search
حلقه سفید

طراحی سایت،از کجا شروع کنیم؟

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1402/10/10
طراحی سایت،از کجا شروع کنیم؟

طراحی سایت، امروزه نیاز اساسی هر کسب و کاری است.برای طراحی سایت باید چند قدم اساسی بردارید.این قدم ها دقیقا مشخص می کنند که با چه ساز و کاری باید خرید سایت خود را انجام دهید.

1- کسب و کار شما چیست؟

برای شروع کار ابتدا باید دقیقا مشخص کنید که کسب و کار شما چیست و چه محصولات یا خدماتی را ارئه می دهید.برخی از کسب و کار ها ماهیت صرفا اینترنتی دارند مانند سایت دیوار، دیجی کالا، آپارات، فیلیمو و.... اما برخی از کسب و کار ها را می توان بصورت دوگانه ی فیزیکی و اینترنتی، موازی با یکدیگر اجرا کرد.این بخش عمده ترین کسب و کار های موجوود در فضای مجازی را تشکیل می دهد.بسیاری از فروشگاه های موجود در سطح شهر، اقدام به راه اندازی فروش آنلاین از طریق طراحی سایت، اینستاگرام و تلگرام کرده اند.برخی دیگر از کسب و کارها صرفا فیزیکی هستن دو امکان ارائه خدمات بصورت آنلاین را ندارند مانند شرکت های خدمات نظافتی و پرستاری و... این گونه کسب و کارها از طراحی سایت جهت معرفی خدمات خود بهره می برند و از این طریق تعداد مشتریان خود را افزایش می دهند.

2- تعیین سیاست فضای مجازی

بعد از تعیین نوع کسب وکار ، میزان و سطح حضور در فضای مجازی باید تعیین شود.پلتفرم های مختلفی در فضای مجازی برای توسعه کسب و کار وجود دارد مانند: فیسبوک، اینستاگرام، تلگرام، طراحی سایت و... باید با دقت تعیین کنید که از کدام پلتفرم برای حضور در فضای مجازی بهره خواهید برد.می توانید از چندین پلتفرم استفاده کنید ولی دقت داشته باشید که از میان اینها طراحی سایت به خاطر ماهیت مستقل بودن، امکان دریافت تاییدیه اعتباری مانند نماد اعتماد الکترونیک ، اتصال به سیستم های حمل و نقل مانند پست، اتصال به دیدگاه های تراکنش مالی مانند درگاه های بانکی و خیلی از موارد دیگر دارای ارزش و اعتبار بسیار بالایی در مقایسه با سایر پلتفرم ها است.وجود طراحی سایت های حرفه ای بیشترین اعتبار را در ذهن مشتریان شما ایجاد می کند و مشتری با خیال راحت تری اقدام به خرید می کند.

3- تعیین طراح سایت

برای طراحی سایت شیوه های مختلفی وجود دارد.مثلا می توانید از پلتفرم های رایگان برای طراحی سایت استفاده کنید.البته اگر وقت و حوصله لازم برای آموزش یک پلتفرم جدید و رویارویی با چالش های آن را دارید.ولی اگر می خواهید یک تیم حرفه ای طراحی سایت را کنار خود داشته باشید، می توانید از شرکت های طراحی سایت یک تیم خوب را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که اگر طراحی سایت بخش کلیدی از کسب و کار شماست،بهتر است با یک شرکت برای طراحی سایت مذاکره کنید.شرکت ها هزینه های بالاتری برای طراحی سایت دریافت می کنند ولی پایداری بیشتری نسبت به فریلنسر ها دارند و می توانید آرامش خاطر بیشتری از بابت پشتیبانی و پایداری طراحی سایت داشنه باشید.

4- تولید محتوای مناسب

بعد از انتخاب شیوه طراحی سایت نوبت تولید محتوای مناسب برای ارائه در طراحی سایت می رسد.عکس های مناسب از محصولات و خدمات خود تهیه کنید، دست به قلم شوید و خود را معرفی کنید و شرح های جامع و کامل از محصولات و خدمات خود بنویسید، با ویدئو های جذاب کسب و کار خود را آموزش دهید و با قرار دادن آنها در طراحی سایت وارد دنیای تجارت الکترونیک شوید.

منبع :