search
حلقه سفید

طراحی سایت و آینده دیجیتال مارکتینگ

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/11/20
طراحی سایت و آینده دیجیتال مارکتینگ

دنیای دیجیتال مارکتینگ افق های جدیدی را به سمت کسب و کار ها در همه جای جهان گشوده است. میزان نفوذ دیجیتال مارکتینگ در کشور های مختلف جهان متفتاوت است. در کشور های پیشرفته یا جهان اول که منبع تولید فناوری هستند، میزان نفوذ اینترنت و دیجیتال مارکتینگ بسیار بالاست. و مردم بسیاری از اطلاعات فنی محصولات و شرکت های ارائه دهنده محصولات را از طریق اینترنت و وب سایت های اینترنتی انجام می دهند و در بسیاری از موارد خرید های خود را نیز از این طریق به انجام می رسانند. این ها دارای قوانین مشخصی در حوزه دیجیتال مارکتینگ هستند و خریدار با اطمینان خاطر اقدام به خرید آنلاین می کند.

امروزه خبر های زیادی از افزایش ضریب نفوذ اینترنت در ایران می شنویم و باید این را نیز بپذیریم که افزایش ضریب نفوذ اینترنت به معنای افزایش سطح مطالعه و تغییر فرهنگ خرید مردم نیست. بسیاری از مردم اینترنت را در سطح پیام رسان ها و یا جوامع مجازی می شناسند و در راستای استفاده از این ابزار برای افزایش اطلاعات و سطح دانش و اطلاعات عمومی خود استفاده نمی کنند. بلکه فقط آن را ابزاری برای سرگرمی و گذراندن وقت می دانند. ولی این محیط ابزار خوبی برای معرفی محصولات و خدمات است. امروزه بسیاری از وب سایت ها و صفحات جوامع مجازی برای معرفی محصولات و خدمات اقدام کرده اند و شرکت های زیادی به سمت دیجیتال مارکتینگ روی آورده اند.

امروزه فروشگاه های اینترنتی زیادی در ایران راه اندازی شده است و زیر ساخت های قانونی خوبی نیز آماده شده است. فروشگاه های اینترنتی با ارائه یک سری اسناد و مدارک نماد اعتماد الکترونیک دریافت می کنند تا در صورت عدم ارائه محصولات با کیفیت، قابل رهگیری باشند و این گام بزرگی در ایجاد اعتماد در بین مردم است. اگر از اینترنت و فضای مجازی به عنوان ابزاری برای فروش بهره نبریم، استفاده از آن به عنوان ابزار برند سازی و معرفی محصول لازم و بدیهی است. طراحی سایت اولین قدم برای انجام این کار مهم است و همیشه یک وب سایت به عنوان مرکز تمرکز دیجیتال مارکتینگ، جایگاه خود را حفظ خواهد کرد. زیرا وب سایت دارای حق مالکیت است و شما مالک وب سایت خود محسوب می شوید. ولی این ساختار در جوامع جازی وجود ندارد. در جوامع مجازی شما زیر نظر شرکت ارائه دهنده آن جامعه هستید و شرکت این امکان را دارد تا اکانت شما را غیر فعال گرداند. پس شما برای دیجیتال مارکتینگ نیازمند یک وب سایت خوب و جذاب هستید و تمامی فعالیت های شما در جوامع مجازی باید راهی برای رساندن مشتری به وب سایت شما باشد

منبع :