search
حلقه سفید

طراحی سایت فروشگاهی

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/04/28
طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی یکی از پر کاربرد ترین طراحی های وب سایت است . فروشگاه اینترنتی امروزه محبوبیت زیادی بین کاربران پیداکرده است و تعداد افرادی که به وارد دنیای خرید آنلاین می شوند هرروز بیشتر می شود. خرید آنلاین در ابتدای ورود خود به وب سایت ها دارای مشکلات فراوانی بود . استفاده ازفیشینگ (یک روش هک اطلاعات کاربر که در آن به این شیوه عمل می شد که برای پرداخت آنلاین یک سایت کاملا شبیه درگاه بانکی ایجاد می شود و کاربر وقتی اطلاعات بانکی خود را در آن وارد می کرد به جای پرداخت آنلاین اطلاعات بانکی ذخیره ودر اختیار هکر قرار می گرفت و به این طریق هکر می توانست بارها و بارها از کارت کاربر پول برداشت کند) زمانی بسیار مرسوم بود که با افزایش ساختار های امنیتی و رمز پویا این نوع هک بسیار کمتر از قبل شده است . این گونه اقدامات باعث گردیده تا امنیت خرید های اینترنتی افزایش یابد و صاحبان کسب و کارهای بسیاری به سمت طراحی فروشگاهی تمایل پیدا کنند.

برای افزایش اطمینان در طراحی سایت فروشگاهی باید موارد زیر را در نظر داشت.

1- هزینه فروش در اینترنت بسیار ارزانتر از فروش فیزیکی است و با کمی تلاش وصرف هزینه تبلیغات فروشگاه شما بازدید کننده زیادی پیدا می کند و این یعنی افزایش فروش و درآمد. در فروشگاه های فیزیکی شما هزینه های زیادی دارید از قبیل اجاره ، رهن ، هزینه تابلو ، شبرنگ نویسی ، قفسه بندی و... که تمامی اینها در فروشگاه اینترنتی در هزینه طراحی جمع شده و یک بار انجام می شود وشما هزینه جاری دیگری ندارید.

2- طراحی فروشگاه اینترنتی یعنی یک فروشگاه شبانه روزی که در تمامی ساعات شبانه روز بدون تعطیلی فعال است و مشتریان شما همیشه می توانند از محصولات شما بازدید کرده و در صورت لزوم از شما خرید کنند.

3- برای سایت خود نماد اعتماد الکترونیک تهیه کنید تا با استفاده از نماد اعتماد باعث جذب اعتماد در کاربران سایت خود شوید. هر چند سایت شما دارای مجوز های بیشتری باشد، شما مشتریان بیشتری خواهید داشت زیرا دارای نرخ تبلیغات بالایی خواهد بود. نرخ تبدیل نسبت مشتریلن به بازدید کننده گان سایت شما اتلاق می شود .

4 – درگاه های پرداخت بانکی در سایت در افزایش اعتماد کاربران تاثیر زیادی دارد. هر چند دریافت در گاه بانکی مستلزم دریافت نماد الکترونیک و مقداری بروکراسی اداری است ولی ارزش بالاتری نسبت به سایر درگاه های غیر بانکی نظیر pay یا زرین پال ایجاد می کند.

منبع :