search
حلقه سفید

نحوه مسدود کردن طراحی وب ‌سایت ‌ها در کروم در کمتر از یک دقیقه از شر حواس ‌پرتی خلاص شوید

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1401/08/07
نحوه مسدود کردن طراحی وب ‌سایت ‌ها در کروم  در کمتر از یک دقیقه از شر حواس ‌پرتی خلاص شوید

آیا به دنبال راهی آسان برای مسدود کردن یک طراحی وب سایت در Google Chrome هستید تا شما یا سایر کاربران طراحی وب سایت نتوانید به آن دسترسی داشته باشید؟

چه بخواهید با مسدود کردن YouTube یا Reddit از حواس پرتی خود جلوگیری کنید یا طراحی وب سایت ‌های نامناسبی را که تحت کنترل‌ های والدین نیستند مسدود کنید تا فرزندانتان بتوانند با خیال راحت در طراحی وب سایت گشت و گذار کنند، ما شما را تحت پوشش قرار می ‌دهیم.

 

کروم در زمینه سهم بازار مرورگرها پیشتاز است و بیش از 73 درصد را در اختیار دارد. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه طراحی وب سایت ها را در گوگل کروم در دسکتاپ، اندروید و iOS مسدود کنید. ما به روش‌ های مختلف، از استفاده از یک برنامه افزودنی، ویرایش فایل میزبان طراحی وب سایت تا تنظیمات تلفن همراه، عمیق ‌تر خواهیم کرد.

آیا می خواهید یک طراحی وب سایت را در Google Chrome مسدود کنید تا بتوانید روی کار متمرکز بمانید؟ این راهنمای سریع و آسان شما را در کار نگه می دارد.

فهرست مطالب

نحوه مسدود کردن طراحی وب سایت ها در کروم (دسکتاپ)

چگونه یک طراحی وب سایت را در کروم بدون برنامه افزودنی مسدود کنیم

نحوه مسدود کردن طراحی وب سایت در کروم (موبایل)

نحوه مسدود کردن طراحی وب سایت اعلان ها در مرورگر کروم

نحوه مسدود کردن طراحی وب سایت ها در کروم (دسکتاپ)

ساده ترین راه برای مسدود کردن یک طراحی وب سایت در نسخه دسکتاپ کروم، استفاده از یک برنامه افزودنی است. گزینه های زیادی وجود دارد، اما BlockSite به روزترین است و بیش از 1,000,000 کاربر فعال طراحی وب سایت دارد.

همانند سایر افزونه های کروم، فرآیند نصب تقریباً فوری است. برای رفتن به صفحه طراحی وب سایت برنامه افزودنی کافی است روی پیوند بالا کلیک کنید یا Block Site را در فروشگاه طراحی وب سایت Chrome جستجو کنید.

سپس روی دکمه افزودن به Chrome کلیک کنید و با کلیک روی «افزودن افزونه» در درخواست نصب، درخواست طراحی وب سایت را تأیید کنید.

هنگامی که برنامه افزودنی را اضافه کردید، از شما اجازه می‌خواهد تا داده‌های طراحی وب سایت مرور را ضبط کند، که می ‌توانید آن را رد کنید.

پس از آن، رابط کاربری طراحی وب سایت برنامه را خواهید دید که می توانید اولین طراحی وب سایت مسدود شده خود را اضافه کنید. به سادگی یک URL طراحی وب سایت را تایپ کرده و enter را فشار دهید تا هر طراحی وب سایتی مانند reddit.com مسدود شود:

اکنون، اگر سعی کنید در میانه روز کاری خود از Reddit بازدید طراحی وب سایت کنید، به جای آن این گزینه را خواهید دید.

به جای subreddit های بی پایان، یک توله سگ ناامید به شما انگیزه می دهد تا به سر کار خود بازگردید.

نحوه مسدود کردن طراحی وب سایت ها در حالت ناشناس

به طور پیش فرض، هیچ تنظیمات افزونه ای برای حالت ناشناس طراحی وب سایت اعمال نمی شود و BlockSite نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بنابراین برای اطمینان از مسدود کردن طراحی وب سایت در حین استفاده از حالت ناشناس کروم، به تنظیمات افزونه بروید. اگر قبلاً برگه را بسته اید، باید بتوانید پسوند BlockSite را در نوار ابزار خود پیدا کنید.

از آنجا به صفحه تنظیمات طراحی وب سایت بروید و روی دکمه «فعال کردن در حالت ناشناس» در بالای صفحه طراحی وب سایت کلیک کنید.

اکنون، حتی اگر سعی کنید به صفحات طراحی وب سایت مسدود شده خود در حالت ناشناس دسترسی پیدا کنید، نمی توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

چگونه از طراحی وب سایت های مسدود شده خود با رمز عبور محافظت کنید (برای کنترل والدین و رایانه های اداری)

چه یک والدین نگران باشید، چه مدیر دفتری که می‌خواهید بهره ‌وری را افزایش دهید، باید یک قدم دیگر بردارید.

اگر فقط از افزونه طراحی وب سایت استفاده می کنید، کاربران طراحی وب سایت می توانند به سادگی صفحه طراحی وب سایت افزونه را پیدا کنند و بدون مشکل صفحات را رفع انسداد طراحی وب سایت کنند. برای جلوگیری از این امر، باید محافظت از رمز عبور را به برنامه افزودنی اضافه کنید.

برای انجام این کار، به صفحه طراحی وب سایت جزئیات BlockSite بروید و به تب محافظت از رمز عبور بروید. از آنجا تیک گزینه اول را بزنید و آدرس ایمیل و رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید.

پس از ثبت نام و ورود به سیستم، همه کاربران طراحی وب سایت Chrome باید برای ایجاد تغییرات وارد سیستم شوند.

اگر می‌ خواهید صندوق ورودی Gmail خود را به همین روش کنترل کنید، ما فهرستی از 22 افزونه Gmail برای کمک به بهبود تجربه صندوق ورودی شما داریم.

چگونه یک طراحی وب سایت را در کروم به طور موقت مسدود کنیم

اگر نمی خواهید به طور دائم طراحی وب سایت ها را مسدود کنید، بلکه به طور موقت حواس پرتی را در حین کار مسدود کنید، BlockSite این گزینه را نیز ارائه می دهد.

اما برای استفاده از آن، باید افزونه طراحی وب سایت را پین کنید. بنابراین اگر نمی ‌توانید نماد را در نوار ابزار خود ببینید، باید آن را با کلیک کردن بر روی قطعه پازل و سپس پین کردن BlockSite اضافه کنید.

در مرحله بعد، روی نماد BlockSite در نوار ابزار خود کلیک کنید، به تب Work Mode بروید و روی دکمه "شروع به کار" طراحی وب سایت کلیک کنید.

سپس، می‌توانید طراحی وب سایت ‌هایی را که می ‌خواهید مسدود کنید به فهرستی اضافه کنید و پس از افزودن طراحی وب سایت همه آنها، روی ادامه کلیک کنید.

بعد، می توانید فواصل کار و استراحت را تنظیم کنید. به ‌طور پیش‌ فرض روی فاصله زمانی تکنیک پومودورو 25 دقیقه روشن است و سپس یک استراحت 5 دقیقه ‌ای انجام می‌ شود. همچنین می توانید آن را روی یک روز کاری 8 ساعته تنظیم کنید.

برای انجام کارهای بیشتر، لیست ما را از بهترین افزونه های Chrome طراحی وب سایت برای کاربران طراحی وب سایت برای افزایش بهره وری بررسی کنید.

چگونه یک طراحی وب سایت را در کروم بدون برنامه افزودنی مسدود کنیم

نمی خواهید از افزونه کروم برای مسدود کردن طراحی وب سایت ها استفاده کنید؟ با استفاده از دو روش دیگر می توانید طراحی وب سایت ها را به طور کامل مسدود کنید:

تا زمانی که یک مدیر هستید، می توانید از ویرایش فایل میزبان طراحی وب سایت برای محدود کردن دسترسی به طراحی وب سایت ها استفاده کنید.

می ‌توانید طراحی وب سایت ‌ها را در سطح روتر مسدود کنید، و مانع از دسترسی فرزندان (یا کارمندان) خود طراحی وب سایت ‌های حواس ‌پرتی در هر دستگاه متصل به وای ‌فای شوید.

1. مسدود کردن طراحی وب سایت ها در حال ویرایش فایل میزبان

در ویندوز، می‌توانید طراحی وب سایت ‌های کروم و سایر مرورگرهای طراحی وب سایت را با استفاده از آنچه «فایل میزبان» نامیده می‌ شود، مسدود کنید.

مطمئن شوید که فایل هاست را با Notepad یا ویرایشگر متن اصلی طراحی وب سایت دیگری باز کرده اید.

از اینجا می خواهید خطوطی را با IP لوکال هاست خود در مقابل هر دامنه ای که می خواهید مسدود کنید طراحی وب سایت اضافه کنید

خطوط جدید کد را بعد از آخرین خط نظر داده شده که با # شروع می شود اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که بین آدرس IP لوکال هاست و نام دامنه طراحی وب سایت فاصله وجود دارد.

حالا CTRL+S را فشار دهید یا به صورت دستی از منو ذخیره کنید تا فایل به روز شود (فایل را با پسوند txt ذخیره نکنید).

اگر درخواستی دریافت کردید که به شما اجازه نمی دهد تغییرات را ذخیره کنید، ممکن است مجبور شوید مجوزهای فایل را بازنشانی کنید. برای انجام این کار، روی فایل کلیک راست کرده و پیوند Properties را از منوی کشویی انتخاب کنید.

به کاربر طراحی وب سایت خود مجوزهای کنترل کامل بدهید و روی اعمال کلیک کنید. اکنون باید بتوانید محتویات طراحی وب سایت فایل را ویرایش کرده و بدون مشکل ذخیره کنید.

دوباره سعی کنید فایل را ذخیره کنید و موفق خواهید شد. اکنون که فایل را ذخیره کرده اید، نوبت به لحظه حقیقت رسیده است.

کروم را باز کنید و سعی کنید از یکی از طراحی وب سایت های مسدود شده بازدید کنید.

اگر همه کارها را به درستی انجام داده اید، نباید بتوانید از هر مرورگری به هیچ طراحی وب سایتی در لیست دسترسی داشته باشید. شما حتی نمی توانید شروع به بارگیری صفحه طراحی وب سایت کنید.

برای کاربران طراحی وب سایت macOS، همه چیز خیلی متفاوت نیست. در اینجا کاری است که باید انجام دهید.

سپس، مکان‌ نمای خود را به خط آخر ببرید و همه طراحی وب سایت ‌هایی را که می‌ خواهید دنبال کردن را مسدود کنید، اضافه کنید

هنگامی که همه طراحی وب سایت ها را اضافه کردید، ویرایش طراحی وب سایت های خود را ذخیره کنید و از فایل خارج شوید. برای اطمینان از اجرای همه تغییرات، ممکن است لازم باشد کش DNS طراحی وب سایت خود را پاک کنید.

2. مسدود کردن طراحی وب سایت ها با استفاده از روتر (مک و ویندوز)

اگر روتر شما قابلیتی برای مسدود کردن طراحی وب سایت ها در شبکه شما دارد، می توانید از آن برای مسدود کردن طراحی وب سایت ها در Chrome و سایر مرورگرها استفاده کنید. در واقع، طراحی وب سایت ها را در هر دستگاه متصل به وای فای، از جمله تبلت ها و تلفن های همراه نیز مسدود می کند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که آدرس IP روتر خود را پیدا کنید تا بتوانید به تنظیمات دسترسی داشته باشید.

برای پیدا کردن آدرس IP طراحی وب سایت روتر خود در رایانه ‌های Mac، با کلیک کردن بر روی نماد Mac، System Preferences را باز کنید. سپس پنجره Network را باز کنید.

از اینجا باید اتصال مربوطه را انتخاب کنید، یا wifi یا ethernet، و می توانید اطلاعات IP طراحی وب سایت را در زیر وضعیت مشاهده کنید.

برای دسترسی به روتر، آدرس را کپی کرده و در مرورگر خود جایگذاری کنید.

آیا در عوض یک رایانه ویندوزی دارید؟ در اینجا نحوه یافتن IP طراحی وب سایت روتر خود آورده شده است.

در رایانه های ویندوزی، می توانید Command Prompt را با جستجوی cmd و فشردن enter باز کنید.

پس از باز کردن آن، عبارت ipconfig را تایپ کرده و اینتر را فشار دهید. آدرس روتر خود را در قسمت "دروازه پیش فرض" خواهید دید.

برای دسترسی به روتر، آدرس را کپی کرده و در مرورگر خود جایگذاری کنید.

در مرحله بعد، باید تنظیمات روتر طراحی وب سایت خود را ویرایش کنید.

برای انجام این کار، باید اطلاعات ورود سرپرست روتر خود را داشته باشید. اگر آن را تغییر نداده اید، روی اسناد/ باکسی که روتر شما وارد شده است نوشته شده است.

آدرس را در کروم کپی کرده و جایگذاری کنید و یک اعلان ورود به سیستم طراحی وب سایت را مشاهده خواهید کرد.

مراحل نهایی به روتر شما بستگی دارد. به عنوان مثال، روترهای Netgear تنظیمات طراحی وب سایت را در زیر تب Security مسدود کرده اند.

از آنجا، می ‌توانید به بخش «مسدود کردن طراحی وب سایت ‌ها» بروید و طراحی وب سایت ها را با کلمات کلیدی یا نام دامنه مسدود کنید.

یک نام دامنه را در فیلد تایپ کنید، روی دکمه افزودن کلمه کلیدی طراحی وب سایت کلیک کنید و با موفقیت طراحی وب سایت را از طریق روتر خود مسدود خواهید کرد.

نحوه مسدود کردن طراحی وب سایت در کروم (موبایل)

برخلاف رایانه ‌های رومیزی، این روش برای دستگاه‌ های مختلف در اینجا دقیقاً یکسان نیست. آیفون تنظیمات حریم خصوصی بومی بهتری را ارائه می دهد که به این معنی است که برای مسدود کردن طراحی وب سایت ها نیازی به برنامه ندارید.

بنابراین ما در زیر یک بخش برای گوشی های اندروید و یک بخش برای آیفون داریم.

نحوه مسدود کردن طراحی وب سایت ها در اندروید

ساده ترین راه برای مسدود کردن طراحی وب سایت ها در تلفن اندرویدی استفاده از برنامه BlockSite است. ابتدا باید اپلیکیشن را در گوگل پلی استور جستجو و نصب کنید.

سپس، باید تنظیمات دسترس‌ پذیری خود را ویرایش کنید تا به برنامه دسترسی داشته باشید (برنامه شما را از این طریق راهنمایی می ‌کند). در اکثر گوشی ها، قسمت BlockSite طراحی وب سایت در پایین تنظیمات قرار دارد.

پس از انجام این کار، می توانید شروع به مسدود کردن طراحی وب سایت ها در تلفن خود کنید.

روی علامت مثبت کلیک کنید تا اولین طراحی وب سایت خود را مسدود کنید.

کلمه کلیدی یا نام دامنه را جستجو کنید و طراحی وب سایت یا برنامه ای را که می خواهید مسدود کنید انتخاب کنید.

پس از انتخاب سایت، روی Done ضربه بزنید تا تنظیمات طراحی وب سایت شما ذخیره شود.

شما اکنون به طور رسمی اولین طراحی وب سایت خود را در اندروید مسدود کرده اید.

اگر سعی کنید از یک طراحی وب سایت مسدود شده بازدید کنید، همان توله سگ ناامید را مانند رایانه رومیزی خود خواهید دید.

نحوه مسدود کردن طراحی وب سایت ها در iOS

اگر یکی از مدل ‌های جدید آیفون را دارید، برای شروع مسدود کردن طراحی وب سایت ‌ها حتی نیازی به نصب برنامه ندارید. می توانید این کار را از داخل تنظیمات آیفون انجام دهید.

ابتدا به صفحه تنظیمات عمومی طراحی وب سایت تلفن بروید، به پایین بروید و روی پیوند Screen Time ضربه بزنید.

سپس به پایین بروید و روی پیوند «محدودیت‌ های محتوا طراحی وب سایت و حریم خصوصی» ضربه بزنید.

سپس، تنظیمات محدودیت‌ های محتوا طراحی وب سایت را به پایین اسکرول کنید تا زمانی که برگه «محتوای طراحی وب سایت » را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

از اینجا می توانید یکی از گزینه های موجود طراحی وب سایت را انتخاب کنید:

دسترسی نامحدود طراحی وب سایت

طراحی وب سایت های محدود بزرگسالان

فقط طراحی وب سایت های مجاز

گزینه "Limit Adult Websites" را انتخاب کنید و می توانید شروع به اضافه کردن طراحی وب سایت های خاصی کنید تا هرگز اجازه ندهید.

وقتی طراحی وب سایت ها را به لیست اضافه می‌ کنید، حتی نمی‌ توانید بارگیری آن‌ ها را شروع کنید، چه به وای ‌فای خانگی یا طرح داده متصل باشید.

نحوه مسدود کردن طراحی وب سایت اعلان ها در مرورگر کروم

مسدود کردن طراحی وب سایت ‌ها نیمی از ماجرا است زیرا اعلان‌ ها نیز می‌توانند بهره وری شما را مختل کنند (و خراب کنند). بنابراین بیایید نگاهی به نحوه متوقف کردن آنها در کروم طراحی وب سایت بیندازیم.

برای مسدود کردن طراحی وب سایت یک اعلان، به برنامه افزودنی یا ویرایش هیچ فایل یا تنظیمات سیستم عامل نیاز ندارید.

می ‌توانید اعلان‌های فشاری از طراحی وب سایت ها را در تنظیمات حریم خصوصی عمومی Chrome مسدود کنید. با این URL طراحی وب سایت می ‌توانید فوراً به آنجا بروید: chrome://settings/content/notifications یا به صفحه تنظیمات بروید و روی حریم خصوصی و امنیت کلیک کنید.

در مرحله بعد، به "تنظیمات طراحی وب سایت " بروید و روی صفحه طراحی وب سایت اعلان ها کلیک کنید.

اکنون می ‌توانید طراحی وب سایت ‌ها را به طور کامل از درخواست مجوز برای ارسال اعلان‌ها متوقف کنید یا طراحی وب سایت ‌های فردی را با URL طراحی وب سایت مسدود کنید.

مسدود کردن طراحی وب سایت اعلان‌ها در Chrome Mobile

نسخه موبایل کروم برای iOS و iPhone و iPad به طور پیش‌ فرض اعلان‌ ها را خاموش کرده است، بنابراین تنظیمات اعلان‌ها وجود ندارد و نیازی به ویرایش آنها نیست.

در اندروید، مسدود کردن طراحی وب سایت اعلان‌ها حتی ساده‌تر از نسخه دسکتاپ است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

Chrome را باز کنید، روی دکمه بیشتر در گوشه کلیک کنید، به پایین بروید و روی پیوند تنظیمات ضربه بزنید.

هنگامی که به آنجا رسیدید، به پایین بروید و روی پیوند طراحی وب سایت Notifications کلیک کنید.

از اینجا می ‌توانید تمام اعلان ‌های برنامه (از جمله همه طراحی وب سایت ها) را با یک ضربه خاموش کنید.

اگر می‌ خواهید اعلان ‌های طراحی وب سایت های خاصی را مسدود کنید، می ‌توانید به قسمت طراحی وب سایت ‌ها بروید و روی دکمه کنار طراحی وب سایت مورد نظر ضربه بزنید.

چه بخواهید طراحی وب سایت ها را برای خود یا فرزندانتان مسدود کنید، این راهنما شما را پوشش می دهد.

خلاصه

کار شما به جای ساعت‌ هایی که جلوی رایانه‌ تان می ‌نشینید، به آنچه می‌ توانید ارائه دهید، متکی است.

به همین دلیل است که باید سعی کنید به خودتان کمک کنید و عوامل حواس پرتی را به حداقل برسانید. اگر مراحل این راهنما را دنبال کنید، می‌توانید به راحتی طراحی وب سایت ‌ها را در Chrome در هر دستگاهی که می ‌خواهید طراحی وب سایت مسدود کنید. دیگر نیازی نیست که در رایانه، موبایل یا تبلت خود دچار حواس پرتی شوید.

حالا نوبت شماست: چگونه از خراب شدن جریان کارتان توسط عوامل حواس پرتی جلوگیری کنید؟ از کدام برنامه ها استفاده می کنید؟ آنها را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید!