search
حلقه سفید

طراحی سایت هنری

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1402/10/18
طراحی سایت هنری

طراحی سایت برای جامعه هنری کشور تاثیر زیادی در رشد و شکوفایی هنر در حوزه های مختلف دارد. هنرمندان زیادی در سراسر کشور فعالیت می کنند و با توجه به ماهیت کار و تمرکز زیاد در حوزه هنری که فعال هستند، امکان استفاده زیادی از فضا های تبلیغاتی و معرفی هنر و توانایی خود ندارند. بیشتر هنرمندان شخصیت های خاصی هستند که تمام قوای جسمی و ذهنی خود را در راستای ایجاد اثر های تاثیر گذار در جامعه استفاده می کنند. مطالعه و تحقیق در حوزه هنری را سر لوحه افزایش علم خود قرار می دهند. تمرکز زیاد این عزیزان در حوزه تخصصی و هنری باعث می گردد تا تمرکز کمتری در حوزه تبلیغات و معرفی آثار ارزشمند خود داشته باشند. خرید سایت در حوزه هنری می تواند اولین گام بزرگ در جهت معرفی آثار و توانایی های هنرمندان عزیز باشد.

طراحی سایت های هنری باید ویژگی های متفاوتی با سایر طراحی سایت های تجاری داشته باشد که در این مقاله به برخی از مهم ترین آنها اشاره می کنیم.

قالب طراحی سایت

طراحی پوسته وب سایت باید کاملا با فضای هنری که هنرمند در آن فعال است منطبق باشد.استفاده از قالب های flat و بدون روح که در اثر طراحی سایت های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد در این بخش کارگشا نخواهد بود و تنها منجر به تولید یک طراحی سایت ساده و بدون جاذبه بصری می گردد که آثار هنرمند در آن زیاد چشمگیر نخواهد بود. طراحی سایت باید به گونه ای طراحی گردد که در بدو ورود نمایش دهنده نوع هنر و سبک کار، باشد. این طراحی با توجه به نوع هنر و سبک کاملا متفاوت بوده و ساختار های متفاوتی نیاز خواهند داشت. به عنوان مثال استفاده از فضای گرافیکی برای طراحی سایت موسیقی راک با یک طراحی سایت نقاشی مینیاتور کاملا متفاوت است.

 

ایجاد گالری

داشتن گالری در طراحی سایت بسیار مهم است. معرفی آثار هنری یا به عبارتی ایجاد شناسنامه برای آثار هنری می تواند تاثیر زیادی در معرفی این آثار داشته باشد. گالری در طراحی سایت چه شامل موسیقی و چه نقاشی یا سایر هنر ها، باید دارای شناسنامه و توضیحات کامل از اثر و حتی داستان خلق اثر باشد. بدین ترتیب هنرمند کامل معرفی شده و آثار هنری وی در دسترس عموم قرار می گیرند.

منبع :