search
حلقه سفید

نحوه رفع انسداد طراحی وب سایت ها راهنمای نهایی برای سال 2022

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/06/28
نحوه رفع انسداد طراحی وب سایت ها راهنمای نهایی برای سال 2022

طراحی وب سایت های مسدود شده یک واقعیت تاسف بار در دنیای آنلاین هستند - به طوری که تقریباً همه در یک نقطه به یک بلوک برخورد می کنند. خوشبختانه، ابزارها و روش‌های مفیدی برای دور زدن بلوک ‌ها و دسترسی به محتوای محدود طراحی وب سایت وجود دارد.

اگر نمی توانید به طراحی وب سایت مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید، تنها نیستید. بیش از 76 درصد از کاربران طراحی وب سایت اینترنت در کشورهایی زندگی می کنند که حداقل نوعی سانسور آنلاین دارند. به علاوه، حتی اگر در جایی با سانسور زندگی نمی ‌کنید، احتمالاً با موانعی از محل کار، مدرسه و مکان‌ های دیگر مواجه شده‌ اید.

فهرست مطالب

  • چرا از یک طراحی وب سایت بلاک می شوم؟
  • 4- روش برتر برای رفع انسداد طراحی وب سایت ها
  • راه های دیگر برای رفع انسداد طراحی وب سایت ها

چرا از یک طراحی وب سایت بلاک می شوم؟

در حالی که بلاک‌ها ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتند، معمولاً به این دلیل است که کسی سعی می‌کند از دسترسی شما به یک طراحی وب سایت یا برنامه خاص جلوگیری کند.

 

اکثر بلوک ها در یکی از سه دسته اصلی قرار می گیرند: مسدود شدن توسط شبکه ای که از آن استفاده می کنید (مانند وای فای در محل کار یا مدرسه) یا مسدود شدن توسط خود طراحی وب سایت. در نهایت، ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی (ISP) یا دولت ممکن است حتی شما را مسدود کند.

مهم نیست بلوک، معمولا یک راه حل وجود دارد. با این حال، راه حلی که استفاده می کنید بستگی به نوع بلوک و آنچه می خواهید به آن دسترسی داشته باشید دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف بلوک ها و اینکه از چه ابزارهایی می توانید برای دور زدن آنها استفاده کنید، ادامه مطلب را بخوانید.

طراحی وب سایت توسط محل کار یا مدرسه شما مسدود شده است

تقریباً همه افراد دارای طراحی وب سایت محتوایی هستند که توسط محل کار یا تحصیلشان مسدود شده است. اما چرا این بلوک طراحی وب سایت ها در جای خود قرار دارند و چگونه کار می کنند؟

حدس زدن این استدلال بسیار آسان است: مدارس و محل های کار علاقه خاصی به کارآمد نگه داشتن دانش آموزان و کارمندان دارند. در نتیجه، بلوک طراحی وب سایت های سنگینی را روی انواع خاصی از طراحی وب سایت ها مانند شبکه های اجتماعی و بازی های آنلاین قرار می دهند.

معمولاً شبکه مدرسه یا محل کار شما طراحی وب سایت ها را با URL مسدود می کند. این بدان معناست که هر زمان که آدرسی را در مرورگر خود وارد می کنید، شبکه این آدرس را با لیست بلاک خود مقایسه می کند. اگر آدرس در لیست طراحی وب سایت بلاک باشد، دسترسی را محدود کرده و شما را مسدود می کند.

یک راه رایج برای دور زدن این بلوک‌ها، تغییر مسیر مرور خود از طریق شخص ثالث، مانند یک پروکسی یا شبکه خصوصی مجازی طراحی وب سایت ( (VPNاست.

طراحی وب سایت های مسدود شده یک واقعیت تاسف بار در دنیای آنلاین هستند 😅 خوشبختانه، هزاران ابزار و روش های مفید برای دور زدن بلوک ها و دسترسی به محتوای محدود طراحی وب سایت وجود دارد. ✅

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، اکثر جمعیت جهان با یک بلوک تحمیل شده توسط دولت ها روبرو هستند. اما چرا؟

پاسخ دقیق ممکن است متفاوت باشد، اما همه اینها به یک روند مشترک خلاصه می شود: دولت ها در حفظ شهرت خود در بین شهروندان خود منافعی دارند. در نتیجه، بسیاری از دولت‌ها دسترسی به طراحی وب سایت ‌هایی را که اطلاعات نامناسب درباره رویدادهای گذشته را به اشتراک می ‌گذارند، محدود می‌ کنند.

یکی از معروف ‌ترین نمونه‌های بلوک طراحی وب سایت دولتی «دیوار آتش بزرگ» چین است که پس از ورود اینترنت به این کشور در اوایل دهه 1990، به سرعت پیاده ‌سازی شد. هدف فایروال مسدود کردن و طراحی وب سایت های خارجی و ترافیک فرامرزی است که خلاف قانون اساسی و اهداف سانسور چین است.

به دلیل فایروال بزرگ، جمعیت نزدیک به 1.5 میلیارد نفر چین نمی توانند به طراحی وب سایت های محبوبی مانند گوگل و فیس بوک دسترسی داشته باشند. با این حال، این مانع آنها نشده است: 29٪ از کاربران طراحی وب سایت اینترنت در چین بلوک ها را با VPN دور می زنند.

البته چین تنها کشوری است که دسترسی شهروندانش به اینترنت را محدود می کند. با این حال، بدون توجه به کشور، بلوک ها معمولاً یکسان هستند و شبکه های دولتی ترافیک طراحی وب سایت را بر اساس URL طراحی وب سایت ها و آدرس های IP میزبان فیلتر می کنند.

VPN ها معمولا بهترین راه برای دور زدن بلوک های دولتی هستند. با این حال، برخی از کاربران طراحی وب سایت می توانند با استفاده از پروکسی ها و روش های دیگر دریافت کنند.

طراحی وب سایت توسط ISP شما مسدود شده است

در حالی که تقریباً به اندازه انواع دیگر بلوک‌ طراحی وب سایت هایی که تاکنون در مورد آن صحبت کردیم رایج نیست، بسیاری از کاربران طراحی وب سایت با بلوک‌ هایی از سوی ارائه ‌دهنده خدمات اینترنتی خود ISP) ) مواجه هستند.

در حالی که دلایل بلوک های ISP طراحی وب سایت می تواند متفاوت باشد، آنها معمولاً برای جلوگیری از ترافیک طراحی وب سایت هستند که می توانند قوانین محلی یا شرایط خدمات ارائه دهنده را نقض کنند. برخلاف «بلوک‌های سخت» سطح دولتی، «بلوک‌های نرم» ISP معمولاً با VPNها، پراکسی‌ها و سایر روش‌ها راحت ‌تر قابل دور زدن هستند. به سادگی تغییر سرورهای DNS می تواند حتی برخی از بلوک های ISP را دور بزند.

بسیاری از کاربران طراحی وب سایت اینترنت حتی نمی دانند که توسط ISP خود مسدود شده اند. یکی از دلایل رایج این است که این بلوک ها می توانند یک سرویس افزودنی ارزشمند برای محافظت از تجربه مرور شما باشند. با این حال، برخی از ISP ها نیز ممکن است دسترسی را برای محافظت از منافع خود محدود کنند.

اما چگونه متوجه می شوید که ISP شما پشت یک بلوک طراحی وب سایت است؟ در حالی که تشخیص آن همیشه آسان نیست، اگر نتوانید به طراحی وب سایتی در شبکه ‌ای نامحدود دسترسی داشته باشید، معمولاً می‌توانید نتیجه بگیرید که یک بلوک طراحی وب سایت از یک ISP است. به عنوان مثال، اگر در کشوری بدون سانسور زندگی می‌کنید و از شبکه محل کار یا مدرسه استفاده نمی‌کنید، هر بلوکی که تجربه می‌کنید احتمالاً از ISP شما می‌آید.

طراحی وب سایت دارای محدودیت جغرافیایی است

بسیاری از طراحی وب سایت ها ترافیک کل کشورها یا مناطق را مسدود می کنند. این نوع بلوک که به نام «محدودیت جغرافیایی» نیز شناخته می‌شود، در سرویس‌های استریم مانند Netflix، YouTube، Prime Video و غیره رایج است.

چرا به خود زحمت می دهید که ترافیک خارجی طراحی وب سایت را مسدود کنید؟ خدمات پخش جریانی، به ویژه، باید از قوانین توزیع پیروی کنند که دیکته می کند کدام کشورها و مناطق می توانند به محتوای خاصی دسترسی داشته باشند. این قوانین دلیل این است که تجربه نتفلیکس شما اغلب با ورود به یک کشور جدید - حتی در همان حساب - تغییر می کند.

همانطور که ممکن است حدس زده باشید، دور زدن محدودیت های جغرافیایی مستلزم دسترسی به طراحی وب سایت از یک کشور "تأیید شده" است. در حالی که ممکن است بدون سفر غیرممکن به نظر برسد، VPN ها و پروکسی طراحی وب سایت ها این قابلیت را با تغییر مسیر ترافیک شما از طریق سرورهای خارجی راه دور ارائه می دهند.

دلیل دیگر برای طراحی وب سایت های دیگر این است که ترافیک بیش از حد خارجی می تواند منابع سرور را تحت الشعاع قرار دهد.

تو ممنوع التصویر هستی

گاهی اوقات بلوک ها از خود یک طراحی وب سایت می آیند. بسیاری از طراحی وب سایت های محبوب مانند Omegle و Twitter می توانند کاربران طراحی وب سایت را به دلیل نقض شرایط خدمات خود یا تبلیغ فعالیت غیرقانونی ممنوع کنند.

در این مورد، تشخیص تحریم بودن شما بسیار آسان است. اما چگونه می توان از آن دور شد؟

پاسخ بسته به طراحی وب سایت و روش ممنوعیت متفاوت است. سرویس‌های مبتنی بر حساب مانند توییتر به سادگی خود حساب طراحی وب سایت را ممنوع می ‌کنند، به این معنی که نمی‌ توانید به سادگی با استفاده از VPN از آن عبور کنید. در عوض، شما باید یک حساب کاربری جدید طراحی وب سایت ایجاد کنید.

با این حال، بسیاری از ممنوعیت طراحی وب سایت ها بر اساس آدرس IP کاربر است. به جای مسدود کردن یک حساب، یک طراحی وب سایت ممکن است در عوض تمام ترافیک آدرس IP کاربر طراحی وب سایت را ممنوع کند. VPN ها و پروکسی ها راه های بسیار خوبی برای دور زدن این ممنوعیت ها هستند زیرا می توانند آدرس IP شما را با تغییر مسیر ترافیک طراحی وب سایت شما به طور موثر تغییر دهند.

آیا می توانید یک طراحی وب سایت را رفع انسداد کنید؟

بله، اما بستگی به بلوک دارد. VPN ها و پروکسی ها معمولاً می توانند اکثر محدودیت طراحی وب سایت ها را دور بزنند، اما همیشه تضمین نمی شود.

همانطور که در بخش بعدی خواهیم دید، قابلیت رفع انسداد می تواند بین ارائه دهندگان مختلف و بسته های نرم افزاری طراحی وب سایت بسیار متفاوت باشد. برای سخت‌تر کردن همه چیز، بسیاری از سرویس‌ های طراحی وب سایت محبوب دائماً به دنبال VPN و IP سرورهای پروکسی هستند که در نتیجه به تلاشی بی ‌پایان برای حفظ مجموعه وسیعی از آدرس ‌های کاربردی منجر می‌ شود.

خوشبختانه، حتی اگر یک VPN یا پروکسی برای یک سرویس خاص کار نکند، هنوز راه‌های زیادی برای دور زدن بلوک ‌ها وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد VPN ها، پروکسی ها و برخی از جایگزین های موثر برای رفع انسداد طراحی وب سایت های مورد علاقه خود به ادامه مطلب مراجعه کنید.

4 روش برتر برای رفع انسداد طراحی وب سایت ها

VPN ها و پروکسی طراحی وب سایت ها محبوب ترین و موثرترین ابزار برای رفع انسداد طراحی وب سایت ها هستند. با این حال، بسیاری از کاربران طراحی وب سایت از مرورگرهای ناشناس مانند DuckDuckGo نیز به نتایج عالی دست می یابند. در حالی که بسیاری از روش های دیگر برای رفع انسداد وب سایت ها وجود دارد، این چهار روش پرکاربردترین هستند.

1. شبکه خصوصی مجازی ((VPN

VPN ها محبوب ترین ابزار برای رفع انسداد طراحی وب سایت ها هستند. با این حال، دور زدن بلوک ها فقط یک محصول جانبی از عملکرد آنها است.

درست به نام خود، یک شبکه خصوصی مجازی ترافیک شما را از طریق مجموعه ای از سرورهای امن خود تغییر مسیر می دهد و به طور موثر شبکه خصوصی خانه، مدرسه یا محل کار شما را به یک شبکه عمومی مجازی گسترش می دهد. به عبارت دیگر، جایی که معمولاً ترافیک شما مستقیماً به یک طراحی وب سایت ارسال می شود، یک VPN به عنوان «واسطه» وارد عمل می شود که داده های شما را می گیرد و مجدداً ارسال می کند.

برخلاف پروکسی، VPN ترافیک خروجی شما را نیز رمزگذاری می کند. در نتیجه، هم ترافیک و هم هویت طراحی وب سایت شما خصوصی و امن باقی می ماند. همانطور که بعدا خواهیم دید، این بخشی از کلید دسترسی به طراحی وب سایت های مسدود شده است.

این فرآیند ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد، اما در واقع نسبتاً ساده است:

-1مشتری VPN را روی دسکتاپ یا مرورگر طراحی وب سایت خود باز می کنید.

-2مشتری VPN ترافیک خروجی شما را رمزگذاری می کند. بسته به ارائه‌دهنده، ممکن است بتوانید مشخص کنید کدام برنامه از VPN استفاده می‌کند (این گزینه به عنوان «تقسیم تونل» شناخته می ‌شود).

-3ترافیک رمزگذاری شده شما به شبکه سرورهای امن طراحی وب سایت VPN ارسال می شود. مانند هر اتصال دیگری، ترافیک شما به «بسته ‌هایی» تقسیم می‌شود که هر کدام شامل آدرس IP مبدا و مقصد است. در اینجا، آدرس IP منبع، آدرس شبکه خصوصی خانه، محل کار یا مدرسه شما است.

-4سرور VPN آدرس IP منبع شما را از هر بسته حذف می کند و آن را با آدرس خود جایگزین می کند. با انجام این کار، گیرنده فکر می کند که ترافیک طراحی وب سایت شما از سرور VPN است نه رایانه شما.

-5ترافیک طراحی وب سایت شما رمزگشایی می شود و توسط گیرنده دریافت می شود که از منبع واقعی آن آگاه نیست.

خوب، پس شاید کاملاً ساده نباشد. با این حال، احتمالاً نیازی به نگرانی در مورد جزئیات فرآیند نخواهید داشت. پس از راه ‌اندازی طراحی وب سایت ، می‌توانید به طور معمول مرور کنید، در حالی که VPN ترافیک طراحی وب سایت شما را در پشت صحنه رمزگذاری و تغییر مسیر می‌دهد.

این همه خوب و خوب است، اما چگونه این فرآیند باعث رفع انسداد طراحی وب سایت ها می شود؟

جواب در آی پی شماست. از آنجایی که بسیاری از بلوک‌ها و ممنوعیت‌ها مبتنی بر IP هستند (طراحی وب سایت ‌ها از آن برای استنباط موقعیت مکانی شما استفاده می ‌کنند)، جایگزین کردن آدرس IP شما در طول مسیریابی مجدد معمولاً برای عبور از محدودیت‌ ها کافی است. با این حال، از آنجایی که اکثر و طراحی وب سایت های اصلی دائماً سعی می ‌کنند دسترسی سرورهای VPN شناخته ‌شده را مسدود کنند، ارائه ‌دهندگان باید شبکه‌های بزرگی از سرورهای توزیع ‌شده طراحی وب سایت را برای دسترسی ایمن نگه دارند.

با این حال، تعداد سرورها و قابلیت ها بین ارائه دهندگان طراحی وب سایت مختلف VPN بسیار متفاوت است. حتی یک جستجوی سریع برای VPN صدها گزینه مختلف را به همراه خواهد داشت که هر ارائه دهنده تعداد و تنوع سرورهای متفاوتی دارد.

همانطور که ممکن است تصور کنید، قیمت نیز با عملکرد متفاوت است، با ارائه دهندگان برتر طراحی وب سایت 10 دلار یا بیشتر در ماه برای استفاده از شبکه هایی با هزاران سرور VPN امن. در حالی که برخی از VPN های رایگان وجود دارد، آنها اغلب قوی نیستند – و بسیاری از مردم برای رفع انسداد رایگان به پروکسی طراحی وب سایت ها مراجعه می کنند.

2. پروکسی طراحی وب سایت

مانند یک VPN، یک پروکسی نیز ترافیک را از طریق سرورهای خود تغییر مسیر می دهد - اما با چند تفاوت کلیدی.

بزرگترین تفاوت این است که پروکسی طراحی وب سایت ها مانند VPN ها داده ها را رمزگذاری نمی کنند. در نتیجه، ترافیک شما به طور کامل برای اشخاص ثالث قابل مشاهده است، که می تواند خطرات امنیتی بیشتری را در صورت استفاده از یک ارائه دهنده کمتر از معتبر ایجاد کند. هنگام استفاده از پروکسی، کاربران طراحی وب سایت باید هنگام تایپ رمز عبور یا ارسال اطلاعات امن دیگر مراقب باشند.

اکثر پروکسی طراحی وب سایت ها نیز سرورهای بسیار کمتری نسبت به ارائه دهندگان معمولی VPN ارائه می دهند. در حالی که ممکن است هنوز بتوانید وب سایت ها را رفع انسداد کنید، آنها احتمالاً به اندازه استفاده از VPN قابل اعتماد نخواهند بود.

با این حال، این اشکالات به این معنی نیست که پراکسی ها جای خود را ندارند. از آنجایی که آنها رایگان و به طور گسترده در دسترس هستند، پروکسی ها راهی سریع برای رفع انسداد طراحی وب سایت ها و حفظ ناشناس بودن ارائه می دهند. فقط هنگام ارسال داده های ایمن مراقب باشید و آماده باشید تا قبل از اینکه بتوانید به محتوای محدود دسترسی پیدا کنید، سرورهای مختلف را امتحان کنید.

3. افزونه مرورگر VPN/Proxy

بسیاری از VPN ها و پروکسی ها نیز می توانند به عنوان پسوند مرورگر (به جای ابزارهای نرم افزاری کامل) ارائه شوند.

اینها یک گزینه عالی برای رفع انسداد طراحی وب سایت ها هستند. VPN های معمولی به جای ترافیک ارسالی از برنامه های جداگانه، کل اتصال شما را تغییر مسیر می دهند. در حالی که برخی از ارائه ‌دهندگان به کاربران طراحی وب سایت اجازه می ‌دهند برنامه ‌هایی را که از شبکه VPN استفاده می ‌کنند انتخاب و انتخاب کنند، ممکن است مجبور باشید برای این امتیاز هزینه اضافی بپردازید.

یکی دیگر از مزایای افزونه های مرورگر این است که سرعت اتصال شما را برای سایر برنامه ها کاهش نمی دهند. از آنجایی که VPN ها یک مرحله اضافی بین منبع و مقصد اضافه می کنند، همیشه انتظار می رود اتصال کمی کندتر باشد. با این حال، اگر فقط مرورگر طراحی وب سایت از VPN استفاده می کند، در حالی که طراحی وب سایت ها را از مرورگر رفع انسداد می کنید، سرعت اتصال بالایی را برای سایر برنامه ها حفظ خواهید کرد.

با این حال، تفاوت برای پراکسی ها چندان مهم نیست. از آنجایی که اکثر پروکسی ها معمولا رایگان هستند و اغلب بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند، تفاوت کمی در سرعت اتصال وجود دارد مگر اینکه افزونه مرورگر دسترسی به سرورهای پراکسی ممتاز را فراهم کند.

4. Tor

مخفف «The Onion Router»، Tor یک شبکه رایگان و منبع باز است که به حفظ ناشناس بودن آنلاین اختصاص یافته است. در حالی که هدف اصلی آن مخفی کردن هویت شما است، همچنین از مزایای بازگشایی طراحی وب سایت ها با تغییر مسیر ترافیک شما از طریق شبکه گسترده رله خود برخوردار است.

آیا با مشکلات خرابی وasp.net دست و پنجه نرم می کنید؟ webever.ir راه حل میزبانی است که برای صرفه جویی در وقت شما طراحی شده است! ویژگی های ما را بررسی کنید

در حالی که ممکن است بسیار شبیه یک VPN یا پروکسی طراحی وب سایت به نظر برسد، کاملاً یکسان نیست. در جایی که VPN ها و پراکسی ها از سرورهای اختصاصی استفاده می کنند، شبکه Tor به یک شبکه همپوشانی بزرگ متکی است که کاملاً توسط داوطلبان اجرا می شود.

هنگامی که از Tor استفاده می کنید، ترافیک و داده های شما از طریق حداقل سه رله داوطلبانه تغییر مسیر می دهند تا زمانی که هیچ اطلاعات شناسایی باقی نماند. از سال 2022، شبکه Tor دارای بیش از 6000 رله است.

استفاده از شبکه Tor رایگان و آسان است. شما می توانید با دانلود مرورگر Tor و به سادگی انتخاب یک اتصال به شبکه طراحی وب سایت دسترسی داشته باشید. در حالی که برخی کشورها خود Tor را مسدود می کنند، می توانید با پیکربندی Tor برای استفاده از شبکه خود در حین دانلود، از این بلوک ها عبور کنید. پس از نصب، شما آماده هستید.

با این حال، Tor دارای اشکالاتی است. به منظور خصوصی نگه داشتن هویت شما، مرورگر Tor اغلب افزونه های رسانه ای (مانند فلش) را که می توانند برای افشای اطلاعات شناسایی دستکاری شوند، مسدود می کند. به طور مشابه، به طور خودکار اسکریپت ها را غیرفعال می کند و در نتیجه تجربه مروری با ویژگی های کمی کمتر می شود.

راه های دیگر برای رفع انسداد طراحی وب سایت ها

در حالی که استفاده از VPN ها، پروکسی ها و شبکه Tor همه راه های عالی برای رفع انسداد طراحی وب سایت ها هستند، آنها تنها گزینه نیستند – و حتی ممکن است در شرایط خاص غیر ضروری باشند.

قبل از خرید یک VPN ممتاز یا جایگزینی مرورگر طراحی وب سایت مورد علاقه خود با Tor، برخی از این گزینه های ساده تر را در نظر بگیرید.

تغییر از HTTP به HTTPS در طراحی وب سایت

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رفع انسداد طراحی وب سایت ‌های خاص، تغییر به نسخه HTTPS آن است. برای انجام این کار، به سادگی "http://" در URL را با "https://" جایگزین کنید.

این روزها راه حل مطمئنی نیست زیرا HTTPS به استاندارد اکثر طراحی وب سایت ها تبدیل شده است. اما می تواند راهی موثر برای دور زدن بلوک ها در شبکه های محل کار یا مدرسه باشد.

در این موارد، مدیران معمولاً هنگام اضافه کردن یک طراحی وب سایت به لیست بلاک شبکه خود، یک URL کامل (به عنوان مثال، http://www.blocked-website.com/) را مشخص می کنند. ممکن است مدیران فراموش کنند که تنوع HTTPS را درج کنند و راه حل مناسبی را به شما ارائه دهند.

از آدرس IP طراحی وب سایت استفاده کنید

مشابه تغییر به HTTPS، می‌توانید از آدرس IP طراحی وب سایت به جای URL آن استفاده کنید.

برای پیدا کردن URL یک طراحی وب سایت ، از هر یک از روش های ذکر شده در اینجا استفاده کنید. به سادگی آدرس IP را در مرورگر خود وارد کنید، و باید بتوانید به طراحی وب سایت دسترسی پیدا کنید، مگر اینکه سرپرست شبکه شما بررسی لازم را انجام داده باشد تا IP را نیز مسدود کند.

به عنوان مثال، یکی از چندین آدرس IP برای صفحه اصلی طراحی وب سایت Google 172.217.204.102 است. سعی کنید به جای google.com این آدرس را در مرورگر خود وارد کنید - در همان مکان کار خواهید کرد.

کوتاه کننده های URL

کوتاه کننده های URL مانند TinyURL راه دیگری برای دور زدن بلوک های خاص طراحی وب سایت ارائه می دهند.

این سرویس ها یک URL طراحی وب سایت موجود را می گیرند و یک نسخه کوتاه شده را برمی گردانند که به طور خودکار شما را به طراحی وب سایت اصلی هدایت می کند. با انجام این کار، شما فقط به URL طراحی وب سایت کوتاه شده وصل می شوید و نه به آدرس اصلی، که ممکن است توسط سرپرست شما مسدود شود. در نتیجه، کوتاه ‌کننده‌ های URL طراحی وب سایت گاهی اوقات می‌ توانند برای بلوک‌ ها و فهرست‌های بلاک مبتنی بر URL طراحی وب سایت ، بسته به نحوه اجرای آن‌ها، کار کنند.

سرور DNS خود را تغییر دهید

جابجایی به یک سرور سیستم نام دامنه DNS) ) دیگر روشی موثر برای رفع انسداد طراحی وب سایت ‌ها در صورت ممنوعیت IP است.

سرور DNS شما بدون اینکه خیلی فنی باشد، مسئول پیوند دادن URL طراحی وب سایت ها به آدرس(های) IP آنها است (به عنوان مثال، google.com به 172.217.204.102). از آنجایی که شبکه های خصوصی و ISP ها بلوک ها را از سرورهای DNS طراحی وب سایت خود مدیریت می کنند، جابجایی به یک عمومی معمولا راه حل خوبی است.

می توانید با وارد کردن آدرس IP آن در تنظیمات شبکه رایانه خود، به سرور DNS دیگری بروید. یکی از محبوب ‌ترین (و به‌خوبی به خاطر سپردن) انتخاب‌ها، سرور عمومی DNS گوگل است که دارای IP 8.8.8.8 است.

مترجمان آنلاین

ارسال یک URL طراحی وب سایت به مترجمان آنلاین مانند Google Translate پیوند جایگزینی را ارائه می دهد که می تواند از بسیاری از فیلترهای مسدود کننده فرار کند. به سادگی URL طراحی وب سایت را در قسمت ترجمه وارد کنید، زبان خود را انتخاب کنید و اجازه دهید مترجم جادویی خود را انجام دهد.

کش و آرشیو طراحی وب سایت

Google Cache و Wayback Machine archive.org نسخه‌هایی از هر طراحی وب سایتی را که می ‌خزند ذخیره می‌ کنند، که برای عموم در دسترس است. از آنجایی که برای دسترسی به یک طراحی وب سایت ذخیره‌شده نیازی به URL طراحی وب سایت اصلی ندارید، این یک روش مؤثر برای مشاهده طراحی وب سایت های مسدود شده است - البته نسخه ‌های قدیمی ‌تر.

برای دسترسی به نسخه کش شده یک طراحی وب سایت ، می توانید URL را در گوگل جستجو کنید و از نتایج به حافظه پنهان دسترسی پیدا کنید یا Wayback Machine را جستجو کنید.

مرورگر اپرا

مرورگر Opera شامل یک VPN داخلی رایگان است که آن را راهی سریع و آسان برای رفع انسداد طراحی وب سایت ها بدون خرید اشتراک گران قیمت می کند. با این حال، مراقب باشید: طبق برخی بررسی ها، این بهترین گزینه برای حفظ حریم خصوصی شما یا دسترسی به سرویس های پخش مانند Netflix نیست.

آیا نمی دانید که چرا (و چگونه) طراحی وب سایت های مورد علاقه شما مسدود می شوند؟ 🤔 برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید (و شروع به رفع انسداد کنید!) ✅

خلاصه

اگرچه راه های زیادی برای رفع انسداد طراحی وب سایت ها وجود دارد، VPN ها محبوب ترین و مؤثرترین راه حل هستند. با ارائه دهندگان برتر طراحی وب سایت که هزاران سرور را در سراسر شبکه های جهانی ارائه می دهند، VPN یک راه عالی برای دسترسی به محتوای محدود شده و حتی حفظ حریم خصوصی شما است.

با این حال، پراکسی ‌ها، Tor و سایر ابزارها و روش ‌هایی که طراحی وب سایت پوشش داده‌ایم نیز می ‌توانند در بسیاری از موقعیت ‌ها کار بزرگی انجام دهند. مهم نیست از چه چیزی استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که کلید رفع انسداد طراحی وب سایت ها یا تغییر آدرس IP یا امتحان یک URL جایگزین است.

به دنبال نکات مفیدتری هستید؟ برای اطلاع از آخرین نکات در مورد مرور ایمن، میزبانی asp.net و موارد دیگر، از وبلاگ webever.ir دیدن کنید.

صرفه جویی در زمان، هزینه و به حداکثر رساندن عملکرد طراحی وب سایت با:

  • کمک فوری از کارشناسان میزبانی asp.net، 24/7.
  • ادغام Cloudflare Enterprise.
  • مخاطبان جهانی با 34 مرکز داده در سراسر جهان می‌شوند.
  • بهینه سازی با نظارت بر عملکرد برنامه داخلی ما.

همه اینها و خیلی بیشتر، در یک طرح بدون قراردادهای بلندمدت

جرت های کمکی، و 30 روز ضمانت بازگشت پول. برنامه های ما را بررسی کنید یا با فروشندگان صحبت کنید تا طرحی را که برای طراحی وب سایت شما مناسب است بیابید.