search
حلقه سفید

مدیریت دسترسی چند کاربر در حساب هاستینگ طراحی وب سایت شما

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/09/28
مدیریت دسترسی چند کاربر در حساب هاستینگ طراحی وب سایت شما

اگر یک کسب و کار دارید یا پروژه های بزرگ طراحی وب سایت را مدیریت می کنید، می دانید که یک محیط چند کاربره چقدر می تواند مهم باشد. در این پست، می ‌خواهم نکات و ترفندهایی را در مورد اینکه چگونه می ‌توانید با استفاده از ابزارهای داخلی طراحی وب سایت و برخی از ویژگی‌ های پیشرفته ‌ای که webever.ir به شما ارائه می ‌دهد، یک طراحی وب سایت را با خیال راحت اداره کنید، ارائه دهم.

مزایای محیط های چند کاربره

دو مزیت اصلی از توانایی دسترسی به نرم افزار با سطوح کاربری طراحی وب سایت مختلف ناشی می شود - امنیت و راحتی.

اگر فقط یک کاربر طراحی وب سایت در سطح مالکیت به حساب میزبانی شما دسترسی داشته باشد در حالی که همه کاربران طراحی وب سایت دیگر مجوزها را کاهش داده اند، بخش بزرگی از خطر را کاهش می دهید. هر کاربر طراحی وب سایت به آنچه نیاز دارد دسترسی دارد و نه چیز دیگری.

اعتماد به کاربران طراحی وب سایت تنها بخشی از مشکل است. هر کاربر لاگین های شخص ثالثی دارد که می تواند بر هر سرویسی - به ویژه ایمیل آنها - تأثیر بگذارد. اگر شخصی ایمیل یک کارمند مورد اعتماد را هک کند، می تواند برنامه شما را مختل کند.

در مورد راحتی، دادن دسترسی به همه افراد می تواند کار آنها را آسان کند. اگر به کاربر طراحی وب سایت اجازه دسترسی Billing را در webever.ir بدهید، او اصلاً به طراحی وب سایت ‌ها، تجزیه و تحلیل و سایر داده‌ ها دسترسی نخواهد داشت. آنها فقط موارد مربوط به صورتحساب مانند تنظیمات شرکت و فاکتورها را می بینند. کاهش نویز به کاربران طراحی وب سایت صورتحساب اجازه می دهد تا کارهای خود را راحت تر انجام دهند. این همچنین در موقعیت آژانسی که حسابدار شما لزوماً نباید به جزئیات سایت دسترسی داشته باشد مفید است.

هاست و حساب های طراحی وب سایت

میزبانی مدیریت شده طراحی وب سایت می تواند کمی با سایر برنامه ها متفاوت باشد زیرا شما تحت دو سیستم نرم افزاری مجزا و متفاوت کار می کنید.

دسترسی به داشبورد میزبانی شما معمولاً باید به مجموعه بسیار کوچکتری از کاربران طراحی وب سایت نسبت به دسترسی به سرپرست طراحی وب سایت شما محدود شود. ممکن است تعداد زیادی نویسنده، مصحح، ویراستار و توسعه ‌دهنده داشته باشید، اما در بیشتر موارد، همه آنها نیازی به دسترسی به محیط میزبانی شما ندارند.

راه اندازی یک سیستم چند کاربره خوب

در این بخش، از طریق به شما توصیه هایی می کنیم، اما اصول کلی را می توان در هر محیط میزبانی اعمال کرد. درwebever.ir ما به کاربران طراحی وب سایت شرکت و سایت پیشنهاد می کنیم. کاربران طراحی وب سایت در سطح شرکت می توانند به اطلاعات سطح شرکت دسترسی داشته باشند در حالی که کاربران سطح طراحی وب سایت فقط به طراحی وب سایت های فردی دسترسی دارند.

ما چهار نقش کاربر طراحی وب سایت را در سطح شرکت ارائه می دهیم.:

1- مدیران شرکت به همه چیز از جمله همه طراحی وب سایت ها دسترسی دارند.

2- توسعه دهندگان شرکت می توانند همه طراحی وب سایت ها را مدیریت کنند اما صورتحساب یا تنظیمات شرکت را نمی بینند.

3- کاربران شرکت Billing فقط به تنظیمات شرکت و اطلاعات صورتحساب دسترسی دارند و به طراحی وب سایت ها دسترسی ندارند.

4- یک مالک شرکت دارای مجوزهای مشابه با مدیران شرکت با قابلیت اضافه شده برای درخواست بسته شدن حساب است.

برای کاربران سطح طراحی وب سایت ، ما دو نقش کاربری را پیشنهاد می کنیم:

1- مدیران طراحی وب سایت به تمام محیط‌ ها (زنده و استیجینگ) برای طراحی وب سایت ‌های اختصاص داده شده دسترسی دارند.

2- توسعه دهندگان طراحی وب سایت فقط به محیط های مرحله بندی برای طراحی وب سایت های اختصاص داده شده دسترسی دارند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سطوح کاربری ما، به مقاله پایگاه دانش ما در مورد نحوه عملکرد نقش های webever.ir من نگاهی بیندازید.

کاربران طراحی وب سایت در سطح شرکت

با در نظر گرفتن این موضوع، می ‌توانید کاربران طراحی وب سایت خود را با دسترسی‌های صحیح راه‌اندازی کنید، آنچه توصیه می‌کنیم در اینجا آمده است:

 • اگر صاحب شرکت هستید، به عنوان مالک شرکت طراحی شده اید. این یک نام گذاری خاص است که به شما امکان می دهد شرکت خود را حذف کنید.
 • اگر یک مدیر قابل اعتماد مانند شریک تجاری اصلی یا مدیر ارشد خود دارید، می توانید آنها را مدیر شرکت کنید تا بتوانند کسب و کار شما را برای شما مدیریت کنند.
 • حسابدار یا مدیر مالی شما می تواند به عنوان کاربران طراحی وب سایت صورتحساب شرکت برای دسترسی به فاکتورها و سایر داده های مربوط به امور مالی تنظیم شود.
 • اگر یک توسعه دهنده طراحی وب سایت اصلی یا یک مدیر ارشد فنی دارید، می توانید آنها را توسعه دهندگان شرکت کنید. آنها قادر خواهند بود هر دو محیط زنده و صحنه را برای همه طراحی وب سایت ها بدون نگرانی در مورد جزئیات شرکت یا فاکتورها مدیریت کنند.

کاربران در سطح طراحی وب سایت

بسته به نحوه راه‌اندازی کسب ‌وکارتان، می ‌خواهید کاربران سطح طراحی وب سایت را متفاوت دعوت کنید. در اینجا چند سناریو برای بررسی وجود دارد:

 • اگر شما یک آژانس خدمات کامل هستید که تمام جنبه های طراحی وب سایت های مشتری را برای آنها مدیریت می کنید، ممکن است اصلاً به کاربران سطح طراحی وب سایت نیاز نداشته باشید. اگر چند برنامه نویس دارید که روی همه طراحی وب سایت های شما کار می کنند، ممکن است ارزش داشته باشد که همه آنها را توسعه دهندگان طراحی وب سایت شرکت کنید.
 • اگر تیم بزرگی دارید که به صدها طراحی وب سایت مراجعه می کنند، ممکن است ایده خوبی باشد که به کاربران طراحی وب سایت خاصی فقط به زیر مجموعه ای از طراحی وب سایت های خود دسترسی داشته باشید. این کار را می‌ توان با دادن دسترسی به مدیر طراحی وب سایت یا توسعه ‌دهنده طراحی وب سایت انجام داد، بسته به اینکه می ‌خواهید دسترسی به هر دو محیط زنده و صحنه ‌سازی را فراهم کنید.
 • اگر در حال آموزش یک برنام ه‌نویس برای پیوستن به تیم خود هستید، می ‌توانید به آنها اجازه دهید به طراحی وب سایت های خود دسترسی داشته باشند. این به آنها اجازه می دهد فقط محیط های صحنه سازی را مدیریت کنند. هرگونه اشتباه روی طراحی وب سایت های زنده تاثیری نخواهد داشت.
 • اگر صاحب طراحی وب سایتی هستید و به تازگی یک توسعه دهنده طراحی وب سایت را استخدام کرده اید، می توانید تا زمانی که از کار آنها راضی نباشید، به آنها اجازه دسترسی به برنامه نویس طراحی وب سایت بدهید. شما همچنین می توانید دسترسی آنها را در آن سطح حفظ کنید. پس از اتمام، می توانید به سادگی محیط صحنه خود را با یک کلیک به زندگی ادامه دهید. سپس توسعه ‌دهنده طراحی وب سایت شما می ‌تواند با استفاده از محیط مرحله ‌بندی به کار روی نسخه بعدی ادامه دهد

استفاده پیشرفته

ما چند اقدام انبوه اضافه کرده‌ایم تا مطمئن شویم می‌توانید همه چیز را در کمترین زمان ممکن تنظیم کنید. دو مورد مهم اضافه کردن چندین کاربر به یک طراحی وب سایت و نحوه حذف کاربران از طراحی وب سایت ها است. برای توضیحات و فیلم ها به لینک ها مراجعه کنید.

استفاده از نقش های کاربری طراحی وب سایت

اگر از ویژگی چند کاربره webever.ir در کنار ویژگی نقش‌های داخلی طراحی وب سایت استفاده می ‌کنید، خطر را تا حد زیادی کاهش می‌ دهید. همان توصیه کلی بالا در مورد طراحی وب سایت نیز صدق می کند. طراحی وب سایت به طور پیش فرض نقش های زیر را ارائه می دهد:

آیا با مشکلات خرابی و طراحی وب سایت دست و پنجه نرم می کنید؟ webever.ir راه حل میزبانی است که برای صرفه جویی در وقت شما طراحی شده است! ویژگی های ما را بررسی کنید

 • مدیر
 • ویرایشگر
 • نویسنده
 • مشارکت کننده
 • مشترک

در این پست به شما توضیح خوبی درباره کارهایی که هر کدام انجام می دهند ارائه می دهیم. به طور خلاصه: مدیران طراحی وب سایت می توانند هر کاری انجام دهند. ویراستاران می توانند همه پست ها را مدیریت کنند در حالی که نویسندگان فقط می توانند پست های خود را مدیریت کنند. مشارکت‌ کنندگان می ‌توانند پست ‌های خود را بنویسند و مدیریت کنند، اما نمی‌ توانند منتشر کنند. مشترکین فقط می توانند نمایه خود را مدیریت کنند.

در webever.ir ما به نویسندگان خود نقش مشارکت کننده را می دهیم زیرا انتشار توسط تیم بازاریابی انجام می شود. برخی از نویسندگان، به ویژه آنهایی که در طراحی وب سایت های غیر انگلیسی ما مانند وبلاگ اسپانیایی هستند، ممکن است نقش ویرایشگر را دریافت کنند. این به این دلیل است که آنها ممکن است نیاز به ویرایش‌های کوچکی در پست‌ها داشته باشند که به دلیل موانع زبانی نمی ‌توانستیم انجام دهیم. با این حال، اینها شرکای قابل اعتمادی هستند، اشتباه تایپی بر نقض امنیتی ارجحیت دارد.

امتیازات مدیر فقط به چند نفر داده می شود تا مطمئن شوند که همیشه شخصی آنلاین داریم که در صورت نیاز می تواند تمام تنظیمات را مدیریت کند.

اگر نیاز به تغییر نقش ‌های پیش ‌فرض دارید یا می ‌خواهید نقش خود را ایجاد کنید، می ‌توانید این کار را از طریق کد سفارشی یا افزونه ‌هایی مانند User Role Editor انجام دهید. این روش ها به شما کنترل دقیقی بر کل طراحی وب سایت خود می دهد.

اقدامات خوب بیشتر

نقش ها و مجوزها هیچ ارتباطی با سلسله مراتب افراد در یک شرکت ندارند. اصرار نکنید که در همه جا یک حساب کاربری فعال استفاده کنید زیرا شما مدیر عامل هستید. به عبارت دیگر: اجازه ندهید که نفس شما مجوزهای شما را دیکته کند.

در webever.ir ما از Google Workspace و 1Password استفاده می کنیم. Google Workspace برای بازنشانی گذرواژه‌ های حساب ایمیل شرکتی در مواقع اضطراری عالی است و 1Password برای ذخیره اعتبارنامه‌ های ورود - از جمله کدهای احراز هویت دو مرحله‌ای - عالی است. به این ترتیب، اگر یک مدیر واقعاً به آن نیاز داشته باشد، می ‌تواند به اکثر حساب‌ ها دسترسی داشته باشد، بدون اینکه مجبور باشد برای هر سرویسی که استفاده می‌کنیم، یک حساب مدیریتی داشته باشد.

به طور منظم بازرسی های امنیتی انجام دهید. سازمان‌ها به سرعت تغییر می‌کنند و فراموش کردن حذف شخصی از پروژه طراحی وب سایت غیرعادی نیست. جاروهای امنیتی تضمین می کند که همه چیز جاری و ایمن است. در طراحی وب سایت ، ما هر چند ماه یکبار یک جارو سریع انجام می ‌دهیم. اگر کاربری با نقش نویسنده برای مدتی هیچ پستی ننوشته است، او را به عنوان یک مشارکت‌کننده تبدیل می‌کنیم. اگر دوباره شروع به نوشتن کنند، به ما اطلاع خواهند داد و ما می توانیم در مورد به روز رسانی تصمیم گیری کنیم.

آینده چند کاربره webever.ir

ما ویژگی چند کاربره را از ابتدا بر اساس مصاحبه های انجام شده توسط تیم UX طراحی وب سایت خود ساخته ایم. ما رایج ترین مواردی را که پیش آمد حل کردیم و فکر می کنیم چیزی ساخته ایم که هر کاربر از آن لذت می برد. ما همچنان به بازخوردها گوش می دهیم و این گوشه webever.ir را بهبود می بخشیم، درست مانند سیستم های دیگر.

ما به ویژه علاقه مند به تامین نیازهای آژانس ها هستیم. اگر نظر، ایده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید. برای شروع به webever.ir وارد شوید یا اکنون یکی از برنامه های ما را انتخاب کنید. چند کاربر در تمام برنامه های ما در خارج از جعبه فعال است.

همه برنامه ها، پایگاه های داده و طراحی وب سایت خود را به صورت آنلاین و زیر یک سقف دریافت کنید.