search
حلقه سفید

طراحی سایت یا نرم افزار آنلاین؟

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/10/14
طراحی سایت یا نرم افزار آنلاین؟

طراحی سایت واژه ای جا افتاده است و کاربران زیادی از اصطلاح طراحی سایت استفاده می کنند. ولی یکی از خطا های معمول و اشتباه در مفهوم طراحی سایت و نرم افزار آنلاین است. با توجه به اینکه هر دو اینها در مرورگر وب اجرا می شوند و با یک نام دامنه قابل دسترسی هستند باعث گردیده است که به هر دو اینها در جامعه یک عنوان اطلاق شود، در حالی که اینها دارای فرق های اساسی و زیربنایی هستند.

وب سایت محلی برای ارائه آنلاین محصولات و خدمات است و اطلاعات محصولات و خدمات و نحوه دسترسی به آنها در آن قرار می گیرد.در وب سایت اطلاعات شرکت، کسب و کار، محصولات، خدمات قرار داده شده و تمامی اینها در معرض دید عموم قرار دارند، اگر وب سایت شما فروشگاهی می باشد ، اطلاعات بیشتری از قبیل قیمت، تعرفه ارسال اطلاعات مشتریان و... در آن وجود خواهد داشت. در این گونه وب سایت ها تنها بخش محرمانگی قسمت اطلاعات مشتریان خریدهای آنهاست که باید در دسترس همه قرار نگیرد. ساختارها و الگوریتم های وب سایت کاملا ساده و مشخص است و ما بارها و بارها از وب سایت های مختلف بازدید کرده ایم.

نرم افزار آنلاین تفاوت اساسی با وب سایت دارد.شاید از نظر لغوی و ظاهری بشود آنها را در یک گروه، دسته بندی کرد ولی تفاوت های اساسی باهم دارند. یک نرم افزار آنلاین دارای الگوریتم پردازشی مشخصی نیست و بر اساس نیاز و عملکرد خود، الگوریتم های خاصی را می پذیرد. برای مثال اگر شما عبارت jpg 2 png را در گوگل جستجو کنید، نرم افزار های آنلاین بسیاری را خواهید یافت که با دریافت فایل jpg از شما آن را تبدیل به عکس png کرده و به شما باز می گردانند و یا نرم افزارهای آنلاین بسیاری وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید عکس پروفایل برای جوامع مجازی خود ایجاد نمایید.

نرم افزارهای آنلاین برای کاربرد های مختلفی ساخته می شوند و سیستم های مدیریت محتوا (cms) را می توان به عنوان یک بخش خاص از نرم افزارهای آنلاین دسته بندی کرد که برای طراحی سایت استفاده می شوند ولی نرم افزار های آنلاین کاربرد های بسیار گسترده ای دارند.نرم افزار های آنلاین در گروه های زیادی برای کاربرد های متنوع ایجاد می شوند، از جمله آنها می توان به نرم افزارهای جمع آوری و مدیریت داده، نرم افزار های سازمانی، نرم افزار های گرافیکی، نرم افزار های مدیریت کسب و کار آنلاین و هزاران دسته دیگر اشاره کرد.

منبع :