search
حلقه سفید

نحوه حذف یک طراحی وب سایت از گوگل

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/06/31
نحوه حذف یک طراحی وب سایت از گوگل

نحوه حذف یک طراحی وب سایت از گوگل

آیا تا به حال این ضرب المثل را شنیده اید که "اینترنت برای همیشه است؟

در حالی که این یک قانون سرانگشتی خوب است، به هیچ وجه قانون نیست.

دلایل زیادی وجود دارد که مردم باید طراحی وب سایت های خود را از اینترنت حذف کنند.

شاید طراحی وب سایت شما حاوی اطلاعات قدیمی باشد که افرادی را که برای کسب و کار شما جستجو می کنند گمراه می کند. یا شاید شما به یک طراحی وب سایت جدید نقل مکان کرده اید، و طراحی وب سایت قبلی شما هنوز در نتایج جستجو نشان داده می شود.

در هر صورت، ما می توانیم کمک کنیم.

این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه یک طراحی وب سایت را در مراحل ساده و بدون دردسر از گوگل حذف کنید

فهرست مطالب

  • گوگل و طراحی وب سایت وب سایت شما
  • دلایل حذف طراحی وب سایت از گوگل
  • نحوه حذف یک طراحی وب سایت از گوگل
  • چگونه می توان یک طراحی وب سایت را از جستجوی گوگل حذف کرد؟
  • آیا می توانید تصاویر را از نتایج جستجوی گوگل حذف کنید؟

گوگل و طراحی وب سایت شما

قبل از اینکه به نحوه حذف یک طراحی وب سایت از Google بپردازیم، باید کمی در مورد عملکردهای درونی موتور جستجوی طراحی وب سایت Google بیاموزید.

webever

آنقدر مرا خراب کرد که اکنون از هر ارائه دهنده چنین سطحی از خدمات را می خواهم. ما همچنین سعی می کنیم با پشتیبانی ابزار SaaS خود در آن سطح باشیم.

قبل از موتورهای جستجو طراحی وب سایت ، اینترنت اساساً مجموعه‌ای از آرشیوهای دیجیتالی بود. در حالی که امروزه اینترنت هنوز مانند یک آرشیو است، ما اکنون از موتورهای جستجو برای واکشی اطلاعات استفاده می کنیم.

هر زمان که چیزی را جستجو می کنید، موتور جستجوی Google درخواست شما را در سه مرحله ساده پردازش می کند.

-1

ابتدا از خزنده های گوگل برای جستجوی صفحات طراحی وب سایت و طراحی وب سایت هایی که حول موضوع جستجوی شما متمرکز شده اند استفاده می کند. سپس گوگل این صفحات طراحی وب سایت و طراحی وب سایت ها را در یک لیست کوتاه فایل می کند.

-2سپس، گوگل فهرست کوتاه خود را بررسی می کند تا محتوای طراحی وب سایت هر فهرست را تجزیه و تحلیل کند. در این مرحله، گوگل به فایل‌های ویدئویی، تصاویر، محتوای متنی و هر چیز دیگری که می‌تواند تجزیه و تحلیل کند، نگاه می ‌کند.

-3در نهایت، گوگل صفحات طراحی وب سایت و طراحی وب سایت هایی را که تجزیه و تحلیل کرده است از بیشترین تا کم ارتباط ترین رتبه بندی می کند. سپس، موتور جستجوی طراحی وب سایت آن مشخص می‌کند که کدام نتایج با توجه به موقعیت مکانی، رفتار مرور قبلی، زبان و دستگاه شما برای شما مناسب ‌تر است (نمی ‌خواهد طراحی وب سایتی بدون سازگاری تلفن همراه به کاربران طراحی وب سایت تلفن همراه نشان دهد). سپس گوگل نتایج را به شما نشان می دهد.

هر بار که در گوگل جستجو می کنید، گوگل میلیون ها طراحی وب سایت را در عرض چند ثانیه مرتب می کند. این چرخش سریع با نمایه سازی و ذخیره سازی در موتورهای جستجو امکان پذیر می شود.

می دانید که می گویند ... "اینترنت برای همیشه است ... نوعی" 😉 یاد بگیرید چگونه یک طراحی وب سایت را سریع و آسان از گوگل حذف کنید ⬇️

نمایه سازی و ذخیره سازی در موتورهای جستجو طراحی وب سایت چیست؟

نمایه سازی فرآیندی است که گوگل برای مرتب کردن اطلاعات در اینترنت برای ارائه سریع پاسخ به جستجوها استفاده می کند. وقتی گوگل اطلاعات را ایندکس می‌ کند، طراحی وب سایت ‌ها را در یک نمایه معکوس (که «نمایه معکوس» نیز نامیده می ‌شود) مرتب می ‌کند. شاخص معکوس یک پایگاه داده است که حاوی اطلاعاتی در مورد عناصر کلیدی یک طراحی وب سایت است.

شاخص‌های معکوس از «توکن ‌سازی» استفاده می ‌کنند. این فرآیند خلاصه کردن محتوا با چند کلمه کلیدی است. به عنوان مثال، طراحی وب سایت ‌هایی که شلوار لی مشکی می ‌فروشند، با کلمات کلیدی مانند «لگینگ»، «لگینگ مشکی» و «لگینگ زنانه» توکن می‌شوند.

کش موتور جستجو طراحی وب سایت یک فرآیند جداگانه است. کش ها عکس هایی از یک صفحه طراحی وب سایت هستند که گوگل برای درک محتوای آن استفاده می کند. در زیر می توانید نمونه ای از یک طراحی وب سایت کش را مشاهده کنید.

گوگل به صورت دوره ای کش طراحی وب سایت ها را می گیرد، به این معنی که برخی از کش های طراحی وب سایت به روز هستند در حالی که برخی دیگر اینگونه نیستند. به طور طبیعی، حذف طراحی وب سایت شما برای حذف آن کافی نیست اگر گوگل آن را کش کرده باشد.

گوگل از فهرست بندی و ذخیره سازی در موتورهای جستجو طراحی وب سایت برای کاهش کار مورد نیاز برای بازگشت نتایج جستجوی دقیق استفاده می کند. اساساً، نمایه سازی و کش کردن به گوگل این امکان را می دهد که یک طراحی وب سایت را بدون تجزیه و تحلیل کامل آن درک کند.

وقتی نتیجه‌ای را از Google حذف می‌کنید، آیا در سراسر جهان حذف می‌شود؟

وقتی نتیجه ای را از موتور جستجوی گوگل حذف می کنید، فقط آن را از گوگل حذف می کنید. متأسفانه، این بدان معنی است که نتیجه ممکن است همچنان در سایر موتورهای جستجو طراحی وب سایت مانند بینگ و یاهو ظاهر شود.

از طرف دیگر، ممکن است Google نتیجه جستجو را دوباره فهرست کند یا یک حافظه پنهان از صفحه طراحی وب سایت نگه دارد. موتور جستجوی گوگل به طور مداوم طراحی وب سایت ها را دوباره فهرست می کند تا دقیق ترین اطلاعات را به کاربران طراحی وب سایت بازگرداند. اگر نتیجه جستجو را حذف کنید اما صفحه طراحی وب سایت ، تصاویر و URL طراحی وب سایت را حذف نکنید، Google ممکن است محتوا را دوباره فهرست کند و دوباره فهرست کند.

اگر می‌خواهید یک طراحی وب سایت را به طور کامل از اینترنت حذف کنید، باید تمام آثار آن را حذف کنید - از جمله محتوای طراحی وب سایت ، تصاویر، طراحی وب سایت URL و نتایج جستجو. بعداً به تفصیل به این روند خواهیم پرداخت.

اما ابتدا اجازه دهید "چرا" را پوشش دهیم.

دلایل حذف طراحی وب سایت از گوگل

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است شخصی بخواهد یک طراحی وب سایت را حذف کند. در این بخش، شش مورد از رایج‌ ترین دلایل حذف و روش توصیه ‌شده برای هر کدام را بیان کرده ‌ایم.

دلیل 1: اطلاعات موجود در طراحی وب سایت قدیمی یا اشتباه است

اگر گوگل اطلاعات نادرستی را نمایش دهد، می تواند مخاطبان شما را گمراه کند و مردم را گیج کند. سه راه برای اصلاح فهرست گوگل با اطلاعات نادرست وجود دارد:

  • اطلاعات طراحی وب سایت را تصحیح کنید
  • طراحی وب سایت را حذف کنید
  • طراحی وب سایت را از نتایج جستجو حذف کنید.

دلیل 2: طراحی وب سایت یا صفحات طراحی وب سایت که می خواهید حذف کنید تکراری هستند

گاهی اوقات گوگل چندین نتیجه موتور جستجو را برای یک صفحه طراحی وب سایت نمایش می دهد. این مشکل معمولاً در فهرست‌ های فروشگاه آنلاین رخ می‌دهد که در آن یک طراحی وب سایت دارای صفحات طراحی وب سایت مشابه با محصولات مختلف است (یعنی صفحات مختلف برای شلوارهای ساق قرمز، سبز، آبی و مشکی). در این شرایط ممکن است بخواهید لیست های تکراری را از نتایج جستجو حذف کنید.

دلیل 3: طراحی وب سایت یا صفحه طراحی وب سایت حاوی اطلاعات لو رفته است

گاهی اوقات، کسب‌ وکارها «انتشار» را روی یک طراحی وب سایت یا صفحه طراحی وب سایت که باید خصوصی می‌ ماند (مانند صفحات طراحی وب سایت محصول جدید) فشار می‌آورند. برای رفع این مشکل باید طراحی وب سایت خود را لغو انتشار و از نتایج جستجو حذف کنید.

دلیل 4: گوگل طراحی وب سایت را کش کرده است

گوگل به طور مداوم طراحی وب سایت ها را دوباره فهرست می کند تا نتایج جستجوی به روز و دقیق را ارائه دهد. با این حال، اگر طراحی وب سایت خود را حذف کرده یا تغییر داده اید، ممکن است Google از حافظه پنهان قدیمی استفاده کند. در این شرایط، می‌ خواهید طراحی وب سایت را از نتایج جستجو حذف کنید و درخواستی را برای Google ارسال کنید تا طراحی وب سایت شما را دوباره فهرست کند.

دلیل 5: اطلاعات موجود در صفحه طراحی وب سایت خصوصی است

گاهی اوقات اطلاعات خصوصی از طریق تصادفات، اشتباهات یا نشت اطلاعات عمومی می شود. اگر این اتفاق برای شما افتاده است، توصیه می کنیم طراحی وب سایت را از بین ببرید. اگر طراحی وب سایت را کنترل نمی ‌کنید و حاوی اطلاعات شخصی یا محتوای افتراآمیز است، می‌توانید از Google بخواهید آن را حذف کند. همچنین می توانید مستقیماً با صاحب طراحی وب سایت تماس بگیرید.

دلیل ششم: شخص ثالثی طراحی وب سایت شما را هک کرد

اگر شخصی به طراحی وب سایت شما نفوذ کرده باشد، ممکن است خطر امنیت سایبری برای هر کسی که بازدید می کند وجود داشته باشد. برای ایمن نگه داشتن مخاطبان خود از بدافزارها، باید طراحی وب سایت را حذف کرده یا از نتایج جستجو حذف کنید.

با در نظر گرفتن این دلایل، دو بخش زیر حذف یک طراحی وب سایت از Google و حذف یک طراحی وب سایت از نتایج جستجوی Google را پوشش می دهد.

نحوه حذف یک طراحی وب سایت از گوگل

حذف یک طراحی وب سایت از گوگل یک فرآیند چند مرحله ای است، اما دشوار نیست. اگر می خواهید یک طراحی وب سایت را به طور کامل از گوگل حذف کنید، کافی است این مراحل را دنبال کنید.

مرحله 1: از طراحی وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

قبل از شروع فرآیند حذف طراحی وب سایت ، فراموش نکنید که از طراحی وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. هنگامی که طراحی وب سایت خود را از گوگل حذف می کنید، به راحتی آن را بازیابی نمی کنید. این بدان معناست که تصاویر، ویدیوها و محتوای متنی طراحی وب سایت خود را از دست خواهید داد.

اگر فرصتی وجود دارد که بخواهید این موارد را دوباره بخواهید، توصیه می کنیم از طراحی وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر از webever.ir استفاده می کنید، می توانید با دنبال کردن مراحل زیر از طراحی وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید:

1- به webever.ir بروید و روی “Backups” کلیک کنید.

2- به تب "دانلود" بروید.

3- روی “ “Create Backup Nowکلیک کنید. Webever.ir یک نسخه پشتیبان از وب سایت شما را به عنوان یک فایل آرشیو zip .ایمیل می کند.

4- ایمیل webever.irرا باز کنید و روی <> کلیک کنید.

5- نسخه پشتیبان را در رایانه خود ذخیره کنید.

اگر از هاست دیگری استفاده می ‌کنید، باید دستورالعمل‌ های آن‌ها را برای پشتیبان ‌گیری از طراحی وب سایت خود دنبال کنید. همچنین، می‌توانید از نرم ‌افزار پشتیبان ‌گیری از طراحی وب سایت شخص ثالث استفاده کنید.

مرحله 2: تغییر نام و رمز عبور - از طراحی وب سایت خود محافظت کنید

هنگامی که یک نسخه پشتیبان از طراحی وب سایت خود را دانلود کردید، می خواهید یافتن آن را برای افراد دشوار کنید. بعداً در این فرآیند، شما را با حذف طراحی وب سایت از نتایج جستجوی Google راهنمایی می‌کنیم. اما ابتدا باید از بازدید کاربران طراحی وب سایت گوگل از طراحی وب سایت شما در این مدت جلوگیری کنیم.

دو راه برای محدود کردن دسترسی به طراحی وب سایت شما وجود دارد: تغییر نام آن و محافظت از آن با رمز عبور.

ابتدا، می خواهید نام طراحی وب سایت خود را تغییر دهید. اگر از webever.irاستفاده می کنید، این فرآیند ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است:

1- به ""webever.ir بروید و روی "" Sites کلیک کنید.

2- طراحی وب سایتی را که می خواهید تغییر نام دهید پیدا کنید و روی «جزئیات اساسی» کلیک کنید.

3- "تغییر نام طراحی وب سایت " را انتخاب کنید و در ویجت بازشو به طراحی وب سایت خود یک نام جدید بدهید.

4- برای ذخیره نام جدید خود روی "تغییر نام طراحی وب سایت " کلیک کنید.

این فرآیند را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

در مرحله بعد، می خواهید از طراحی وب سایت خود با رمز عبور محافظت کنید. برای افزودن رمز عبور به طراحی وب سایت خود در webever.irبا احراز هویت HTTP، این مراحل را دنبال کنید:

1- به "webever.ir" بروید و روی "" Sites کلیک کنید.

2- "ابزار" را از منوی سمت چپ صفحه انتخاب کنید.

3- به دنبال «محافظت با رمز عبور» بگردید و روی «فعال کردن» کلیک کنید.

4- نام کاربری و رمز عبور را انتخاب کنید.

می توانید صفحه محافظت از رمز عبور webever.ir را در تصویر زیر مشاهده کنید.

اگر از ارائه دهنده هاست دیگری استفاده می کنید، باید به دستورالعمل های آنها برای تغییر نام و محافظت از طراحی وب سایت خود با رمز عبور مراجعه کنید (اگرچه این فرآیندها معمولاً بسیار مشابه هستند).

مرحله 3: طراحی وب سایت خود را از طریق میزبان خود حذف کنید

برای این مرحله باید طراحی وب سایت را از طریق میزبان خود حذف کنید. ما دستورالعمل‌هایی را برای حذف طراحی وب سایت شما در webever.ir، WordPress.com و Google Sites در این بخش گردآوری کرده‌ایم. اگر از ارائه دهنده دیگری استفاده می کنید، باید مستقیماً به دستورالعمل های آنها مراجعه کنید.

Webever.ir

اگر طراحی وب سایت خود را از طریق webever.ir میزبانی می کنید، حذف آن یک فرآیند ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این مراحل را دنبال کنید:

1- به "webever.ir" بروید و روی "" Sites کلیک کنید.

2- به طراحی وب سایتی که می‌خواهید حذف کنید بروید و روی «حذف طراحی وب سایت » کلیک کنید.

3- سپس webever.ir از شما می خواهد که تأیید کنید که طراحی وب سایت خود را با یک پنجره بازشو حذف خواهید کرد. در این پنجره بازشو، کادرهایی با خواندن «فایل‌ها و پایگاه داده برای editwp حذف خواهند شد» و «فایل‌ها و پایگاه داده در محیط مرحله‌بندی برای editwp نیز حذف خواهند شد» را علامت بزنید

4- نام طراحی وب سایت خود، یک خط تیره و کلمه "" live را در این قالب وارد کنید:

."Sitename-live"

5- روی «حذف طراحی وب سایت » کلیک کنید.

Webever.ir

اگر از WordPress.com یا WordPress.org استفاده کنید، می توانید مستقیماً از طریق چارچوب asp.net طراحی وب سایت خود را نیز حذف کنید.

در اینجا چگونه است:

1- وارد asp.net شوید.

2- روی «مدیریت» و سپس «تنظیمات» کلیک کنید.

3- به پایین صفحه مراجعه کنید و روی "حذف طراحی وب سایت خود برای همیشه" کلیک کنید.

4- در این مرحله، asp.net به شما امکان می دهد که طراحی وب سایت خود را به صورت فایل زیپ صادر کنید. اگر تا به حال خواستید طراحی وب سایت را بازیابی کنید، می توانید این فایل را دوباره دانلود کنید.

5- روی "حذف طراحی وب سایت " کلیک کنید و آدرس طراحی وب سایت خود را برای بررسی کادر متنی وارد کنید

6- برای تایید دوباره روی "حذف این طراحی وب سایت " کلیک کنید.

اگر از WordPress.com استفاده کنید، می توانید مستقیماً حساب خود را حذف کنید. حذف اکانت شما، هر طراحی وب سایت مرتبط با آن را حذف می کند. برای حذف حساب طراحی وب سایت خود، این مراحل را دنبال کنید:

1- وارد asp.net شوید.

2- به «تنظیمات حساب» مراجعه کنید.

3- روی «اکانت خود را برای همیشه ببندید» کلیک کنید.

4- را مرور کنید و روی «بستن حساب» کلیک کنید.

طراحی وب سایت های گوگل

اگر طراحی وب سایت خود را از طریق Google Sites مدیریت می کنید، می توانید طراحی وب سایت خود را نیز در آنجا حذف کنید. کاربران طراحی وب سایت Google Sites در حال حاضر از Google Sites جدید یا Google Sites کلاسیک استفاده می کنند. مراحل برای هر کدام متفاوت است.

1- حذف یک طراحی وب سایت جدید گوگل

2- به طراحی وب سایت های جدید گوگل مراجعه کنید.

3- طراحی وب سایت را که می توانید انتخاب کنید و روی «بیشتر» کلیک کنید.

4- روی نماد سطل زباله یا «حذف» کلیک کنید.

حذف ‌شده‌ های Google Drive خود را برای همیشه حذف کنید تا طراحی وب سایت ‌های خود را حذف کنید.

اگر طراحی وب سایت خود را از طریق Google Sites مدیریت می کنید، می توانید طراحی وب سایت خود را نیز در آنجا حذف کنید. کاربران طراحی وب سایت Google Sites در حال حاضر از Google Sites جدید یا Google Sites کلاسیک استفاده می کنند. مراحل برای هر کدام متفاوت است.

1- حذف یک طراحی وب سایت کلاسیک گوگل

2- به طراحی وب سایت های کلاسیک گوگل مراجعه کنید.

3- روی نماد کلیک کنید.

4- "مدیریت طراحی وب سایت " را انتخاب کنید.

5- روی «عمومی» و «حذف این سایت» کلیک کنید.

6- با بر روی "حذف" کلیک کنید.

زمانی که طراحی وب سایت خود را از طریق میزبان طراحی وب سایت خود حذف کردید، باید آن را از گوگل حذف کنید. موتور جستجوی گوگل به طور مداوم لیست های خود را برای حذف قدیمی به روز می کند، طراحی وب سایت شما ممکن است پس از حذف آن در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود.

در چند مرحله بعدی به شما نشان می دهد که چگونه طراحی وب سایت خود را از نتایج جستجو حذف کنید.

مرحله 4: درخواست حذف URL طراحی وب سایت را ثبت کنید

گوگل به صاحبان طراحی وب سایت اجازه می دهد تا URL ها را از طریق درخواست حذف URL طراحی وب سایت از موتور جستجوی گوگل حذف کنند. این فرآیند به طور موقت محتوای قدیمی را از نتایج جستجو حذف می کند، در حالی که Google لیست های خود را به روز می کند. اگر URL طراحی وب سایت شما حذف شود، تقریباً شش ماه در نتایج جستجو ظاهر نمی شود. همیشه می‌توانید پس از فهرست شدن مجدد محتوایتان، درخواست حذف دیگری ارسال کنید.

برای ارسال درخواست حذف URL طراحی وب سایت ، باید وارد کنسول جستجوی گوگل شوید. سپس، باید روی «Removals» کلیک کرده و « New Request» را انتخاب کنید. با این کار این صفحه نمایش ظاهر می شود.

در مرحله بعد، باید URL طراحی وب سایت خود را در نوار متن تایپ کنید. «فقط حذف این URL» یا «حذف همه نشانی‌های اینترنتی با این پیشوند» را انتخاب کنید. اگر «حذف همه نشانی‌های اینترنتی با این پیشوند» را انتخاب کنید، می‌توانید صفحات طراحی وب سایت فهرست ‌شده را با همان پیشوند، مانند « kinsta.com/resources» مسدود کنید.

پس از اینکه گزینه خود را انتخاب کردید، روی «بعدی» و سپس «ارسال درخواست» کلیک کنید.

Google درخواست حذف URL شما را بررسی می کند و نتیجه را به شما اطلاع می دهد. توجه به این نکته مهم است که اگر Google با موفقیت URL طراحی وب سایت شما را از نتایج جستجو حذف کند، URL را به عنوان هرزنامه علامت ‌گذاری نمی‌ کند یا آن را در لیست مسدودی قرار نمی‌دهد. سئوی طراحی وب سایت شما نیز تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

مرحله 5: یک درخواست حذف محتوا طراحی وب سایت به Google ارسال کنید

با گذشت زمان، موتور جستجوی گوگل طراحی وب سایت ها یا صفحات طراحی وب سایت حذف شده را شناسایی کرده و آنها را از نتایج جستجو حذف می کند. با این حال، این روند ممکن است چندین ماه طول بکشد، زیرا بیش از 1.8 میلیارد طراحی وب سایت در اینترنت هستند.

برای حذف سریع طراحی وب سایت یا صفحه طراحی وب سایت خود از نتایج جستجو، می توانید درخواست حذف محتوا را با Google ارسال کنید.

درخواست حذف محتوا فقط در شرایطی اعمال می‌شود که:

1- شما مالک طراحی وب سایت هستید.

2- شما طراحی وب سایت را حذف کرده یا تغییر داده اید.

ثبت درخواست حذف محتوا بسیار ساده است. ابتدا، باید صفحه ابزار طراحی وب سایت حذف محتوای قدیمی کنسول جستجوی گوگل را باز کنید و با حساب Google خود وارد شوید. سپس، باید روی گزینه "درخواست جدید" کلیک کنید. این گزینه ویجت زیر را نمایش می دهد.

گزینه "صفحه" را انتخاب کنید و آدرس طراحی وب سایت یا طراحی وب سایت خود را وارد کنید. روی «ارسال» کلیک کنید. سپس گوگل صفحه طراحی وب سایت را جستجو می کند و تایید می کند که شما آن را حذف کرده اید.

Google

تمام درخواست‌های حذف محتوای قدیمی را قبل از پردازش آنها مرتب می ‌کند. آنها احتمالاً ظرف چند روز درخواست شما را پردازش خواهند کرد، اما شما می توانید وضعیت درخواست خود را در هر زمان که بخواهید در Google Search Console مشاهده کنید. اگر نظرتان تغییر کرد، می ‌توانید درخواست حذف خود را نیز لغو کنید.

مرحله 6. حذف محتوا از دستگاه Wayback

هنگامی که محتوای خود را از اینترنت و نتایج جستجوی گوگل حذف کردید، بیشتر آثار طراحی وب سایت شما از بین می رود. با این حال، اگر طراحی وب سایت شما ترافیک زیادی دریافت کرد، ممکن است یک بازدیدکننده آن را در Wayback Machine ثبت کرده باشد.

Wayback Machine یک آرشیو اینترنتی غیرانتفاعی است که میزبان بیش از 350 میلیون صفحه طراحی وب سایت است. اگر شخصی طراحی وب سایت شما را در Wayback Machine فهرست کرده باشد، Google می‌ تواند به‌ طور تصادفی آن را کش و دوباره فهرست‌ بندی کند و آن را به نتایج جستجو بازگرداند.

با مراجعه به "archive.org/web/" و تایپ کردن URL خود می توانید بررسی کنید که آیا طراحی وب سایت شما در Wayback Machine مستند شده است یا خیر. با این کار هر لیستی برای طراحی وب سایت شما ظاهر می شود.

اگر نمی توانید طراحی وب سایت خود را در Wayback Machine پیدا کنید، می توانید به بخش بعدی بروید. در غیر این صورت، باید از طریق "info@archive.org" با تیم Wayback Machine تماس بگیرید تا درخواست کنید URL طراحی وب سایت شما را حذف کنند. لطفاً توجه داشته باشید که برای پردازش درخواست خود باید URL خود را در ایمیل خود وارد کنید.

4مرحله 7: تأیید کنید که طراحی وب سایت شما حذف شده است

حذف طراحی وب سایت شما از گوگل ممکن است چند روز طول بکشد. این به این دلیل است که Google باید URL و درخواست‌های حذف محتوای شما را پردازش کند، که یک فرآیند فوری نیست.

پس از اینکه مراحل قبلی را دنبال کردید، باید دوباره بررسی کنید که طراحی وب سایت شما از بین رفته است و این موارد را بررسی کنید:

1- URL شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود

2- میزبان طراحی وب سایت شما طراحی وب سایت شما را حذف کرد

3- Googleدرخواست حذف محتوای شما را به‌عنوان «تأیید شده» علامت‌گذاری کرده است

4- شما پیوندهای رسانه های اجتماعی به طراحی وب سایت خود را حذف کرده اید

5- نمایه «Google برای کسب‌ وکار من» خود را حذف کرده‌اید (اگر یکی داشتید)

چگونه می توان یک طراحی وب سایت را از جستجوی گوگل حذف کرد؟

در حالی که بسیاری از مردم به سادگی می خواهند طراحی وب سایت خود را از اینترنت حذف کنند، این راه حل برای همه نیست. اگر می ‌خواهید صفحه طراحی وب سایت یا طراحی وب سایت خود را آنلاین نگه دارید، اما نمی ‌خواهید در نتایج جستجو فهرست شود، این بخش برای شماست.

شما می توانید محتوای خود را در دو مرحله آسان از موتور جستجوی گوگل حذف کنید.

مرحله 1: URL را از Google حذف کنید

ابتدا باید یک درخواست حذف URL با Google ارسال کنید. برای ارسال یک درخواست حذف URL، به سادگی:

1- وارد Google Search Console شوید.

2- روی "Removals" کلیک کنید.

3- روی «درخواست جدید» کلیک کنید.

4URL - خود را وارد کنید و روی "بعدی" کلیک کنید.

5- روی «ارسال» کلیک کنید.

از طرف دیگر، همیشه می توانید URL خود را به یک صفحه طراحی وب سایت (فعال) دیگر هدایت کنید. اگر URL طراحی وب سایت شما ترافیک موتور جستجو خوبی داشته باشد، اما شما محتوا را به صفحه دیگری منتقل کرده اید، تغییر مسیر URL شما یک سازش عالی است.

مرحله ۲: از ایندکس مجدد محتوا توسط گوگل جلوگیری کنید

در نهایت، باید اقداماتی را برای جلوگیری از فهرست مجدد URL شما توسط گوگل انجام دهید. برای این کار کافی است یک تگ noindex به صفحه طراحی وب سایت یا طراحی وب سایت خود اضافه کنید. تگ noindex یک متا تگ است که در کد HTML طراحی وب سایت خود قرار می دهید. هنگامی که خزنده های گوگل طراحی وب سایتی با متا تگ noindex پیدا می کنند، گوگل صفحه شما را از نتایج جستجو حذف می کند.

برای افزودن متا تگ noindex به URL خود، باید:

1- به کد منبع URL خود دسترسی داشته باشید.

2- بخش را پیدا کنید.

3- این متا تگ را به بخش اضافه کنید: “”.

4- کد خود را ذخیره کنید

هنگامی که یک برچسب noindex اضافه کردید، Google فهرست مجدد طراحی وب سایت شما را متوقف خواهد کرد.

آیا می توانید تصاویر را از نتایج جستجوی گوگل حذف کنید؟

طبیعتاً صفحات طراحی وب سایت و طراحی وب سایت ها تنها مواردی نیستند که می توانید از Google حذف کنید. گوگل همچنین تصاویر قدیمی را به درخواست صاحب تصویر از جستجوی تصویر گوگل حذف می کند.

ثبت درخواست حذف تصویر قدیمی در کنسول جستجوی گوگل بسیار آسان است. برای ثبت درخواست، به ابزار حذف محتوای قدیمی رفته و روی «درخواست جدید» کلیک کنید. با این کار گزینه "صفحه" ظاهر می شود، بنابراین باید به جای آن گزینه "تصویر" را انتخاب کنید. سپس، URL تصویر قدیمی را در کادر متن قرار دهید و روی «ارسال» کلیک کنید.

Google

درخواست شما را پردازش می کند و نتیجه را به شما اطلاع می دهد. اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد، Google تصویر را از Google Images حذف خواهد کرد. لطفاً توجه داشته باشید که این ابزار فقط با تصاویر حذف شده کار می کند، نه تصاویر "زنده".

آیا می خواهید یک طراحی وب سایت قدیمی را حذف کنید؟ ✅ این پست شما را پوشش داده است 💪

خلاصه

در حالی که ممکن است اینترنت مکانی بسیار دائمی به نظر برسد، این همیشه درست نیست. اگر نیاز به حذف محتوا دارید، ممکن است این اتفاق بیفتد. حذف طراحی وب سایت از گوگل امکان پذیر است، مشروط بر اینکه مراحل بالا را دنبال کنید.

با این حال، باید به خاطر داشته باشید که در صورت نداشتن نسخه پشتیبان، هیچ راهی برای بازیابی یک طراحی وب سایت حذف شده وجود ندارد.

قبل از اینکه طراحی وب سایت خود را حذف کنید، همیشه از محتوای طراحی وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و در نظر بگیرید که آیا حذف URL از نتایج جستجو مشکل را حل می کند یا خیر.

هدف این است که تصاویری داشته باشید که به شما کمک کنند یک احساس عاطفی را منتقل کنید.

صرفه جویی در زمان، هزینه و به حداکثر رساندن عملکرد طراحی وب سایت با:

کمک فوری از کارشناسان میزبانی asp.net، 24/7.

ادغام Cloudflare Enterprise.

مخاطبان جهانی با 35 مرکز داده در سراسر جهان می‌شوند.

بهینه سازی با نظارت بر عملکرد برنامه داخلی ما.

همه اینها و خیلی بیشتر، در یک طرح بدون قراردادهای بلندمدت، مهاجرت های کمکی، و 30 روز ضمانت بازگشت پول. برنامه های ما را بررسی کنید یا با فروشندگان صحبت کنید تا طرحی را که برای شما مناسب است بیابید.