search
حلقه سفید

طراحی سایت و شیوه سفارش نرم افزارآنلاین

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/10/14
طراحی سایت و شیوه سفارش نرم افزارآنلاین

طراحی سایت دارای انواع متنوعی است. گاهی اوقات شما نیازمند یک سایت جهت معرفی محصولات و خدمات خود هستید. در این صورت شما نیازمند طراحی سایت می باشید. ولی گاهی آنچه شما نیاز دارید یک نرم افزار آنلاین است. نرم افزارآنلاین یک وب سایت است که امکان انجام کارهای مختلفی را برای مشتریان شما بصورت خودکار فراهم می کند و بدون هیچگونه عملکردی از جانب شما وب سایت پاسخگوی کاربران خواهد بود. سیستم های مختلفی را می توان دردسته بندی نرم افزار آنلاین قرارداد مانند نت بانک ها، پورتال های سازمانی، نرم افزارهای سازمانی، سیستم های مدیریت مشتریان، سیستم های ثبت ومدیریت اطلاعات کاربران و سایت های جوامع مجازی و... برای طراحی اینگونه سایت ها نمی توان ازسیستم سایت های معمولی استفاده کرد و باید شیوه دیگری برای توسعه سایت برنامه ریزی کرد.

گام های دیگری غیراز طراحی سایت معمولی باید درنظرداشته باشید. درهنگام طراحی باید به این نکته توجه داشته باشید که این فرایند یک فرایند هزینه برو زمان براست و بهتراست از ابتدا کاملا درست طراحی شده باشد. زیرا اشتباه در طراحی اولیه باعث شکست پروژه و یا هزینه بازطراحی خواهد بود که دربیشترمواقع باعث ازبین رفتن کل کسب وکارمی شود.

برای طراحی یک نرم افزارآنلاین مراحل زیررا انجام دهید.

1- ایده خود را مکتوب کنید و تمامی جنبه های آن را بررسی نمایید با افراد دارای تجربه در حوزه مربوطه مشورت کنید تا به یک ایده کاملا پخته شده برسید.

2- تمامی جنبه های کار را بسنجید مثلا اینکه چرا کاربران باید با شما کار کنند و راه های درآمدی شما چگونه است. چه خدماتی رایگان و چه خدماتی نیازمند پرداخت هزینه است. چه محصولی یا خدمتی رادرچه شرایطی ارايه می دهید و آیا کاربر حاضراست بابت این موضوع هزینه پرداخت کند.

3- چالش و نقاط خطر را بسنجید در نظر داشته باشید که کار شما دارای چالش ها و نقاط خطر زیادی است بهتر است آنها را تا حد امکان پیش بینی نمایید.

4- ساختار نرم افزارآنلاین خود را روی کاغذ بکشید (دقیق این کار را انجام دهید) طرح نرم افزار را به افراد مختلف که مشتری بالقوه شما هستند نشان دهید و نظرات آنها را درسیستم پیاده سازی کنید.

5- اکنون وقت طراحی سایت شماست.

منبع :