search
حلقه سفید

طراحی سایت فروشگاهی و آینده کسب و کارها

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/11/20
طراحی سایت فروشگاهی و آینده کسب و کارها

فروشگاه های اینترنتی، زیر ساخت نوینی از کسب و کار ها را ایجاد کرده است و در بسیاری از افراد بخاطر مزایای زیادی که دارد در تلاش هستند تا با راه اندازی آن کسب و کار موفقی برای خود داشته باشند. فروشگاه های اینترنتی را می توان به عنوان آینده بسیاری از کسب و کارهای حوزه فروش و خرده فروشی دید. این گونه کسب و کار ها امروزه در جایگاه بالایی از درآمد و فروش را دارند. طراحی سایت فروشگاهی برای فروشگاه های فیزیکی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

آیا تاکنون خرید اینترنتی داشته اید؟ افراد زیادی حداقل یکبار تجربه خرید اینترنتی را داشته اند و یک محصول را بصورت اینترنتی خریداری کرده اند. حال این تجربه یک تجربه خوب باشد یا بد، مهم نیست زیرا تجربه بر اثر یک اشتباه رخ داده است و ماهیت کلی فروش آنلاین را زیر سوال نمیبرد. هرچند فروشگاه های اینترنتی با کمک طراحان سایت سعی دارند تا وب سایتی طراحی کنند که تجربه خوب و دلنشین از خرید آنلاین را در اختیار کاربران قرار دهد. هرچند این تجربه جای کار بسیاری دارد ولی روند رشد آن باعث شده تا آینده درخشانی را برای آن متصور شویم.

اگر فروشگاه های اینترنتی برند جهانی مانند amazon، ebay، Alibaba را مشاهده کنیم، متوجه می شویم که جایگاه این گونه شرکت ها در تراز شرکت های فناوری جهانی است و تنها کافیست برند فروشگاه به عنوان یک برند معتبر بین مردم جایگاه یابی شود. در کشور ما هم برند های فروشگاهی زیادی را می توان در حوزه خرده فروشی مشاهده کرد.مانند دیجی کالا و اسنپ مارکت که جایگاه ویژه ای را فروشگاه اینترنتی به خود اختصاص داده اند. در این میان نیز، نمی توان از فروشگاه های اینترنتی تخصصی غافل بود مانند فروشگاه پیکسل که به فروش آنلاین تجهیزات عکاسی اقدام کرده و یا سایتی مانند فرادرس که اقدام به فروش فایل های آموزشی می نماید. در حوزه فروشگاه هایی تخصصی در ایران، جایگاه های خالی بسیاری وجود دارد و می توان با یک برند سازی خوب جایگاه مناسبی برای فروشگاه تخصصی خود فراهم کرد. در این میان می توان به جایگاه هایی مانند املاک، پوشاک، کفش، کیف، کلاه و ...اشاره کرد که هریک می تواند یک کسب و کار موفق در حوزه فروش آنلاین ایجاد کند.

اگر شما دارای یک کسب و کار فیزیکی هستید حتما برای خود یک فروشگاه آنلاین نیز طراحی کنید و در کنار فروش فیزیکی محصولات برند آنلاین فروشگاه را نیز داشته باشید. با این کار هم گستره فیزیکی بزرگتری را تحت پوشش قرار می دهید و هم اینکه در آینده دچار آسیب از حوزه توسعه فروش از فضای مجازی نمی شوید زیرا رقبای شما در تلاش اند با سهم بزرگتری از بازار را به دست بگیرند و طراحی سایت فروشگاهی قطعا یکی از اهداف آنهاست.

منبع :