search
حلقه سفید

نحوه انتخاب بین یک فریلنسر یا یک آژانس طراحی وب سایت

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/11/30
نحوه انتخاب بین یک فریلنسر یا یک آژانس طراحی وب سایت

 

اولین تصمیم مهمی که هنگام شروع یک پروژه طراحی وب سایت باید بگیرید این است که یک فریلنسر استخدام کنید یا یک آژانس طراحی وب سایت.

انتخاب صحیح یک تصمیم ساده نیست. با این حال، چند چیز وجود دارد که می توانید برای رسیدن به راه حلی که به بهترین وجه با نیازها و اهداف شما مطابقت دارد، ارزیابی کنید.

شکی نیست که چه تصمیم بگیرید که با یک فریلنسر یا یک آژانس طراحی وب سایت بروید، ممکن است افراد بسیار ماهری پیدا کنید که می توانند محصولات خوش ساخت را ارائه دهند.

با این وجود، اندازه و هدف پروژه طراحی وب سایت شما، از جمله مدت زمانی که می خواهید به آن اختصاص دهید، همه عوامل ارزشمندی هستند که در انتخاب درست نقش دارند.

بنابراین، اجازه دهید مزایا و معایب استخدام یک فریلنسر یا آژانس طراحی وب سایت را در نظر بگیریم.

فریلنسر در مقابل آژانس طراحی وب سایت: رویکرد پروژه طراحی وب سایت

هر پروژه طراحی وب سایت موفق با گذاشتن یک پایه محکم شروع می شود. انتظارات شما از محصول نهایی باید از همان ابتدا به وضوح مشخص شود.

در این صورت، پروژه طراحی وب سایت می تواند به طور موثر در جهت درست و با سرعت کامل پیشرفت کند و از ناامیدی و اتلاف بی مورد زمان و هزینه جلوگیری کنید.

با این حال، تعیین نحوه عملکرد یک محصول طراحی وب سایت برای دستیابی به هدف نهایی شما ممکن است برای بسیاری چالش برانگیز باشد و روشی که یک آژانس طراحی وب سایت یا یک فریلنسر از شما در این مرحله پشتیبانی می کند متفاوت است.

به عنوان مثال، QPSoftware از فرآیند مدل اصلی برای انجام پروژه های طراحی وب سایت استفاده می کند. فرآیند مدل اصلی شامل تجزیه و تحلیل مدل کسب و کار شما، اهداف اصلی شما و تحولات احتمالی آینده شما است.

این امر مستلزم طوفان فکری قابل توجهی توسط تیمی از متخصصان طراحی وب سایت است که مشخص کنند چه نوع محصولی به بهترین وجه به کسب و کار شما خدمت می کند و به نتایج پیش بینی شده می رسد.

در استخدام یک فریلنسر طراحی وب سایت ، شما هستید که تمام جزئیات پروژه طراحی وب سایت را تعیین می کنید. یک فریلنسر طراحی وب سایت می تواند ایده هایی ارائه دهد، اما بدون داشتن یک تیم پشتیبانی برای همفکری با هم، او عمدتاً بر دستورالعمل های شما تکیه می کند.

بنابراین، بهتر است تصویر واضحی از آنچه می خواهید در ذهن داشته باشید، در غیر این صورت، هرگونه تغییر یا تعدیل در پروژه طراحی وب سایت شما، روند تولید را کند کرده و بر هزینه ها می افزاید.

پروژه طراحی وب سایت شما به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

اگر قبل از تصمیم گیری در مورد مهارت هایی که پروژه طراحی وب سایت شما به آن نیاز دارد فکر کنید، به شما کمک می کند.

همانطور که قبلا ذکر شد، هم یک آژانس طراحی وب سایت و هم یک فریلنسر طراحی وب سایت می توانند به یک اندازه مهارت داشته باشند و محصولات با کیفیت بالا ارائه دهند. با این حال، معمولاً یک فریلنسر طراحی وب سایت در یک زمینه خاص ماهر است، در حالی که یک آژانس طراحی وب سایت در چندین زمینه تجربه دارد.

بیایید با یک مثال عملی توضیح دهیم. اگر شما فقط به یک طراحی وب سایت ارائه برای شرکت خود نیاز دارید که هدف آن تنها معرفی شرکت به مخاطبان باشد، در این صورت یک فریلنسر یا یک آژانس طراحی وب سایت می تواند به خوبی برای شما کار کند.

از طرف دیگر، اگر پروژه طراحی وب سایت شما شامل سبد خرید و اپلیکیشن های موبایل برای اندروید و iOS باشد، سناریو متفاوت است. شما احتمالاً فریلنسری را پیدا نخواهید کرد که تمام تخصص لازم برای انجام هر مرحله از پروژه طراحی وب سایت شما را داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر او در استفاده از Swift و Objective C برای برنامه های موبایل iOS متخصص باشد، مهارت های مشابهی در استفاده از زبان جاوا برای اندروید یا سی شارپ برای ویندوز نخواهد داشت.

بنابراین، برای مقابله با پروژه های بزرگ، یک آژانس طراحی وب سایت راه حل بهتری خواهد بود.

به عنوان مثال، در QPSoftware، ما تیمی از متخصصان داریم که در میان آنها همه مهارت های لازم برای توسعه هر پروژه ای را که در ذهن دارید، خواهید یافت.

چه نیاز به ایجاد یک طراحی وب سایت ساده، یک طراحی وب سایت تجارت الکترونیک، یا ساختن برنامه‌های تلفن همراه بومی یا هیبریدی داشته باشید، ما می‌توانیم همه آن را مدیریت کنیم.

این به شما این مزیت را می دهد که به جای اینکه چندین فریلنسر طراحی وب سایت به طور مستقل روی پروژه طراحی وب سایت شما کار کنند، با یک تیم واحد که برای شما همکاری می کنند، برخورد کنید. این منجر به تفاوت قابل توجه دیگری بین کار با یک فریلنسر در مقابل یک آژانس طراحی وب سایت می شود.

چه کسی مسئول پروژه طراحی وب سایت شما خواهد بود؟

یکی از مواردی که می خواهید از آن مطمئن شوید این است که پروژه طراحی وب سایت شما به سرعت پیش می رود و به موقع تحویل می شود. این امر مستلزم سازماندهی خوب، برنامه ریزی و مهارت های عالی حل مسئله است.

به عنوان مثال، QPSoftware از یک رویکرد Scrum برای هر پروژه طراحی وب سایت استفاده می کند. ما یک اسکرام مستر تایید شده داریم که بر کار هر تیمی که روی پروژه کار می کند نظارت می کند. او اطمینان می دهد که پروژه در مسیر درست حرکت می کند.

اگر مشکلی پیش بیاید، مطمئن می شود که به سرعت به آن رسیدگی و حل شده است تا محصول نهایی را در موعد مقرر تحویل دهد. در هر مرحله از پروژه طراحی وب سایت ، او آنچه را که انجام داده است به مشتری ارائه می دهد. بنابراین، نقش مشتری تایید کار و به اشتراک گذاشتن نظرات خود است.

از طرف دیگر، اگر تصمیم دارید گروهی از فریلنسرها را استخدام کنید، باید آماده باشید تا ناظر پروژه باشید. شما مسئول هماهنگی کار فریلنسرهای مختلف و اطمینان از برقراری ارتباط آنها با یکدیگر هستید.

از آنجایی که فریلنسرها اغلب از راه دور و احتمالاً در مناطق زمانی مختلف کار می کنند، کار تیمی آنها چالش برانگیز و وقت گیر است. به احتمال زیاد، پروژه شما از ضرب الاجل خود فراتر خواهد رفت، به خصوص زمانی که مشکلات چالش برانگیز ایجاد می شود.

سایر ملاحظات مهم هنگام تصمیم گیری بین یک فریلنسر و یک آژانس طراحی وب سایت

در اینجا چند نکته مهم دیگر وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا به یک فریلنسر یا یک آژانس طراحی وب سایت برای استارتاپ خود نیاز دارید.

قابلیت اطمینان:

وقتی با یک فریلنسر سر و کار دارید، باید برای مقابله با حوادث غیرمنتظره آماده باشید. در صورت بیماری، اورژانس یا سایر رویدادهای پیش بینی نشده، ممکن است برای مدتی نتوانند روی پروژه طراحی وب سایت شما کار کنند و ممکن است خود را گیر بیاورید.

از سوی دیگر، یک آژانس طراحی وب سایت به تیمی از متخصصان متکی است و اگر یکی از اعضای تیم با مسائل غیرمنتظره‌ای سروکار دارد و نتواند روی پروژه طراحی وب سایت شما کار کند، شخص دیگری برای انجام وظایف او در دسترس است. بنابراین، یک آژانس طراحی وب سایت در بهترین موقعیت برای ارائه پروژه طراحی وب سایت شما به موقع، مهم نیست.

آزمایش کردن:

یکی از جنبه های ضروری پروژه طراحی وب سایت شما این است که مطمئن شوید که در چندین دستگاه و سیستم عامل به خوبی کار می کند.

یک آژانس طراحی وب سایت برای انجام هر گونه آزمایش بر روی هر دستگاه و چندین سیستم عامل مجهز است تا اطمینان حاصل شود که محصول نهایی برای هر کاربر به خوبی کار می کند.

البته یک فریلنسر ممکن است یک یا فقط چند دستگاه و سیستم عامل مختلف در اختیار داشته باشد. بنابراین، هنگام استخدام یک فریلنسر، بیشتر آزمایش بر دوش شما خواهد بود.

هزینه ها:

فریلنسرها نسبت به آژانس های طراحی وب سایت ارزان تر هستند، و این منطقی است زیرا آنها تمام هزینه های سربار یک شرکت معمولی را ندارند.

با این حال، باید در نظر داشته باشید که اگر به بیش از یک فریلنسر نیاز دارید، هزینه ها می تواند به سرعت از کنترل خارج شود. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که محدوده پروژه از همان ابتدا کاملاً مشخص نباشد و شما نیاز به انجام تنظیمات یا تعمیر آن در طول مسیر داشته باشید.

علاوه بر این، همانطور که قبلا ذکر کردیم، تعهد زمانی شما برای کار با فریلنسرها بسیار بیشتر خواهد بود. شما باید به جای تمرکز بر کسب و کار خود، از زمان خود برای مراقبت از پروژه طراحی وب سایت استفاده کنید.

چه چیزی را انتخاب خواهید کرد؟

چه تصمیم به استخدام یک فریلنسر یا یک آژانس طراحی وب سایت داشته باشید، ممکن است محصولی با کیفیت بالا داشته باشید. با این حال، بسته به راه حلی که انتخاب می کنید، سفر برای رسیدن به مقصد نهایی می تواند هموار یا پر از دست انداز باشد.

به طور کلی، اگر پروژه طراحی وب سایت شما چیزی بیشتر از یک طراحی وب سایت یا وبلاگ ارائه ساده باشد، به احتمال زیاد یک آژانس طراحی وب سایت عاقلانه ترین تصمیم است.

این همه پشتیبانی مورد نیاز شما را ارائه می دهد - از برنامه ریزی تا توسعه. مهمتر از همه، شما با یک تیم واحد و متعهد به تحویل محصول خود به موقع و مطابق با کیفیت مورد انتظارتان سر و کار خواهید داشت.

اگر هنوز در مورد اینکه کدام راه حل برای شما بهتر است تصمیم ندارید، همین امروز با ما تماس بگیرید و ما به طور مفصل توضیح خواهیم داد که چگونه کار می کنیم و چه کاری می توانیم برای کسب و کار شما انجام دهیم.