search
حلقه سفید

طراحی سایت و شروع استارتاپ نرم افزاری

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/11/19
طراحی سایت و شروع استارتاپ نرم افزاری

طراحی سایت اولین قدم در شروع بسیاری از کسب و کارهاست. استارتاپ ها به عنوان مفهومی قدیمی با واژه های نو ظهور بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. هر کسب و کاری را در ابتدای امر می توان یک استارتاپ نامید و این مفهوم لزوما با تکنولوژی های مدرن ترکیب نشده است. تعاریف مختلفی از استارتاپ وجود دارد همه آنها درست هستند و از جنبه های مختلفی به موضوع استارتاپ می پردازند. ولی موضوعاتی که در شروع یک کسب و کار باید به آنها دقت داشت شامل موضوعات گسترده با تخصص های گوناگون است. از زمان شروع استارتاپ گرفته ( بسیاری از استارتاپ ها به دلیل اینکه در زمان و مکان درست شروع به کار نکرده اند شکست می خورند) تا موضوعات فنی، روانشناسی، جامعه شناسی و ... در این مقاله ما قصد داریم در خصوص موضوعات فنی برای راه اندازی یک استارتاپ نرم افزاری صحبت کنیم. امروزه به دلیل رشد سریع وسایل ارتباطات جمعی و نفوذ زیاد اینترنت در جامعه و دسترسی افراد به این شبکه حرکت کسب و کار ها به سمت حوزه های نرم افزار و اپلیکیشن بسیار زیاد شده است. کسب و کار هایی که به صورت روزمره مشغول به کار بودند، تلاش می کنند تا ورود به حوزه اپلیکیشن ها، ساختار های کسب و کار خود را در فضای آنلاین ایجاد نمایند و از طریق فروش اینترنتی کالا و خدمات خود را ارائه نمایند. اپلیکیشن های طراحی شده برای این منظور سعی دارند روش های ساده ای برای ارائه خدمات به کاربران ایجاد نمایند. برای طراحی نرم افزار یا همان اپلیکیشن استارتاپ شما باید فرآیند های زیر را انجام دهید تا تیم نرم افزاری که قصد تولید نرم افزار را دارند با ساختار و شکل کلی آن آشنایی کامل داشته باشد.

1- نحوه ورود کاربران به اپلیکیشن را مشخص کنید. لیست اطلاعاتی که هر کاربر باید وارد کند را مشخص کنید. این لیست را طولانی نکنید فقط اطلاعات ضروری کاربر را دریافت نمایید و سایر اطلاعات را بصورت اختیاری در تکمیل پروفایل قرار دهید. نحوه ورود کاربر را مشخص کنید. مثلا ورود با نام کاربری و رمز عبور است یا ورود شماره همراه و دریافت پیامک کد ورود.

2- نحوه عملکرد اپلیکیشن را مشخص نمایید. کاملا مشخص نمایید که کاربران دریافت خدمات چه گام هایی را باید طی کند چه محتوا و فرم ها را باید ارسال کنند و روش انتخاب و ارسال آنها چگونه است. بعد از ثبت سفارش چه فرآیندی طی خواهد شد.

3- مدل کسب درآمد خود را مشخص کنید. مشخص نمایید که چگونه و از چه طریقی کسب درآمد خواهید کرد. خدمات شما با هزینه است یا رایگان.

4- بازا هدف خود را مشخص نمایید. طراحی نرم افزار بدون توجه به بازار هدف اشتباهی مهلک است و باید قبل از طراحی نرم افزار به بازار هدف توجه کافی کرد.

منبع :