search
حلقه سفید

طراحی سایت برای استارتاپ ها

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1402/10/10
طراحی سایت برای استارتاپ ها

استارتاپ چیست؟

استارتاپ یا به فارسی شرکت نوپا شرکت هایی هستند که بر اساس یک ایده محوری جهت تسهیل گری در ارائه خدمات و محصولات بر پایه ی تکنولوژی نوین فعالیت می کنند.البته هیچ تعریف دقیق و مشخصی از مرز بین استارتاپ و شرکت تجاری وجود ندارد. تعریف استارتاپ در کشورهای مختلف متفاوت است و حتی گاهی این تعریف از نظر افراد نیز تفاوت های زیادی دارد. استارتاپ ها معمولا در حوزه تکنولوژی های نوین فعالیت می کنند و در بین این تکنولوژی ها حوزهIT با توجه به توسعه پذیری، ایجاد ارزش افزوده بالا و هزینه کم زمان شروع کار محبوبیت زیادی در بین فعالان عرصه خرید سایت دارد.

تبلیغات در حوزه استارتاپ

بزرگترین چالش پیش روی استارتاپ ها موضوع تبلیغات و معرفی کسب و کار به مشتریان است. تبلیغات دارای گستردگی زیادی است و بیشتر حوزه های آن هزینه بالایی نیاز دارد. برخی از بخش های تبلیغات نیازمند هزینه مالی است که برای اکثر استارتاپ ها که محدودیت زیادی در حوزه مالی دارند، مقدور و بصرفه نیست ، بنابراین این تلاش استارتاپ ها تبلیغات در حوزه دیجیتال مارکتینگ است.دیجیتال مارکتینگ بیشتر نیازمند هرینه نیروی انسانی است که برای بسیاری از استارتاپ ها قابل تامین است. در این میان وب سایت به عنوان بهترین و قوی ترین ابزار برای دیجیتال مارکتینگ می تواند به عنوان مرکز تمرکز فعالیت های این حوزه قرار گیرد.

طراحی سایت و ویژگی ها

طراحی سایت در حوزه استارتاپ باید ویژگی های خاصی داشته باشد زیرا افزایش مشتریان بستگی مستقیم و به شکل طراحی سایت و تجربه کاربری آن دارد. UI/UX وب سایت باید به گونه ای باشد که اطلاعات کامل و جامعی از نوع خدمات، بستر عرضه خدمات، شیوه دسترسی به بستر و تعرفه های خدمات ارائه دهد. استفاده از چند گام ساده و مرحله به مرحله برای دسترسی به خدمات بسیار مهم و ضروری است و کاربر را برای رسیدن سریع به خواسته هایش راهنمایی می کند. تعیین دقیق تعرفه خدمات از فاکتور های کلیدی محسوب می شوند. باید دقیقا مشخص شود که چه خدماتی باچه تعرفه ای ارائه می شود.

بهینه سازی وب سایت

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که بهینه سازی سئو در آن رعایت شده باشد و بتوان با استفاده از تکنیک های سئو آن را در رتبه ی بالای موتورهای جستجو نمایش داد. برخی از سیستم های طراحی سایت سئو ضعیفی دارند و در برخی موارد اصلا قابلیت بهینه سازی را ندارند

منبع :