search
حلقه سفید

هزینه های طراحی سایت

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1402/10/05
هزینه های طراحی سایت

طراحی سایت دارای هزینه ها و زوایای پیدا و پنهانی است. هزینه های طراحی سایت را باید از دو جنبه در نظر گرفت.

1- هزینه های نقدی

هزینه های طراحی سایت شامل موارد مختلفی است و شما بر اساس سیاست کاری شرکتی که طراحی سایت را انجام می دهد، ممکن است این هزینه ها را بصورت یکجا و یا تفکیک شده پرداخت نمایید. به هر حال این هزینه ها، هزینه هایی هستند که شما باید برای خرید سایت پرداخت کنید.

الف) هزینه طراحی سایت: هر شرکتی بر اساس تیم کاری، نرم افزار مورد استفاده، هزینه های جاری و سود شرکت بابت طراحی وب سایت و بارگزاری مطالب، مبلغی را به عنوان دستمزد دریافت می نماید. این هزینه ها بر اساس خدماتی که شرکت ارائه می دهد، متفاوت است زیرا نوع سرویس و خدمات شرکت ها با یکدیگر تفاوت دارد. چون ماهیت این امر از نوع خدمات است، توصیه می کنم به دنبال خدمات ارزان نباشید زیرا قطعا کیفیت خدمات شما را راضی نخواهد کرد.

ب) هزینه هاست و دامین: شما جهت دسترسی به وب سایت نیازمند دامین هستید ( نامی که با آن به سایت دسترسی داشته باشید ). این نام بر اساس دامنه انتخابی دارای هزینه است که بصورت سالیانه پرداخت می شود. غیر از دامین شما نیازمند یک هاست هستید ( سرویس که اطلاعات سایت و فایل های طراحی در آن قرار دارد). هاست نیز بصورت اجاره سالیانه است و هر سال باید تمدید شود. البته می توان آن را بصورت چند ساله نیز تمدید کرد.

ج) هزینه پشتیبانی: وب سایت همیشه نیازمند خدمات پشتیبانی فنی است. پس شرکت ها هرسال یک مبلغی را بابت ارائه خدمات فنی پشتیبانی از شما مطالبه خواهند کرد.

د) مجوز های قانونی: طراحی وب سایت عادی نیازمند مجوز قانونی نیست ولی اگر شما بخواهید در وب سایت کار فروش آنلاین و یا فروش محتوا داشته باشید، نیازمند دریافت مجوز از نهاد های مذکور هستید که علاوه بر هزینه نقدی دارای هزینه زمانی نیز خواهد بود.

2- هزینه های وقتی

آماده سازی محتوا برای وب سایت بسیار زمان گیر خواهد بود و شما نیاز دارید زمانی از کار خود را به تامین اطلاعات بصورت متن و عکس برای وب سایت خود اختصاص دهید. محتوا برای وب سایت نقش بسیار کلیدی دارد و داشتن محتوای خوب می تواند تاثیر زیادی در بازدید سایت شما داشته باشد.

منبع :