search
حلقه سفید

طراحی وب سایت حرفه ای با وب اور

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/07/01
طراحی وب سایت حرفه ای با وب اور

طراحی سایت معمولا بر اساس سیستم های مدیریت محتوای وب انجام می شود. سیستم های مدیریت محتوای وب یا CMS دارای انواع مختلفی است که بر اساس آن و با توجه به سطح نیازمندی می توان گزینه مناسب را انتخاب کرد. انتخاب CMS بر اساس موضوعات مختلفی انجام می شود که یکی از موارد مهم آن حرفه ای بودن سیستم است. در سیستم های نرم افزاری، حرفه ای بودن به معنی خوب بودن و آماتور بودن به معنی بد بودن یک سیستم نیست و در این مقاله قصد داریم سیستم هارا از این بعد مورد بررسی قرار دهیم.

سیستم های آماتور: در سیستم های آماتور بیشتر عملیات بصورت خودکار توسط سیستم انجام می شود و کاربر حق دخالت زیادی در روند های عملکردی نرم افزار ندارد. یعنی کاربر با ورود اطلاعات اولیه به نرم افزار تمامی کار ها را به عهده نرم افزار می گذارد و سیستم بصورت اتوماتیک تمامی کار ها را انجام می دهد. از دید افرادی که زیاد حرفه ای نیستند این قابلیت بسیار عالی است. زیرا با ورود اطلاعات اولیه در وب سایت، سیستم بصورت خودکار اقدام به ایجاد صفحه، ثبت محتوا، بروز رسانی منو ها و..می کند و کاربر به راحتی همه چیز را مرتب خواهد یافت.

سیستم های حرفه ای: در سیستم های حرفه ای خبری از عملیات های خودکار توسط سیستم نیست و کاربر می تواند تمامی روال ها و عملکرد ها را بصورت دستی کنترل نماید. هر عملیات بصورت مستقل اجرا می شود و کاربر این اختیار را دارد که مرحله ای را انجام داده و یا از آن عبور نماید و یا به آن شکلی که دوست دارد آن را اجرا کند. اینگونه سیستم ها از نظر افراد حرفه ای بسیار عالی هستند زیرا اجازه دسترسی به تمامی بخش های وب سایت را دارند و سیستم هیچ محدودیتی را برای دسترسی به کاربران اعمال نمی کند. و طراح سایت با دسترسی فراوان می تواند به سادگی تمامی بخش های وب سایت خود را مدیریت نماید.

هر دو نوع CMS حرفه ای و آماتور برای بازار مورد نیاز هستند و طراحی سایت با هر یک از آنها بر اسای سطح دانش و آموخته های افراد قابل انجام است. در واقع ما هیچ CMS کاملا حرفه ای و کاملا آماتور نداریم و هر یک از CMS ها در بازه ای بین حرفه ای و آماتور جای می گیرند. وب اور یک CMS کاملا حرفه ای است و به گونه ای طراحی شده است که قدرت عمل و دسترسی بالا را به عنوان هدف پیش رو قرار داده است. در سیستم مدیریت محتوای وب اور، ادمین سایت به تمامی بخش ها دسترسی دارد و می تواند به راحتی هر بخشی از وب سایت را مدیریت نماید.

منبع :