search
حلقه سفید

طراحی سایت و صفحه تماس باما

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1402/10/06
طراحی سایت و صفحه تماس باما

طراحی سایت با هدف جذب مخاطبان بیشتر است. هرچه مخاطبان شما راحت تر به شما دسترسی داشته باشند، می توانید جذب بیشتری از طریق وب سایت خود داشته باشید. صفحه تماس با ما یکی از صفحات کلیدی خرید سایت است که کاربران شما با مشاهده آن حس اعتماد یا عدم اعتماد زیادی دریافت می کنند. صفحه تماس باما باعث ایجاد حس دسترسی پذیری یا عدم دسترسی پذیری به شما را در مخاطبان ایجاد می کند. شما کالایی یا خدماتی ندارید که بدون نیاز به پشیبانی باشد یا حداقل نیاز به این اعتماد که قطعا مشتری محصول یا خدمت با همان کیفیتی که مدعی هستید را دریافت خواهد کرد. پس اینکه شما در دسترس هستید برای مشتری شما بسیار مهم است. پس در طراحی صفحه نخست باید به گونه ای عمل کنید که این حس اعتماد در مشتری ایجاد گردد.

برای ایجاد حس اعتماد در ذهن مشتری باید ملزومات در این صفحه رعایت گردد. قبل از اقدام به طراحی سایت باید برنامه و پلن مشخصی برای ایجاد این صفحه چیده شده باشد. صفحه تماس با ما باید این امکان را ایجاد نماید که کاربر به چندین طریق امکان تماس و ارتباط با شما را داشته باشد، ولی کلیدی ترین موضوع آدرس فیزیکی دفتر یا شرکت است. آدرس فیزیکی محل دفتر یا شرکت در ایجاد حس اعتماد بیشترین نقش را دارد و کاربر این حس را خواهد داشت که محل فیزیکی شما کاملا در دسترس است، حتی اگر در شهر دیگری باشند. اطلاعات تماس از طریق تلفن و روش های اینترنتی مانند ایمیل یا مسنجر ها، نیز تاثیر زیادی در میزان اعتماد کاربران دارد. توجه کنید که پاسخگو بودن به این کانال ها بسیار مهم است. اکثر افراد قبل از هر اقدامی جهت خرید یا سفارش کالا یا خدمات ، ابتدا با شرکت یا تیم ارائه دهنده تماس می گیرند و در صورت پاسخگو نبودن به احتمال زیاد این مشتری را از دست مس دهند و بجای شما با رقیبان شما وارد معامله می شوند و چه بسا دیگر هیچ وقت به سمت شما نیاید. برای این موضوع و موارد مشابه آن، قبل از طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ باید پلن برنامخ ریزی شده و درستی ایجاد گردد تا باعث شکست در بدو ورود به بازار نگردد.

در طراحی سایت گاهی نیاز به ایجاد فرم تماس با ما می باشد. در این موارد باید به یک نکته توجه کرد که فرم تماس باما باید شامل اطلاعات کوتاه و ضروری باشد. ایجاد فرم بلند باعث می شود که کاربران رغبت کمتری برای پر کردن آن پیدا کنند. این امر در بسیاری از وب سایت ها باعث می گردد تا مشتری از فرم تماس باما جهت ارتباط با شرکت استفاده نکند.

منبع :