search
حلقه سفید

طراحی وب سایت و عوامل موفقیت در آن

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/10/14
طراحی وب سایت و عوامل موفقیت در آن

طراحی سایت یعنی ایجاد یک پایگاه اینترنتی برای کسب و کار شما که خود به تنهایی نمی تواند عامل موفقیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما باشد.عوامل زیادی به صورت زنجیر دار باید کنار هم قرار بگبرند تا شما بتوانید یک وب سایت موفق داشته باشید. در زیر به لیستی از این عوامل اشاره می کنیم که با کنار هم قرار دادن آنها و حرکت به صورت موازی می توان یک وب سایت موفق ایجاد کرد.

1-عوامل طراحی

طراحی سایت یک کار تخصصی و برگرفته از اصول روانشناسی و فروش است. متقاعد کردن کاربر وب سایت برای ماندن در وب سایت و مطالعه محتوای آن و شناسایی او با خدمات و محصولات شما نیازمند مشاوره با حرفه ای هاست و ساختار طراحی سایت به گونه ای چیده شود که مخاطب بدون نیاز به جستجوی زیاد در سایت به سادگی به نیازهای خود دست یابد و بتواند به سرعت از طریق وب سایت به کالا یا خدمات مورد نظر خود دسترسی داشته باشد. وجود رنگ ها و تصاویر جذاب و با مفهوم می تواند در این روند کمک بزرگی باشد. نحوه قرار گرفتن محصولات بسیار مهم و حیاتی است. نیاز سنجی مشتریان باعث می شود تا بدانید که کدام محصول یا خدمات در کدام بخش از سایت نمایش داده شود و چگونه کاربر سایت بتواند به سادگی با آن آشنا شود. راحتی کاربر در سایت بسیار مهم است و باید تلاش شود کاربر به راحتی در سایت ثبت نام کرده، بتواند سقارش خود را ثبت نماید. راحتی کاربر در بسیاری از سایت ها به حدی رسیده است که کاربر با وارد کردن یک شماره تلفن می تواند در سایت ثبت نام کند و دیگر خبری از فرم های ثبت نام بلند و بالا نیست.

2-عوامل محتوا

محتوا همچنان مهم ترین عامل در سئو سایت است. تولید محتوای مناسب ،مفید و جذاب می تواند کاربران بسیاری را به سمت سایت شما جذب نماید. موتورهای جستجو دوست دارند تا محتواهای خوب و مفید را به کاربران خود نمایش دهند و آنها را به سمت وب سایت هایی راهنمایی کنند که دارای محتوای خوب و مفید است و این امتیاز که شما به عنوان یک سایت تولید کننده محتوای خوب در موتورهای جستجو شناخته شوید، می تواند برای شما نقش راهبردی ذاشته باشد.

3-عوامل سئو

رعایت اصول سئو در صفحات سایت باعث بهینگی مناسب در سایت می گردد. ثبت کلید واژه ها، خلاصه محتوای صفحات، ایجاد سایت مپ مناسب، معرفی به وب مسرتولز و سایر کاراهایی که در صفحات سایت باید انجام شود تا وب سایت دار سئو مناسبی برای موتور های جستجو باشد.

منبع :