search
حلقه سفید

طراحی وب سایت و رعایت اصول UX

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1399/10/25
طراحی وب سایت و رعایت اصول UX

طراحی وب سایت دارای نکات مهم زیادی است که می تواند در موقیت یا عدم موفقیت یک سایت موثر باشد. رعایت نکات UX یکی از مهمترین کارهایی است که شما باید در طراحی وب سایت رعایت کنید. هدف از طراحی هر سایتی جذب مخاطبان بیشتر است زیرا وب سایت برای مخاطبان طراحی شده است زیرا وب سایت برای مخاطبان آن طراحی شده و هر چقدر مخاطبان بیشتری جذب شود یعنی وب سایت موفق تر است. برای جذب مخاطبان بیشتر باید وب سایت به گونه ای طراحی شود تا مخاطبان به راحتی به کالاها، خدمات، صفحات راهنمای کاربران، پرسش های متداول و سایر اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. به این امر تجربه کاربری یا همان UX گفته می شود . هر چقدر وب سایت دارای UX خوبی باشد کاربران راحتتر به مطالب دسترسی دارند. برای UX خوب یک اصطلاح عامایه وجود دارد که بیانگر ساده ای از UX است. این اصطلاح بیان گر این است که هر کاربری بایدد یک، دو سه به خواسته های خود دسترسی داشته باشد.

برای رسیدن به UX خوب باید نکاتی را رعایت کرد. این نکات می تواند تاثیر زیر ساختی در UX سایت شما داشته باشد. این نکات، نکاتی ساده و کاربردی هستند که باید بدون توجه به سلیقه شخصی در هر سایتی اعمال شوند. اولین اقدام کتالیزه کردن مخاطبان است. یعنی مخاطبان وب سایت در ابتدا بر اساس نیازمندیشان باید در مسیر مشخصی قرار گیرند و مشخص شود که برای چه منظوری وارد وب سایت شده اند. بدون کنالیزه کردن مخاطبان سایت در ابتدا نتیجه مطلوبی در وب سایت نخواهید داشت. در بزرگترین وب سایت های دنیا که خدمات و محصولات زیادی ارائه می دهند کاالیزه کردن مشتری بصورت مطلوبی انجام می گیرد. منو بندی مناسب دسترسی سریع مشتریان به نیازمندی هایشان در تار و پود طراحی سایت ها تنیده شده است.

در این وب سایت ها اولین اتفاق جدا سازی مشتریانی است قصد خرید دارند و مشتریانی که قبلا خرید انجام داده اند . جدا سازی و راهنمایی مشتریان باعث می گردد تا مشتری در انبوهی اطلاعات سایت دچار سر در گمی نشود و به راحتی بتواند به آنچه نیاز دارد دست یابد. در این وب سایت ها معمولا بخشی برای معرفی محصولات و خدمات و بخشی برای پشتیبانی در نظر گرفته می شود. با این تقسیم بندی ساده می توان حجم اطلاعاتی را که مشتری برای یافتن مطلب مورد نظر خود باید جستجو کند به نصف کاهش می یابد. اکنون با ریز کردن اظلاعات هر بخش محصولات و خدمات و پشتیبانی و دسته بندی آنها می توانید به سرعت می توانید مشتری را به سمت نیازمندی هایش راهنمایی کنید.

منبع :
roya azmi
بسیار ممنون از اطلاعات و مطلب مفیدتون
1399/10/25