search
حلقه سفید هاست چیست
اشتراک گذاری در :
انتشار : 1400/04/28
هاست چیست

طراحی سایت نیازمند یک فضا برای قرار دادن فایل ها و تصاویر، پایگاه داده و سایر اطلاعات مربوط به سایت است. این فضا دارای گزینه ها و ویژگی های متعددی است. شرکت های متعددی اقدام به ارائه هاست برای میزبانی سایت های مختلف کرده اند و انتخاب اینکه کدام هاستینگ مناسب است دارای اهمیت زیادی است. برای انتخاب هاستینگ مناسب باید چندین جنبه را در نظر داشت.

فضا و منابع

هاست ها فضا های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهند تا بعد از طراحی سایت بتوانند از منابع و امکانات آن بهره ببرند. این فضاها به سه دسته تقسیم می شوند.

هاست

هاست فضایی است که بصورت اشتراکی بین چندین سایت قرار می گیرد و منابع و سرور بین آنها تقسیم می شود. این فضاها دارای امنیت پایین تری نسبت به سایر موارد است و منابع محدودی در اختیار کاربران قرار می گیرد و با توجه به اینکه فضا و منابع در این ساختار بین چندین سایت مشترک است، احتمال دسترسی به اطلاعات از طریق سایت های همسایه وجود دارد. این گونه فضاهای هاست برای وب سایت هایی که اطلاعات محرمانه ندارند و صرفا برای معرفی و ارلئه محصولات استفاده می شوند بسیار مناسب است.

VPS

وی پی اس یا همان سرور مجازی اختصاصی، فضاهایی هستند که بصورت سرور در اختیار کاربران قرار می گیرند و شما مستقیما به سیستم عامل دسترسی دارید. فقط وب سایت های شما در آن قرار دارد و دارای منابع سروری مشترکی است ولی قسمتی از منابع سرور کاملا در اختیار شماست و سایر VPS ها اجازه دسترسی به آن را ندارند. این فضاها دارای تعرفه بیشتری نسبت به هاست هستند و برای کسب و کارهای آنلاین کوچک و متوسط مناسب هستند.طراحی سایت یا پایگاه داده این گونه کسب و کارها به گونه ای است که نیازمند منابع بیشتر سرور و انتیت بالایی هستند.

سرور اختصاصی

در این ساختار شما دارای یک سرور فیزیکی اختصاصی هستید و می توانید از تمامی منابع آن به هر شکلی دوست دارید استفاده کنید. سرور اختصاصی برای کسب و کارهای آنلاین بزرگ مناسب است و بار مالی زیادی را به شما تحکیل می کند.

instagram whatsapp call