search
حلقه سفید

قبل از طراحی وب سایت چه مواردی باید آماده شود

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/04/28
قبل از طراحی وب سایت چه مواردی باید آماده شود

فرآیند طراحی سایت یک فرآیند کاملا پویا است. شما در طول زمان طراحی و یا بعد از آن قطعا نیاز به تغییراتی در وب سایت خواهید داشت ولی یک نکته مهم وجود دارد و آن اینکه هرچقدر قبل از طراحی مقدمات بهتری آماده کرده باشید بعد از طراحی دردسر کمتری خواهید داشت و به سادگی می توانید یک وب سایت کاملا زیبا و مفید داشته باشید که کاربران شما از طراحی و محتوای آن لذت ببرند. برای اینکه شما بتوانید یک وب سایت مفید و عالی داشته باشید باید موارد زیر را قبل از شروع طراحی آماده کنید و زمانی که با طراح سایتتان در مورد آنچه که می خواهید صحبت می کنید، این موارد را در اختیار وی قرار دهید.

اولین و مهم ترین موضوع که قبل از طراحی سایت باید توسط شما آماده شود ساختار کلی وب سایت است. که مهم ترین بخش آن منو های وب سایت است. منوهای سایت نوارس در بالای سایت است که کاربر می تواند به بخش های مختلف سایت شما دسترسی داشته باشد. این منو ها معمولا دارای گزینه « صفحه نخست » یا « خانه » در ابتدا، و گزینه های « درباره ما » یا « تماس با ما » در انتهای آن است. در بین این گزینه ها موارد دیگری وجود دارد که بر اساس نوع و ماهیت خدمات و محصولات شما تعیین می گردد. مثلا اگر محصول و کالای مورد نیاز مشتریان را ارئه می دهید و یا یک شرکت تولیدی هستید استفاده از گزینه « محصولات » و نمایش دسته بندی محصولات در زیر آن یک گزینه منطقی است. گزینه هایی مانند « خدمات »، « بلاگ » برای انتشار آموزش ها و رویداد های مجموعه شما و با « گالری تصاویر » و « نمونه کارها » از موارد مرسومی است که در منوها دیده می شود.

آماده سازی محتوا نیز از مواردی است که نیاز به آماده سازی دارد. در مورد محتوا، مطالعه مطالب زیر می تواند بسیار مهم باشد.

عوامل موثر در طراحی صفحه نخست

طراحی سایت و معرفی محصولات

طراحی سایت و معرفی خدمات در آن

درباره ما شامل چه اطلاعاتی باشد؟

طراحی سایت و صفحه تماس با ما

موضوع مهم دیگری که قبل از طراحی سایت باید به آن توجه کنید، هزینه های طراحی سایت است. هرچند هزینه های طراحی سایت در مقابل سایر روش های تبلیغاتی بسیار کم است ولی قبل از طراحی سایت باید به این نکته نیز توجه کرد.

هزینه های طراحی سایت

منبع :