایت فراتر می ‌رویم و طیفی پر جنب و جوش از تجربیات را ایجاد می‌ کنیم، یک نوع خاص برای هر مشتری طراحی وب سایت.

فعالیت طراحی وب سایت: برندها موضع می گیرند

وقتی یک برند باقی می ماند، در حمایت از یک علت صحبت نمی کند، در واقع از وضعیت موجود حمایت می کند. بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از مشتریان طراحی وب سایت از برندها و محصولاتی که فراتر از کیفیت محصولی که ارائه می دهند با آنها ارتباط برقرار می کنند، حمایت کنند. محصول طراحی وب سایت همیشه توسط افرادی که با آن تعامل دارند تجسم می‌ یابد، و از آنجایی که این افراد دارای ارزش‌ ها و اصول هستند، باید در صدای برند نیز نمایندگی پیدا کنند تا احساس کنند با محصول ارتباط دارند.

شرکت هایی که صحبت نمی کنند از وضعیت موجود حمایت می کنند. در سال 2021، باید انتظار داشته باشیم که برندهای بیشتری برای ارزش ‌هایی که حمایت می‌ کنند موضع فعالی اتخاذ کنند. (منبع تصویر: Shaping Design Trends Report)

و زمانی که برندها تصمیم می گیرند برای چیزی که به آن اعتقاد دارند به طور علنی موضع بگیرند، باید با جلوه های بصری طراحی وب سایت نمادین و جسورانه صحبت کنند که در عین حال از آنچه نشان می دهند دفاع کنند. سال گذشته با گرافیک ‌های اعتراضی و کمپین‌ هایی که خواستار عدالت نژادی، زیست ‌محیطی و سیاسی بودند، کاملاً مشخص شد. در سال 2021، کنشگری اجتماعی به آرامی پشت یک صفحه طراحی وب سایت در مورد ارزش‌ های خوب شرکت نمی ‌نشیند. درعوض، باید انتظار داشته باشیم که برندها، آژانس‌ ها و طراحان طراحی وب سایت بیشتری جسورانه آنچه را که طرفدار آن هستند، اعلام کنند.

در نتیجه، ممکن است دارایی‌ های طراحی وب سایت منحصربفرد و سفارشی ‌تر مانند حروف ‌نویسی سفارشی، تصاویر و مجموعه‌ های نماد را ببینیم. طراحان طراحی وب سایت باید به سرعت به رویدادهای جاری واکنش نشان دهند، و تصاویری جسورانه را ایجاد و ادغام کنند که پیامی بی چون و چرا از همبستگی و حمایت می فرستد.

همچنین باید صداها و پیام ‌های متنوع ‌تر و فراگیرتری را در تصاویر در طراحی وب سایت ، زبان و پیام‌ های تبلیغاتی، همراه با کمپین‌ های بیشتری که توسط برندها و طراحان طراحی وب سایت ارائه ‌دهنده آن‌ها پشتیبانی و فعال می ‌شوند، ببینیم.

حساسیت و صدای خوش بینانه

در شرایطی که جهان در کنار هم از یک دوران سخت و منزوی می گذرد، برای بسیاری از ما خوش بین بودن به آینده تنها راه مقابله با این وضعیت است. سال گذشته را می توان به عنوان یک بازنشانی جهانی تقریباً همه چیزهایی که در زندگی خود به آن عادت کرده ایم در نظر گرفت. زمانی که ما را مجبور کرد در ارزش ها، اصول، دیدگاه ها و ارتباطات خود با افرادی که به آنها اهمیت می دهیم تجدید نظر کنیم.

همه ما از بدبینی و گوشه گیری خسته شده ایم و به دنبال خوش بینی در خانواده و کار خود هستیم. این همان چیزی است که در طراحی وب سایت نیز باید انتظار داشته باشیم.

بنابراین جای تعجب نیست که ما باید منتظر لحنی آرام، نشاط آور و بازیگوش باشیم که در پیام ها در سراسر طراحی وب سایت منتقل می شود. رنگ‌ ها و تایپوگرافی روشن ‌تر، روشن‌ تر، امیدوارکننده‌ تر و حتی رویایی ‌تر خواهند بود. ما باید ویژگی‌های معتبر، صادقانه ‌تر و شخصی ‌تری را در طراحی وب سایت دیجیتال ببینیم، به گونه ‌ای که مردم از نشان دادن آنچه برایشان مهم است و اینکه واقعاً خودشان را چگونه می ‌بینند نترسند. از آنجایی که همه ما در یک قایق هستیم، رابط ها و مارک ها طراحی وب سایت باید حساس تر و دلسوزتر شوند، شاید با مقداری شوخ طبعی و تمرکز بر سلامت عاطفی.

برای طراحان طراحی وب سایت ، این به معنای تصاویر پر انرژی و پالت ‌های رنگی، تجربیات قابل دسترس، لحن دوستانه و حمایت ‌کننده و پیامی مثبت و نشاط‌آور است - همه این‌ها با هم حس خوش ‌بینی و رفاه را تقویت می ‌کنند.

همچنین، طراحان طراحی وب سایت در حال بازیابی فناوری هستند و انسان ها را در اولویت قرار می دهند. ما به دنبال فضاهای طراحی وب سایت فراگیرتر و امن تر برای گفتگوهای صادقانه خواهیم بود. این همچنین به معنای تأکید بیشتر بر ردیابی، حریم خصوصی، حفاظت از داده‌های طراحی وب سایت و ردپای کربن پلتفرم ‌های آنلاین است تا به ایجاد و طراحی وب سایت به محیطی بهتر و ایمن ‌تر هم برای مردم و هم برای کره زمین کمک کند.

یکپارچه سازی با سیستم عامل لمسی

اینکه بگوییم ما کاملاً در دنیای دیجیتال جا افتاده ایم، دست کم گرفتن است. اما مطمئناً وقتی طراحی وب سایت زندگی و کار ما را بسیار آسان ‌تر می ‌کند (گاهی اوقات) رها کردن دنیای دیجیتال آسان نیست. با این حال، وقتی امروز به گذشته نگاه می ‌کنیم، اغلب اوقات از دست می ‌دهیم که قبلاً همه چیز کمی متفاوت بود. در آنجا، ما نه تنها به چند سال قبل برمی گردیم، بلکه حتی فراتر از آن، با طراحان طراحی وب سایت از همه چیز، از فلاپی دیسک گرفته تا تمبرهای قدیمی استفاده می کنند تا به طرح های طراحی وب سایت خود یکپارچه سازی باشن.

ما دوباره یک دایره کامل می سازیم. چیزهایی که یک دهه پیش مد بودند در حال بازگشت هستند - بافت ها، اشیاء شخصی و چیدمان های غیرقابل پیش بینی. (منبع تصویر: Shaping Design Trends Report)

پس از سلطنت طولانی زیبایی ‌شناسی مسطح، اکنون در جستجوی راه‌ های جدید و امروزی برای عمق بخشیدن به تجربیات آنلاین خود هستیم، بنابراین چیزهایی که در اوایل دهه 2000 در همه جای طراحی وب سایت وجود داشتند ممکن است دوباره مد شوند - اشیا از زندگی شخصی، طرح ‌بندی ‌ها، بافت‌ ها، الگوها و حتی هنر پیکسلی کمی عجیب‌ تر و کمتر قابل پیش‌بینی است.

از قضا، این روزها ایجاد چنین طراحی وب سایت هایی آسان نیست زیرا بسیاری از دستورالعمل ها و قوانینی را که بیش از یک دهه به آنها عادت کرده ایم، وارونه می کنند. اما در دنیایی که به طرز چشمگیری شبیه است، متفاوت بودن مورد توجه و توجه قرار می گیرد. بنابراین برندهایی که می خواهند متمایز شوند، باید در تجربیات دیجیتالی خود نیز برجسته باشند. بنابراین دیدن چیدمان و حالت‌های تعامل غیرمعمول، طرح‌ های طراحی وب سایت ، و در نهایت با پاشیدن رنگ‌های قدیمی قدیمی نباید تعجب ‌آور باشد.

در گفتگو با طراحان طراحی وب سایت پیشرو

برای مشاهده بیشتر پیامدهای سال 2020 بر صنعت طراحی وب سایت ، Shaping Design همچنین با طراحان برجسته طراحی وب سایت صحبت کرد تا درباره سال گذشته آنها و همچنین امیدهای آنها برای آینده بشنوند.

در یک سلسله مصاحبه های صادقانه و صمیمی، طراحان طراحی وب سایتی مانند دبی میلمن و ناتاشا جن و مارینا ویلر از پنتاگرام در مورد تغییر خود به سمت کار از راه دور، تنش های اجتماعی و نژادی، و بحران آب و هوایی که سال 2020 را شبیه سال های دیگر کرده است، صحبت می کنند.

برای بسیاری از متخصصان خلاق، امسال واقعاً متحول کننده بود. میتزی اوکو، یکی از بنیانگذاران "Where Are the Black Designers" اخیراً شغل فنی خود را به منظور تقویت صدای سیاهان در طراحی وب سایت ترک کرده است. او می‌گوید: «اگر سه سال پیش به من می‌گفتی که یک فعال یا فعال طراحی وب سایت، به ‌ویژه یک فعال طراحی وب سایت مسابقه ‌ای خواهم شد، به چهره تو می ‌خندیدم».

بعد چی؟ نظرات طراحان طراحی وب سایت محترم Mitzi Okou، Debbie Milman، Marina Willer، Natasha Jen، Chelsea Alexander و بسیاری دیگر.

دیگران نیز چنین احساسی دارند. کل سال باعث شد که طراح آرون والتر شغل خود را به نفع نقش جدیدی در Resolve to Save Lives، یک سازمان غیرانتفاعی بهداشت عمومی، رها کند. او می اندیشد: «این بیماری همه گیر باعث شد به نحوه گذراندن وقتم فکر کنم. "معلوم شد که من می خواهم کاری برای خیر بزرگتر انجام دهم، یا کاری انجام دهم که به نحوی مهم به جهان کمک کند."

همه داستان ‌های فوق ‌العاده توسط طراحان فوق ‌العاده طراحی وب سایت که دیدگاه شخصی منحصربه‌ فردی را در مورد چگونگی گذراندن سال 2020 ارائه می‌دهند و این سال چه معنایی برای زندگی شخصی و شغلی آنها داشته است.

می‌توانید جزئیات بیشتری درباره تجربیات این طراحان طراحی وب سایت در بخش «طراحان طراحی وب سایت درباره تأثیرات 2020 بر صنعت بحث می‌کنند» که در Shaping Design نیز منتشر شده است بیابید.

جمع بندی

دنیا تغییر کرده است و نقش ما نیز به عنوان طراح طراحی وب سایت تغییر کرده است. ما هرگز نمی دانیم که آینده چه خواهد داشت، اما در نهایت آن را شکل می دهیم و می توانیم تغییرات مثبت بیشتری نسبت به آنچه که اغلب فکر می کنیم می توانیم در جهان ایجاد کنیم. بنابراین، شاید سال آینده، وقتی به روندهای در حال ظهور در طراحی دیجیتال طراحی وب سایت نگاه می کنیم، در وهله اول این ما باشیم که این گرایش ها را به طراحی وب سایت بیاوریم.

می توانید کل گزارش گرایش های طراحی وب سایت 2021 را با مثال ها و ارجاعات در مورد گرایش های طراحی وب سایت 2021 بیابید.