search
حلقه سفید

نحوه استفاده از رنگ های پاستلی در پروژه های طراحی وب سایت

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/05/24
نحوه استفاده از رنگ های پاستلی در پروژه های طراحی وب سایت

استفاده از رنگ‌ های پاستلی در طراحی وب سایت بیش از یک روند اخیر است، این تکنیکی است که طراحان طراحی وب سایت سال‌ ها برای خلق تصاویری تاثیرگذار در طراحی وب سایت از آن استفاده کرده‌اند.

وقتی "پاستیلی" را می شنوید، ممکن است رنگ های صورتی کم رنگ، آبی و زرد به ذهنتان خطور کند، اما این نوع پالت رنگی چیزهای بیشتری وجود دارد. پاستیل ها لزومی ندارد که نوزاد تازه متولد شده نسبت به آنها احساسی داشته باشد. این رنگ ‌ها زمانی که به شیوه‌ای مناسب با عناصر دیگر جفت شوند، می ‌توانند کاملاً پررنگ باشند.

در اینجا ما به 10 روش برای استفاده از رنگ های پاستلی در طراحی وب سایت ، بر اساس سایت هایی که این کار را به خوبی انجام می دهند، نگاه خواهیم کرد.

عکاسی پاستیلی طراحی وب سایت

پوشش ‌های پاستیلی روی عکس‌ها یا عکس‌های گرفته شده در شرایط نوری مناسب می‌تواند یک بوم ظریف و عالی برای یک طراحی وب سایت ایجاد کند. با تن های بی صدا بیش تر در یک عکس، طراح فضای بیشتری برای قرار دادن عناصر دیگر دارد.

استفاده از عکاسی پاستلی همچنین می تواند به ایجاد کنتراست با عناصر دیگر مانند لوگو یا دکمه ها کمک کند. همچنین توجه داشته باشید که لوگوی Solasie چقدر زیبا در عکس پاستلی طراحی وب سایت قرار می گیرد. همین مفهوم یک دکمه روح عالی نیز ایجاد می کند.

پس زمینه های پاستیلی طراحی وب سایت

پس‌ زمینه پاستیلی طراحی وب سایت می‌تواند راهی عالی برای استفاده از رنگ ‌های زیاد بدون استفاده از کاربران طراحی وب سایت زیاد باشد. به دلیل رنگ ملایم ‌تر پاستیل ‌ها، می‌ توان از آنها برای پوشاندن قسمت‌های بیشتری از بوم بدون احساس استحکام بیش از حد استفاده کرد.

یک روند رایج هنگام کار با پس ‌زمینه ‌های پاستیلی طراحی وب سایت ، استفاده از تغییرات یک رنگ برای یک طرح رنگی تک رنگ طراحی وب سایت مانند Dear Mum است. تک رنگ بصری طراحی وب سایت قوی ایجاد می کند و با عناصر متن سفید تضاد زیبایی دارد. این تکنیک که فقط با تایپوگرافی مناسب همراه شده است، حال و هوای مدرن با حس هیپستر ایجاد می کند.

پاستیل های پررنگ طراحی وب سایت

در حالی که اغلب به «پررنگ» و «پاستیل» در یک جمله فکر نمی کنید، این نوع پالت رنگ می تواند به شما در ایجاد طرح های جسورانه طراحی وب سایت کمک کند. از آنجایی که پاستیل ‌ها به عقب می ‌افتند، اگر می ‌خواهید کاری در اطراف آن‌ها انجام دهید، انتخاب خوبی هستند.

Marie Catrib در این زمینه کار طراحی وب سایت بسیار خوبی انجام می دهد. رنگ‌ های پاستیلی بسیار پررنگ هستند، اما همچنان به نظر می ‌رسد که از مسیر خارج می ‌شوند، بنابراین می‌توانید زن را که از لایه ‌های رنگ بیرون می ‌بیند، ببینید. پررنگ بودن پاستیل ها به شما کمک می کند تصویر را ببینید و روی آن تمرکز کنید، یک پس زمینه طراحی وب سایت کاملاً خاموش تأثیر کمتری ایجاد می کند.

پاستیل برای خلق و خو طراحی وب سایت

دوست دارید بازدیدکنندگان در طراحی وب سایت شما چه احساسی داشته باشند؟ پاستیل ها برای ایجاد حس آرامش، آرامش یا راحتی عالی هستند. اگر این احساسات کلماتی هستند که طراحی وب سایت یا تجارت شما را توصیف می کنند، یک پالت رنگ پاستیلی ممکن است گزینه مناسبی باشد.

Sweez در ایجاد این ارتباط عاطفی با رنگ کار بسیار خوبی انجام می دهد. همه چیز در مورد تصویر در رنگی بی صدا و پاستیلی است. و باعث می شود به فکر نشستن در یک مکان آرام و آرام و لذت بردن از یک کاپوچینوی خوب و گرم باشید. ببینید رنگ ساده چقدر موثر است؟

پاستیل در تصویرسازی طراحی وب سایت

رنگ های پاستیلی طراحی وب سایت برای تصویرسازی نیز انتخاب بسیار خوبی هستند. از این مفهوم رنگی برای ایجاد چیزی استفاده کنید که کاربران طراحی وب سایت را به نظر برساند.

یک تصویر پاستیلی هر دو ایده چیزی را که با آرامش خاصی از رنگ کشیده شده است را کنار هم می کشد. تصاویر پاستیلی امکان استفاده از نقاشی ها را در جایی که ممکن است انتظار نداشته باشید را می دهد.

تضاد با پاستیل طراحی وب سایت

رنگ های پاستیلی لازم نیست در خلاء استفاده شوند. رنگ های پاستیلی طراحی وب سایت ابزاری عالی برای ایجاد کنتراست با دیگر عناصر طراحی وب سایت هستند.

Kinder Fotografie با استفاده از پاستیل و عکس ها و متن های روشن کار بسیار خوبی انجام می دهد. جزئیات ریز زیادی در قسمت های پاستیلی طراحی وب سایت وجود دارد، اما چیزی که ابتدا می بینید، تصاویر کودکان و کلمه لبخند است. سپس کاربران طراحی وب سایت متوجه برخی از جزئیات دقیق می شوند.

پاستیل برای ناوبری طراحی وب سایت

پاستیل ها همچنین می توانند به ساخت ابزارهای ناوبری عالی کمک کنند. معمولاً طراحان طراحی وب سایت ها را با حاشیه ‌ها یا نوارهای سیاه یا سفید برای پیمایش قاب می ‌کنند، اما رنگ ‌ها در این فضا نیز می ‌توانند کار کنند.

دلیل اینکه پاستیل ها می توانند به عنوان ابزار ناوبری کار کنند این است که از مسیر سایر قسمت های طراحی وب سایت خارج می شوند. به عنوان مثال، در Wonderfully Wild، عکس همان چیزی است که کاربران طراحی وب سایت در ابتدا به آن نگاه می کنند و به آن واکنش نشان می دهند. عناصر ناوبری به خوبی با قسمت محتوای اصلی طراحی وب سایت ترکیب می شوند، اما به لطف انتخاب رنگ، مانع از بصری اولیه نمی شوند.

پاستیل در طراحی وب سایت تخت

بسیاری از چیزهایی که با روند رنگ های پاستیلی امروزی می بینیم از طراحی وب سایت تخت زاده شده است. بسیاری از طراحان طراحی وب سایت پاستیل های درخشان، نسخه های کوچک شده برخی از رنگ های فوق العاده روشن هستند که در ابتدای ظهور طراحی وب سایت تخت محبوب بودند.

چیزی که در مورد استفاده از پاستیل در پروژه‌های طراحی وب سایت مسطح خوب است این است که رنگ ‌ها همچنان حس و ظاهر کلی یکسانی دارند، اما به ‌طور مشابه کاربر طراحی وب سایت را برای جلب توجه فریاد نمی‌ کشند. طرح کلی رنگی پاستلی طراحی وب سایت و مسطح استفاده از رنگ را برای هدایت کاربران طراحی وب سایت به قسمت‌های خاصی از صفحه یا برجسته کردن عناصر متنی مهم کمی آسان‌ تر می‌ کند.

تایپوگرافی پاستیلی طراحی وب سایت

طراحان طراحی وب سایت تنها به استفاده از پاستیل برای تصاویر یا پس زمینه طراحی وب سایت محدود نمی شوند. این سبک رنگی را می توان در تایپوگرافی نیز اعمال کرد. (اگرچه ممکن است مشکل باشد.)

پاستیل ها بهترین استفاده را با تایپوگرافی بزرگ و پررنگ در پس زمینه طراحی وب سایت واضح تر برای ایجاد کنتراست زیاد دارند. با استفاده از یک تایپ فیس با ستون های ضخیم در اندازه بزرگتر، اطمینان حاصل می کنید که رنگ خاموش تر روی صفحه طراحی وب سایت نمایش داده می شود. این مفهوم باید برای گروه کوچکی از حروف یا کلمات باشد و نباید برای کپی بدن استفاده شود.

پاستیل برای عناصر رابط کاربری طراحی وب سایت

استفاده از پاستیل طراحی وب سایت به عنوان بخشی از طرح عناصر رابط کاربری طراحی وب سایت یک مفهوم سرگرم کننده است. یکی دیگر از «ترفندها» که از مفاهیم طراحی وب سایت مسطح، دکم ه‌ها و عناصر دیگر به وجود آمده است، می‌تواند از رنگ ‌های پاستیلی استفاده کند.

در طراحی وب سایت Duy Tran، هر جعبه پاستیلی در واقع یک دکمه بزرگ است. رنگ‌ های پاستیلی به کاربران طراحی وب سایت می ‌گویند کدام کادر است و کلیک کردن (یا ضربه زدن) روی هر کدام را آسان می ‌کند. رنگ ها نیز به دلیل کنتراست بسیار با کمترین ناحیه تصویر اصلی برجسته می شوند. (هر تصویر در نوار لغزنده جدا از دکمه های پاستیلی قرار دارد.)

نتیجه

کلید استفاده از رنگ ‌های پاستلی در پالت رنگی طراحی وب سایت ایجاد چیزی است که تازه به نظر می ‌رسد و از بین نمی‌ رود. با جفت کردن پاستیل ها با اشباع های عمیق تر که ممکن است انتظار داشته باشید و تصاویر روشن یا عناصر متضاد سفید، می توانید به ایجاد یک پالت رنگ خاموش و تاثیرگذار کمک کنید.

رنگ ‌های پاستیلی طبیعتاً ایده‌ ای آرامش‌ بخش و آرام ‌بخش در اطراف خود دارند. هنگام ایجاد طرح های طراحی وب سایت با این نوع رنگ بندی از آن به نفع خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که به خاطر داشته باشید که چگونه رنگ ها با سایر بخش های طراحی وب سایت کلی تعامل خواهند داشت.