search
حلقه سفید

نحوه اعمال ثبات در طراحی وب سایت

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/05/11
نحوه اعمال ثبات در طراحی وب سایت

ارزش فوق العاده ای در سازگاری رابط های دیجیتال وجود دارد. افرادی که در حال مرور طراحی وب سایت هستند با ده ها طراحی وب سایت مواجه می شوند که همگی سبک های متفاوتی دارند، اما اکثر آنها دارای عناصر صفحه طراحی وب سایت بسیار مشابه هستند.

اکثر طراحان طراحی وب سایت حتی به این ویژگی ها فکر نمی کنند. سرصفحه های طراحی وب سایت ، منوهای پیمایش، طراحی وب سایت کپی بدنه، دکمه های CTA، فهرست بی پایان به نظر می رسد.

با طراحی وب سایت با ثبات، یاد خواهید گرفت که چگونه رابط هایی ایجاد کنید که رفتارهای معمولی کاربر طراحی وب سایت را تشویق می کند. طرح ‌بندی‌ های شما اعتماد ایجاد می‌ کند و الگوهای تکرارپذیری را به کاربران طراحی وب سایت آموزش می‌دهد که به آنها کمک می‌کند در طراحی وب سایت شما بسیار سریع‌تر کار کنند.

طراحی وب سایت برای انتظارات کاربر

اکثر کاربران انتظار دارند طراحی وب سایت ها به روش خاصی کار کنند. باید به صورت عمودی اسکرول شود، پیوندها باید قابل کلیک باشند، و مسیریابی باید از اولین بارگذاری صفحه طراحی وب سایت قابل مشاهده باشد.

نحوه طراحی وب سایت این انتظارات کاملاً به شما بستگی دارد. اما زمانی که برای یکپارچگی طراحی می کنید، می خواهید یک طرح طراحی وب سایت یکنواخت واضح در کل طرح بندی داشته باشید.

برای سازگاری بصری در طراحی وب سایت ، فکر می کنم BodyBuilding.com یک نمونه بکر است.

این طراحی وب سایت دارای پورتال های زیادی است که به انجمن ها، فروشگاه تجارت الکترونیک و راهنمای راهنمای آنلاین آنها پیوند می دهند. همه این صفحات دارای طراحی وب سایت یکسان و ناوبری یکسان هستند تا با کل طراحی وب سایت سازگاری داشته باشند.

کاربران طراحی وب سایت نمی خواهند فکر کنند. آنها فقط می خواهند عمل کنند و نتیجه بگیرند. طراحی وب سایت منسجم به این امر کمک می کند.

فکری را برای کاربر طراحی وب سایت خود انجام دهید تا بفهمد به چه چیزی نیاز دارد. چگونه یک صفحه وبلاگ طراحی وب سایت برای تشویق به مطالعه طراحی می کنید؟ در مورد یک فروشگاه تجارت الکترونیک برای تشویق پرداخت ها چطور؟

خودتان در مورد این سوالات فکر کنید و آنها را در پروژه های طراحی وب سایت خود به کار ببرید. کدام عناصر باید در هر صفحه طراحی وب سایت ثابت باشند؟ این خط فکری همیشه به راه حل منتهی می شود.

صفحه اصلی طراحی وب سایت Sketch با رفتارها و انتظارات کاربر طراحی وب سایت خاص سازگار است. این صفحه دارای دو CTA است: یکی برای دانلود نسخه نمایشی و دیگری برای خرید برنامه.

اما همه کسانی که از طراحی وب سایت بازدید می کنند هر یک از این گزینه ها را نمی خواهند. ناوبری بالا به مرحله واضح بعدی تبدیل می شود.

ممکن است فردی که تازه وارد طراحی وب سایت شده است به ویژگی ‌ها یا نحوه عملکرد Sketch اهمیت دهد. اما یک کاربر طراحی وب سایت موجود ممکن است بخواهد به برنامه های افزودنی نگاه کند یا پشتیبانی دریافت کند.

عناصر منسجم با اهداف مشخص را اضافه کنید. اگر می دانید که کاربران طراحی وب سایت چه انتظاراتی از طراحی وب سایت شما دارند، می توانید برای آن انتظارات طراحی کنید.

یکی دیگر از نکاتی که باید در نظر گرفت، طراحی وب سایت مجدد یک طرح است. طراحی وب سایت خبری اجتماعی محبوب Reddit بیش از 10 سال است که آنلاین است. در طول این مدت آنها تغییرات کمی ایجاد کرده اند، اما به طور کلی طراحی وب سایت امروز بسیار شبیه به سال 2005 به نظر می رسد.

اگر تغییرات جزئی برای بهبود عملکرد و بهینه سازی تجربه کاربری ایجاد می کنید، همیشه خوش آمدید. اما تغییرات ناگهانی شدید در یک طرح معمولاً افراد را از خود دور می کند.

سازگاری فراتر از مشابه و قابل استفاده نگه داشتن صفحات طراحی وب سایت است. اگر طراحی وب سایت شما از قبل به خوبی کار می کند، می تواند به معنای سازگاری با طراحی وب سایت های مجدد باشد.

ناوبری بصری طراحی وب سایت

کاربران باید چیزهای زیادی در مورد طراحی وب سایت شما فقط از سربرگ بفهمند. این قسمت باید توضیح دهد که طراحی وب سایت چه کاری انجام می دهد و در مورد چه چیزی است، نه به لینک های ناوبری برتر.

یک ناوبری خوب طراحی شده کافی نیست. همچنین می‌خواهید نسخه ‌ای عالی برای فروش صفحات طراحی وب سایت داشته باشید و به بازدیدکنندگان طراحی وب سایت اطلاع دهید که دقیقاً چه چیزی در طراحی وب سایت شما وجود دارد.

متن Nav را می ‌توان به روش‌ های من از جمله اندازه فونت، سبک نوشتاری و عناصر رابط مانند منوهای همبرگر برای پیمایش‌ های پاسخگو تغییر شکل داد. نکته کلیدی این است که ثابت بمانید و استفاده از این پیوندها آسان باشد.

پیوند های ناوبری در خیابان P'unk کاملاً منحصر به فرد و نسبتاً دقیق هستند. اما آنها برای این طراحی وب سایت خوب کار می کنند زیرا به توضیح آنچه در هر صفحه است کمک می کنند.

پیوندهای ناو آنها دارای توضیحات در صفحه ‌های بزرگتر است، اما به منوی کشویی همبرگر با پیوندهای ساده برای صفحه‌ های طراحی وب سایت کوچکتر تکیه می‌ کنند. یک سبک طراحی وب سایت عالی برای هر کسی که طرح‌ بندی‌های سفارشی با زیبایی ‌شناسی دقیق ایجاد می‌ کند.

برای منوهای ناوبری بزرگتر، ممکن است لازم باشد منوهای فرعی یا پیوندهایی را در یک لیست بزرگتر اضافه کنید. گاردین یک نمونه خوب از این را در طراحی وب سایت خود دارد.

هنگامی که در میان هر یک از دسته بندی های برتر مرور می کنید، یک منوی فرعی را مستقیماً در زیر مشاهده خواهید کرد. این می تواند مانند یک نوار خرده نان یا زیر شاخه ها بر اساس پیوند اولیه کار کند.

سبک ثابت و منوهای چند پیوندی برای طراحی وب سایت ها و وبلاگ های بزرگ عالی هستند. همانطور که کاربران طراحی وب سایت با آن پیوندها آشنا می شوند، زمان آسان تری برای مرور محتوا خواهند داشت.

سبک های چیدمان را تکرار کنید

این تکنیک یکپارچگی ایجاد می کند و می تواند در طراحی وب سایت های چند صفحه ای یا صفحات فرود طراحی وب سایت منفرد کار کند.

هدف استفاده مجدد از عناصر مشابه در سراسر صفحه طراحی وب سایت است، اما با محتوا و گرافیک متفاوت.

با تکرار سبک های خاص، یک موضوع در طراحی وب سایت ایجاد می کنید و راحتی را با کاربران طراحی وب سایت ایجاد می کنید. سازگاری باعث آشنایی می شود و این همان چیزی است که باید دنبالش باشید.

به الگوهای تکراری در صفحه اصلی طراحی وب سایت Webflow توجه کنید که بین رنگ ها و سبک های مختلف طراحی وب سایت متناوب هستند.

هر بخش دارای یک اسکرین شات از برنامه است که در کنار محتوای اصلی طراحی وب سایت فهرست شده است. این سبک زیبا است و یکی از راه های تمیزتر برای ایجاد یک طراحی وب سایت ثابت است.

توجه داشته باشید که این سبک عمدتاً در صفحه اصلی طراحی وب سایت Webflow یافت می شود اما می تواند در جاهای دیگر تکرار شود. به همین دلیل است که استفاده از عناصر ثابت در کل طراحی وب سایت آسان تر است.

اما جدا از عناصر صفحه، می توانید سبک ها را در طراحی وب سایت خود نیز تکرار کنید. برای یک مثال به Algolia نگاهی بیندازید.

این طراحی وب سایت ت از خطوط مورب سنگین بین بخش های صفحه همراه با رنگ های پس زمینه تیره تر استفاده می کند. سرصفحه ها همگی یک زیر خط کوچک دارند و متن همه از اندازه و ضخامت مشابهی پیروی می کند.

اگر عمیق ‌تر در طراحی وب سایت کاوش کنید، متوجه خواهید شد که افکت سایه جعبه در سراسر آن تکرار می‌شود. این یک لمس کوچک است اما یکی از ساده‌ ترین راه‌ها برای ایجاد ثبات بصری طراحی وب سایت است.

سعی کنید زیاد در عناصر صفحه تکراری گم نشوید.

در عوض به این فکر کنید که چگونه می ‌توانید استفاده از رابط کاربری طراحی وب سایت را آسان‌تر کنید و چه چیزی ممکن است مستلزم آن باشد. بیشتر اوقات کارهایی را که قبلا انجام داده اید شبیه سازی می کنید و به استفاده از آن الگوها ادامه می دهید.

برندسازی را ثابت نگه دارید

نام تجاری طراحی وب سایت یک موضوع عمیق است و بیش از یک هویت ساده است.

همچنین باید رنگ ‌های صفحه طراحی وب سایت ، بافت‌ ها، فونت ‌ها طراحی وب سایت ، بالشتک ‌ها و نمادها/عناصر مرتبط با برند را در نظر بگیرید. هیچ راه درست یا نادرستی برای برندسازی وجود ندارد، فقط راه هایی وجود دارد که برای برخی طراحی وب سایت ها بهتر کار می کنند.

MailChimp این کار را با تکرار دوست میمون مارک خود در همه جا انجام می دهد. این سایت دارای یک ناوبری بالا ثابت است که این لوگو را در هر صفحه طراحی وب سایت شامل می شود.

اما شما همچنین متوجه طرح‌ ها و رنگ‌ های مشابه با سبک متن مشابه خواهید شد. ممکن است این کار بدیهی به نظر برسد، اما برخی از طراحان طراحی وب سایت تا چه اندازه می تواند بر برندسازی تاثیر بگذارد، دست کم می گیرند.

یک مثال حتی بهتر، صفحه اصلی طراحی وب سایت Docker با آرم نهنگ محموله آنها است.

این موجود تقریباً در هر قسمت از طراحی وب سایت راه خود را پیدا می کند. سرصفحه، پاورقی و اکثر صفحات محتوا طراحی وب سایت نیز تصاویری از دوست اقیانوسی Docker ما دارند.

فقط برای ایجاد یکپارچگی نیازی به ایجاد طلسم ندارید. این تنها ابزار دیگری است که در زرادخانه خود برای برندسازی دیجیتال دارید.

اگر برخی از طراحی وب سایت های مورد علاقه خود را مطالعه می کنید، ممکن است نکات ظریفی را که قبلاً به آن توجه نکرده اید، تشخیص دهید. این بهترین راه برای ایده گرفتن برای ایجاد برندسازی ثابت در پروژه های طراحی وب سایت خود است.

نتیجه

با مرور طراحی وب سایت ، تقریباً در هر طراحی وب سایتی یکپارچگی را مشاهده خواهید کرد. اما از آنجایی که هر پروژه طراحی وب سایت متفاوت است، باید قبل از طراحی وب سایت هر کاری به نیازهای کاربر طراحی وب سایت فکر کنید.

تنها چیزی که می توانید تضمین کنید این است که هر کاربر طراحی وب سایت یک تجربه ثابت می خواهد. و من امیدوارم که این نکات بتواند شما را در مورد ثبات در کار طراحی وب سایت روزمره خود بیشتر بیندیشد.