search
حلقه سفید

طراحی سایت فروشگاهی جهت ثبت سفارش و مزایده

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/10/22
طراحی سایت فروشگاهی جهت ثبت سفارش و مزایده

فروش آنلاین یکی از شیوه های مارکتینگ محصولات و خدمات است که امروزه مورد توجه زیادی بین ارائه کنندگان کالا و خدمات قرار گرفته است. گستردگی خدمات آنلاین بدون محدودیت در مرزهای استانی و کشوری و قاره ای و گستردگی جهانی آن وهزینه راه اندازی و بازیابی پایین طراحی وب سایت، باعث گردیده استقبال از فروش آنلاین به شدت در حال افزایش باشد. اما در همه محصولات و خدمات امکان فروش آنلاین را ندارند. برخی محصولات به علت ماهیت و نوع بیزینس امکان اینکه بصورت فروش آنلاین ارائه شوند را ندارند. فرض کنید شما محصولی جهت استفاده در شرکت های بزرگ، سازمان ها و ادارات دولتی دارید و می خواهید آنها را در یک وب سایت به فروش برسانید. قطعا شما تلاش خواهید کرد تا یک طراحی سایت زیبا داشته باشید و فروشگاه اینترنتی زیبا و دلچسبی را طراحی کنید. ولی این لزوما به معنی موفقیت شما در این کار نخواهد بود. زیرا ماهیت کسب و کار در این حوزه B2B است و فروش ملزم به چندین جلسه حضوری و ارائه دمو و صدور فاکتور رسمی خواهد بود و قطعا این سازمان ها اقدام به خرید آنلاین نخواهند کرد.

محصولات دیگری نیز وجود دارند که امکان خرید آنلاین برای آنها فراهم نیست. اگر شما یک شرکت تولیدی و یا ارائه دهنده محصولات بصورت عمده باشید، امکان بروز رسانی لحظه ای موجودی محصولات در وب سایت را نخواهید داشت، زیرا شما قطعا مشتری حضوری دارید و روش های مختلفی برای فرآیند مارکتینگ خود استفاده می کنید و موجودی لحظه ای شما قطعا موجودی انبار شما نخواهد بود. در این موارد استفاده از سامانه سفارش آنلاین می تواند برای شما بسیار مفید و اثر بخش باشد. مشتریان بجای خرید آنلاین درخواست خود را در وب سایت ثبت می کنند و هیچ هزینه ای پرداخت نمی نمایند. تیم مارکتینگ شما سفارش های ثبت شده را دریافته و فرایند فروش را طبق روال روزانه خود ادامه می دهند. با این روش شما مشکل فروش و موجودی خود را حل کرده اید و مشتری آنلاین را نیز از دست نداده اید.

فروش مزایده ای نیز در طراحی سایت و فروشگاه های آنلاین جایگاه ویژه ای دارد. فروش محصولات استوک و ضایعات بصورت مزایده ای بسیار مرسوم است. در این ساختار با اعلام یک قیمت پایه، محصول به مزایده گذاشته می شود و هرکسی قیمت پیشنهادی خود را اعلام می نماید و در آخر فروش به بالاترین پبشنهاد انجام می گیرد.

در فروشگاه ساز وب اور سیستم های سفارش، مزایده و فروش در کنار یکدیگر طراحی و ارائه گرده اند.

منبع :