search
حلقه سفید

مزایا و معایب طراحی وب سایت تخت

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/05/31
مزایا و معایب طراحی وب سایت تخت

نمی توان انکار کرد که طراحی وب سایت تخت این روزها بزرگ ترین چیز در طراحی وب سایت است.

همه جا هست و نه فقط طراحی وب سایت مسطح، بلکه اکنون با طراحی وب سایت تقریباً مسطح نیز.

بحث ها در مورد اعتبار و کاربرد این سبک بیداد می کند. سبک طراحی وب سایت فوق العاده مرسوم، تقریباً همه نظر را جلب می کند. پس بیایید یک قدم به عقب برگردیم و به هر دو طرف مسئله و برخی از جوانب مثبت و منفی طراحی وب سایت تخت نگاه کنیم.

مزایا: طراحی وب سایت تخت مد روز است

طراحی وب سایت تخت بسیار مد روز است، اما چقدر دوام خواهد داشت؟

اگر شما یک طراح طراحی وب سایت متداول هستید، این زمان آن است که به کشتی طراحی وب سایت مسطح بپرید، اگر قبلاً این کار را نکرده اید. پروژه‌ طراحی وب سایت هایی که از این سبک استفاده می ‌کنند – و از آن به خوبی استفاده می ‌کنند – از وبلاگ ‌ها، از جمله این یکی، که می‌تواند به شما در ارتقای طراحی وب سایت خود کمک کند، مورد توجه بسیاری قرار می ‌گیرد.

و طراحی وب سایت با زمان بسیار سرگرم کننده است.

معایب: مد روز است

در طرف دیگر معادله روند این است که شما هرگز نمی دانید یک روند چقدر طول خواهد کشید.

ما در حال حاضر شاهد حرکت بیشتر از طراحی وب سایت کاملاً صاف به طراحی وب سایت تقریباً مسطح یا طراحی وب سایت مسطح با استفاده از سایه های بلند هستیم.

اگر طراحی وب سایت یا اپلیکیشن خود را مرتباً اختراع می کنید، طراحی وب سایت مد روز ممکن است برای شما مناسب باشد. اگر طراحی وب سایتی می‌ خواهید که ماندگاری طولانی داشته باشد، چیزی را کمی کمتر «در لحظه» در نظر بگیرید.

مزایا: رابط موبایل ساده

یکی از بهترین برنامه ها برای طراحی وب سایت تخت واقعاً در طراحی وب سایت ساده موبایل است.

برخی از چشمگیرترین رابط ها و طراحی وب سایت های مسطح برای برنامه های موبایلی هستند که به سادگی کار می کنند. دکمه ‌های پررنگ بزرگ برای ضربه زدن روی دستگاه‌ های تلفن همراه به سمت شرق هستند و نیاز به بزرگنمایی برای یافتن پیوندها را از بین می‌برند.

معایب: نگرانی های قابلیت استفاده

وقتی صحبت از تجربیات کاربر طراحی وب سایت پیچیده‌تر به میان می‌آید، طراحی وب سایت مسطح گاهی اوقات می‌ تواند به خوبی از بین برود.

همه کاربران طراحی وب سایت با سبک رابط کاربری راحت نیستند و همیشه نمی‌دانند روی چه چیزی کلیک کنند یا ضربه بزنند.

تجزیه و تحلیل گروه نورمن نیلسن نشان داد که سبک ‌های طراحی وب سایت مسطح می ‌توانند مانع از قابلیت استفاده شوند، زیرا کاربران طراحی وب سایت همیشه نمی‌دانند چه چیزی قابل کلیک است. علاوه بر این، پروژه‌ های طراحی وب سایت مسطح تمایل دارند در تلاش برای ساده نگه داشتن آن، «تراکم اطلاعات» کمتری را شامل شوند.

مزایا: رنگ روشن حالت را تنظیم می کند

شاید این فقط من باشم، اما طراحی وب سایت مسطح فقط خوشحال به نظر می رسد. تمام رنگ های روشن و پررنگ جذاب است و لحنی از تعامل و مثبت بودن را ایجاد می کند.

Flat UI Colors

، طراحی وب سایتی که برای نمایش و کمک به طراحان طراحی وب سایت در ایجاد و استفاده از رنگ‌های مسطح طراحی وب سایت شده است، یک تقویت کننده خلق و خوی عالی است.

به رنگ‌ ها نگاهی بیندازید، همه آنها گرم و دعوت ‌کننده هستند. حتی رنگ‌ های تیره‌ تر نیز بر اساس رنگ ‌های گرم ‌تر هستند.

از آنجا که طراحی وب سایت مسطح اغلب شامل رنگ های زیادی است، که تداعی های مثبت را افزایش می دهد. چه کسی تا به حال به رنگین کمان نگاه کرد و آن را غمگین خواند؟

1معایب: پالت‌های رنگی ممکن است سخت باشند

هرچه از رنگ های بیشتری در یک پروژه طراحی وب سایت استفاده کنید، تطبیق درست آنها می تواند سخت تر باشد.

ایجاد یک پالت رنگی هماهنگ به خودی خود یک چالش است و زمانی که چهار، پنج یا بیشتر رنگ اضافه می کنید، می تواند چالش برانگیزتر باشد. طراحان طراحی وب سایتی که موفق‌ ترین پالت‌ های رنگ مسطح را ایجاد می ‌کنند، تمایل دارند از نظر اشباع و روشنایی ظاهری یکنواخت داشته باشند، بنابراین انتخاب رنگ‌ها عمدی به نظر می‌رسند.

مزایا: روی تایپوگرافی عالی تمرکز کنید

یکی از نکات مهم در مورد طراحی وب سایت تخت، تمرکز واقعی بر روی تیپ زیبا است.

بدون دکوراسیون، تایپوگرافی واقعاً در پروژه های طراحی وب سایت تخت شکوفا شده است. از حروف تزئینی زیبا گرفته تا سان‌ سریف ‌های ساده، تایپ عالی یکی از اجزای کلیدی یک طرح کلی تخت عالی است.

و شخصاً، سایه ها را روی نوع حروف بزرگ خراب کنید. تضاد شدید بین حروف چاپی جالب و رنگ پررنگ، چشمگیر و با طراوت است.

معایب: تایپوگرافی ضعیف آشکارتر می شود

همانطور که طراحی وب سایت مسطح به ایجاد تمرکز روی تایپوگرافی خوب کمک می کند، واقعاً می تواند تایپوگرافی بد را نیز برجسته کند. (فقط کافی است به تمام مواردی که اپل پس از پیش نمایش iOS 7 با یک تایپ اولیه بسیار نازک دریافت کرد، نگاهی بیندازید، یک تصمیم طراحی وب سایت که از آن زمان تجدید نظر شده است.)

وقتی صحبت از جسارت به میان می آید، طراحی وب سایت تخت بسیار نابخشودنی است. هر انتخابی درجاتی از درام دارد و پنهان کردن تایپوگرافی کمتر ایده آل را دشوار می کند.

اگر با جفت کردن یا انتخاب فونت راحت نیستید، طراحی وب سایت مسطح ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد.

مزایا: تصاویر واضح و تمیز هستند

ماهیت طراحی وب سایت تخت تیز و تمیز است. این یکی از ویژگی هایی است که آن را زیبا می کند.

این سبک از بسیاری از ویژگی‌های با کنتراست بالا از جمله رنگ، نوع و پررنگی کلی استفاده می ‌کند که خطوط را تمیز و به ‌راحتی دنبال می ‌کند. دکمه ‌ها و سایر عناصر رابط کاربری طراحی وب سایت اغلب با استفاده از اشکال هندسی اولیه با اشکال طراحی می ‌شوند، اگرچه ممکن است از گرد کردن پایه برای برخی از گوشه‌ ها یا لبه‌ ها نیز استفاده شود.

معایب: می تواند خیلی ساده به نظر برسد

بسته به نوع کاربرد، طراحی وب سایت مسطح توسط برخی "بیش از حد ساده" خوانده می شود.

انتقال یک پیام بصری پیچیده در طراحی وب سایت تخت می تواند دشوار باشد.

استدلال دیگر علیه طراحی وب سایت مسطح، سادگی ابزارهای رابط کاربری است. طرفداران طراحی وب سایت اسکئومورفیک می گویند تزییناتی که حس واقع گرایی را اضافه می کند، استفاده از ابزار را آسان می کند. صادقانه بگویم، بستگی به زمینه دارد.

سلسله مراتب بصری طراحی وب سایت همچنین می تواند در طراحی وب سایت های رابط بسیار ساده نگران کننده باشد. مهمترین چیز چیست؟ چگونه از نظر طراحی وب سایت بصری بر آن تأکید می کنید؟

مزایا: طراحی وب سایت مسطح از دکوراسیون خسته کننده جلوگیری می کند

هیچ چیز بدتر از این نیست که به یک طرح نگاه کنید و بدانید که طراح از پروژه طراحی وب سایت خسته شده است.

نشانه های حکایت شامل سایه های بیش از حد، انیمیشن های عجیب و غریب یا فقط تعداد کمی از جلوه های تصادفی است که به نظر می رسد جایی ندارند.

به دلیل ماهیت ساده طراحی وب سایت مسطح، محدودیت ‌ها به طراحان طراحی وب سایت کمک می ‌کند تا اگر می‌ خواهند پروژه طراحی وب سایت ‌ای را در ماهیت واقعی سبک تکمیل کنند، «صادق» نگه دارند.

معایب: برخی از دکوراسیون می تواند خوب باشد

همه دکوراسیون بد نیست.

اگر می‌خواهید پروژه طراحی وب سایت واقعاً مسطح باشد، طراحی وب سایت تخت واقعاً تعداد ترفندهایی را که می‌توانید استفاده کنید محدود می‌ کند.

نتیجه

هیچ طرح کلی کامل نیست. طراحی وب سایت خود را برای هر پروژه طراحی وب سایت طوری تنظیم کنید که ظاهر با احساس و لحن پیام مطابقت داشته باشد.

طراحی وب سایت چیزی فراتر از ظاهر چیزی است. این همچنین در مورد قابلیت استفاده و عملکرد است. طراحی وب سایت خوب برای استفاده آسان است.

آیا مزایا و معایبی برای طراحی وب سایت تخت وجود دارد که در اینجا ذکر نشده است؟ در نظرات بحث کنید.