search
حلقه سفید

طراحی سایت و قالب های وب اور

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/05/01
طراحی سایت و قالب های وب اور

طراحی سایت با هر سیستم مدیریت محتوا دارای ویژگی ها و ساختار های مخصوص به خود است. در سیستم مدریت محتوای وب اور قالب های سایت شکل ساده ای به خود گرفته است و هرکسی با مقداری دانش طراحی سایت می تواند قالب زیبایی برای خود طراحی نماید. برای طراحی قالب سایت باید شما با دانش طراحیui وب آشنایی داشته باشید اگر شما با محتوای html , css , jQuery , Javascript آشنا باشید به سادگی می توانید برای وب سایت خود قالب طراحی نمایید و یا قالب موجود وب سایتتان را تغیر دهید. سیستم مدیریت محتوای وب اور برای مدیرت قالب ها از همان ساختار استاندارد html , css استفاده می کند. و کاربر به راحتی می تواند قالب وب سایت خود را ویرایش کند. قالب سایت شامل دو بخش head و body است و فقط کافی است css ها و اسکریپت ها درسایت بارگذاری شده وسپس قالب html سایت در قسمت قالب سایت بارگذاری گردد. پس از بارگذاری باید مسیر فایل استایل و اسکریپت اصلاح گردد. اکنون می توانید قالب سایت را در وب سایت خود مشاهده کنید.

بارگذاری قالب سایت اتمام کار نیست زیرا کار کردن همیشه با قالب سایت امکان پذیرنیست. زیرا مادر وب سایت نیازمند قراردادن پست، محصول، لینک، گالری تصاویر، فایل و تصویر هستند و برای این منظور باید سیستم مدیریت محتوا امکانات ویژه ای برای دسترسی دراختیارما قرار دهد . اینگونه ماژول ها درسیستم مدیریت محتوای وب اور توسط تگ های خاصی اعمال می شود. برای استفاده ازماژول را توسط خود سیستم ایجاد می شود کپی کرده و در محل مورد نظرتان قراردهیم. با این کار ماژول مورد نظربه سادگی در محل خود نمایش داده خواهد شد.

مشکل نمایش اطلاعات هر ماژول نیز سبب مهمی است. دربسیاری ازموارد چیدمان و ساختار اطلاعات توسط ماژول ها وارد می شود بسیاربا اهمیت است. برای این منظور قسمتی با عنوان قالب ماژول طراحی شده است که با استفاده ازآن می توانید مشکل نمایش اطلاعات ماژول را تغییردهید .

منبع :