search
حلقه سفید

طراحی سایت استارتاپی

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/10/14
طراحی سایت استارتاپی

طراحی سایت دارای اهداف، قالب ها و ساختارهای مختلفی است. قالب و ساختار یک وب سایت باید همسو با اهداف و نوع استفاده وب سایت باشد. برای این منظور ما در مقالات مختلف ساختار ها را بر اساس کاربرد در وب سایت تفکیک کرده ایم تا بحث در هر مورد بصورت تخصصی صورت پذیرد. حوزه استارتاپ ها، حوزه هایی هستند که در آن موضوع وب سایت اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند. در استارتاپ ها، وب سایت در دو ساختار مجزا قابل بحث است:

1- وب سایت به عنوان معرفی:

در این وب سایت ها طراحی سایت صرفا برای معرفی کسب و کار استفاده می شود و خدمات استارتاپ بصورت جداگانه و در سایر پلتفرم ها، یا درگاه ها ارائه می شود و وب سایت در نقش معرفی کسب و کار عملکرد مخصوص به خود را دارد. معرفی یک کسب و کار در وب سایت بسیار مهم و حائز اهمیت است و باید به گونه ای باشد تا کاربران به راحتی با کسب و کار آشنا شده و با نحوه دریافت خدمات و دسترسی به آن آشنا شوند. در وب سایت، شرح کامل و کوتاهی از خدمات و بازار هدف و اینکه مشتریان کسب و کار چه کسانی هستند وجود دارد و کاربر به راحتی و در زمان محدود با کسب و کار و خدماتی که ارائه می شود آشنا می گردد. معمولا در بیشتر وب سایت های استارتاپی یک ویدئو آموزشی نیز برای افرادی که قصد مطالعه متن را ندارند تعبیه می شود. امروزه ذائقه کاربران به سمت عناصر گرافیکی میل کرده است و افراد کمی حوصله مطالعه متن ها را دارند و بیشتر افراد دوست دارند با ویدئو، انفوگرافی و تصاویر اطلاعات مورد نیازشان را دریافت کنند.

یکی از مواردی که برای طراحی سایت برای این کسب و کار ها باید در نظر داشت، نحوه دسترسی به پلتفرم های ارائه خدمات برای کسب و کار است. لینک دسترسی بهتر است از پلتفرم های مختلف و بصورت تفکیکی در وب سایت قرار گیرد تا کاربران با کمترین دردسر بتوانند به اپلیکیشن ها دسترسی داشته باشند.

2-وب سایت به عنوان بخشی از کار:

در این حالت وب سایت علاوه بر معرفی استارتاپ بخشی از خدمات حوزه استارتاپ را نیز پوشش می دهد. یعنی کاربران در وب سایت می توانند علاوه بر آشنایی خدمات آن کسب و کار را نیز دریافت کنند و در این گونه وب سایت ها مواردی همچون ثبت نام، ورود کاربران، ثبت اطلاعات و دریافت خدمات و پرداخت های آنلاین و سایر موارد به چشم می خورد. نوع خدمات ارائه شده در این گونه وب سایت ها بستگی به نوع کسب و کار و ماهیت خدمات آن دارد

منبع :