search
حلقه سفید

چرا ASP DOT NET Core را برای توسعه طراحی وب سایت سازمانی انتخاب کنیم

اشتراک گذاری در :
انتشار : 1402/10/06
چرا ASP DOT NET Core را برای توسعه طراحی وب سایت سازمانی انتخاب کنیم

ASP.NET Development ترکیبی ایده ‌آل از مدل‌ های توسعه طراحی وب سایت را ارائه میدهد که شامل تمام خدمات مورد نیاز برای ساخت برنامه ‌های کاربردی خرید سایت قوی درجه یک سازمانی است. علیرغم این واقعیت که توسعه دهندگان طراحی وب سایت هنگام انتخاب فریمورک برای کار با آن گزینه های مختلفی دارند، به نظر می رسد ASP.NET MVC همیشه در صدر قرار دارد. برای بخش بزرگی از توسعه دهندگان طراحی وب سایت ، این چارچوب ترجیح داده شده است. علیرغم این واقعیت که ASP.NET بیش از 10 سال است که حضور دارد، ما شاهد پیشرفت های گسترده ای در چارچوب هستیم.

:ASP.NET Core MVCیک چارچوب مدرن و متن باز

ASP.NET Core MVC 6 ASP.NET Core MVC 6 است. توجه داشته باشید که ASP.NET Core MVC در رابطه با ASP.NET MVC متمایز است به طوری که آخرین مورد فقط برای توسعه برنامه هایی استفاده می شود که به اجرا در داخل پلتفرم ویندوز ادامه دهید.

ASP.NET Core یک بازسازی اساسی از ASP.NET 4.x با تغییرات معماری است که با رویکردهای توسعه طراحی وب سایت امروزی ترکیب شده و چارچوبی نازک تر و ماژولار را به ارمغان می آورد. این یک معماری توسعه متن باز و چند پلتفرمی است که می تواند برای استقرار در فضای ابری یا داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

چرا از ASP.NET Core MVC برای نیازهای توسعه طراحی وب سایت خود استفاده کنید؟

ASP.NET Core MVC از مزایای موجود در ASP.NET Core (همانطور که در زیر نشان داده شده است) استفاده می کند تا زندگی توسعه دهندگان طراحی وب سایت را کم نیاز کند. ASP.NET Core MVC شما را قادر می سازد APIهای بسیار سریعی را برای برنامه های کاربردی همه کاره و برنامه های کاربردی طراحی وب سایت توسعه دهید.

بیایید ببینیم چه چیزی ASP.NET Core را به بهترین انتخاب برای توسعه طراحی وب سایت سازمانی تبدیل می کند.

معماری MVC

در زمان‌ های قدیمی ‌تر ASP.NET، توسعه ‌دهندگان طراحی وب سایت باید روی چیزهایی مانند "IsPostBack" و "ViewState" استرس داشته باشند. با این حال، با MVC، توسعه برنامه های طراحی وب سایت به تدریج ساده است و روند کار به طور فزاینده ای سازنده می شود. علاوه بر این، جدیدترین فریم ورک ASP.NET Core علاوه بر این، با انجام یک تقسیم بندی مشخص از نگرانی ها، به ایجاد طراحی وب سایت API و آزمایش برنامه های کاربردی طراحی وب سایت به روشی بهتر کمک می کند.

به عبارت اولیه، ASP.NET Core باعث می‌شود طراحان طراحی وب سایت برای کدنویسی، مونتاژ و آزمایش برنامه‌ ها در هر یک از نماها، مدل ‌ها یا کنترل ‌کننده‌ها نیاز کمتری داشته باشند.

صفحات تیغ ( Razor Pages)

Razor Pages جزء ASP.NET Core است که برنامه نویسی موقعیت های خاص صفحه را ساده می کند. این یک مدل کد گذاری مبتنی بر صفحه است که فرآیند ساخت رابط کاربری طراحی وب سایت را ساده می کند.

در صورتی که تجربه قبلی طراحی وب سایت با چارچوب ASP.NET MVC داشته باشید، بلافاصله متوجه می شوید که کلاس های کنترلر با تعداد زیادی اکشن بارگذاری می شوند. علاوه بر این، با اضافه شدن چیزهای جدید به طور مداوم، لیست همیشه در حال افزایش است.

با Razor Pages، صفحات طراحی وب سایت با بخش View مستقل هستند و کد به خوبی مدیریت می شود.

پشتیبانی از چارچوب های جاوا اسکریپت

در مقایسه با ASP.NET MVC، چارچوب جدید طراحی وب سایت دات نت Core پشتیبانی داخلی از چارچوب های جاوا اسکریپت اصلی مانند Angular و React علاوه برAurelia ارائه می دهد.

در هسته جدید ASP.NET، "JavaScriptServices" این پایه را فراهم می کند که توسعه دهندگان طراحی وب سایت برای ایجاد برنامه های سمت مشتری با استفاده از چارچوب های جاوا اسکریپت که قبلا ذکر شد، نیاز دارند.

"JavaScriptServices" اساساً قصد دارد خطوط لوله مخفی را از بین ببرد تا توسعه دهندگان طراحی وب سایت را قادر سازد تا برنامه های کاربردی را سریعتر شروع به کدنویسی کنند و ایجاد برنامه های طراحی وب سایت با ویژگی های سنگین جلویی را قابل تصور می کند.

همکاری بهبود یافته و پشتیبانی بین پلت فرمی

ASP.NET Core دارای معماری کراس پلتفرم است، به این معنی که برنامه های ایجاد شده با این سیستم می توانند در ویندوز، لینوکس و سیستم عامل مک به کار خود ادامه دهند. علاوه بر این، توسعه دهندگان طراحی وب سایت به علاوه اجازه دارند سیستم عاملی را که قرار است در آن توسعه دهند، انتخاب کنند.

به عبارت ساده، معنای این است که توسعه دهندگان طراحی وب سایت می توانند روی لینوکس، سیستم عامل مک، یا ویندوز کار کنند و همچنان می توانند در پروژه مشترک خود همکاری کنند. این با تجربه تلفیقی از Visual Studio IDE به دست می آید.

به بیان ساده، چارچوب ASP.NET Core توانایی توسعه طراحی وب سایت و اجرای برنامه های طراحی وب سایت بر روی سیستم عامل مورد نظر شما را دارد.

پشتیبانی تزریق وابستگی داخلی

ASP.NET Core دارای یک تزریق وابستگی داخلی است، به این معنی که شما مجبور نیستید به فریمورک های شخص ثالث مانند Ninject یا AutoFactor وابسته باشید.

Dependence Injection اساساً الگویی است که می تواند توسعه دهندگان طراحی وب سایت را قادر سازد تا بخش ها یا بخش های مختلف برنامه های خود را تشخیص دهند. قبل از ورود ASP.NET Core، بهترین راه برای دریافت Dependency Injection در هر برنامه ای استفاده از فریمورک های شخص ثالث بود. با این حال، در ASP.NET Core، Dependency Injection به عنوان یک موضوع برتر در نظر گرفته می شود. این بدان معنی است که توسعه دهندگان طراحی وب سایت فقط به برنامه های تحت طراحی وب سایت محدود نمی شوند و می توانند از کتابخانه های جدید در برنامه های رویداد محور استفاده کنند، به عنوان مثال، توابع AWS Lambda و Azure.

به طور کلی، تزریق وابستگی در ASP.NET Core قابلیت های تست و مقیاس پذیری برنامه های کاربردی طراحی وب سایت را افزایش می دهد.

یادداشت پایانی

ASP.NET Core شروع جدیدی برای بهبود برنامه های کاربردی طراحی وب سایت در سطح سازمانی است. با پیشرفت های مداوم در نکات برجسته آن، زندگی یک توسعه دهنده طراحی وب سایت ASP.NET بسیار ساده تر شده است و حضور دیجیتالی کسب و کارها موثرتر است. استقرار در ASP.NET Core تصمیم اصلی در بین شرکت ها برای تولید برنامه های کاربردی طراحی وب سایت است.