search
حلقه سفید

طراحی سایت قابل ارتقا

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1402/10/18
طراحی سایت قابل ارتقا

طراحی سایت موضوعی پویا است و نمی توان صرفا آن را با موضوعات دیگری مانند طراحی کاتالوگ و یا کارت ویزیت مقایسه کرد. طراحی سایت باید به گونه ای باشد که حتما قابل ارتقا بوده و بتوان در آینده موارد و عملکرد های جدید را به آن اضافه کرد. بدون در نظر گرفتن موضوع ارتقا سایت، فرآیند خرید سایت دچار مشکل خواهد بود. بسیاری از افراد بدون توجه به موارد ارتقا آینده، اقدام به طراحی سایت با توجه به نیازمندی های کنونی خود می کنند و هیچ گونه موارد ارتقایی را از طراح سایت خود سوال نمی کنند، غافل از اینکه نیازمندی آنها در طراحی سایت شان با گذر زمان در حال تغییر خواهد بود. برای اینکه شما یک طراحی سایت قابل ارتقا داشته باشید نیازمند رعایت موارد زیر هستند.

از یک CMS استفاده کنید

استفاده از سیستم های مدیریت محتوای طراحی سایت CMS باعث می گردد تا شما دارای یک پنل مدیریت برای طراحی سایت خود باشید. بدون استفاده از این سیستم طراحی سایت شما تبدیل به یک وب سایت استاتیک بدون تغییرات خواهد شد و انجام هر تغییری حتی تغییر شماره تلفن نیازمند حضور یک فرد متخصص برای انجام امور است. CMS ها کمک زیادی برای توسعه طراحی سایت می کنند زیرا دارای گزینه های زیادی هستند و شما در فرآیند توسعه آینده طراحی سایت خود به آنها نیازمند خواهید بود. مواردی که امروز از نظر شما دور مانده اند به احتمال زیاد در CMS توسط افراد دیگری دیده شده و بخش های فنی آنها اجرایی شده است و کافیست تا آنها را فعال کرده و از ویژگی های آنها استفاده کنید.

 

از یک طراح سایت حرفه ای کمک بخواهید

استفاده از CMS ها دارای امکانات زیادی هستند ولی وجود یک فرد متخصص که از وجود این امکانات باخبر بوده و می تواند به راحتی از آنها استفاده نماید نیز بسیار مهم و ضروری است. موارد بسیاری وجود دارد که یک سیستم مدیریت محتوای وب به علت عدم آگاهی از ویژگی ها و قابلیت های آن عملا بلا استفاده مانده و امکانات آن بدون آنکه به درستی استفاده شوند، به دست فراموشی سپرده شده اند.

پشتیبانی

پشتیبانی طراحی سایت حرفه ای بسیار مهم است. در بسیاری از وارد طراحی سایت تمایل زیادی به انجام امور پشتیبانی طراحی سایت ندارد و تلاش می کند.

منبع :