search
حلقه سفید

نحوه طراحی سایت شخصی در 11 مرحله

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1402/10/16
نحوه طراحی سایت شخصی در 11 مرحله

طراحی سایت شخصی، فرصتی عالی برای نشان دادن شخصیت و مهارت های خود است. ما قصد داریم نگاهی به کارهایی که باید برای طراحی سایت شخصی انجام دهید که به بهترین شکل نمایانگر شخصیت شما باشد و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند بیندازیم.

چگونه یک وب سایت شخصی بسازیم

مرحله 1: بدانید که چرا می خواهید یک وب سایت شخصی طراحی کنید

موضوع و هدف طراحی سایت شخصی خود را در نظر بگیرید. ممکن است بخواهید فضایی برای وبلاگ در مورد سفرهای خود یا جایی برای انتشار نوشته های خلاقانه خود داشته باشید. یا ممکن است بخواهید یک پلتفرم برای تبلیغ کسب و کار رو به رشد خود در زمینه نانوایی، کانالی برای جذب مشتریان بیشتر به عنوان یک خرید سایت آزاد، یا یک نمونه کار کپی رایتینگ که به شما کمک کند یک کنسرت تمام وقت جدید داشته باشید.

صرف نظر از دلایلی که برای طراحی سایت شخصی دارید، مهم است که در مورد علایق خود و نحوه ارائه آنها (و خودتان) به صورت آنلاین فکر کنید.

اگر هدف شما کسب و کار بیشتر است، طراحی سایت شخصی شما می‌تواند نقش مهمی در کمک به بازاریابی مهارت‌ها و استعدادهایتان و ایجاد شغلتان داشته باشد.

به عنوان مثال، این طراحی سایت شخصی برای فابیو فرماتا به وضوح مهارت های او را به عنوان یک فیلمساز و طراح ویدیو به اشتراک می گذارد. این یک مثال عالی از این است که چگونه تمرکز داشتن باعث طراحی سایت شخصی قوی تر می شود.

هنگامی که می دانید چه چیزی می خواهید در مورد خودتان ارتباط برقرار کنید، سپس می توانید نوع وب سایتی را که می خواهید بسازید، اطلاع دهید. این می تواند هر چیزی باشد، از یک صفحه اصلی ساده که شامل یک بخش درباره من و اطلاعات تماس است، یا چیزی پیچیده تر مانند یک سایت تجارت الکترونیک که در آن محصولاتی را که طراحی می کنید می فروشید.

مرحله 2: مخاطبان خود را مشخص کنید

بیشتر طراحی سایت ها برای افرادی با علایق خاص طراحی شده اند. دانستن اینکه قصد دارید به چه کسی دسترسی پیدا کنید به همان اندازه مهم است که چرا در وهله اول یک طراحی سایت شخصی ایجاد می کنید.

این طراحی سایت شخصی - که در Webflow برای بازیکن حرفه‌ای فوتبال لیوسیا وایتوکایتته ساخته شده است - بر ویدیوها، آمار و محتوای دیگری تمرکز دارد که برای طرفداران یا علاقه‌مندان عمومی او جذاب است.

مانند لیوسیا، هنگام طراحی سایت شخصی خود، بپرسید؛ داستانی که دوست دارید در مورد خودتان بگویید چیست؟ علایق مشترکی که با مخاطب هدف خود به اشتراک می گذارید چیست؟ اگر طراحی سایت شما برای بازاریابی خودتان طراحی شده است، مشتریان بالقوه وقتی در صفحه شما قرار می گیرند به دنبال چه مهارت هایی هستند؟ مخاطبان خود را مشخص کنید و تصمیم بگیرید که چه اطلاعاتی باید از سایت شما جمع آوری کنند.

محتوایی که می‌نویسید، تصاویر و تصاویری که شامل می‌شوید و نحوه سازماندهی طراحی سایت شخصی همگی باید طوری ساخته شوند که برای مخاطب هدف شما جذاب باشد.

مرحله 3: نوع وب سایت شخصی را که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید

اکنون که می‌دانید چه چیزی را می‌خواهید بیان کنید و مخاطبان شما چه کسانی هستند، بیایید به دسته‌بندی‌های اساسی که طراحی سایت شخصی های شخصی در آن قرار می‌گیرند و اینکه کدام یک برای شما بهترین است، بپردازیم

وب سایت تک صفحه ای

یک طراحی سایت شخصی لزوماً کار بزرگی نیست. برای طرح ادعای خود در اینترنت، یک صفحه اصلی اصلی ممکن است گزینه عالی باشد.

این طراحی سایت تک صفحه‌ای برای دی‌جی دانیلا مونرو که در Webflow ساخته شده است، آهنگ‌های Soundcloud او و همچنین پیوندهایی را به حساب‌های رسانه‌های اجتماعی فعال او از جمله اینستاگرام، فیس‌بوک و یوتیوب دارد.

وب‌ سایت‌ های تک صفحه‌ای معمولاً از یک صفحه اصلی در بالای صفحه با بخش‌های اضافی مانند «درباره من» و اطلاعات تماس تشکیل شده‌اند. این نوع وب سایت ها عمدتاً اطلاعاتی هستند و به عملکرد پیچیده ای نیاز ندارند.

اگر یک حضور فعال در رسانه های اجتماعی دارید که به عنوان مرکز اصلی آنلاین شما عمل می کند، یک سایت یک صفحه ای ممکن است تمام چیزی باشد که برای طراحی سایت شخصی خود نیاز دارید.

وبلاگ

ایجاد یک وبلاگ نسبتا ساده است و یک انتخاب عالی برای اولین طراحی سایت شخصی شما است. این به بازدیدکنندگان سایت شما اجازه می دهد تا به وضوح دیدگاه منحصر به فرد شما، مهارت های شما را درک کنند و مهمتر از همه بتوانند به روشی شخصی تر با شما ارتباط برقرار کنند.

برای شروع باید از خود بپرسید که آیا از هنر و هنر نویسندگی لذت می برید؟ چشم انداز ارائه پست های وبلاگ منحصر به فرد، نوشتن آنها و به اشتراک گذاری آنها با مخاطبان باید شما را هیجان زده کند. برای داشتن یک وبلاگ موفق، باید یک آهنگ پست منظم را حفظ کنید و به طور مداوم مخاطبان هدف آنها را درگیر کنید.

وبلاگ delaide Perr یک مثال عالی است. این نه تنها دوچرخه سواری را پوشش می دهد، بلکه در مورد غلبه بر مشکلات زندگی مرتبط نیز صحبت می کند - و آن را برای مخاطبان وسیع تری جذاب می کند.

وبلاگ نویسی یک فضای اشباع شده است. اما بهترین وبلاگ نویسان نسبت به آنچه در مورد آن می نویسند، صحت و عشق مشترک دارند. وبلاگی راه اندازی کنید که چه چیزی برای شما مهم است.

نمونه کارها

هدف از نمونه کارها، بازاریابی مهارت ها و استعدادهای شما برای دیگران است. اگر در زمینه ای مانند عکاسی، طراحی، نویسندگی، یا کارهای خلاقانه دیگر فعالیت می کنید، داشتن یک نمونه کار ضروری است. نمونه کار های شخصی شما به تخصص شما آگاهی می بخشد، برند شخصی شما را ایجاد می کند و به شما کمک می کند تا مشتریان جدیدی پیدا کنید.

با بخش درباره ما، خدمات، پروژه‌های ویژه، و راهی برای تماس. این طراحی سایت برای طراح Glenn Catteeuw همه چیزهایی را دارد که یک نمونه کار نیاز دارد - همه از طریق یک طراحی مدرن و چشم نواز ارائه شده است.

یک نمونه کار دارای عناصر بیشتری برای مدیریت نسبت به یک وبلاگ ساده یا یک طراحی سایت شخصی است. اما حتی برای مبتدیان طراح وب، راه های آسانی برای ساختن آن وجود دارد. Webflow دارای تعدادی قالب نمونه کار است که می توانید از آنها برای راه اندازی و اجرای نمونه کارها در مدت زمان کوتاهی استفاده کنید

مرحله 4: محتوای خود را آماده کنید

توصیه می کنیم برای طراحی سایت خود از رویکرد اول محتوا استفاده کنید. به این ترتیب، می‌دانید که می‌خواهید چه چیزهایی را شامل شود و می‌توانید طراحی سایت خود را طوری طراحی کنید که به آن محتوا پاسخ دهد. برای شروع نیازی به پیش نویس نهایی همه چیز ندارید، اما تهیه یک نسخه تقریبی به شما نمایش دقیق تری از ظاهر طراحی سایت شما پس از اتمام می دهد.

افتتحایه صفحه لندینگ پیج

لندینگ پیج یا صفحه اصلی خود را به عنوان اولین برداشت خود در نظر بگیرید. برای شروع، یک تیتر قوی، چند نوشته همراه داشته باشید که بیانگر شخصیت شما باشد، و یک تصویر بصری قوی برای شروع خانه خود داشته باشید.

طراحی سایت شخصی زیر برای بازیگر گایوس چارلز با متن بزرگ و تصاویر دراماتیک شروع می‌شود که بازدیدکنندگان را جذب می‌کند و آنها را به دانستن بیشتر می‌کشاند

درباره من

شما می خواهید افراد را در مورد اینکه چه کسی هستید و در مورد چه چیزی هستید پر کنید. اجازه دهید بازدیدکنندگان شما کمی با پیشینه شما آشنا شوند. اطلاعاتی در مورد خودتان بگنجانید که با اهداف بزرگتری که دارید کار می کند.

این «درباره من» از مجموعه کارنامه نویسنده و فیزیکدان کریس فری کار بسیار خوبی در برجسته کردن نقاط قوت کلیدی او و تجربیات گذشته او انجام می دهد.

صفحه درباره من شما نباید خیلی طولانی باشد. فقط اطلاعات مربوط به خود، مهارت های خود و هر چیز دیگری را که دوست دارید بازدیدکنندگان طراحی سایت شخصی در مورد شما بدانند به اشتراک بگذارید

عکس ها و سایر تصاویر

تعادل خوبی بین تصاویر و متن وجود دارد. هیچ‌کس نمی‌خواهد از طریق بلوک‌های بی‌پایان نوشته نگاه کند، و همچنین نمی‌خواهد دسته‌ای از عکس‌ها را بدون هیچ زمینه‌ای ببیند

از تصاویری استفاده کنید که به بیان داستان شما کمک می کند و نسخه را تکمیل می کند. اگر می‌ خواهید فراتر از آن بروید، یک طراح گرافیک را استخدام کنید تا برخی از تصاویر سفارشی ایجاد کند یا حروفی را با دست طراحی کند تا کمی شخصیت به آن اضافه شود.

 

پروژه های برجسته

اگر قرار است طراحی سایت شخصی شما به عنوان نمونه کار یا رزومه عمل کند، باید نمونه هایی از کارهای گذشته شما را در بر گیرد. پروژه‌هایی را بیابید که بهترین ارتباط را با آنچه انجام می‌دهید نشان می‌دهند و ماهیت مهارت‌ها و استعدادهای شما را به تصویر می‌کشند.

توضیحات و توصیفات

این بیشتر برای یک نمونه کار یا یک وب سایت کسب و کار کوچک که زاویه بازاریابی دارد کاربرد دارد.

از همکاران و دیگرانی که برای آنها کار کرده اید، نقل قول دریافت کنید. اگر نمایه لینکدین دارید، می‌توانید توصیه‌هایی را که در آنجا جمع‌آوری کرده‌اید به عنوان نقطه شروع وارد کنید. از سرزنش کردن افرادی که با آنها کار کرده‌اید خجالت نکشید و ممکن است در مورد حرفه‌ای بودن شما چیزهای خوبی برای گفتن داشته باشند.

پست های وبلاگ بنویسید

اگر می‌خواهید یک وبلاگ را به عنوان بخشی از طراحی سایت شخصی خود بگنجانید، بهتر است قبل از راه‌اندازی آن، چند مقاله را ردیف کنید. پست کردن به طور منظم باعث می شود مردم بخواهند برگردند و چیزهای جدید را ببینند. استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS) ارسال به روز رسانی و ویرایش را آسان می کند.

مرحله 5: محتوا را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) خزنده های وب را آسان تر می کند تا محتوای شما را اسکن کنند و تعیین کنند که در مورد چیست. سئوی خوب شامل کار فنی پشت صحنه در طراحی سایت شما و همچنین استفاده استراتژیک از کلمات و عباراتی است که می خواهید در نتایج جستجوی ارگانیک رتبه بندی کنید. همیشه ایده خوبی است که قبل از شروع به قرار دادن محتوا در طراحی وب خود، کار سئو را انجام دهید.

محتوای با کیفیت بالا بخش بزرگی از بهینه سازی موتورهای جستجو است. نوشته شما باید دارای عمق و جزئیات مهم باشد. با اضافه کردن وبلاگی که به طور مداوم به روز می کنید، جریان دیگری از محتوا را در مقابل خزنده های وب که از طریق وب سایت شما اسکن می کنند، دریافت خواهید کرد.

بهینه سازی موتورهای جستجو می تواند کمی مشکل باشد اگر قبلاً آن را انجام نداده باشید. اگر می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید، SEO و Webflo راهنمای ضروری را بررسی کنید.

مرحله 6: گرایش خود را پیدا کنید

شاید طراحی سایت مورد علاقه شما از ترکیب رنگ هایی استفاده می کند که دوست دارید. یا شاید یک فونت شیک و جالب وجود داشته باشد که دیده اید که به عنوان یک سربرگ در طراحی سایت شما عالی عمل می کند. اشکالی ندارد که تحت تأثیر طرح های دیگران قرار بگیرید و آنچه را که دوست دارید انتخاب کنید تا زیبایی بصری خود را شکل دهید. مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ این 22 روند الهام بخش طراحی سایت را بررسی کنید.

مرحله 7: طرح بندی طراحی سایت خود را ایجاد کنید

اگر تا به حال توسعه سایت را انجام نداده اید، ممکن است احساس خستگی کنید. اما با کمی کار، حتی کسانی که هرگز چیزی طراحی نکرده اند، می توانند طراحی سایت شخصی راه اندازی کنند. اگر از یک سازنده طراحی سایت مانند Webflow استفاده می‌کنید، قالب‌ های زیادی برای طراحی سایت شخصی خود و همچنین مجموعه کاملی از آموزش‌ها و سایر مواد آموزشی وجود دارد که برای شروع به کار نیاز دارید. اگر تجربه ای با HTML، CSS یا سایر زبان های برنامه نویسی ندارید، Webflow به شما قدرت طراحی می دهد، بدون نیاز به کد.

هنگام شروع سفر خود در طراحی سایت، عناصر اصلی طراحی زیر را در نظر داشته باشید:

رنگ:

رنگ می تواند احساسات را به گونه ای برانگیزد که ما حتی متوجه نمی شویم. اگر به دنبال طراحی سایت شخصی جدی تر و حرفه ای هستید، ممکن است بخواهید به اندازه کافی از رنگ خاکستری یا آبی استفاده کنید. اگر قرار است طراحی سایت شما کمی ساده تر و سرگرم کننده باشد، ممکن است به سراغ پالت رنگی بازیگوش بروید. هر چیزی که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که شخصیت شما و لحن وب سایت شما را نشان می دهد.

وب سایت نمونه کارها Marina Tureczek حس حرفه ای بودن را با پس زمینه خاکستری روشن همراه با رنگ های بنفش و آبی نشان می دهد.

اگر می خواهید در مورد انتخاب رنگ برای طراحی سایت شخصی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، راهنمای مبتدیان ما را برای تئوری رنگ بررسی کنید.

تایپوگرافی

درست مانند طرح رنگ شما، تایپوگرافی می تواند احساسات را برانگیزد. فونت هایی که در قسمت عمده متن خود استفاده می کنید باید به راحتی قابل خواندن باشند، اما برای سرصفحه ها و آیتم های منو می توانید از چیزی کمی چشمگیرتر استفاده کنید.

طراحی سایت شخصی تصویرگر آل مورفی که با Webflow ساخته شده است، از ترکیبی چشم نواز از حروف طراحی شده با دست و تایپوگرافی سنتی‌تر استفاده می‌کند.

مانند Al، فونت هایی را انتخاب کنید که متناسب با لحن و سبک برند شخصی شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، لیست خواندن تایپوگرافی ما را بررسی کنید تا درباره نحوه استفاده از تایپوگرافی در طراحی سایت شخصی خود و همچنین این ویدیوی آموزنده در دانشگاه Webflow اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مرحله 8: یک طرح بندی واضح و ناوبری کاربر پسند ارائه دهید

شخصی که وارد سایت شما می شود مانند کسی است که وارد فضای زندگی شما می شود. اگر چیزی که آنها می بینند بهم ریخته و نامرتب باشد، بدون انجام هیچ اقدام دیگری از سایت شما خارج می شوند.

با تعاملات سرگرم کننده و چیدمان به خوبی سازماندهی شده، این نمونه کار تصویری برای Rachodoodles طراحی تمیزی دارد که برای پیمایش ساده است.

چیدمان شما باید فضای منفی کافی را فراهم کند تا همه عناصر فضایی برای تنفس داشته باشند. علاوه بر این، ناوبری باید برای بازدیدکنندگان طراحی سایت شخصی شهودی باشد تا بتوانند به سریع ترین و آسان ترین شکل به محتوای مورد علاقه خود دست یابند.

مرحله 9: به بازدیدکنندگان خود راهی برای تماس با شما بدهید

فراموش نکنید که راهی برای ارتباط با افراد ارائه دهید. این می تواند یک پیوند ایمیل ساده باشد، یا چیزی کمی پیشرفته تر، مانند فرم ارسال، داشته باشد. بسیاری از طراحی ‌سایت‌ های شخصی پیوندهای رسانه‌های اجتماعی و فرم‌های تماس را در پاورقی قرار می‌دهند تا مهم نیست که افراد چه صفحه‌ای را مشاهده می‌ کنند، همیشه می‌توانند اطلاعات تماس را پیدا کنند.

مرحله 10: قسمت فنی اجرای طراحی سایت را تنظیم کنید

چند نکته فنی وجود دارد که باید از مسیر خود کنار بگذارید تا طراحی سایت خود را راه اندازی کنید و در اینترنت زندگی کنید.

یک نام دامنه خریداری کنید

اگر یکی از خوش شانس ها را دارید، می توانید دامنه ای با نام خود را به دام بیندازید. اگر کسی قبلاً آن را ادعا کرده است، ممکن است مجبور شوید کمی خلاقیت بیشتری به خرج دهید یا یک دامنه دات نت یا جایگزین برای طراحی سایت شخصی خود انتخاب کنید. در صورتی که به کمی الهام گرفتن خلاقانه نیاز دارید، مولدهای نام دامنه مفید هستند.

یک سرویس میزبانی یا همان هاست وب پیدا کنید

برای اینکه طراحی سایت شما در دسترس عموم قرار گیرد، باید توسط یک شرکت میزبانی شود. یک برنامه میزبانی پیدا کنید که با بودجه شما کار کند، و با افزایش مخاطبان وب سایت شما، به راحتی قابل افزایش است. خدمات میزبانی وب زیادی برای انتخاب وجود دارد، بنابراین قبل از انتخاب یکی از آنها حتما تحقیق کنید.

مرحله 11: کلمه را به گوش دیگران برسانید

هنگامی که طراحی سایت جدید شما فعال شد، زمان آن است که همه را در مورد آن مطلع کنید. آن را به طور گسترده در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و آن را به بیو خود اضافه کنید. یک پیوند مستقیم در امضای ایمیل خود اضافه کنید. شما تمام کارها را برای طراحی سایت شخصی خود انجام دادید - از اینکه از مردم بخواهید آن را بررسی کنند خجالت نکشید.

طراحی سایت شخصی به دنیا نشان می دهد که شما کی هستید

هر کسی که هستید و هر کاری که انجام می دهید، طراحی سایت شخصی برای آگاهی دادن به همه چیزهایی که شما را خاص می کند ضروری است. این به عنوان یک فانوس دریایی عمل می کند و افراد همفکری را که علاقه مند به اینکه شما چه کسی هستید یا چه کاری انجام می دهید را وارد میدان می کند. می تواند شما را با افراد مرتبط کند و فرصت هایی را ایجاد کند که در غیر این صورت محقق نمی شوند.

چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند؟ استعدادهای شما چیست؟ و چه چیزی را مهم می دانید؟ طراحی سایت شخصی کنید و اجازه دهید همه ما بدانیم.

منبع :